Forum » Wolne Myśli

Nasila się wiatr.

  • 28 paź 2013

    Kto z was lubi wiatr nocą ?

    10 12 Cytuj
  • 28 paź 2013

    nikt, bo spać nie można ;P

    15 2 Cytuj
  • 28 paź 2013

    Ciekawi mnie z jaką szybkością u nas będzie wiało , podobno się nasila wiatr . Ja lubię wiatr , dobrze się śpi wtedy ale jak ma wiać 100 km/h to po spaniu :D

    10 6 Cytuj
  • 29 paź 2013

    A mnie to nie rusza :)

    1 25 Cytuj
  • 5 gru 2013

    Ostrzeżenie IMGW

    IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w północnej i środkowej Polsce. Najgorzej może być na Wybrzeżu. Instytu w południe poda nowe informacje na temat sytuacji.

    Po południu w rejonach nadmorskich Zachodniego Pomorza południowo-zachodni wiatr osiągnie prędkość do 55 kilometrów na godzinę, a w porywach do stu kilometrów. W nocy prędkość wiatru wzrośnie do 60, a w porywach do 125, a nawet 135 kilometrów na godzinę. Na wschodnim Wybrzeżu prędkość wiatru wyniesie 65, a w porywach do 130 kilometrów na godzinę.

    W północnej Polsce prędkość wiatru ma wynieść do 55 kilometrów, a w porywach do 110 kilometrów na godzinę. W województwach: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i łódzkim prędkość wiatru wyniesie 55, w porywach 95, a w nocy 110 kilometrów na godzinę.

    Na Dolnym Śląsku wiatr będzie wiał z prędkością 50, a w porywach 95 kilometrów na godzinę. Na Nizinie Szczecińskiej, Suwalszczyźnie i w Sudetach wichurze będą towarzyszyć opady śniegu, co miejscami spowoduje zawieje.

    IMGW ostrzega, że silny wiatr może spowodować duże szkody materialne, a także zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność i śledzenie rozwoju sytuacji pogodowej.

    10 3 Cytuj
  • 6 gru 2013

    Powie mi ktoś dla czego miasto nie korzysta z sis (powiadamianie mieszkańców o zagrożeniach przez sms) w takich sytuacjach jak dziś w nocy (porywisty wiatr, wyładowania atmosferyczne), a wysyłają powiadomienia w lecie np. o pikniku na Zarabiu ?

    13 1 Cytuj
  • mirek@ 6 gru 2013
    seba napisał/a:

    Powie mi ktoś dla czego miasto nie korzysta z sis (powiadamianie mieszkańców o zagrożeniach przez sms) w takich sytuacjach jak dziś w nocy (porywisty wiatr, wyładowania atmosferyczne), a wysyłają powiadomienia w lecie np. o pikniku na Zarabiu ?

    DOKŁADNIE! tylko reklamują tym imprezy i chwalą się miejscami w rankingach!

    ok. 3:30 w Myślenicach wiało tak, że kosze do segregacji smieci z zawartoscia przerzucilo mi do sasiada a gmina nie wysłała nawet ostrzezenia...

    o wiatrach dowiedzialem sie z miasto-info http://miasto-info.pl/myslenice/7535,uwaga-w-nocy-wiatr-moze-osiagac-predkosc-90-km-h.html , dobrze ze zabezpieczylem pozostale przedmioty na podworku

    6 5 Cytuj
  • BEata 6 gru 2013
    mirekm napisał/a:

    DOKŁADNIE! tylko reklamują tym imprezy i chwalą się miejscami w rankingach!

    ok. 3:30 w Myślenicach wiało tak, że kosze do segregacji smieci z zawartoscia przerzucilo mi do sasiada a gmina nie wysłała nawet ostrzezenia...

    o wiatrach dowiedzialem sie z miasto-info http://miasto-info.pl/myslenice/7535,uwaga-w-nocy-wiatr-moze-osiagac-predkosc-90-km-h.html , dobrze ze zabezpieczylem pozostale przedmioty na podworku

    Wszystkie media o tym trąbią od Norwegi po Polskę, wszystkie ogólnopolskie media podają info o wietrze. Jakby Ksawery miał odwiedzić tylko Myślenice, to na pewno dostałbyś smsa. chyb a że wasza wiedza o tym co dzieje się w świecie opiera się tylko na miasto-info :) (bez urazy dla redakcji)

    13 5 Cytuj
  • Wyrwigrosz Włapędaj 6 gru 2013

    E tam wiaterek tu dmuchnie tam dmuchnie, czasem wyje, mocniyjsze bywały. A Gośka to się przestała bać jak złapiła za patyka. https://www.youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE

    1 10 Cytuj
  • 6 gru 2013

    dokładnie zero powiadomień o zagrożeniu, ale dziś przyszedł sms o zmianie organizacji ruchu. Chory ten system

    1 2 Cytuj
  • 6 gru 2013
    BetaBeta napisał/a:

    Wszystkie media o tym trąbią od Norwegi po Polskę, wszystkie ogólnopolskie media podają info o wietrze. Jakby Ksawery miał odwiedzić tylko Myślenice, to na pewno dostałbyś smsa. chyb a że wasza wiedza o tym co dzieje się w świecie opiera się tylko na miasto-info :) (bez urazy dla redakcji)

    Sory ale w telewizji nic nie wspominali o Małopolsce. Chyba po to mamy system, żeby powiadamiał nas przede wszystkim o zagrożeniu. U mnie na przykład przez wiatr, telewizor nie działał, bo programy się zacinały, nie było prądu, więc nie miałam jak sprawdzić neta. Zostały tylko sms-y.

