Forum » Sport

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

  • Przemek 14 wrz 2010

    no tak to wszystkim jest wszystko żal. Ja wam zadam tylko jedno pytanie. Co wam daje wypisywanie takich głupot? po co to robicie?

    Cytuj
  • 14 wrz 2010

    ja osobiście z dwóch powodów. Podobnie jak ty tu starasz się pytać po to aby uzyskać konstruktywną, prostą i jasną odpowiedź. Bardzo mnie interesowało w jaki sposób można robić pewne rzeczy określonych regulaminami i przepisami których się robić nie powinno. Być może nauczyłbym się czegoś super nowego i na tym mi zależało. Odpowiedzi jednak nie było i nie ma poza stanowiskiem którego przykład pokazałeś. A drugi powód jest taki, że na pytania zamiast zająć stanowisko jak prawdziwi faceci zaczęto odwracać kota ogonem i traktować pytających jako bandę która w rajdach wzięła się z kapusty, nic nie wie, nie ma pojęcia i dlaczego zadaje niewygodne pytania. W pewnym momencie trzeba było wysłuchać i zapytać "jak robić aby nie było podstaw do takich pytań" a nie udawać, że robi się wielkie rzeczy profesjonalnie. Profesjonaliści odpowiadają argumentami.

    Wystarczy polepić kilka faktów aby nawet ledwo co ogarnięty świeżynek w rajdach ogarnął w całość w 3 minuty (niby KJS 2010 a brak sędziów, PKCe, raz wolno z LPG później po pytaniach już nie, BK ale chyba dokumentów tylko) jedno wielkie motanie się w przepisach, od razu było wiadomo, że zupełnie nie idzie pod PZMtem, nawet nie było namiastki złudzenia papierologi klubu zrzeszonego w PZM. Zamiast ściemniać pytającym o klasyfikację, trzeba było choć na sztukę ściemnić z PKCami i papierologią (taka podpowiedź na przyszłość). To co się stanie z protokołami nikogo interesować nie powinno i nie będzie ale to, że widać ich brak powinno zastanowić samych licencjonowanych kierowców.
    Lagę na to można położyć ale jeżeli zamiast tego powiedzieć, że czasów nie ma bo się nie da i każdy by zrozumiał to wyjeżdżasz od tempaków (powinno być tępaków) i debili. Widzę, że sposób zarządzania i prowadzenia klubu nic się nie zmienił.

    Cytuj
  • 14 wrz 2010

    Vivaldi daj już spokój bo na prawdę sędziowałeś jeden kjs jeszcze jako sędzia faktu siedzisz cały czas na google i szukasz odpowiedzi na pytania które ci forumowicze ładują nie wiem do czego chcesz tym dojść .......

    Cytuj
  • 14 wrz 2010

    nooooo pewnie tak jest jak mówisz, z kapusty wyskoczyłem i googlarkę mam za przyjaciela. Jednak polecam zmienić na google, bo Twoja obecna ma złe dane i nie tylko o toulenie.

    Cytuj
  • Wojtek 15 wrz 2010

    Viv jeżeli czytał bym Cię pierwszy raz odniósł bym wrażenie że jesteś człowiek który zna się na temacie - lecz stary to co ty wypisujesz robiąc z siebie eksperta to jest po prostu żenujące - Żal Ci że to nie Ty jesteś organizatorem KJS w M-cach który przez uczestników był tak pozytywnie odebrany. Bo czytając Twoje posty takie odnoszę wrażenie. Czepiłeś się jednego i chyba święta Cie zastaną przy tym. Tak strasznie po Swojej dymisji odgrażaliście się z Civim że będzieci dalej robić spoty i KJS-y a tu 6 miechów mineło i co na taśme nie macie kasy! Czy może regulamin PZM na 2010 nie pozwala wam .........(...)

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Fakt Viv nic nie zorganizował ale też Motosport cudów nie zdziałał.
    Jedyne co widać to tupet i arogancję w wykonaniu niektórych na tym forum.Najłatwiej obrażać i wyzywać przeciwnika ale chyba nie o to chodzi.
    Chamstwo do niedawna dominowało w piłce nożnej ale widzę że zaraza rozchodzi się na inne dziedziny sportu.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Motosport nic nie zdziałał, parkingi to jak widać mogło zorganizować kilka osób. Do tego nie był potrzebny klub. Klub jest, wpisowe zebrał, składki dostał i nadal się kreci po parkingu. Nic nowego i nic ciekawego, nuda....

