Forum » Wolne Myśli

Mam dość

  • 31 paź 2020

    Tak ja w tytule " Mam dość " dyktatu ludzi, zadałem sobie trud podczas wczorajszej manifestacji maszerującej przez ulice na której mieszkam i policzyłem 93 osoby, narzucające nam czyli większości swoje zdanie swój światopogląd. To ma być demokracja, wola kogo?, cały czas ci sami ludzie!!! mają na ustach hasła: wolność precz z dyktatem, demokracja, wole sądy, prawa kobiet itp. A co robią? Udają wrażenia są nas miliony, w skali Myślenic 93 osoby jak wspominałem, w skali kraju około 50 d0 60 tyś. I oni mam narzucają swoją wolę, mamy podporządkować się ich woli, te same twarze na manifestacjach co zawsze + kilka osób z młodzieży zwołanej przez facebook z hasłem przewodnim, nie prawa kobiet ich ochrona, ale cytuję" jebać pis" itp. Za nic mają epidemię przepisy sanitarne dobro innych, liczą się tylko oni, ich racja i nic więcej. Bo to teraz jest modne, za tydzień lub dwa już nie. Mam świadomość że pisząc na tym forum spotkam się z sytuacją ,że albo mój post zostanie usunięty, lub pozytywne komentarze zostaną zablokowane, mimo to pisze ten post, z nadzieja że nawet niewielka ilość osób go przeczyta, i podzieli moje zdanie, wyrażając myśl " mam dość" narzucania woli przez pseudo demokratów którzy mając na ustach słowa o wolności , równości, demokracji, nie mają z tymi słowami nic wspólnego.

    58 58 Cytuj
  • 31 paź 2020

    dla wielu z tych osób (sam byłem) spacer w deszczyku był formą odreagowania na to co dzieje się obecnie w kraju. było to wręcz terapeutyczne wyjście by wykrzyczeć złość, frustrację, bezsilność i wiele innych emocji. głównie byli to ludzie młodzi. zaangażowani, twórczy, kreatywni, dowcipni, weseli. forma wyrazu, ekspresji, powszechne wulgaryzmy były wg mnie odzwierciedleniem powszechnej niechęci wobec decydentów. w tych niezmiernie trudnych czasach dobrze jest tak upuścić energię. pozdrawiam

    41 16 Cytuj
  • 31 paź 2020
    robert napisał/a:

    Tak ja w tytule " Mam dość " dyktatu ludzi, zadałem sobie trud podczas wczorajszej manifestacji maszerującej przez ulice na której mieszkam i policzyłem 93 osoby, narzucające nam czyli większości swoje zdanie swój światopogląd. To ma być demokracja, wola kogo?, cały czas ci sami ludzie!!! mają na ustach hasła: wolność precz z dyktatem, demokracja, wole sądy, prawa kobiet itp. A co robią? Udają wrażenia są nas miliony, w skali Myślenic 93 osoby jak wspominałem, w skali kraju około 50 d0 60 tyś. I oni mam narzucają swoją wolę, mamy podporządkować się ich woli, te same twarze na manifestacjach co zawsze + kilka osób z młodzieży zwołanej przez facebook z hasłem przewodnim, nie prawa kobiet ich ochrona, ale cytuję" jebać pis" itp. Za nic mają epidemię przepisy sanitarne dobro innych, liczą się tylko oni, ich racja i nic więcej. Bo to teraz jest modne, za tydzień lub dwa już nie. Mam świadomość że pisząc na tym forum spotkam się z sytuacją ,że albo mój post zostanie usunięty, lub pozytywne komentarze zostaną zablokowane, mimo to pisze ten post, z nadzieja że nawet niewielka ilość osób go przeczyta, i podzieli moje zdanie, wyrażając myśl " mam dość" narzucania woli przez pseudo demokratów którzy mając na ustach słowa o wolności , równości, demokracji, nie mają z tymi słowami nic wspólnego.

