Forum » Wolne Myśli

Za co ten krzyż dla Szczotkowskiego?

  • burzumsquat666@wp.pl 17 maj 2023

    A ja się zastanawiam za co śp Wacław Szczotkowski dostał złoty krzyż zasługi... Ktoś ma jakiś pomysł?

    Bo to że Pan Wacław żył i działał, to wiem. Natomiast żadnych zasług nie znam. Jeśli są, to chętnie poznam...

    W czasach wszechobecnej inflacji ranga takich odznaczeń oczywiście też spada. Ale są jakieś granice absurdu.

    24 9 Cytuj
  • 17 maj 2023
    Obserwator30 napisał/a:

    A ja się zastanawiam za co śp Wacław Szczotkowski dostał złoty krzyż zasługi... Ktoś ma jakiś pomysł?

    Bo to że Pan Wacław żył i działał, to wiem. Natomiast żadnych zasług nie znam. Jeśli są, to chętnie poznam...

    W czasach wszechobecnej inflacji ranga takich odznaczeń oczywiście też spada. Ale są jakieś granice absurdu.

    Za to, że zmarł podczas kadencji i pełnienia funkcji przewodniczącego rady. (piszę bez ironii)

    7 5 Cytuj
  • 17 maj 2023

    Dajcie spokój. Odpuśćcie.

    13 13 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 17 maj 2023
    s1958 napisał/a:

    Dajcie spokój. Odpuśćcie.

    A dlaczego mamy odpuścić? Mam wątpliwości, więc pytam.

    21 8 Cytuj
  • 17 maj 2023

    Bo roztrząsając tę sprawę chcąc nie chcąc mówimy o osobie zmarłej. A zdaje się, że obowiązującą jest stara zasada (tak mi to wpojono, mówię za siebie), której sens jest mniej więcej taki: "o zmarłym mówić należy dobrze albo wcale". Ja w każdym razie, z szacunku dla faktu czyjegoś odejścia z tego padołu łez i związanego się z tym żalu jego krewnych oraz z uwagi na ową zasadę mówić o zmarłym nie zamierzam i tego też rodzaju sugestię ośmieliłem się skierować do innych zamieszczając wpis wcześniejszy. Wyrażam opinię, że czyjaś śmierć stanowić winna rodzaj granicy czy też kresu niechęci do jakiejś osoby. W każdym razie ja, mogącego istnieć innego w tej materii zdania, nie akceptuję i tyle.

    12 23 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 17 maj 2023

    A ja apeluję o umiar i rozsądne gospodarowanie państwowymi odznaczeniami.

    27 3 Cytuj
  • 18 maj 2023

    Dajcie już spokój człowiekowi ,którego nie ma wśród Nas.

    8 13 Cytuj
  • 18 maj 2023
    s1958 napisał/a:

    Bo roztrząsając tę sprawę chcąc nie chcąc mówimy o osobie zmarłej. A zdaje się, że obowiązującą jest stara zasada (tak mi to wpojono, mówię za siebie), której sens jest mniej więcej taki: "o zmarłym mówić należy dobrze albo wcale". Ja w każdym razie, z szacunku dla faktu czyjegoś odejścia z tego padołu łez i związanego się z tym żalu jego krewnych oraz z uwagi na ową zasadę mówić o zmarłym nie zamierzam i tego też rodzaju sugestię ośmieliłem się skierować do innych zamieszczając wpis wcześniejszy. Wyrażam opinię, że czyjaś śmierć stanowić winna rodzaj granicy czy też kresu niechęci do jakiejś osoby. W każdym razie ja, mogącego istnieć innego w tej materii zdania, nie akceptuję i tyle.

    Masz rację, z tym, że ta zasada może dotyczyć osób prywatnych, ale nie publicznych, bo w przeciwnym razie likwidujemy historię (jako naukę), bo wszyscy, o których się uczymy już zmarli; no prawie wszyscy. Jak ktoś decyduje się na udział w życiu publicznym, to musi się liczyć z tym, że za życia i po śmierci będzie podlegał ocenie.

    Nie piszę tu o tym konkretnym przypadku. Nie znałem zmarłego, nie wiem co robił, jakie miał poglądy. itp.

    17 2 Cytuj
  • 18 maj 2023
    s1958 napisał/a:

    Bo roztrząsając tę sprawę chcąc nie chcąc mówimy o osobie zmarłej. A zdaje się, że obowiązującą jest stara zasada (tak mi to wpojono, mówię za siebie), której sens jest mniej więcej taki: "o zmarłym mówić należy dobrze albo wcale". Ja w każdym razie, z szacunku dla faktu czyjegoś odejścia z tego padołu łez i związanego się z tym żalu jego krewnych oraz z uwagi na ową zasadę mówić o zmarłym nie zamierzam i tego też rodzaju sugestię ośmieliłem się skierować do innych zamieszczając wpis wcześniejszy. Wyrażam opinię, że czyjaś śmierć stanowić winna rodzaj granicy czy też kresu niechęci do jakiejś osoby. W każdym razie ja, mogącego istnieć innego w tej materii zdania, nie akceptuję i tyle.

    O zmarłych powinno się mówić prawdę i taka zasada obowiązuje.

