Forum » Wolne Myśli

Szacunek, rozmowa, działanie

 • 26 mar

  Szacunek, rozmowa, działanie - hasło wyborcze jednego z komitetów wyborczych promujące kandydatów do samorządów. Powinien się z nim utożsamiać każdy kandydat tego komitetu. W polityce jednak różnie z tym bywa i rzeczywistość rozmija się z deklaracjami. Komu taki kandydat ma okazywać szacunek? Wszystkim? - trudno uwierzyć. A jeżeli dotychczas nie tylko nie okazywał szacunku ale lekceważył, okazywał swoją wyższość, czy wykorzystywał swoją pozycję względem zależnych od niego osób? Jeden z kandydatów potrafi być miły dla osób, na których mu zależy, natomiast wobec mu podległych (pracowników) jest w stanie zaprezentować odmienne oblicze. Oto kilka przykładów:
  1- podwładny kończy pracę i nieoczekiwanie dostaje telefonicznie polecenie stawienia się w gabinecie przełożonego. Powodem okazuje się podanie dokumentów z szafy (regału) w owym gabinecie.
  2- podwładny jest pilnie wzywany do gabinetu celem przyniesienia dokumentów znajdujących się w zasięgu sekretariatu i księgowości.
  3- od podwładnego wymaga się dostarczenia dokumentu, który znajduje się już u przełożonego w gabinecie.
  4- podwładnemu przydziela się niekompetentnych, nieodpowiedzialnych, nie skorych do pracy współpracowników i obarcza się go odpowiedzialnością za nich. W efekcie podwładny wykonuje zdecydowaną większość obowiązków (jest zarobiony) i musi znosić obecność nudzącego się współpracownika.
  Ów podwładny pracuje w innym budynku niż przełożony, jest długoletnim, starszym od przełożonego pracownikiem i wrażliwą kobietą. Takie traktowanie go graniczy z mobbingiem i nosi cechy wyżywania się nad ofiarą.
  Niestety większość potencjalnych wyborców nie ma pojęcia o rzeczywistym obliczu kandydatów, przyjmując za prawdziwe hasła z banerów wyborczych.

  11 2 Cytuj

Odpowiedz