    A jak upadała komuna i budowano Solidarność, to Myślenice szło przez Rynek w pochodzie protestacyjnym?
    A może cały Kraków i Warszawa?
    Nie.
    Była taka sama liczba w dużych miastach a nawet mniej. bo te miasta można z tamtych lat wymienić z wykorzystaniem jednej dłoni.
    W Myślenicach marszów protestacyjnych nie było, ani Dobczycach, Zakopanem czy Bochni.
    To tak nie działa, że wychodzi całe miasto.
    Żadna rewolucja nie była zorganizowana przy czynnym udziale większości, ale za cichą akceptacją tej większości. Tak to działa.

    51 26 Cytuj
  • 31 paź 2020
    bono napisał/a:

    A jak upadała komuna i budowano Solidarność, to Myślenice szło przez Rynek w pochodzie protestacyjnym?
    A może cały Kraków i Warszawa?
    Nie.
    Była taka sama liczba w dużych miastach a nawet mniej. bo te miasta można z tamtych lat wymienić z wykorzystaniem jednej dłoni.
    W Myślenicach marszów protestacyjnych nie było, ani Dobczycach, Zakopanem czy Bochni.
    To tak nie działa, że wychodzi całe miasto.
    Żadna rewolucja nie była zorganizowana przy czynnym udziale większości, ale za cichą akceptacją tej większości. Tak to działa.

    Z racji młodego wieku autora tych słów, trudno je komentować!. Ja sobie zdaję sprawę, że niewiedza i głupota nie boli. Porównywanie obecnych czasów do komunizmu waliki o niepodległość, ruchów społecznych, narodowych, z obecnym ruchem, zawiedzionych wynikiem wyborów ludzi + środowiska lewackie + znudzona garstka tz." postępowej młodzieży" i wypowiadanie się o cichej akceptacji większości TO ŻART manipulacja, oderwanie od rzeczywistości. Życie w jakiejś alternatywnej bańce, i tak jak pisałem poprzednio próba narzucenia większości swojego zdania powtarzanego do upadłego w nadziei że stanie się rzeczywistością

    29 47 Cytuj
  • 31 paź 2020
    bono napisał/a:

    Żadna rewolucja nie była zorganizowana przy czynnym udziale większości, ale za cichą akceptacją tej większości. Tak to działa.

    Ciekawe co by powiedział Robespierre albo tawariszcz Ilicz na takie dictum acerbum? A tak na serio, to zajmij się pan lepiej już tym PIS'em bo takie wypociny jak powyżej, poważnie nadszarpują Twoją opinię forumowego omnibusa.

    19 25 Cytuj
  • 31 paź 2020
    robert napisał/a:

    Z racji młodego wieku autora tych słów, trudno je komentować!. Ja sobie zdaję sprawę, że niewiedza i głupota nie boli. Porównywanie obecnych czasów do komunizmu waliki o niepodległość, ruchów społecznych, narodowych, z obecnym ruchem, zawiedzionych wynikiem wyborów ludzi + środowiska lewackie + znudzona garstka tz." postępowej młodzieży" i wypowiadanie się o cichej akceptacji większości TO ŻART manipulacja, oderwanie od rzeczywistości. Życie w jakiejś alternatywnej bańce, i tak jak pisałem poprzednio próba narzucenia większości swojego zdania powtarzanego do upadłego w nadziei że stanie się rzeczywistością

    Te 93 osoby można porównać do poparcia kandydata lewicy na prezydenta w ostatnich wyborach 2,2%. W skali kraju to jest ok 430 tys osób, i to by się zgadzało z ilością protestujących.
    I to są te miliony niezadowolonych, które chcą zrobić rewolucje ?

    21 41 Cytuj
  • 31 paź 2020

    Prawie wszyscy zatrzymani na manifestacji w Warszawie to koledzy Vivaldiego i tego tam dirty cośtam..... Znaczy chciałem powiedzieć wezwani przez Jarosława na pomoc pseudokibice.....