    21 Cytuj
  • 18 maj 2023

    Nie kombinujcie, bo któryś z radnych też będzie chciał dostać złoty krzyż zasługi.
    A życzę wszystkim wieczności.

    11 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 18 maj 2023
    Mądrala napisał/a:

    Dajcie już spokój człowiekowi ,którego nie ma wśród Nas.

    Owszem, zmarłym powinno się dać spokój. Szkoda, że nie pamiętali o tym ci, którzy nadali Zmarłemu pośmiertnie jedno z najwyższych odznaczeń państwowych... W ten sposób wykorzystali Go do celów politycznych i otworzyli dyskusję, do której jako obywatele tego kraju mamy prawo. Zmarły nie miał niestety już nic do powiedzenia i nie jest odpowiedzialny za tę sytuację. Odpowiedzialni są decydenci i oni powinni nam wyjaśnić, jakie jest uzasadnienie dla tego odznaczenia.

    16 2 Cytuj
  • 18 maj 2023
    Obserwator30 napisał/a:

    Owszem, zmarłym powinno się dać spokój. Szkoda, że nie pamiętali o tym ci, którzy nieroztropnie nadali Zmarłemu pośmiertnie jedno z najwyższych odznaczeń państwowych. W ten sposób wykorzystali go do celów politycznych i otworzyli dyskusję, do której jako obywatele tego kraju mamy prawo. Zmarły nie miał niestety już nic do powiedzenia i nie jest winny tej sytuacji. Odpowiedzialni za to są decydenci i oni powinni nam wyjaśnić, jakie jest uzasadnienie dla tego odznaczenia.

    Ps.
    Czy zmarły w ten sam sposób radny- nie z PiS, otrzymałby podobne pośmiertne odznaczenie?????

    -Tak +
    -Nie -

    7 13 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 18 maj 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Ps.
    Czy zmarły w ten sam sposób radny- nie z PiS, otrzymałby podobne pośmiertne odznaczenie?????

    Dobre pytanie...

    12 2 Cytuj
  • 19 maj 2023

    -ok, wszystko mamy?
    -tak. Delegacja jest, wieniec jest, kwiaty są, asysta straży miejskiej, jest.
    -a order?
    -order? A za co?
    -za zasługi?
    -yyyy... a jakie?
    -kwestionujesz?
    -nie, broń boże, tak się tylko zastanawiam....
    - to nie myśl za dużo. Pakuj i idziemy.

    14 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 19 maj 2023
    Obywatel C napisał/a:

    -ok, wszystko mamy?
    -tak. Delegacja jest, wieniec jest, kwiaty są, asysta straży miejskiej, jest.
    -a order?
    -order? A za co?
    -za zasługi?
    -yyyy... a jakie?
    -kwestionujesz?
    -nie, broń boże, tak się tylko zastanawiam....
    - to nie myśl za dużo. Pakuj i idziemy.

    Tak mogło być...

    11 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 20 maj 2023

    Maciej Maleńczuk, utwór "Fajnie":

    "(...)Fajnie mieć grupę martwych bohaterów
    Kupczyć ich pamięcią dla doraźnych celów(...)"

    11 2 Cytuj
  • 20 maj 2023

    Był w PiS.
    To wystarczy. Tyle czasu torelować ten burdel. Medal się należy.

    14 2 Cytuj
  • 25 maj 2023

    Krotko wytłumaczę za co zmarły otrzymał Krzyż. Otóż był radnym z Jawornika i na sesji grudniowej głosował za podniesieniem sobie i Burmistrzowi diet, za podniesieniem podatków i śmieci. Jak chciał Burmistrz tak radny zagłosował. Nic dziwnego. Ciekawe co na to mieszkańcy Jawornika, którzy na niego głosowali.

    10 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 25 maj 2023

    Nawet nikt z obecnych tu trolli z PiSu nie podjął się próby obrony zasług zmarłego.

    11 3 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 4 cze 2023

    Żaden pisior nie obroni tego krzyża dla Szczotkowskiego? Czekam na wasze głosy od kilku tygodni! Nikt?

    6 2 Cytuj
  • 4 cze 2023
    Obserwator30 napisał/a:

    Żaden pisior nie obroni tego krzyża dla Szczotkowskiego? Czekam na wasze głosy od kilku tygodni! Nikt?

    A co tu bronić??? Chłopa już nie ma, jedni go lubili inni nie i koniec.....

    3 3 Cytuj
  • 5 cze 2023
    t-34 napisał/a:

    A co tu bronić??? Chłopa już nie ma, jedni go lubili inni nie i koniec.....

    Jemu chyba nie chodzi, czy go lubili czy nie, nawet nie o to że mógłby jeszcze pożyć;
    tylko o ten krzyż -za smierć.

    Może, to sugestia dla następnych, którzy chcieliby zrobić taką niespodziankę. że na krzyż, mogą liczyć.

    5 2 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 5 cze 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Jemu chyba nie chodzi, czy go lubili czy nie, nawet nie o to że mógłby jeszcze pożyć;
    tylko o ten krzyż -za smierć.

    Może, to sugestia dla następnych, którzy chcieliby zrobić taką niespodziankę. że na krzyż, mogą liczyć.

    Dokładnie o to mi chodziło.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz