Forum » Wolne Myśli

Czy zna ktoś jakieś dobre i skuteczne środki na odchudznaie ?

  • 24 sie 2017

    mniej żreć POMAGA

    3 1 Cytuj
  • 27 wrz 2017

    Odpowiednia dieta i ćwiczenia. Może skorzystaj z usług dietetyczki? Ustali specjalna dietę dla Ciebie.

    3 1 Cytuj
  • Ania 2 paź 2017

    Nie jeść min 4h przed snem. Jeść mniej ale częściej, nie łączyć w posiłkach tłuszczy i węglowodanów, ograniczyć tłuszcze, pić dużo płynów, ćwiczyć, można jeszcze wypijać szklankę ziemnej wody z cytryną na czczo (pobudza pracę żołądka) i w przeciągu pół godzinny od wstania zjeść lekkie śniadanie.

    3 Cytuj
  • 26 gru 2017

    Hej, polecam znaleźć jakiegoś dobrego dietetyka w Internecie ;) W tym miejscu znajdziesz więec

    Cytuj
  • 27 gru 2017

    Istnieją opcje diety online i wydaje mi się to bardzo dobrą sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ja chciałem poprawić swój metabolizm, bo w pewnym momencie odchudzania waga się zatrzymała i wtedy szukając rozwiązania w Internecie trafiłem na taką dyskusję: http://forum.jestemfit.pl/sukcesy-w-odchudzaniu/17119-berrator-nowy-spalacz-tluszczu-jakie-macie-opinie.html
    Przeszukałem kilka stron z opinii i informacji jakie udało mi się znaleźć wynikało, że jest to suplement wręcz idealny, zawierający przede wszystkim naturalne składniki. Początkowo nie wierzyłem w jego "moc", ale po kilku dniach stosowania już zauważyłem różnicę. Nadal trzymam dietę, chodzę na siłownię, stosuję Berrator i widzę efekty o jakich marzyłem.

    Cytuj
  • 28 gru 2017

    Zobacz sobie jeszcze stronkę ktomalek.pl oni tam opisują różne leki, więc może będą mieć to czego szukasz. Tu akurat https://ktomalek.pl/neosine-forte-interakcje-ulotka-cena-dawkowanie-syrop-0-5-g-5ml-75-ml/ub-3042777 masz ulotki leków, ceny i dawkowanie. Jest to jakieś rozwiązanie.

    Cytuj
  • baron nk klasa 28 gru 2017

    polecam czerwona herbate po kazdym posilku

    1 Cytuj
  • 13 sty 2018

    u mnie sprawdziła się zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce i chude mięso. uważać też radzę na błonnik bo może on zaszkodzić - ja tak się zaparć nabawiłam i musiałam się ratować dicopeg 10g który dodatkowo usprawnia pracę jelit przez co człowiek czuje się lżejszy. no i obowiązkowo dużo ruchu minimum 2-3 razy w tygodniu

    2 Cytuj
  • Anna Kozłwosk 7 lut 2018

    Też chciałam stosować tabletki na odchudzanie, ale lekarz mi kategorycznie odradziła, bo praktycznie nie pomagają a niszczą wątrobę. Poleciła mi pić zioła, które poprawiają w trawieniu. Od miesiąca piję wiec zioła FibraVitale co koleżanka wyżej i jestem z nich mega zadowolona, bo pozbyłam się zaparć,z którymi długo się męczyłam i ogólnie o wiele lepiej się czuję. Zawiera dużo błonnika, więc odciążyły bardzo mój organizm :)

    1 Cytuj
  • 12 lut 2018

    Według mnie wystarczy po prostu odrzucić słodycze, słodkie napoje + dużo ruchu.