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    [quote=Wojti 8106]Tak strasznie po Swojej dymisji odgrażaliście się z Civim że będzieci dalej robić spoty i KJS-y a tu 6 miechów mineło i co na taśme nie macie kasy! Czy może regulamin PZM na 2010 nie pozwala wam .........(...) [/quote]

    ależ oczywiście, że cały czas robimy, tylko tam gdzie jest możliwa współpraca, gdzie każdy każdego wysłucha, gdzie nie robi się nielegalów, gdzie nie obawiamy się, że jeśli coś się komuś stanie, to ktoś inny za to beknie przed prokuratorem itd... Poza tym na zrobienie rajdu potrzebny jest czas, terminy... (my to wiemy, i wiemy ile trwają procedury :) Więc zapamiętaj sobie tego swojego posta, bo za jakiś czas mam nadzieje, że Ci go przytoczę :)
    A kto do tej pory był organizatorem KJS w M-ce? Był jakiś KJS? O tym jeszcze nie słyszałem

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    [quote=Wojti 8106]Żal Ci że to nie Ty jesteś organizatorem KJS w M-cach który przez uczestników był tak pozytywnie odebrany[/quote]
    Wojtek zacznijmy od tego, że my możemy ale nie musimy, klub powstał po to aby powinien a nawet musiał organizować. Pod drugie primo -jak Civic pisze- jeszcze żaden KJS nie był zorganizowany i nie myl KJSu z kręciołkiem którego de`facto klub zrzeszony w PZM nie powinien organizować, a że zorganizował to jego ryzyko. Skoro mowa o kręciołku jeszcze raz powtarzam, że logistycznie i organizacyjnie był po prostu świetny i chciałbym aby tak zorganizowanych jazd było w Małopolsce jak najwięcej. Niejeden KJS starszych klubów jest spieprzony organizacyjnie w porównaniu z tym co chłopaki u Lampy ostatnio zrobili i pełna chwała im za to. Nawet mnie to nie obchodzi po co było 5 stówek zostawiać w PZMcie skoro imprezy (na razie jedna) nie idą za regulaminem a uwierz mi, że do regulaminu KJSu to jeszcze daleko. PZMt jak na dzień dzisiejszy był zbędny do myślenickich rajdów, ale co mi tam mam gdzieś.
    [quote]odgrażaliście się z Civim że będzieci dalej robić spoty i KJS-y a tu 6 miechów mineło i co na taśme nie macie kasy! Czy może regulamin PZM na 2010 nie pozwala wam[/quote] jako członek klubu zrzeszonego powinieneś wiedzieć na co pozwala regulamin a jest on ogólnodostępny, taśmy też by się znalazło a czy możesz zadeklarować pomoc czy może chcesz pojeździć a nie popracować? Jak pojeździć to masz wybór: swój klub i okoliczne imprezy. Jak chcesz pomóc to będę miał w pamięci. Z góry dziękuję i oczywiście skorzystam, tylko się określ.

    To wszystko można zlać ale nie trawię tylko jednego, robienie w żywe oczy z kogoś waryjata i opowiadanie bzdur kupy się nie trzymających zachowując pozory poprawności. Nikt Ci tego nie potwierdzi, ponieważ z pamięcią w MSM jest kiepsko. Dopóki ktoś mi będzie udowadniał, że wielka ściema dominuje nad poprawnością dotąd ten wątek będzie trwał.

    W sumie pogadajmy może o czymś przyjemniejszym: którego Bochenek walczy o mistrzostwo? Szkoda, że w Silverstone stanął na najgorszym dla kierowcy miejscu - oczko za podium. Mimo wszystko wszystkim szczęki spadły jak Polacy jeżdżą. Podobno poznański tor jest wręcz skrojony do driftów o czym nie wiedziałem.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    [quote=Wojti 8106] a tu 6 miechów mineło i co na taśme nie macie kasy! Czy może regulamin PZM na 2010 nie pozwala wam .........(...) [/quote]dokładnie takim samym cynizmem przywitał mnie w grudniu Obajt (nasze pierwsze hasło o kręcenie w Myślenicach - poszukaj na forum) kiedy przeoczyłem najzwyczajniej termin odpowiedzi i posta (chyba nawet nie mogłem o ile pamiętam) a tu jeb na forum w łeb dostałem w stylu "coooo przerosło Cię i się schowałeś???!!!" (tym razem się nie wycofa z tego co mówi, możesz pogrzebać na forum)
    Myślę, że taka atmosfera mi po prostu nie odpowiada, chwilę trawiłem i poszły 3 imprezy ale czym dalej w las tym coraz ciemniej. Poziom cwaniactwa i fachowości się nie zmienił sądząc po ostatnich wypowiedziach Przemka i Twojej.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Ja rozumiem bo każdy kiedyś zaczynał w jakiejś tam dyscyplinie,tu akurat mówimy o rajdach. Tak mi się wydaje że Obajtowi to lekko sodówka wali,startuje dezelem w drugorzędnych imprezach a mentor ja skur...jera wycięty. Chłopie trzeba znać swoje miejsce w szeregu i bez popisów. Ledwo pojechałeś na własnym terenie w co najwyżej średnim stylu do mistrzostwa jeszcze daleka droga. Nasuwa mi się analogia do rajdowca z Osieczan,nawet starty z Baranem miały być to z Robkiem Hundlą wielki show ,rajdowy garaż w Porębie a teraz kicha. Chłopie więcej pokory,po goście którzy trochę się na tym znają juz teraz się Ciebie napieprzają.