    31 15 Cytuj
  • 31 paź 2020
    robert napisał/a:

    Z racji młodego wieku autora tych słów, trudno je komentować!. Ja sobie zdaję sprawę, że niewiedza i głupota nie boli. Porównywanie obecnych czasów do komunizmu waliki o niepodległość, ruchów społecznych, narodowych, z obecnym ruchem, zawiedzionych wynikiem wyborów ludzi + środowiska lewackie + znudzona garstka tz." postępowej młodzieży" i wypowiadanie się o cichej akceptacji większości TO ŻART manipulacja, oderwanie od rzeczywistości. Życie w jakiejś alternatywnej bańce, i tak jak pisałem poprzednio próba narzucenia większości swojego zdania powtarzanego do upadłego w nadziei że stanie się rzeczywistością

    Polemiki się nie podejmuje, ze względu na różnicę pokoleniową. Jak sądzę reprezentujesz pokolenie Kaczyńskiego, Terleckiego czy Rzeplińskiego, wiec ze względu na szacunek do waszego wieku nie odpowiem tym zwrotem pokoleniowym które reprezentuje mój wiek.
    Niemniej, czterdzieści lat temu, byłeś też młokosom , a nie pytałeś swoich dziadków po której stronie barykady stanąć. Jeden z nich -Wyszyński, namawiał do służenia ojczyźnie i posłuszeństwa. Twoje pokolenie słusznie nie wzięło tych rad do serca.

    28 15 Cytuj
  • 1 lis 2020
    gwidoniusz napisał/a:

    dla wielu z tych osób (sam byłem) spacer w deszczyku był formą odreagowania na to co dzieje się obecnie w kraju. było to wręcz terapeutyczne wyjście by wykrzyczeć złość, frustrację, bezsilność i wiele innych emocji. głównie byli to ludzie młodzi. zaangażowani, twórczy, kreatywni, dowcipni, weseli. forma wyrazu, ekspresji, powszechne wulgaryzmy były wg mnie odzwierciedleniem powszechnej niechęci wobec decydentów. w tych niezmiernie trudnych czasach dobrze jest tak upuścić energię. pozdrawiam

    Wlasnie ludzie mlodzi....ludzie ktorzy sie naogladali starc z policja w USA...na Bialorusi.....tyle slyszeli o strajkach i manifestacjach w Polsce za komuny ze poczuli zazdrosc ze w ich zyciorysie bedzie pod tym wzgledem luka.
    Oni poprostu chcieli w swoje zyciowe CV wpisac udzial w manifestacjach
    Przylaczyli by sie do kazdej i pod kazdym haslem

    9 14 Cytuj
  • 1 lis 2020
    albert7575 napisał/a:

    Wlasnie ludzie mlodzi....ludzie ktorzy sie naogladali starc z policja w USA...na Bialorusi.....tyle slyszeli o strajkach i manifestacjach w Polsce za komuny ze poczuli zazdrosc ze w ich zyciorysie bedzie pod tym wzgledem luka.
    Oni poprostu chcieli w swoje zyciowe CV wpisac udzial w manifestacjach
    Przylaczyli by sie do kazdej i pod kazdym haslem

    A może oni mają już dość dyktatu religijnego 70 cio latków, może chcą ich odciążyć z trudów obowiązków, które ich przerastają?
    Wszędzie są namawiani do niesienia pomocy starszym i idą z pomocą Maciarewiczowi , Kaczyńskiemu, Terleckiemu itd.
    większość odeszła od religii, i manifestuje swoją większość w społeczeństwie?
    Społeczeństwa religijnego już nie ma, ono odeszło. Czy dalej mniejszość religijna ma robić dyktat pozostałym?

    25 18 Cytuj
  • 1 lis 2020
    albert7575 napisał/a:

    Wlasnie ludzie mlodzi....ludzie ktorzy sie naogladali starc z policja w USA...na Bialorusi.....tyle slyszeli o strajkach i manifestacjach w Polsce za komuny ze poczuli zazdrosc ze w ich zyciorysie bedzie pod tym wzgledem luka.
    Oni poprostu chcieli w swoje zyciowe CV wpisac udzial w manifestacjach
    Przylaczyli by sie do kazdej i pod kazdym haslem

    ... szyli własnoręcznie maseczki, rozdawali je po instytucjach, byli wolontariuszami, robili starszym osobom zakupy, uczestniczyli w akcjach społecznych o których pewnie możesz nie wiedzieć. być może właśnie dlatego, że prawdziwe życie nie toczy się w telewizji.