    Cytuj
  • 12 lut 2018
    KasiaWiki napisał/a:

    u mnie sprawdziła się zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce i chude mięso. uważać też radzę na błonnik bo może on zaszkodzić - ja tak się zaparć nabawiłam i musiałam się ratować dicopeg 10g który dodatkowo usprawnia pracę jelit przez co człowiek czuje się lżejszy. no i obowiązkowo dużo ruchu minimum 2-3 razy w tygodniu

    Dieta Slow Carb Dieta - Tim Ferrisa -> polecam, w ciągu 2 tygodni 5kg mniej bez ćwiczeń z czego dwa razy w ciagu 14 dni miałem cheat day. W ciągu 6 dni jesz ile chcesz ale z dietetycznych posiłków (produkty dozwolone) a raz na tydzień jesz co chcesz

    Cytuj
  • 21 lut 2018

    Moja siostra po ciąży zaczęła odchudzanie - ale z głową. Poszła do dietetyka, dostała plan żywieniowy, 5 posiłków dziennie, ale są to małe porcje. Siłownia to już zupełnie co innego - nie każdy ma czas (szczególnie przy niemowlaku) żeby chodzić na siłownię, czy też płacić za karnet. Ale bardzo dużo chodzi, zamiast samochodem do sklepu idzie pieszo, razem z maluchem. Więc ruch to też nie jest mordowanie się na siłowni. A z suplementów bierze humavit z wyciągiem z garcinii kambodżańskiej.
    Więc zdrowo się odżywiając, ruszając się (a przy maluchu jest naprawdę dużo ruchu) i biorąc suplement można powoli wracać do formy. Powoli siostra zaczyna już zmieniać garderobę, byłyśmy razem ostatnio na zakupach, bo spodnie były dla niej za duże:) Trzeba wytrwałości, bo utrzymanie diety nie jest łatwe.

    1 1 Cytuj
  • 28 maj 2018

    Żeby się odchudzać nie trzeba a nawet nie powinno się brać żadnych tabletek, które niby przyspieszają utratę wagi, bo często są w nich dziwne składniki. Wystarczy jeść 5 albo 6 (jeśli wstajemy bardzo wcześnie) niewielkich posiłków i lekkich a do tego ćwiczyć dużo u często się ruszać, jeździć na rowerze, chodzić na basen. Ja dodatkowo piję zioła FibraVitale. Zaczęło się w sumie od tego, że miałam probloemy z jelitami i zaparciami i podczas picia tych ziół zauważyłam, że kg trochę szybciej lecą. Ma to związek z oczyszczaniem organizmu. Lepiej pić naturalne zioła, które wpływają na trawienie niż brak jakieś dziwne suple

    3 Cytuj
  • 29 mar 2023

    Według mnie te wszystkie diety to krótkoterminowe i na dłuższą metę wykluczając jakieś składniki nabawisz się niedoborów.. Ja polecam kupić sobie Colonosan, on bardzo fajnie wspiera odchudzanie i pozbyłam się 8 kilo bez narażania swojego zdrowia na nieprzyjemności. Ma dużo błonnika, to jest taki proszek, człowiek się nie dość że czuje syty i nie ma chęci na podjadanie, to jeszcze super pomaga w usprawnieniu trawienia.

    2 Cytuj
  • 29 mar 2023

    Skuteczny sposób to... uwaga... będzie nowość... odkrycie roku... DIETETYK :-)
    Wow! Ale przyszalałem! - dziękuję za oklaski!

    Tylko to niestety...kosztuje
    1. Sam dietetyk (ale w sumie kasa będzie ze słodyczy ;-) )
    2. Dużo zaparcie aby tych dietek przestrzegać, ważyć itd.

    Ale należy zacząć od pytania... czy naprawdę się chce i na poświęcenie człowiek gotów...