    Cytuj
  • Marek Stoszek 15 wrz 2010

    Niwiński nie bądź taki nauczyciel , a pamiętasz Rajd Krakowski i Motel Krak w 92? :-)).

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    [quote]Ledwo pojechałeś na własnym terenie w co najwyżej średnim stylu do mistrzostwa jeszcze daleka droga.[/quote]

    Tak wielce się znasz na tym sporcie i "napieprzasz" się z innych a jednak udowadniasz że nie wiesz o czym piszesz.

    [quote]Pod drugie primo -jak Civic pisze- jeszcze żaden KJS nie był zorganizowany i nie myl KJSu z kręciołkiem którego de`facto klub zrzeszony w PZM nie powinien organizować, a że zorganizował to jego ryzyko.[/quote]

    Nie masz racji, jest na to odgórne przyzwolenie i nie ma w organizacji takich imprez żadnego ryzyka.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Ja myślę że najwyższy czas dać link tego forum na forum motosportklubu oni tam padną ze śmiechu jak co nie co poczytają.

    Cytuj
  • Przemek 15 wrz 2010

    Niwiński TY stary rajdowcu:P Wez sie lepiej do roboty i pomoz bo tematu nie znasz a komentujesz. Powinienes byc starszy i madrzejszy a jest calkiem na odwrót. Co ma moja jazda do imprez organizowanych w okolicy? Na jakiej podstawie oceniasz sodowki itp. Napewno sie nie znamy a oceniasz ludzi po czym? nie sciemniaj teraz o zadnych ludziach co sie napiepszaja bo przez takich jak ty to mozna wziac i olac cala robote ktora sie robi zeby myslenice z imprezami motorowymi byly kojarzone. A jesli masz jeszcze jakies rady to miej na tyle sił i napewno odwagi by dac mi je osobiscie a chetnie je przyjme. Twoj post niwinski smiech na sali:D
    Viv mylisz sie z tymi regulaminami i wciskasz nam robienie nielegalnych kreciołków. Wez pogrzeb dobrze, dowiedz sie jak podobne imprezy w pl sie odbywaja a znajdziesz odpowiedz na wlasne pytania. Z innej strony po co my mamy wam cos udawadniac? Sa impreza jakie sa pracujemy nad tym zeby w przyszlosci byly jeszcze lepsze i tyle. Czesc osob z tego forum jest nie spelnionych i dowartosciowuja sie pisaniem gupot.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Słabo. Grzebał nie będe bo na bieżąco grzebie w tych regulaminach i bez celu mi się nie chce. Nie przeszkadzajcie sobie zatem siedzeniem na forum i pracujcie pilnie - aby żyło się lepiej. Nic mi nie wytłumaczyłeś zatem nie udowadniaj dalej. Powiedz swoim chłopakom, że tak się robi i już, a oni uwierzą i wszyscy będą szczęśliwi. Wystawcie choć na drugi raz zapowiedź PKCu i koniec strefy (tablice o które prezesa prosiłem już są?), niechże to choć wygląda na ściemę KJSu.

