Forum » Wolne Myśli

Fotowoltaika

• 12 paź

Czym kierujecie się przy wyborze konkretnej firmy montującej fotowoltaikę?

• Janek Sal 20 paź

Ja wybrałem firmę polecaną przez U.M.K ,dostałem dotację i wybrałem firme .
    Brat kierował sie ceną i opiniami . wybrał nieszczęśliwie - firma niby z dobrymi opiniami .
    Przyjechało trzech panów , żaden po Polsku nie mówi ,weszli na dach który miał 3 miesiące i zamontowali panele- krzywiąc blache nową na dachu- musieli demontować i wymienić 14 blach modułowych ,
    koszt naprawy to po wycenie ubezpieczyciela 9,700 pln

2 2 Cytuj
  • 25 paź

ok. Dzięki za informacje. Widzę że nieciekawa sytuacja była. A masz może w tej instalacji mikrofalowniki? Bo widziałem ostatnio ofertę od Stilo Energy i tam właśnie takie były zaoferowane. Co one dają instalacji?

1 Cytuj
  • Tomek 25 paź

Dla mnie liczy się świetnej jakości sprzęt, który będzie działał bezawaryjnie przez kilkadziesiąt lat oraz specjaliści, którzy to prawidlowo zamontują. Firma Netsu instalowała u mnie kompatybilna z fotowoltaika pompę ciepła i wszystko poszło profesjonalnie, nie bylo żadnej awarii i mam nadzieje, że nie będzie :)

6 Cytuj
  • Janek Sal 28 paź
    bobo napisał/a:

ok. Dzięki za informacje. Widzę że nieciekawa sytuacja była. A masz może w tej instalacji mikrofalowniki? Bo widziałem ostatnio ofertę od Stilo Energy i tam właśnie takie były zaoferowane. Co one dają instalacji?

Nie wiem czy o to samo Tobie chodzi - jesli mam założone 5,8 kW paneli to nie zamontowali jednego falownika tylko 3 , tłumaczenie do mnie dotarło
    1 koszt jednego falownika większego to ok 5- tys pln małego ok 1400-1700 .
    Jeśli sie popsuje - co rzadko sie zdaza to masz większy wydatek
    Wszystkie na raz nie padną
    Argument też był inny - jeśli drzewo przysłoni część paneli to inne pracują z pełną mocą którą daje słońce w tej chwili

2 2 Cytuj
  • krzysztof stalski 3 lis

Witam czy ktoś korzysta z programu gminnego fotowoltaika w Myślenicach i u kogo dziś montują proszę o kontakt

Odpowiedz