Forum » Wolne Myśli

Czy Myślenice są skazane na posła - miernotę?

  • burzumsquat666@wp.pl 7 sty

    Obecny posel-pisior jaki jest każdy widzi.

    Poprzednio była poslanka Bobowska, z innego obozu. Palcem nie kiwnęła, aby zwalczać lokalne patologie.

    Pominę krótki epizod $zlachetki, bo o nim dużo już tutaj słów padło. Zadłużenie krytycznych.

    Wcześniej naszym posłem był amator jazdy na podwojnym gazie i żywa fermentownia jabłek.

    Czy zawsze musi być miernie?

    Ja upatruję przyczyny w lokalnym kumoterstwie i hermetyczności. Grupa lokalnych miernot okupuje wszystkie miejsca w lokalnej polityce i nie dopuszczają do swojego układu ludzi z zewnątrz.

    Efekty widać wszędzie. Bród, smród i ubóstwo. Myślenice cofają się w rozwoju...

    30 2 Cytuj
  • 8 sty

    Zmieni się gdy ludzie zaczną głosować na osoby, które osiągnęły w życiu cokolwiek ponad skończenie kursu pedagogicznego.

    25 3 Cytuj
  • 8 sty

    takie osoby nie pchają się do gównianej polityki?

    15 Cytuj
  • 26 sty

    , teraz masz ten posła-pisiora, co to każdy widzi, że to jakiś dramat. wcześniej mieliśmy Bobowską z innej opcji, ale ona to nawet palcem nie ruszyła, żeby walczyć z lokalnymi patologiami.

    o $zlachetce lepiej nie wspominać, bo to krótka historia zadłużenia i krytyki. wcześniej mieliśmy posła, co to kochał jeździć na podwójnym gazie i robił żywą fermentację jabłek. i teraz pytanie, czemu zawsze musi być tak miernie?

    no ja myślę, że to lokalne kumoterstwo i zamknięcie w swoim układzie są winne. ci miejscowi miernoty zasiedli na wszystkich stołkach w lokalnej polityce i nie chcą wpuszczać z zewnątrz nowych ludzi. efekty tego widzimy wszędzie - bród, smród, ubóstwo. Myślenice się cofają w rozwoju, no szlag mnie trafia!
    Pozdrawiam, Marcin 😊

    11 1 Cytuj
  • 26 sty

    A tak patrząc szerzej na lokalną politykę - na gminę Myślenice, na powiat. Trafił nam się tu jakiś sensowny polityk? Przypomnijcie, bo może ja to jakąś sklerozę mam, ale kurcze, nie przypominam sobie...

    W Dobczycach mieli burmistrza Pawlaka i to chyba jedyny w okolicy burmistrz popierany przez mieszkańców "ponad podziałami". A w Myślenicach mieliśmy kogoś takiego?

    13 Cytuj
  • 26 sty

    Jaki powiat - taki poseł itd. itp.

    8 3 Cytuj
  • 26 sty
    aleex napisał/a:

    A tak patrząc szerzej na lokalną politykę - na gminę Myślenice, na powiat. Trafił nam się tu jakiś sensowny polityk?
    . A w Myślenicach mieliśmy kogoś takiego?

    Ostatnim był Senator Średniawski :)

    16 Cytuj
  • 26 sty

    Obecny to pionek i nic więcej.

    12 Cytuj
  • 27 sty

    No tak.

    7 2 Cytuj
  • 27 sty
    taki_gość napisał/a:

    Ostatnim był Senator Średniawski :)

    Zastanawiałam się, czy taka odpowiedź padnie :D
    I całkiem serio - jak na lokalnym poletku politycznym rosną same miernoty, to skąd ma się wziąć jakiś ogarnięty poseł?

    6 Cytuj
  • 28 sty

    Choć większą sympatię mam do Ostrowskiego, wydaje się, że Tomal jest bardziej waleczny, i gdyby on był w sejmie, mównica byłaby nieraz przez niego wykorzystywaną.
    Panowie się nie dogadali, i te same głosy się podzieliły.

    5 5 Cytuj
  • 28 sty

    Starsi Myśleniczanie mawiają: "w Myślenicach od II W.Ś. nie było i nie ma prawdziwego gospodarza".
    Coś w tym jest bo w mieście smród brud i ubóstwo. Raz do roku wielkie sprzątanie z malowaniem pasów włącznie. Zarabie nie zarabia (a mogłoby bo ma ku temu warunki.

    7 1 Cytuj
  • 9 lut

    kurde oby nie. Oby była zmiana na dobre
    Pozdrawiam, Mateusz 😊

    3 Cytuj

Odpowiedz