Forum » Wolne Myśli

Akwaryści

  • 20 kwi 2011

    Zakładam nowy temat gdyż nie doszukałem się takiego na forum. W Myślenicach mamy kilka sklepów zoologicznych wiec można by przypuszczać że znajdzie się parę osób mających w domu większy lub mniejszy baniaczek. Myślę że warto było by poznać kilka osób z naszej okolicy wymienić się doświadczeniami i nie tylko.
         Ja osobiście byłbym chętny do jakiejś wymiany a nawet oddania za darmo kilka roślinek(żal wyrzucać a w akwarium zaczyna brakować  już miejsca). Chetnie tez przygarnę parę gałązek jakiegoś mchu lub jeśli ktoś ma plagę <span class="postbody">Rozdetki(Physa gyrina) chętnie wezmę parę jako pokarm dla mojej helenki a już niedługo może malutkie helenki do rozdania( a parę złotych normalnie kosztują)
    </span>

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Na początek, proponuję poprawienie tytułu tematu. Zgubiłeś "w" i nie wiadomo, o co chodzi.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Akaryści to zapewne antagonisci Karystów , prawdopodobnie chodzi o ludzi którzy odbywali kare lub nie ale nie jestem pewna.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    widzę mój błąd tylko jak to edytować .. może jakiś moderator to zrobi...

    [quote=gość: Belissa] Akaryści to zapewne antagonisci Karystów , prawdopodobnie chodzi o ludzi którzy odbywali kare lub nie ale nie jestem pewna. [/quote]

    bardzo śmieszny żarcik ale podpowiem Ci to Filet z ryPki miał racje brakuje "w" :D

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Miałam 10 sztuk paletek...wszytkie niestety mi padły, nie wiem co było nie tak...
    A szkoda bo to najpiekniejsze z wszytskich ryb:(

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Najprawdopodobniej zbyt niska temperatura wody-polecam grzałkę z termostatem, albo po prostu przekarmiłaś- to częsta przyczyna- polecam pielęgnice papuzią-ryba równie piękna i na pewno mniej wymagająca od paletek i bardzo wdzięczna.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Podstawowa zasada to duże akwarium. Im większe tym lepsze. Oczywiście w miarę możliwości.
    Jest wtedy stabilniejsza równowaga biologiczna i termiczna, łatwiej utrzymać w czystości, lepsze parametry wody. Poza tym ryby mają więcej miejsca, więc rosną do ich naturalnych rozmiarów a nie karłowacieją.
    Moim zdaniem minimum to 100l. Sam mam 240.
    Nie można też zapomnieć o mocnej szafce z grubym blatem. A dodatkowo pod akwarium dać styropian 1 cm.
    Zakładając akwarium najlepiej jest pożyczyć od znajomego akwarysty ze dwa wiaderka wody z jego akwarium. I zmieszać z odstaną wodociągową. To da nam wymaganą florę bakteryjną.
    I dopiero po kilku dniach wpuścić ryby. Ryby po zakupie przyniesione do domu też nie wpuszczamy bezpośrednio do wody, lecz na chwilę jeszcze z woreczkiem dajemy do akwarium, aby się temperatury wyrównały..

    Może się komuś taka wiedza przyda.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Temperaturę miały taka jak powinny mieć, akwarium 200 l i wszystko było dobrze przez pare lat. Potem ryby zaczeły mieć problemy z oddychaniem, przestawały jeść i miały jakieś owrzodzenia.
    Niestety nie udało się uratować ani jednej...

    edziaeda,
    Nie zgodzę się z Tobą, pielęgnica papuzia jednak nie jest juz tak "dostojną" rybą jak paletka. Poza tym przy pielegnicach nie wyhodujesz nawet jednej roslinki...a co to za akwarium bez roślin??:)Miałam i pielęgnicę i paletkę i bez zastanowienia wybieram tą drugą.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Kryptokoryna dość fajna roślina, która raczej papuzim nie smakuje, a i mech sie spokojnie uchowa więc nie jest tak żle. Owrzodzenia? a może po prostu pleśniawka?

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Raczej nie pleśniawka-daje inne objawy. Szczerze mówiąc to do dziś nie wiem co było przyczyną. Mimo leczenia i odłowienia ryb w lepszej kondycji do innego akwaria, nie udało się żadnej z nich uratować.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    a pielęnice obgryzają wszytsko, ryją podłoże i są agresywne...miałam raz i wiecej ich nie chce,nie przeonasz mnie..:)

    Cytuj
  • 22 maj 2011

    Pragnę odświeżyć wątek,mam takie pytanie!Co sądzicie o naszych sklepach zoologicznych w Myślenicach???
    I taka odpowiedz do kolegi fisz

    Nie można też zapomnieć o mocnej szafce z grubym blatem. A dodatkowo pod akwarium dać styropian 1 cm

    Tutaj to jesteś w wielkim błędzie....