    Cytuj
  • Przemek 15 wrz 2010

    to mialbyc kreciolek i byl. wiele imprez opiera sie na ramowym regelaminie kjs a kjs-em nie jest. nie musimy nic udawac z kjs. Impreza byla calkiem legalna i z porozumieniem odpowiednich sluzb. Viv po co ty takie gupoty wypisujesz? Na wielu imprezach amatorskich nie ma tablic, one beda u nas jak tylko bedziemy miec pieniadze. Viv idz juz daleko i sie odczep. wiem ze cie nerwy biora ze tobie sie nie udalo ale nie win teraz wszystkich dookola za swoje bledy. Nikt cie nie atakuje to nie rob nowych sporow.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    topór wojenny może i czas zakopać, przyznać się do błędów, wyjaśnić sobie (czy to przy piwie, czy na zebraniach), ale zacząć współpracować? Tego by wymagała czysta logika, etyka i jak to tam zwał? Tylko ja nadal na boga nie rozumiem, czemu w 2,3 miesiące zrobiły się takie podziały? Wszyscy chcieliśmy tego samego, ruszenia rajdów w mieście. Czemu ktoś kto z rajdami samochodowymi nie miał nigdy kontaktu, albo wydawało mu się, że ma wprowadził zamieszanie w ludziach zajmujących się przepisami w rajdach, jak np (ViV) i ludzi jeżdżących (Obajt)? Może nadal jako idealista żyję, ale stare należy zostawić a zasadzić nowe!! Chwilowo jest jak jest, na lepsze się nie zanosi, część osób się wypaliła, lub korzysta z życia, bo i po co ma się narażać i przymykać oko, na to, co niby robi pod patronatem MSM i jeszcze w razie draki za to odpowiadać?

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Cytat" topór wojenny może i czas zakopać, przyznać się do błędów, wyjaśnić sobie (czy to przy piwie, czy na zebraniach), ale zacząć współpracować? Tego by wymagała czysta logika, etyka i jak to tam zwał? Tylko ja nadal na boga nie rozumiem, czemu w 2,3 miesiące zrobiły się takie podziały?"
    Młody jesteś i wydaje ci się że żyjesz w idealnym świecie ale jeszcze "niejednego kopniaka" dostaniesz w życiu.Sukces ma wielu ojców ale do porażki mało kto chce się przyznać.Ładnie wszystko wyglądało na początku a może stać się to co z klubem kartingowym,będzie klub ale na papierze.Obym się mylił.
    Praktycznie to grupka zapaleńców zorganizowała w ciągu kilku miesięcy więcej imprez niż tak hucznie zapowiadany klub.

    Cytuj
  • 15 wrz 2010

    więc może pasuje się uczyć historii, wyciągnąć z niej wnioski? Stare układy miną, młodzi nie zawsze będą się z nimi chcieć zgadzać i co wtedy? Czy już nie będzie się wstanie nic założyć? Właśnie o to mi chodzi i otwarcie powiem, że moimi zdaniem błędem było, jak to ktoś wcześniej napisał "odgrzewać kotleta". A na dzień dzisiejszy coraz mniej mi zależy, bo gdzie indziej się spełniam w tematach rajdowych, ale miło by było mieć coś naprawdę fajnego i to tuż pod nosem, tu u siebie...

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    [quote=obajt]to mialbyc kreciolek i byl. wiele imprez opiera sie na ramowym regelaminie kjs a kjs-em nie jest. nie musimy nic udawac z kjs. Impreza byla calkiem legalna i z porozumieniem odpowiednich sluzb. Viv po co ty takie gupoty wypisujesz? Na wielu imprezach amatorskich nie ma tablic, one beda u nas jak tylko bedziemy miec pieniadze. [/quote] Przemek ja Ciebie i Kubę nadal uważam za ludzi którzy powinni wiedzieć najwięcej z "Twojego obozu". Ale proszę Cię przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Klub zrzeszony nie robi tzw imprez amatorskich w sensie nie kierowców ale organizacyjnym. Cały czas mylisz pojęcia lub ich nie wiążesz w całość. To, że poinformowałeś służby - super taka jest kolejność służby to 1 krok, krok 2 : ty nie robisz amatorki, bo MSM jest zrzeszony i musisz lecieć na regulaminie (mniejsza z tym czy jest ciche przyzwolenie PZMtu, jest wiele spraw na które jest niby przyzwolenie lub układ) i tablica strefy PKC wraz z protokołem powinna być. Amatorkę kręciliśmy styczeń, luty, marzec i też opieraliśmy się na regulaminie bo po prostu jest dobry ale mieliśmy w d... tablice i inne pierdoły z LPG włącznie. Więcej! pierwszy u Lampy był amatorką, bo MSM nie był w PZM i też mogliśmy mieć protokoły w d... (ma to swoje plusy i minusy w postaci braku licencjonowanych). W momencie zrzeszenia w PZM nie wolno odwalić Ci amatorki, ma być protokół i oznaczenie. Mieli to w Czasławiu mimo , że ukręcali po placu i mieli także w Bonarce na placu (oba zrzeszenia w PZMcie). To, że ryzykujesz Twoja sprawa ale powiedziałeś kierowcom, że to nie leci z PZMtem bo jest pomiar czasu ale nie stosujesz jednak tylko opierasz się na regulaminie? Powiem Ci więcej: wszyscy wykupują (droższe) ubezpieczenia klubowe w PZMcie (tak się utarło) i szczęśliwie nagabywałem aby kupić lepsze (bo ubezpiecza błędy organizacyjne) i 2x lub 3x tańsze w PZU. Jeżeli staje się nieszczęście a nie lecisz pod PZMtem więc ubezpieczenie nie obejmuje zatem leżysz i kwiczysz. W tym przypadku masz ubezpieczenie zewnętrzne na imprezy motorowe bez względu jak robione.
    Wracając do tematu. Pokaż mi oficjalny regulamin PZMtu imprezy amatorskiej (nie myl kierowcy amatora i stąd nazwa od amatorskiego organizowania) organizowanej przez zrzeszony w PZM klub? Tu masz najniższy obowiązujący obecnie MSM regulamin http://www.pzm.pl/userfiles/2009-pliki/Samochody/rajdy_regulaminy/KJS_2010.pdf