    15 3 Cytuj
  • 1 lis 2020
    bono napisał/a:

    A może oni mają już dość dyktatu religijnego 70 cio latków, może chcą ich odciążyć z trudów obowiązków, które ich przerastają?
    Wszędzie są namawiani do niesienia pomocy starszym i idą z pomocą Maciarewiczowi , Kaczyńskiemu, Terleckiemu itd.
    większość odeszła od religii, i manifestuje swoją większość w społeczeństwie?
    Społeczeństwa religijnego już nie ma, ono odeszło. Czy dalej mniejszość religijna ma robić dyktat pozostałym?

    Bono ja naprawdę zaczynam Cię podziwiać.
    W TVP jest rójka ekspertów od wszystkiego : Miłosz Manasterski, Adrian Stankowski i Artur Wróblewski. Na naszym forum Ty na wszystkim się znasz.
    Chciałbym być takim znawcą jak Ty....

    14 17 Cytuj
  • 1 lis 2020
    taki_gość napisał/a:

    Bono ja naprawdę zaczynam Cię podziwiać.
    W TVP jest rójka ekspertów od wszystkiego : Miłosz Manasterski, Adrian Stankowski i Artur Wróblewski. Na naszym forum Ty na wszystkim się znasz.
    Chciałbym być takim znawcą jak Ty....

    Jest nas jeszcze więcej. Adrian Klarenbach, Michal Rachoń, Michal Adamczyk i wielu wartościowych moich konkurentów tutaj niewymienionych. Np Cejrowski.....
    A wracając do meritum, w Myślenicach są msze niedzielne i jest ich we wszystkich kościołach 18. Założyłem że na wszystkich mszach jest 400 wiernych.
    Daje to nam ok 7 tys wiernych. W Myślenicach mieszka ok 20 tys ludzi.
    Stąd 7 tys to mniejszość .
    A w dużych miastach te proporcje są drastyczne niekorzystne dla wspólnot kościelnych.
    Kościół stał się dla pozostałych rodzajem domu kultury lub spełniaczem tradycji.
    Ślub, pogrzeby, sakramenty i więcej się nie widzimy.
    Dlatego kościół nie jest uprawniony do wypowiadania się w imieniu większości, a tym bardziej jako mniejszość narzucać swoje wolę większości.

    25 15 Cytuj
  • 2 lis 2020
    bono napisał/a:

    A może oni mają już dość dyktatu religijnego 70 cio latków, może chcą ich odciążyć z trudów obowiązków, które ich przerastają?
    Wszędzie są namawiani do niesienia pomocy starszym i idą z pomocą Maciarewiczowi , Kaczyńskiemu, Terleckiemu itd.
    większość odeszła od religii, i manifestuje swoją większość w społeczeństwie?
    Społeczeństwa religijnego już nie ma, ono odeszło. Czy dalej mniejszość religijna ma robić dyktat pozostałym?

    " a moze...."
    Bez komentarza

    6 11 Cytuj
  • 2 lis 2020
    gwidoniusz napisał/a:

    ... szyli własnoręcznie maseczki, rozdawali je po instytucjach, byli wolontariuszami, robili starszym osobom zakupy, uczestniczyli w akcjach społecznych o których pewnie możesz nie wiedzieć. być może właśnie dlatego, że prawdziwe życie nie toczy się w telewizji.

    Co to za bzdury?

    4 13 Cytuj
  • 13oddział 2 lis 2020
    albert7575 napisał/a:

    Co to za bzdury?

    Akurat to prawda. W tm kraju jeszcze każdy może protestować. Jeżeli masz problem to zrób demonstrację "Kocham PiS"- ja nie mam nic przeciwko temu. Kogoś chyba po prostu boli że nie wszyscy łykają propagandę płynącą z TV i mogą mieć odmienne zdanie... Nie możliwe. p.s. Bolszewicy podczas rewolucji... byli mniejszością. Warto czasem poczytać.

