Forum » Wolne Myśli

DOŚĆ KŁUSOWNICTWA. Wybory do samorządu, sejmu i senatu.

 • adzygmunt 27 sty 2018

  W następnej kadencji sejmu powinno być jasno, dobitnie do bólu napisane: poseł, który rezygnuje z członkostwa z partii, z której to listy został posłem nie może być już posłem w bieżącej kadencji. W jego miejsce powinien wejść z tej samej listy /partii/ kandydat, kolejny "pierwszy oczekujący". To samo powinno odnosić się do wszystkich wybieranych osób do samorządów, senatu etc.
  Głosując na listę partyjną, tak przecież jest ustawione w Polsce głosowanie, tracisz swojego posła, senatora, radnego. Tacy ZMIENIAJĄCY OPCJĘ POLITYCZNĄ wybrani "lecą na kasę, stołek, miraż władzy" A gdzie są ideały i poglądy przedwyborcze, obietnice dla wyborców? To już nie jest w porządku.
  Uniknęłoby się natychmiastowych "przegrupowań" jak to było np w Myślenicach. Wyborca maiłby przynajmniej, może nie złudną nadzieję, że będzie miał swojego kandydata do następnych wyborów.

  25 Cytuj
 • 27 sty 2018

  Ja bym jeszcze dodał żeby tacy co ich wymieniłeś nie dostawali żadnych odpraw tylko natychmiast mieli odebrane wszystkie przywileje
  Np.telefony darmowe przeloty przejazdy etc.

  15 Cytuj
 • 28 sty 2018

  W tzw "warszawce" nikt o tym nawet nie zająknie się. I....kłusownictwo ma się dobrze. To działa w obie strony Na tych stołkach zasiedzianych od wielu kadencji dupska już im się spłaszczyły!

  10 Cytuj
 • Pablo 31 sty 2018
  zakapior napisał/a:

  <ciach początek>
  I....kłusownictwo ma się dobrze. <ciach reszta>

  No i mamy nowy temat...

  Z tego co widzę i słyszę to problem jest spory i nietaki prosty, żeby dał się skomentować jednym słowem...
  Wygląda na to, że to cale kłusownictwo to nie do końca taki zły proceder. Już wyjaśniam o co chodzi - wszędzie słychać o stratach poniesionych w rolnictwie z powodu ogromnej nadwyżki dziczyzny w polskich lasach, która dewastuje uprawy. Może (to tylko dygresja) warto wspomóc tymczasowo polskich zarządców lasów i tych co powinni pilnować liczebności populacji dziczyzny, skoro sami nie dają rady?
  Jakie jest wasze zdanie?

  P.S. Nie mam nic wspólnego z myśliwymi i rolnictwem... :-)

  1 4 Cytuj
 • adzygmunt 1 lut 2018

  Tytuł temat kłusownictwo powinienem był napisać w cudzysłowie (" ... ") Tyle, że podbieranie p-ośłów, to już nie da się napisać używając cudzysłowu.
  Twoje kłusownictwo to homonim tego, o którym pisałem. Pozdrawiam adz

  3 Cytuj
 • Pablo 3 lut 2018

  No to prosimy Adminów, żeby z mojego posta zrobili nowy temat, bo ni przypiąć ni przyłatać...
  :-)

  Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 4 lut 2018

  Podstawowy wniosek jaki z twoich wywodów adzygmunt wychodzi, to że politycy są traktowani jak pionki nie tylko przez swych prezesów, ale i przez wyborców. Tak więc trzeba pomyśleć o zmianie ordynacji wyborczej. Na początku to co Tusk obiecał kilkanaście lat temu, a co było tylko kiełbasą wyborczą, bo nawet nie starał się tego spełnić, a mianowicie zmniejszenie liczby posłów o połowę. Ja bym poszedł dalej i skorzystał z mądrości administracji watykańskiej, czyli 120 posłów to absolutne max.

  Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 4 lut 2018

  A senat wirtualny ze stołkiem na miejscu w powiecie - tak aby nie musiał jeździć do Warszawy częściej niż od wielkiego święta.

  Przy wyborach trzeba dopilnować, aby w biedniejszej małopolsce nie były (tak jak to ma miejsce obecnie) przepisy dotyczące ogrzewania ostrzejsze niż w bogatych niemczech

  Cytuj
 • adzygmunt 4 lut 2018

  Aby było bez wątpienia w moje: intencje, sądy, czy jak kto woli zapatrywania. Mnie partie mierzą , za żadną nie obstaję. Sh_ ma - tak daleko bym nie wnioskował, ale rację przyznaję. Nie wiem, bo nie jestem w polityce biegłym, czy można byłoby sformować rząd bez "partii". Ja w świecie nie znalazłem takiego rozwiązania, ale znający historię państwowości może dadzą przykład!
  Czasem w polskiej polityce mówiło się o rządzie technicznym ale na tym się kończyło. Trochę odbiegam od tematu, bo głównie nurtuje mnie przechodzenie z partii do partii posłów. Ostatni przykład poseł z PSL Błąka się, szukając przystani, która zapewni mu wypłynięcia do sejmu następnej kadencji. A grono wyborców?, cóż oni byli potrzebni tylko do głosowania!!! Posła wyborcy mogą odwołać wg litery prawa, ale w praktyce nigdy tego nie udało się z "różnistych"* uczynić
  * B. Smoleń

  1 1 Cytuj

Odpowiedz