Forum » Wolne Myśli

Jak ożywić ogród

  • 22 maj 2020

    Witam. Mam rabatkę - dwie katalpy, rząd hortensji oraz traw. Proszę o poradę co dosadzic żeby ją trochę ożywić? Wszystkie te roślinki ruszają dość późno i wiosną kiepsko i tak smutno to wygląda...

    1 Cytuj
  • 22 maj 2020

    Nowy ogród powstaje latami, tak naprawdę do 10 lat nawet. Masz super bazę, przestrzeń, która daje pole do popisu i na pewno za 3 lata już będzie dużo okazałych roślin. Dużo radości i satysfakcji przy tworzeniu :)
    W mojej ocenie przydalo by sie posadzic krzewy ktore wypelnia przestrzen miedzy catalpami. beda nizsze od ich korony. Moga to byc krzewy o rozlozystym pokroju, z przewieszajacymi sie galeziami w strone ziemi (mysle ze tak do 1,8 wysokosci max, gatunki nizsze beda rosly wolniej i beda dlugo zapelniac przestrzen) i zdecydowac sie jaki kolor powinny mieć lisci (czerwony, zolty czy neutralna zielen). Potem pomyslec jakimi kwiatami ewenyualnie dopelnic przestrzenie. Mozna jeszcze ewentualnie pomyslec o posadzeniu krzewow o galazkach wzniesionych pionowo (zrobila sie troche jakby taka druga scianka, rabata byla urozmaicona poprzez krztalt roslin a mniej np. przez kolor).

    2 Cytuj
  • Janek Sal 5 cze 2020

    wiosną wczesną tylko magnolia dodaje ozywienia w ogrodzie - ale teraz może idąc za naszym matoł .....uszkiem róbmy oczka wodne . co prawda zamarzniete bedą ale ......

    np mozna posadzic rzepicha zimnowodna ładnie kwitnie na żółto-
    zabiściek- ,albo rogatek sztywny .....fajnie to wygląda

    i jakies plus sie dostanie -może?

    zdrowia

    5 Cytuj
  • Rafał Mizera 3 lip 2020

    Na pewno kup sobie jakieś nawozy wtedy ci ruszą.

    1 Cytuj
  • 12 lip 2020

    Niedziela. Zamknięte wszystkie budowlane i ogrodnicze sklepy. Mógłbyś w pandemii cis zrobić, i nie ma szans.

    2 1 Cytuj
  • 14 lip 2020

    Dużo osób poleca tuje, ale mnie się osobiście to średnio widzi. Wysokie trawy za to robią niesamowity efekt! A może jakaś altanka?

    3 1 Cytuj
  • Beata Lisek 25 sty 2021

    Może piwonie? Kwitną już w czerwcu. U mnie obowiązkowy jest również bez, który kwitnie już w maju. Uwielbiam te pierwsze ciepłe dni, kiedy można rozsiąść się w fotelu ogrodowym. :)

    1 Cytuj
  • 2 lut 2021

    Możecie zrobić oczko wodne, drzewo z huśtawką, albo taką mini stodołę. Zawsze to doda taki fajny efekt

    Cytuj

Odpowiedz