Forum » Wolne Myśli

jaka sieć? jaki telefon?

  • 30 wrz 2011

    No i tak się porobiło że nasz Biolog - zdechł i nie poda nic na temat swojego wyniku speedtest. Szkoooda, bo marna ta prowokacyjka jego była :)))

    Cytuj
  • 30 wrz 2011

    odnośnie skarg na temat 4G w Play
    "Konkurenci są zdania, że Play (biorąc pod uwagę jego zasięg oraz ograniczenie prędkości) nie powinien nadużywać znaczenia sieci czwartej generacji. Według Dziennika Gazeta Prawna, na rynku spekuluje się, że konkurenci mogą pójść na wojnę z Play i jego działania zgłosić do UOKiK.

    Co na to Play? Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, odpierając zarzuty powołuje się na decyzję Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union – ITU). organizacja ta dała zielone światło do używania określenia 4G dla HSPA+ (Download do 21 Mb/s oraz Upload do 5,76 Mb/s)."
    Więc mamy 4G. Play ma obecnie najlepsza ofertę na rynku, a niestety prawda niektórych szczypie w oczy,

    3 Cytuj
  • 30 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog]
    A tu masz kolejny test mojego łącza.

    zdjecie

    W ramach ciekawostki powiem ci, że w Myślenicach osiągam do 2 MB. Czyli cztery razy szybciej niż twój play.
    W Krakowie miałem maksymalnie 6 MB (trzy razy tyle co ty).
    [/quote]

    Zastanawia mnie co to za sieć, bo szybkość przeraża.

    2 Cytuj
  • 1 paź 2011

    Co to za konkurencyjna sieć której wyniki wkleił nam lama Biolog? Kto to wie? Ogólnie jest to taka bieda że nie wiadomo co o tym myśleć - ping 185ms to tragedia, upload 0,06Mb/s to następna porażka, a download 1,24Mb/s to minimum na jakim można cokolwiek przeglądać w necie, o ściąganiu i oglądaniu filmów należy zapomnieć.
    Obiecałem więc wstawię wyniki swojej wcale nie za szybkiej neostrady i sieci Play która była poza zasięgiem 3G, u nas w Myślenicach. Niech sobie Biolog popatrzy i zastanowi się co tak na prawdę chwali. Biolog, twoja wiedza rozbraja, ty chyba nie masz pojęcia jakie ja wyniki na samym początku ci wkleiłem (te z Krakowa), bo po prostu nie rozumiesz różnicy pomiędzy MB a Mb i to cię czyni lamą.
    Prędkość którą podałem z Krakowa z tego paska
    zdjecie

    to ponad 18Mb/sek
    w Myślenicach - 4,5Mb/sek

    A tu masz gdybyś nie wierzył speedtest

    zdjecie

    I radzę ci nie naśmiewać się z 4G w Play, bo te osiągi są realniejsze niż ci się wydaje.

    2 Cytuj
  • 1 paź 2011

    0,06mb w uploadzie to wielki wyczyn. W orange mam więcej przy Edge.

    2 Cytuj
  • 11 paź 2011

    dzięki za wszystkie informacje!! wybrałem t-mobile;-)

    2 1 Cytuj

Odpowiedz