    PS. Piszę jako laik... z obserwacji... bo nie odchudzałem się nigdy :-)
    PS. Wszelkie suplementy, dodatki, dziwne diety CUD... to jeszcze nie znam nikogo co mu pomogły
    PS. Natomiast głupie diety... tak paru znajomym troszkę zaszkodziły zamiast pomóc...ale żyją ;-)))

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 30 mar 2023

    mozna ale po co ? kochanego ciała nigdy za wiele ,
    A po drugie lepiej być grubym niz sie byle komu podobac

    1 1 Cytuj
  • 19 kwi 2023

    Wystarczy wyeliminować słodycze, słodkie napoje, żywność przetworzoną i śmieciową, oraz wprowadzić ruch w swoją codzienność. Tylko nie taki okazjonalny, że poza czasem "treningu" leżymy brzuchem do góry, tylko zmienić całodniowe nawyki i we wszystko starać się wkładać trochę więcej wysiłku niż do tej pory (schody zamiast windy, rower zamiast samochodu np na zakupy). Dzisiejsza technologia rozleniwia: zamiast chodzić po domu z odkurzaczem i mopem, czy po ogrodzie z kosiarką, mamy rumby i bezobsługowe kosiarki, myjąc okna zamiast machać szmatką tylko trzymamy robota. No i nikt niczego nie uprawia. Poza może szczypiorkiem w doniczce. Zdrowy ruch to ruch angażujący wszystkie mięśnie, a ćwiczenia na siłowni angażują tylko wybrane partie. Naturalny ruch przy codziennych czynnościach jest lepszy. Spacery po lesie zamiast asfalcie także polecam. No i basen - to najmniej obciążający stawy sposób na zdrowy i efektywny ruch.

    1 Cytuj
  • 19 kwi 2023

    Kolonie karne w wielu państwach , zapewniają smukłą sylwetkę.

    Albo męka , o której pisze powyżej Dorota_S

    1 Cytuj
  • 19 kwi 2023

    Dorota_S

    Teraz okien się nie myje, mieszkań się nie sprząta... trend rośnie wynająć Ukrainkę ;-)
    Pewnie szczypierek w doniczce też można u niej zamówić.
    I jakby jej zapłacić na basen też za nas pójdzie ;-)

    Takie czasy...
    Błędne koło...

    Ale jest ktoś kto zbiera żniwo tutaj i zawód wrócił do łask...
    Rehabilitanci i Dietetycy :-)

    3 Cytuj
  • 19 kwi 2023
    marko napisał/a:

    Dorota_S

    Teraz okien się nie myje, mieszkań się nie sprząta... trend rośnie wynająć Ukrainkę ;-)
    Pewnie szczypierek w doniczce też można u niej zamówić.
    I jakby jej zapłacić na basen też za nas pójdzie ;-)

    Takie czasy...
    Błędne koło...

    Ale jest ktoś kto zbiera żniwo tutaj i zawód wrócił do łask...
    Rehabilitanci i Dietetycy :-)

    I suplementy diety, na każdą przypadłość. Takie czasy i tacy odbiorcy.

    1 Cytuj
  • 19 kwi 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Albo męka , o której pisze powyżej Dorota_S

    No cóż, jeśli podchodzisz do tego w ten sposób...

    1 Cytuj
  • mknp@o2.pl 20 kwi 2023
    Dorota_S napisał/a:

    No cóż, jeśli podchodzisz do tego w ten sposób...

    To poniekąd dobre podejście, bo sam nie lubię chodzić z odkurzaczem, wolę odpalić roombę, a ten czas przeznaczyć np. na rower.
    Duży błąd ludzi chcących zmienić nawyki na zdrowsze jest taki, że zaczynają się zmuszać do pewnych czynności czy jedzenia, którego nie lubią, przez to szybko rezygnują.
    Więc jeśli ktoś nie lubi sprzątać, to nie wmawiać mu że przy sprzątaniu schudnie i musi sprzątać samodzielnie, niech znajdzie inną aktywność, która go naprawdę zaciekawi tak, aby ćwiczyć z przyjemności, a nie zmuszając się.

