Forum » Wolne Myśli

Jak ożywić ogród

 • 22 maj

  Witam. Mam rabatkę - dwie katalpy, rząd hortensji oraz traw. Proszę o poradę co dosadzic żeby ją trochę ożywić? Wszystkie te roślinki ruszają dość późno i wiosną kiepsko i tak smutno to wygląda...

  1 Cytuj
 • 22 maj

  Nowy ogród powstaje latami, tak naprawdę do 10 lat nawet. Masz super bazę, przestrzeń, która daje pole do popisu i na pewno za 3 lata już będzie dużo okazałych roślin. Dużo radości i satysfakcji przy tworzeniu :)
  W mojej ocenie przydalo by sie posadzic krzewy ktore wypelnia przestrzen miedzy catalpami. beda nizsze od ich korony. Moga to byc krzewy o rozlozystym pokroju, z przewieszajacymi sie galeziami w strone ziemi (mysle ze tak do 1,8 wysokosci max, gatunki nizsze beda rosly wolniej i beda dlugo zapelniac przestrzen) i zdecydowac sie jaki kolor powinny mieć lisci (czerwony, zolty czy neutralna zielen). Potem pomyslec jakimi kwiatami ewenyualnie dopelnic przestrzenie. Mozna jeszcze ewentualnie pomyslec o posadzeniu krzewow o galazkach wzniesionych pionowo (zrobila sie troche jakby taka druga scianka, rabata byla urozmaicona poprzez krztalt roslin a mniej np. przez kolor).

  2 Cytuj

Odpowiedz