    19 5 Cytuj
  • 2 lis 2020

    Co z tymi protestami ? Na rynku żywej duszy, obalacie ten rząd czy juz wam opadł zapał. Jak to tak można tylko w wybiórcze dni walczyć o demokrację? W innych miastach też frekwencja spadła, jeszcze tydzień i po ptakach ?

    8 9 Cytuj
  • 13oddział 2 lis 2020
    dirty_affair napisał/a:

    Co z tymi protestami ? Na rynku żywej duszy, obalacie ten rząd czy juz wam opadł zapał. Jak to tak można tylko w wybiórcze dni walczyć o demokrację? W innych miastach też frekwencja spadła, jeszcze tydzień i po ptakach ?

    Dziś miała być demonstracja zwolenników Kaczyńskiego. Nie było nikogo ?

    10 7 Cytuj
  • 2 lis 2020

    Marta Lempart na premiera!
    Powinna stworzyć partię wściekłych krów, w końcu mielibyśmy przeciwwagę dla Kaczyńskiego.

    10 11 Cytuj
  • 2 lis 2020
    albert7575 napisał/a:

    Co to za bzdury?

    ciężko jest przyjąć niewygodne światopoglądowo fakty?

    5 4 Cytuj
  • 3 lis 2020

    w tych protestach chodzi juz o caloksztal
    podoba sie wam co rzad robi.....

    5 3 Cytuj
  • 3 lis 2020

    Pokolenie solidarności , z porozumień gdańskich, musi ze swojego wieku odjąć 40 lat i wtedy okaże się, że ci obecni nauczyciele życia i moralizatorzy, mieli w tamtym czasie takie same rady i pouczanie z ust ludzi którzy mieli wtedy tyle samo lat co dzisiaj oni.
    Kaczyński, Maciarewicz, Terlecki, Rydzyk mieli 30 lat a Tusk i jego środowisko ok 20 plus.
    Zastąpili różnych Gierkow i Jaroszewiczow.
    Dzisiaj przyzwyczaili się do rządowych posad i nie widza się w innej roli .
    A przecież emerytura zaczyna się w wieku 60 lat dla pań i 65 dla panów, a rodziny potrzebują ich w domu w roli dziadków i babci. Czas budować prawdziwą rodzinę ze wszystkimi jej członkami.

    14 4 Cytuj
  • 13oddział 4 lis 2020

    Dla mnie ciekawa sytuacja, obserwuje bardzo uważnie Radę Konsultacyjną jaką powołał Strajk Kobiet. Być może to ruchy społeczne są odtrutką na skostniałe i nieudolne partie polityczne ? Może w końcu ludzie będą mieli większy wpływ na życie w naszym kraju niż narzekanie lub dopingowanie "swoich" polityków. Zobaczymy co z tego wyniknie.

    6 5 Cytuj
  • Janek Sal 4 lis 2020
    Malatesta13 napisał/a:

    Dla mnie ciekawa sytuacja, obserwuje bardzo uważnie Radę Konsultacyjną jaką powołał Strajk Kobiet. Być może to ruchy społeczne są odtrutką na skostniałe i nieudolne partie polityczne ? Może w końcu ludzie będą mieli większy wpływ na życie w naszym kraju niż narzekanie lub dopingowanie "swoich" polityków. Zobaczymy co z tego wyniknie.

    moze są do pewnego czasu- ten od muzyki tez powołał ruch podobno moiał nie byc partią - ale kasa ,kasa sie liczy i został partią Chołownia tez ruch społeczny, nastepny Trzaskowski -niby partia ale społeczna . a wszystkie do ogłupiania społeczenstwa i głosów co 4 -5 lat . i nastepne 500 i juz zapomniało sie co wyprawiali 3 lata wstecz ale to realia tego swiata

    3 1 Cytuj
  • 13oddział 4 lis 2020

    Dlatego z ciekawością to obserwuje bo jak sie przerodzi w partię to będzie pogrzeb tej inicjatywy. Liczę jednak że tak się nie stanie. Może tym razem się uda ? Zobaczymy. p.s. Można jeszcze dodać- Samoobrone i AWS tym ciekawsze bo rządziły lub współrządziły.

    4 4 Cytuj

Odpowiedz