Forum » Wolne Myśli

Kryzys --> ujęcie wieloaspektowe

  • 20 paź 2011

    Jedno z najczęściej wymienianych słów w mediach obecnej doby = kryzys. Wpisujmy osobiste spostrzeżenia związane z tym zjawiskiem w najszerszym zakresie przyczynowo/skutkowym (polityka, ekonomia, gospodarka, procesy społeczne, budżet samorządowy i domowy).

    2 1 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Nie ma kryzysu, skoro Jarosław mówi ze nie ma to nie ma.

    Ja mam firme 2 fury i ładna chaupe w myslenicach i mnie kryzys nie dotyczy.

    Pozdrawiam

    ps. często jezdze na myjnie :p

    3 4 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Firma ma długi, fury na leasing (bez Autocasco), chałupa na kredyt. Luzik.

    6 1 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Myślę, że na temat kryzysu wystarczająco dużo powiedziano w filmie "Zaitgeist" i obecna sytuacja nie jest niczym nowym, lecz tylko kontynuacją regularnie powtarzanej manipulacji światem finansowym przy zastosowaniu prostych łańcuchowych reakcji matematycznych.
    Po raz kolejny potegi finansowe wysysają za pół darmo upadające banki dzięki wywołanej przez siebie "choroby" pieniądza.
    Dawniej kryzys wywoływał głód, klęski żywiołowe lub katastrofy naturalne i każdy w każdym królestwie wiedział że będzie bieda przez lata bo była klęska nieurodzaju. Teraz spotykają się w TV mądre głowy i kłóca się skąd sie wziął kryzys i nikt tego nie wie i zwala się jak zwykle na Chiny. Samo to świadczy, że kryzys jaki mamy nie znajduje swego pochodzenia w efekcje żadnej znanej ani naturalnej przyczyny i musi być tworem sztucznie wywołanym. Cel tego działania zapisałem w pierwszym akapicie.

    4 1 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Fury za gótówe, chaupa tez a firma ma dotacje z UE :)

    PAPRYKA I SALAMI

    3 2 Cytuj
  • 21 paź 2011

    [quote=gość: Mister Zarobass] Fury za gótówe, chaupa tez a firma ma dotacje z UE :) PAPRYKA I SALAMI [/quote]
    Nie ciesz, nie ciesz. Furę ukradną (brak autocasco), chałupe zaleje (brak PZU), dotacja się skończy.
    Salami z tasiemcem.

    3 1 Cytuj
  • 21 paź 2011

    A bujaj ty zawistny ... wymoderowano niecenzuralne wiejskie określenie ... chaupa ubezpieczona w hdi samopomoc fura minicasco w hesti, dotacje a niech sie skończą mam jeszcze 2 i pół ha lasu.

    1 3 Cytuj
  • 22 paź 2011

    [quote=gość: Mister Zarobass] A bujaj ty zawistny ... wymoderowano niecenzuralne wiejskie określenie ... chaupa ubezpieczona w hdi samopomoc fura minicasco w hesti, dotacje a niech sie skończą mam jeszcze 2 i pół ha lasu. [/quote]
    A Tusk i jego mocodawcy mają pomysł na podatek katastralny ...

    Sztucznie wykreowany kryzys , aby wprowadzić chaos na świecie i zintensyfikować wyścig szczurów.
    Gdyby pieniądze miały realną wartość (pokrycie w złocie , materii) , kredyty byłyby zabronione a osoby zadłużające własne państwo lądowały w więzieniu - nie byłoby żadnego kryzysu.
    A telewizji radzę nie oglądać - tylko budowanie strachu wśród ludzi , lepiej już posłuchać własnych myśli. Amen.

    2 1 Cytuj
  • 22 paź 2011

    [quote=gość: Mister Zarobass] A bujaj ty zawistny ... wymoderowano niecenzuralne wiejskie określenie ... chaupa ubezpieczona w hdi samopomoc fura minicasco w hesti, dotacje a niech sie skończą mam jeszcze 2 i pół ha lasu. [/quote]

    Chałupę zaleje woda, minicaso nie zwroci za grad wielkosci pilek do tenisa, las się spali- upaly przewiduja na lipiec.

    1 Cytuj
  • 23 paź 2011

    Jeszcze mam kilka kaczek i 2 kury wiec o co kaman HEllouuu

    1 Cytuj
  • 23 paź 2011

    [quote=gość: Mister Zarobass] Jeszcze mam kilka kaczek i 2 kury wiec o co kaman HEllouuu [/quote]

    Miałeś kaczki i kury:)

    Mniam, mniam.

    Cytuj

Odpowiedz