Forum » Wolne Myśli

Fotowoltaika

  • 12 paź 2021

    Czym kierujecie się przy wyborze konkretnej firmy montującej fotowoltaikę?

    Cytuj
  • Janek Sal 20 paź 2021

    Ja wybrałem firmę polecaną przez U.M.K ,dostałem dotację i wybrałem firme .
    Brat kierował sie ceną i opiniami . wybrał nieszczęśliwie - firma niby z dobrymi opiniami .
    Przyjechało trzech panów , żaden po Polsku nie mówi ,weszli na dach który miał 3 miesiące i zamontowali panele- krzywiąc blache nową na dachu- musieli demontować i wymienić 14 blach modułowych ,
    koszt naprawy to po wycenie ubezpieczyciela 9,700 pln

    2 2 Cytuj
  • 25 paź 2021

    ok. Dzięki za informacje. Widzę że nieciekawa sytuacja była. A masz może w tej instalacji mikrofalowniki? Bo widziałem ostatnio ofertę od Stilo Energy i tam właśnie takie były zaoferowane. Co one dają instalacji?

    1 Cytuj
  • Tomek 25 paź 2021

    Dla mnie liczy się świetnej jakości sprzęt, który będzie działał bezawaryjnie przez kilkadziesiąt lat oraz specjaliści, którzy to prawidlowo zamontują. Firma Netsu instalowała u mnie kompatybilna z fotowoltaika pompę ciepła i wszystko poszło profesjonalnie, nie bylo żadnej awarii i mam nadzieje, że nie będzie :)

    7 Cytuj
  • Janek Sal 28 paź 2021
    bobo napisał/a:

    ok. Dzięki za informacje. Widzę że nieciekawa sytuacja była. A masz może w tej instalacji mikrofalowniki? Bo widziałem ostatnio ofertę od Stilo Energy i tam właśnie takie były zaoferowane. Co one dają instalacji?

    Nie wiem czy o to samo Tobie chodzi - jesli mam założone 5,8 kW paneli to nie zamontowali jednego falownika tylko 3 , tłumaczenie do mnie dotarło
    1 koszt jednego falownika większego to ok 5- tys pln małego ok 1400-1700 .
    Jeśli sie popsuje - co rzadko sie zdaza to masz większy wydatek
    Wszystkie na raz nie padną
    Argument też był inny - jeśli drzewo przysłoni część paneli to inne pracują z pełną mocą którą daje słońce w tej chwili

    2 2 Cytuj
  • krzysztof stalski 3 lis 2021

    Witam czy ktoś korzysta z programu gminnego fotowoltaika w Myślenicach i u kogo dziś montują proszę o kontakt

    2 Cytuj
  • Andrzej 27 gru 2021
    gość 07 napisał/a:

    Witam czy ktoś korzysta z programu gminnego fotowoltaika w Myślenicach i u kogo dziś montują proszę o kontakt

    Korzystam i czekam. Niby u kogoś montują, ale nikt nie wie, u kogo. Miało być do końca sierpnia, później do końca listopada. Jest koniec roku, a fotowoltaiki u mnie jak nie było, tak nie ma.

    4 Cytuj
  • 9 lut 2022
    Endrju napisał/a:

    Korzystam i czekam. Niby u kogoś montują, ale nikt nie wie, u kogo. Miało być do końca sierpnia, później do końca listopada. Jest koniec roku, a fotowoltaiki u mnie jak nie było, tak nie ma.

    U mnie podobny problem!

    _______
    Pisz poprawnie -

    Cytuj
  • Andrzej 9 lut 2022

    Można na własną rękę szukać firmy, która zamontuje sprzęt dostarczony przez Sanito. Ale kasa za 1kWp, jaką chce zapłacić Sanito, to max 700 złotych. Za taką kasę ciężko znaleźć kogokolwiek, kto podjąłby się montażu.

    1 Cytuj
  • 10 lut 2022

    [cytat=BialyNunek]U mnie podobny problem!

    _______
    Pisz poprawnie -

    Mój sąsiad czekał na panele ponad 3 lata (składał wniosek w programie gminnym). Zrobili mu dopiero niedawno i tylko dlatego, że zgodził się na umieszczenie paneli na dachu (w zaakceptowanym wniosku miały być terenowe)

    Cytuj
  • 27 cze 2023
    bobo napisał/a:

    Czym kierujecie się przy wyborze konkretnej firmy montującej fotowoltaikę?

    Przede wszystkim opiniami i tym, ile dana firma jest na rynku. Jak krótko, to odpuszczałem. Jak były złe opinie to wiadomo, poczytałem czy to raczej konkurencja, czy faktycznie. Skończyło się na podejściu do klienta, profesjonalizmie w odpowiedzi i przede wszystkim zaangażowaniu. Nie wybrałem najtańszej firmy, ale też nie wybrałem najdroższej. Środek stawki. Polecam takie podejście. Firma, która mi montowała instalację fotowoltaiczną jest zdecydowanie godna polecenia. Tutaj namiary na nią jakby komuś były potrzebne: https://www.instalacjeelektrycznekrakow.pl/instalacje-fotowoltaiczne/

    1 Cytuj

Odpowiedz