    4 4 Cytuj
  • 6 gru 2013
    Mania_ napisał/a:

    Sory ale w telewizji nic nie wspominali o Małopolsce. Chyba po to mamy system, żeby powiadamiał nas przede wszystkim o zagrożeniu. U mnie na przykład przez wiatr, telewizor nie działał, bo programy się zacinały, nie było prądu, więc nie miałam jak sprawdzić neta. Zostały tylko sms-y.

    no jeśli nic nie wspomnieli to musiałaś oglądać tvn oni akurat kłamią i zatajają informacje

    6 3 Cytuj
  • 7 gru 2013

    na żadnym kanale nie podawali, nawet na stronie internetowej instytutu meteorologi podawali że wiatr słaby w porywach do 90km/h. Na moje oko wiało więcej skoro dachy pozrywało. No chyba że się nie znam

    2 Cytuj
  • Andrzej 8 gru 2013
    Mania_ napisał/a:

    na żadnym kanale nie podawali, nawet na stronie internetowej instytutu meteorologi podawali że wiatr słaby w porywach do 90km/h. Na moje oko wiało więcej skoro dachy pozrywało. No chyba że się nie znam

    Czy Ty uważasz, że 90km/h to mały zefirek? Taka prędkość wiatru odpowiada 10 stopniowi w skali beauforta, więc nie jest to słaby wiatr.

    3 Cytuj
  • ania 25 gru 2013

    lodówa pełna zarcia, rodzina w drodze, pradu nie mam od czwartej rano, razem z pradem nie mam swiatła, ogrzewania i nie piłam jeszcze porannej kawy bo mam płyte indukcyjna, obiadu tez nie bedzie. ot takie swieta, ale wesoło jest, ubrani w 3 swetry gramy w kalambury, smiech rozgrzewa, wesołych świat

    7 4 Cytuj
  • 25 gru 2013

    A laptop ładujesz na korbkę, że Ci się jeszcze nie rozładował?
    Dziękuję za życzenia Życzę Ci wszystkiego najlepszego
    I żeby Ci się to jedzenie nie popsuło:)

    11 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 gru 2013
    anula napisał/a:

    lodówa pełna zarcia, rodzina w drodze, pradu nie mam od czwartej rano, razem z pradem nie mam swiatła, ogrzewania i nie piłam jeszcze porannej kawy bo mam płyte indukcyjna, obiadu tez nie bedzie. ot takie swieta, ale wesoło jest, ubrani w 3 swetry gramy w kalambury, smiech rozgrzewa, wesołych świat

    Ot wystarczający powód aby nie wprowadzać całkowitego zakazu ogrzewania węglem w całej Małopolsce. A bynajmniej nie najważniejszy. Warto mieć alternatywę oprócz prądu przynajmniej jeżeli chodzi o ogrzewanie. A jeżeli tylko sterowanie ogrzewania masz na prąd to może UPS warto zastosować.

    2 2 Cytuj
  • ania 27 gru 2013

    ziomal a skąd Ty wiesz ile czasu korzystałam z mojego laptopa, napisałam znaczy wystarczyło.

    sh_ma najśmieszniejsze jest to, że cztery lata walczyłam o ogrzewanie gazowe w moim domu, miałam dość węgla, tego smrodu i kurzu, udało się ten gaz podłączyć w zeszłą środę, piec węglowy stoi jeszcze przed domem ;).
    Napisz proszę coś więcej o tym UPS, co to jest i jak to się stosuje.

    34 2 Cytuj
  • 27 gru 2013

    UPS stosuje się do zasilania komputerów ale może też zasilać wszystko co jest zasilane z sieci byleby nie przekroczyć dopuszczalnej mocy obciążenia posiada wbudowany akumulator i może przy braku prądu zasilać np. sterownik pieca przez jakiś czas.

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 29 gru 2013

    UPS stosuje się do zasilania komputerów, gdy prądu z sieci energetycznej zabraknie, ale....

    Zwykle przez krótki czas, tak aby zdążyć wszystko spokojnie zapisać i wyłączyć.
    Wszystko zależy jeszcze od tego jaki to masz sterownik. Znam osobę, która kupiła sobie jakiś tani używany i przerobiła w ten sposób, że wbudowane w UPS akumulatory zastąpiła dwoma samochodowymi, aby na dłużej prądu starczyło. Przypuszczam, że taki najsłabszy spokojnie uciągnie, ale dostarczy tylko 0,1-0,15KWh energii. Pytanie na ile czasu to starczy. Raczej nie więcej niż kilka godzin.

    Ps. Zwykle mały UPS ma kilka takich małych akumulatorów 12V 7Ah. Jeżeli chcemy je zastąpić większymi samochodowymi, to po pierwsze trzeba zastosować tyle samo sztuk akumulatorów o tym samym napięciu co było wcześniej małych. Po drugie trzeba się liczyć z tym, że po ich rozładowaniu ponowne naładowanie przez UPS może trwać kilka dni. Po trzecie jak damy takie bardzo duże np z ciężarówki, to może się okazać, ze nic z tego dobrego nie wyjdzie. Po czwarte akumulatory muszą mieć takie same parametry - nie katalogowe, tylko aktualnie zmierzone.

    1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 29 gru 2013
    krowka123 napisał/a:

    byleby nie przekroczyć dopuszczalnej mocy obciążenia

    UPSy mają wiele parametrów i są różnej konstrukcji. Jeżeli przez tani o prostej konstrukcji UPS zasilisz sobie sprzęt audio to masz duże szanse że nie będzie dało się tego słuchać.

    1 Cytuj
  • ania 30 gru 2013

    dziękuję za informację, poszukam, choć chyba kupię mały generator, jeszcze raz dziękuję Wam za informację

    34 Cytuj

Odpowiedz