Forum » Sport

Capoeira

  • Dominik 3 wrz 2010

    :) Jak by było o kolo 20 osób :) To można by było pomyśleć o sprowadzeniu trenera Capoeiry :) I rozkręcenia pozytywnej sekcji. Jak by ktoś był zainteresowany Pozdrawiam
    http://www.google.pl/images?hl=pl&q=capoeira&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=931

    Cytuj
  • Malgorzata 15 wrz 2010

    witaj. i ja myślałam że to by było coś fajnego - zajęcia w Myślenicach ale...
    teraz sceptycznie jestem nastawiona - próbowałam sprowadzić kilka "nowatorskich" pomysłów rekreacyjnych na lokalny rynek... i cóż różnie to bywa;) Powodzonka tak czy inaczej bo zajęcia doprawdy warte uwagi

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    dlaczego scetycznie?

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Kiedyś takie cóś było już u nas ale padło.

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Niestety treningi capo nie mają większych szans powodzenia w Myślenicach. Wbrew temu co głoszą osoby namawiające do uprawiania capoeiry, to nie jest zabawa dla każdego. Poza tym dobrze jest zacząc w bardzo młodym wieku, efekt natomiast trenowania capoeiry jest czysto rekreacyjny i rozwojowy.Do obrony to marne w porównaniu z ofertami innych walk dostępnymi na każdym kroku.Do tego jest kontuzyjna.W mniejszych miastach jest trudno znaleźć odpowiednia grupę wytrwałych chętnych do trenowania capoeiry

    Cytuj
  • Malgorzata 16 wrz 2010

    Sceptycznie bo większość fajnych pomysłów pada ... już wiem dlaczego ale to moje własne wnioski... teraz bardziej optymistycznie ... aby powstała grupa sympatyków Capoiry 20 osobowa to musi być chętnych tak na wstępie 2-3 razu tyle:) tak więc do dzieła ! myślę że gra warta świeczki ;)

    Cytuj
  • Malgorzata 16 wrz 2010

    do lakukaraczia: dokładnie jest jak piszesz dlatego na lokalnym rynku - czytaj Myślenice - capoira raczej jako zajęcia rekreacyjne a nie sztuka walki w dosłownym tego słowa znaczeniu (podobnie było z TAI-CHI)

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Jak masz fajne pomysły - (zwłaszcza w sferze, rekreacji , sztuk walki itp...) Podaj jakiś kontakt - z przyjemnością Ci pomogę - mam pewne zaplecze i doswiadczenie niezbedne przy tego typu inicjatywach - więc jezeli Twoje pomysły " nie umarły - zapraszam do współpracy...

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • Malgorzata 17 wrz 2010

    jeszcze "nie umarły" :) podaje e-mail: m_m_g@interia.pl czekam na wieści
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 17 wrz 2010

    [quote]Niestety treningi capo nie mają większych szans powodzenia w Myślenicach. Wbrew temu co głoszą osoby namawiające do uprawiania capoeiry, to nie jest zabawa dla każdego. [/quote]

    To jedno a drugie to sposób prowadzenia zajęć. Poprzednio gość prowadził to dosyć lajtowo i grupa padła. Mi taki sposób prowadzenia nie odpowiada i przeniosłem się na karate i tu znalazłem to czego szukałem.

    Cytuj
  • 17 wrz 2010

    mail poszedł - czekam na kontakt. Pozdrawiam

    Cytuj
  • Malgorzata 18 wrz 2010

    :) dzięki i oczywiście odpisze wkrótce

    Cytuj
  • Dominik 20 wrz 2010

    Capoeira to jest taniec :) nie sztuka obrony jak "Lukaraczia" jak chcesz sie bic na ulicy to zmien styl... Capoeira to piekno :) samego poruszania czystej esencji technik Najpiękniejsza ze sztuka walki i do tego najbardziej widowiskowa

    Cytuj
  • Dominik 20 wrz 2010

    To moje gg 1587379
    Emil Kaczornwr@vp.pl
    Zainteresowani pisac :)

    Cytuj
  • Dominik 20 wrz 2010

    Jak aktualnie trenuje w grupie Camangula w Krakowie
    http://camangula.pl
    Ale chciał bym zorganizować sekcje w Myślenicach
    Nie muszę promować tej grupy bo jest ona w światowej elicie Capoeira
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na kontakty

    Cytuj
  • 20 wrz 2010

    Kaczor, pisząc o capo i jej skuteczności jako walki chciałem przedstawić jeden z powodów dla których jej popularność jest dość słaba. Staram sie w sposób konstruktywny sformuować odpowiedź na pytanie dlaczego w Myślenicach mamy różne czary mary i fikołki od MMA po KAPAP a nie ma... Capoeiry. Capo jest trudna, wymaga predyspozycji i dużo pracy nad własnym ciałem. A wytrwałość jest cnotą żadko spotykaną.

    Cytuj
  • Dominik 20 wrz 2010

    :) No tu się mogę z tobą zgodzić :) Ale sztuki walki ćwiczy się po to aby kształtować charakter,ducha własna, osobowość oraz po to aby przezwyciężać własne słabości i rozwijać ciało.Wcale nie trzeba mieć predyspozycji czy wielkiego talentu "Trzeba porostu tylko chcieć to robić" i trenowac.Taniec, śpiew, uśmiech ,poznawanie nowych ciekawych ludzi Radośc z życia :) Nie jest powiedziane ze nie jesteście w stanie się jej nauczyć. Na trening nigdy nie jest za późno. Nie zapominajcie moi drodzy ze "Dusza się nie stężeje" i to od was zależy na ile lat sie czujecie. Osobiście zacząłem treningi ponad rok temu i wcale nie twierdze ze późno... Ps. Powiadacie ze Capoeira nie nadaje się do samo obrony :) tak naprawdę służyła kiedyś po to by zabijać Pozdrawiam

    Cytuj

Odpowiedz