    Ta krytyka siłowni też nieuzasadniona, jeśli Twoim celem jest schudnięcie, to siłownia jak najbardziej, jeśli wyrzeźbienie ciała, też siłownia będzie ok, jeśli siła, również się sprawdzi. Mówisz że lepszy jest naturalny ruch angażujący wszystkie mięśnie, no nie ma takiego ruchu, który w równym stopniu angażuje wszystkie mięśnie, więc to co piszesz i tak sprowadza się do ćwiczeń, tylko nie wiem czy chodzi Ci o kalistenikę czy mówisz o trenowaniu do jakichś konkretnych dyscyplin czy po prostu tak sobie bez zastanowienia napisałaś :).
    Mówiąc ogólnie o zdrowym ciele, siłownia będzie jak najbardziej ok, a tam dochodzi jeszcze motywacja przez ludzi spotykanych na siłowni, zawierane znajomości, świetna atmosfera zachęcająca do ponownego przyjścia. Ja np. lubię też tenis, akurat w Myślenicach korty pozostawiają sporo do życzenia, ale rekreacyjnie grać się da, jak nie, to w okolicznych miejscowościach też są korty.

    2 Cytuj
  • 20 kwi 2023

    Nie obraź się mknp... ale kompletnie nie wiesz o czym piszesz.

    Można do każdego zdania się przyczepić - zatem mnie się poprostu nie chce.
    Może ktoś inny Cię uświadomi.

    Póki co odpalaj robota i na rower... tylko pamiętaj o "kadencji" ;-)))
    I jakbyś kiedyś... próbował odchudzić się na siłowni... to też daj znać jak tam efekty i jak to zrobiłeś...efektywnie ;-D

    3 Cytuj
  • 20 kwi 2023
    mknp napisał/a:

    To poniekąd dobre podejście, bo sam nie lubię chodzić z odkurzaczem, wolę odpalić roombę, a ten czas przeznaczyć np. na rower.
    Duży błąd ludzi chcących zmienić nawyki na zdrowsze jest taki, że zaczynają się zmuszać do pewnych czynności czy jedzenia, którego nie lubią, przez to szybko rezygnują.
    Więc jeśli ktoś nie lubi sprzątać, to nie wmawiać mu że przy sprzątaniu schudnie i musi sprzątać samodzielnie, niech znajdzie inną aktywność, która go naprawdę zaciekawi tak, aby ćwiczyć z przyjemności, a nie zmuszając się.

    Ta krytyka siłowni też nieuzasadniona, jeśli Twoim celem jest schudnięcie, to siłownia jak najbardziej, jeśli wyrzeźbienie ciała, też siłownia będzie ok, jeśli siła, również się sprawdzi. Mówisz że lepszy jest naturalny ruch angażujący wszystkie mięśnie, no nie ma takiego ruchu, który w równym stopniu angażuje wszystkie mięśnie, więc to co piszesz i tak sprowadza się do ćwiczeń, tylko nie wiem czy chodzi Ci o kalistenikę czy mówisz o trenowaniu do jakichś konkretnych dyscyplin czy po prostu tak sobie bez zastanowienia napisałaś :).
    Mówiąc ogólnie o zdrowym ciele, siłownia będzie jak najbardziej ok, a tam dochodzi jeszcze motywacja przez ludzi spotykanych na siłowni, zawierane znajomości, świetna atmosfera zachęcająca do ponownego przyjścia. Ja np. lubię też tenis, akurat w Myślenicach korty pozostawiają sporo do życzenia, ale rekreacyjnie grać się da, jak nie, to w okolicznych miejscowościach też są korty.

    Kolego, w moim poście masz wyliczone przykłady, nie listę przykazań. Możesz wybrać. Mój post w skrócie sprowadza się do konkluzji, że ludzie nie chcą wyrzeczeń i obowiązków, wolą magiczne tabletki. Jeśli ktoś nie chce regularnie chodzić na siłownię, stosować diet, robić treningów, to może, za moimi wskazówkami, włożyć więcej wysiłku w codzienne czynności i też mu to pomoże, a zamiast diet tylko zrezygnować ze słodyczy i gotowego żarcia (przetworzonego).

    1 1 Cytuj

Odpowiedz