Forum » Wolne Myśli

Refleksje myslenickie

  • 11 mar 2013

    Codziennie rano, gdy wychodze pobiegac z moim psem nachodzi mnie taka refleksja- co gdyby w myslenicach bylo mniej sklepow? Gdzie kupowalibysmy jedzenie i ubrania? W jaki sposob nabyc wegiel i drzewo? Przeciez nie mozna ukrasc takich towarow. Najbardzie interesuje mnie czym napedzane byly by nasze samochody, skutery i quady?

    4 11 Cytuj
  • 11 mar 2013

    nie wiem jak to dawniej ludzie żyli chyba sobie jakoś radzili jeśli chodzi o sprawę zaopatrzenia czyli sklepy i samochodów też nie było ale za to ludzie nie byli tak zabiegani mieli czas dla siebie a teraz wszystko uzależnione jest od techniki i motoryzacji

    1 4 Cytuj
  • 11 mar 2013

    Masz racje, jednak bardziej mnie ciekawi jakby to bylo dzisiaj. Np. Jakis zamachowiec wysadza wszystkie sklepy w myslenicach. Co by zrobili busiarze?

    1 9 Cytuj
  • 11 mar 2013

    Rowerek busy sa konieczne zeby dobrze funkcjonowalo miasto. Sklepow jest duzo. Moze nawet za duzo. Niekture sa bardzo wturne. Szczegolnie te z odziezom. Myslalem kiedys ze galerja to zmieni ale dekada okazala sie nie wypalem. Niema tam interesujacych sklepow.

    4 Cytuj
  • 11 mar 2013

    Akurat galeria dekada jest wypałem. Dzięki niej nie ma teraz takiego zaśmiecania rzeki jak było wcześniej w okolicach carrefoura. Wiele razy widziałem tam bandytów którzy sikają i wyrzucają śmieci do rzeki. Raz nawet jakiś bumelant przeskoczył do rzeki i wyrzucił kołpaki.

    4 Cytuj
  • 12 mar 2013
    Rowerek napisał/a:

    Masz racje, jednak bardziej mnie ciekawi jakby to bylo dzisiaj. Np. Jakis zamachowiec wysadza wszystkie sklepy w myslenicach. Co by zrobili busiarze?

    Tankowali by busy w okolicach Myślenic na przykład w Dobczycach lub Trzemeśni .Ludzie robili by zakupy w miejscowościach nieopodal Myślenic lub w Krakowie .Busiarze stali by się niezbędni i bardzo pomocni . W związku z tym że Myślenice dotknęła by taka katastrofa jak zamach terrorysty ,byli by też ranni. Myślę że wtedy busiarze zorganizowali by pomoc dla wszystkich ludzi tzn. przewozy za darmo .

    1 1 Cytuj
  • 12 mar 2013

    Busiarze sa dobrzy. Oni niczegoby za darmo nie zrobili ani rannych nie przewiezli.

    Mnie jednak najwienksza refleksja o Myslenicach nachodzi na temat biznesu tutaj. Duzo sklepow ostatnio zbankrotowalo a na ich miejsce otwierane sa podobne. Jest tu jakis sens?

    4 Cytuj

Odpowiedz