Forum » Wolne Myśli

Laserowa korekcja wzroku

  • 1 gru 2013

    Laserowa korekcja wzroku - co o niej sądzicie.
    Proszę o opinie tych którzy przeszli taki zabieg - czy warto i gdzie?

    5 54 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Pytanie idiotyczne.
    Rodzajów laserowych korekcji wad wzroku jest tyleż ileż jest wad. Każda wada wzroku będzie oznaczać inną specyfikę takiego zabiegu - inne zagrożenia z tym związane, możliwe powikłania etc.

    Sprecyzuj więc KONKRETNIE jaka wada i co chcesz w tym wzroku korygować. Bo takie ogólniki to nadają się do Bravo girl.

    52 14 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Dla mnie to Twoja

    Powodzianin_ napisał/a:

    Pytanie idiotyczne.
    Rodzajów laserowych korekcji wad wzroku jest tyleż ileż jest wad. Każda wada wzroku będzie oznaczać inną specyfikę takiego zabiegu - inne zagrożenia z tym związane, możliwe powikłania etc.

    Sprecyzuj więc KONKRETNIE jaka wada i co chcesz w tym wzroku korygować. Bo takie ogólniki to nadają się do Bravo girl.

    Dla mnie to Twoja odpowiedz jest idiotyczna bo ja pytam ogólnie.Precyzyjnie to będe odpowiadać w klinice w której będe wykonywała zabieg(jeśli będe).
    Narazie chcę poznać opinie osób które przeszły taki zabieg.

    7 54 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Czego nie rozumiesz? Wytłumaczyć jeszcze jaśniej. Zabieg laserowej korekcji wzroku wygląda RÓŻNIE, w zależności od WADY jaką się posiada.
    Mówiąc obrazowo - osoba z zezem rozbieżnym przejdzie inny rodzaj korekcji i tym samym INNY ZABIEG, niż osoba z oczopląsem, kolobomą, ubytkiem tęczówki, jaskrą etc.

    Czyli, żeby ktoś mógł się wypowiedzieć merytorycznie - musi znać CHOROBĘ na jaką cierpią Twoje oczy. I tak krótko/daleko-wzroczność to też choroba i czynnik wpływający na zabieg.

    38 10 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Czy Ty jesteś jakimś okulistą który wykonuje takie zabiegi?
    Ja poprostu chcę się dowiedzieć ogólnie o odczuciach osób które przeszły taki zabieg.
    Czy są zadowolone, gdzie robiły taki zabieg, i czy jeszcze raz by to powtórzyły.
    Proszę o opinie WSZYSTKICH którzy przeszli taki zabieg - tak więc Ciebie proszę o nie zabieranie więcej głosu.

    6 8 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Nie, jestem osobą, która przeszła taki zabieg na obu gałkach ocznych. Jestem też osobą, która przeszło trzydzieści lat choruje na skomplikowane schorzenia wzroku i do szewskiej pasji doprowadzają mnie takie pierdoły w stylu "proszę o ogólne opinie o laserowej korekcji wzroku".

    Nie ma ogólnych opinii, każda wada jest inna - bo każda wada to inna choroba, a zatem inne podejście, inny przebieg zabiegu, inna rekonwalescencja.

    Jesteś jakąś gimnazjalistką, że nie rozumiesz tego iż leczenie i medycyna to nie jest constans?

    5 10 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Ok.
    Mam wadę ok -1dp na oba oczy. Bardzo mi to przeszkadza bo w okularach nie dam rady chodzić a soczewek moje oczy nie tolerują.Czytałam dużo o laserowej korekcie wzroku i chciałabym sie coś o tej metodzie dowiedzieć od osób które to przeszły a nie to co mówią w klinikach.

    2 6 Cytuj
  • 1 gru 2013

    Nie dasz rady chodzić w okularach bo uważasz, że Cię szpecą :)?

    Serio, chcesz ryzykować np. gwałtowne pogorszenie się wzroku po takiej operacji. To nie jest panaceum na wszelkie problemy. Po tym wzrok może się polepszyć, ale też znacznie pogorszyć.

    Śmieszna wada.

    Co ja mam powiedzieć

    -3L, -14P. Szereg różnych wad takich jak oczopląs, zez - w moim przypadku korekcja pomogła, pozwoliła mi zejść do -8 dioptrii, ale było wielkie ryzyko niepowodzenia.

    7 8 Cytuj
  • 31 mar 2014

    warto jak najbardziej! ja robiłam w lexum pół roku temu. przez dwa dni potem nie czytałam ksiażek i nie używałam komputera. teraz - oczy jak nowe! :)

    3 8 Cytuj
  • 20 paź 2014

    I o takie odpowiedzi mi chodziło. Dzięki i pozdrawiam.
    Możesz napisać jaki lekarz wykonywał zabieg?

    Cytuj
  • 7 lut 2017

    Moja koleżanka miała takową i wadę również miała dużą. Na samym początku po bardzo się cieszyła ale po upływie czasu niestety musiała powrócić do okularów i mówi,że drugi czas by się nie zdecydowała, bo straciła czas, pieniądze no i doszły dodatkowo nerwy. Jednak sądzę,że gdyby się nie zdecydowała to by żałowała całe życie. Z kolei kolejna znajoma miała korekcję małej wady i śmiga bez okularów do tej pory także chyba tak jak już ktoś wspomniał to zależy od wady i rodzaju zabiegu.

    Cytuj

Odpowiedz