    Nie ma niższego jakiegoś amatorskiego regulaminu w PZMcie i dlatego do chwili dosprzętowienia MSMu w podstawowe PZMtowskie czynniki (np.tablice,sędziowie itd) sceptycznie podchodziłem do jak najszybszej chęci zgłoszenia MSM do PZM. Trzeba było spokojnie kręcić bez PZMtu (do chwili dosprzętowienia) bo i tak oficjalnie licencjonowanego na BP Cup zaprosić nie powinieneś a nie udowadniać całemu światu, że system zastosowany na Mostowej i ostatnio u Lampy (bo niczym się nie różniły) są licencyjnie poprawne.

    Zamiast wciskania mi bzdur trzeba było napisać wprost kręcimy tylko w oparciu o regulamin a nie stosując go, ponieważ po prostu nie ma czym i nie ma kim zrobić. Sprawa byłaby oczywista tak samo oczywista jak była na Mostowej (zastanowiłeś się dlaczego nie podaliśmy nazwisk w klasyfikacji z Mostowej). Powiedz mi czy tak trudno jest zrozumieć i powiedzieć prawdę? Lub choć ją przyznać albo co więcej nic się nie odezwać a nie w zaparte iść od debili i tępaków?

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    aha to se wklejcie na mmstronkę, bo tam nuda a ładnie wygląda (o to przecież chodzi) no i jest znaczek PZM:
    http://www.pzm.pl/,c,1305,Trial_des_Nations_po_26_latach_w_Myslenicach

    Cytuj
  • Przemek 16 wrz 2010

    esh viv my wpis o trialu mamy z 10 wrzesnia a sam pzm ma z 13 wrzesnia. jeszcze raz pytam po co wypisujesz gupoty. A teraz widze ze twoja wiedza to jest tylko taka co przeczytasz w necie i nic wiecej. Spojrzmy prawdzie w oczy, ze nie zorganizowales nic wiecej w zyciu oprocz 3 parkingow. Sadzisz ze organizowane kreciołki w dobczycach tez były nie legalne? Tylko ze widzisz nikt sie nie czepiał tego a ty pomimo ze to nie twoja sprawa probojesz udowadniac nasza nieudolnosc. Jak mowilem ze odpowiednie sluzby byly powiadomione to nie tylko policja ,straz itp tylko zarzad okregowy gdzie bylo konsultowane kilka zagadnien. Viv radzimy sobie bez ciebie duzo lepiej niz z toba, takze odpusc nam juz i idz swoja droga. Sory viv my cos robimy a ty tylko siedzisz przed kompem i probujesz mieszac z blotem wszystko. Wez se juz Waldek opanuj. bez odbioru

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    no nic dobra , jesteś sporo młodszy ode mnie ale mniej reformowalny. Nauczyłeś się rajdów kiedyś i tak Ci zostało po staremu kiedy słowo KJS oznaczało zupełnie co innego niż na dzień dzisiejszy. Niech Ci ktoś z Twoich odpowie na to co piszesz a w między czasie zastanów się od kiedy mamy zmiany w regulaminach i nie bierzemy pod uwagę WOŚPy ponieważ w całej Polsce mają przyzwolenie (wizy) wszystkich świętych z uwagi na charytatywny cel. Bez odbioru, bo i szkoda argumentów dla gościa co po błocie na 3ch parkingach chodził i internet tylko czyta ;)
    Czy mmforum nie miało być lekiem na całe zło. Po co tutaj ta agresja?

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Już było o Kenie ale te filmiki ma coraz fajniejsze
    http://www.youtube.com/watch?v=4TshFWSsrn8
    jednak barierę na początku zygnął :-)

    Cytuj

Odpowiedz