    Mam plany zająć się w Myślenicach akwarystyką naturalną i tu też pytanie czy są na tym forum osoby o podobnych zamiłowaniach???

    Cytuj
  • 10 paź 2011

    potrzebuje założyć akwarium, kiedyś u mnie w domu było ale zostało zlikwidowane (zostało akwarium 250 l i jakies akcesoria) , i teraz potrzebuje doradztwo co dokupić itd..
    czy w naszych okolicach jest ktoś kto zakłada profesjonalnie akwaria.

    Cytuj
  • 10 paź 2011

    Polecam giełdę akwarystyczną w Krakowie na Balickiej, jest co każdy wtorek i jest bardzo duży wybór i na dodatek bardzo tanio jeśli chodzi o roślinki czy też rybki. Jest dużo taniej niż w tych naszych sklepach zoologicznych.

    Cytuj
  • 11 paź 2011

    [quote=gość: Daniel###] potrzebuje założyć akwarium, kiedyś u mnie w domu było ale zostało zlikwidowane (zostało akwarium 250 l i jakies akcesoria) , i teraz potrzebuje doradztwo co dokupić itd..
    czy w naszych okolicach jest ktoś kto zakłada profesjonalnie akwaria. [/quote]
    Witam jak jesteś z Myślenic to możemy podyskutować na temat założenia akwarium.To też zależy jakie akwarium chciałbyś prowadzić w domu i do jakich celów je chcesz mieć.

    Cytuj
  • 11 paź 2011

    [quote=kosiarz] Oddam w dobre ręce glonojada- jest już za duży na moje akwarium-70l . Glonojad b.duży, na moje oko z ok. 15cm albo lepiej. Moge się też wymienić na mniejszego. bateam@interia.pl [/quote]

    Oddaj do zoologicznego cos ci dadza na wymiane

    Cytuj
  • 17 paź 2011

    Ogłoszenie już nieaktualne, ryby już znalazły nowy dom.

    Cytuj
  • 28 paź 2011

    - Rybki są smaczne i zdrowe, heheh;-). Szkoda, że dopiero teraz trafiłem na topica. Ale jak mówi porzekadło: albo rybki, albo akwarium; słowem = nie wszystko na raz.

    Cytuj
  • 19 lis 2011

    A może by tak ktoś zrobił w końcu forum akwarystyczne Myślenic !!!!!!

    3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    szukam glonojadów za darmo gg;38593000

    Cytuj
  • 30 lis 2012

    Troszkę późno znalazłem topic więc moje pierwsze dwuletnie boje z baniakiem były samotne w myslenicach. Niemniej gdyby ktos potrzebował rady to prosze o PW, a ze sklepów to moge jedynie polecić ten nad Janem. Mają w miarę zdrowe ryby, duży wybór pokarmów suchym i mrożonych, można również kupić u nich rośliny (mały wybór) i sprzęt ale ceny tego ostatniego dosyć wysokie. Niemniej obsługa zawsze bardzo miła i sympatyczna mimo że w tematach akwarystycznych niestety troszkę pozbawiona wiedzy.

    Cytuj
  • 1 gru 2012

    ja również wszystkim zainteresowanym zakupem ryb lub roślin polecam wybrać się do Krakowa na Balicką na giełdę zoologiczną. Byłem w ostatni wtorek i wybór jest całkiem pokaźny zarówno fauny jak i flory. Ceny również bardzo atrakcyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

    A tak na marginesie jak by ktoś jechał to z chęcią się przyłączę bo chciałbym sobie kupić jeszcze "trochę" roślinek do mojego zbiornika. pozdrawiam

    Cytuj
  • 3 gru 2012

    W krakowie jest jeszcze w niedziele giełda akwarystyczna w szkole na osiedlu komadnosów.

    Cytuj
  • Barbara Pietrzak 10 lut 2014

    Chętnie przyjmę gupiki (samca) jeśli ktoś ma do oddania.:) oraz kupię parę roślinek na pierwszy plan.
    Jeśli ktoś posiada proszę o kontakt.

    Cytuj

Odpowiedz