Forum » Wolne Myśli

Pogoda

  • adzygmunt 22 cze 2009

    Podobno klimat na ziemi się ociepla!
    To dlaczego w Polsce musi byc inaczej?
    Zimno, deszczowo, pochmurnie, brrr.

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    To, że klimat na ziemi się ociepla nie oznacza, że będzie cieplej. Wręcz przeciwnie a jednym z efektów ocieplania się klimatu są anomalie pogodowe.

    Cytuj
  • 22 cze 2009

    Musi nam wystarczyc pogoda ducha :D
    Pozdrawiam promieniscie, Myśleniczanin007.

    Cytuj
  • adzygmunt 22 cze 2009

    "Gość: pcimiok" "Uśmiechnij się jutro będzie lepiej" śpiewała B Kraftówna w "Kabarecie Starszych Panów". I to motto polecam na najbliższe dni!!!

    Cytuj
  • 11 lip 2009

    Zmiany pogody należy obserwować w dłuższym okresie czasu. Przecież śnieg zdarza się nawet w Afryce ;-)

    Cytuj
  • adzygmunt 19 lip 2009

    Pytanie zasadniczo słuszne!
    Czy starczy mi życia?
    Jeszcze wczoraj było 34 dzisiaj rano 14. Huśtawka pogodowa, to napewno zmiany klimatyczne?, czy może ktoś tam na górze chce nam pokazać język?

    Cytuj
  • adzygmunt 6 wrz 2009

    Trzecia dekada września to granica kalendarzowego lata. Trochę latek na karku siedzi. toteż z chęcią zamieniłbym się miejscem zamieszkania. Na początek byłby spokojny gródek nad Balatonem. Tamże jest krótka zima, choć ostra i sucha - śnieżek skrzypi aż miło. W okolicach 15 lutego widać wiosnę. Taka zmiana na początek by wystarczyła. Jeszcze z dziesięć lat i wybrałbym południową Katalonię, z palmami na plaży. Piaseczek "śpiewa" pod gołymi stopami!
    Tylko, ... że nasze emerytury w przeliczeniu na euro skutecznie "uziemiają"
    Cóż? pozostaje...pogoda ducha.

    Cytuj
  • 6 wrz 2009

    Adzygmunt, polecam Brazylie :) Pieknie, slonecznie i co najwazniejsze TANIO. Oczywiscie nie w samym Rio. Bywam tam co rok na poczatku Listopada. Coz taka dola ;) Sa piekne miejsca po drugiej stronie zatoczki (Niteroi, SAo GoncAlo), z widokiem na Rio i kawalkiem plazy juz za 60 tys Euro. ;)
    I co najwazniejsze, slonce przez caly rok!!!!
    Tenha um dia ensolarado e feliz!
    Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 19 lut 2010

    Karnawał w Rio jest najlepszy.

    Cytuj
  • 20 lut 2010

    :D

    Cytuj
  • 20 lut 2010

    Znowu dosypało i sypie dalej. Rano będzie śniegu po pachy?

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Halny, jak zwykle przyniesie zmiany, ciekawe czy dosypie czy doleje. Są tu jacyś meteorolodzy, którzy w siedmiu zdaniach wytłumaczą zachodzące zjawiska związane ze zmianą kierunku i nasilenia wiatru, oraz czy zmiana ciśnienia w dół jednoznacznie określa możliwość wystąpienia opadów, jak też czy na tej podstawie można domniemywać czy będzie padał deszcz czy śnieg, a moze ciepły front oznacza tylko deszcz. Nurtują mnie te pytania, ponieważ nie wiem czy szukać już gum letnich czy szumieć na zimówkach. Więc jak, są tu jacyś meteorolodzy? ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lut 2010

    Ja od dłuższego czasu obserwuję prawidłowość:
    Jak na karmniku pojawiają się więcej niż normalnie sikory to niezadługo będzie padał śnieg.

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Oj chyba nie jesteś meteorologiem, raczej ornitologiem.

    Cytuj

Odpowiedz