Forum » Wolne Myśli

Zima

  • 13 paź 2009

    A jaki związek mają Wasze wypo_wiedzi z tematem ?
    Nie można założyć nowego wątku skoro leży Wam ten temat ?

    Jest późno, ale na oczy jeszcze widzę, i temat jest... "Zima", która wg wątkodawcy: 'dodać nic ująć zbliża sie wiekimi krokam. Według niektórych prognoz śnieg ma spaść w Myślenicach już w tą środe'

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    no i macie zime...

    Cytuj
  • adzygmunt 14 paź 2009

    Mam już kolejkę do założenia zimówek; na jutro! Tym razem zima mnie zaskoczyła ale w tym "tydniu" nigdzie się nie ruszam.
    Gorzej z iglakami w ogrodzie. Śnieg intensywnie gnie je do ziemi a ja wiem że "wygłe" na wiosnę do pionu trudno wraca. Przestanie padać obwiążę, a tera latam z kijem i odśnieżam.
    Dla mnie: oby do wiosny, albo; jak tu zrobić by starczyło 2500 PLN na pobyt pary emerytów na południu Hiszpanii na miesiąc. Już bym tam był!!!

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    W końcu normalna pogoda:)

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Wyglada na to ze chwile popada. Ciekawe jak tam negocjacje w sprawie odsniezania? Sadze ze dwoch ulic w Myslenicach nie bedzie trzeba odsniezac, mysle ze wiecie ktorych...

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Dlaczego tak narzekacie? Ja uwielbiam zimę :) Naprawdę. Kocham ją za spokój, ciszę i ten niesamowity nastrój. Zima w rozkwicie nie ma sobie równych. Nie muszę się nigdzie spieszyć. Nie mogę po raz kolejny słuchać tu, że jest okropna i nijak jej do innych pór roku. A wiosenne ciapy, chlupy, roztopy to co?? Letnie upały, przy których mdleję?? Chmary komarów i much?? Jesienne słoty i szaro-bure niebo? Zgniłe liście i błota??? He? Czemu tylko te biedną zimę "szkalujecie"? Apeluję o trochę wyrozumiałości :))) Pozdrawiam serdecznie.

    Cytuj
  • 15 paź 2009

    tak tak ja tez kocha zimę, zgadzam sie z Przytulanką .. szkoda tylko, ze na drogach slisko.

    Cytuj
  • adzygmunt 15 paź 2009

    Hej Przytulanka!
    Tak kochasz zimę a popatrz czym ona Ci się odpłaca! "ciapy, chlupy, roztopy".
    Ubiegła zima Ci się w mieście podobała? już nie pamiętasz paraliżu nie tylko Myślenic?
    Zima powinna być w lesie nas dróżkach na wyciągach, u mnie w ogrodzie jak już zabezpieczę jałowce i na tym koniec, koniec!!! :D
    A ja w tym czasie mógłbym być w południowej Hiszpanii. Mógłbym, gdyby....

    Cytuj
  • 15 paź 2009

    Drogi adzygmuncie oczywiście zgadzam się, że "ciapy, chlupy i roztopy nie są przyjemne, ale ten niesamowity urok i magia wynagradzają wszelkie niedogodności, a poza tym adzygmuncie Twoja zimowa aktywność nie powinna się kończyć na zabezpieczeniu jałowców można inaczej wykorzystać urok zimy chociażby zabierając Żonkę na romantyczny spacer oczywiście, gdy warunki będą bardziej sprzyjające :)) Pozdrawiam serdecznie

    Cytuj
  • adzygmunt 15 paź 2009

    .... moja żona zechciała ze mną tam pojechać!
    To dokończenie poprzedniego postu.
    Przytulanko! moja zimowa aktywność najwięcej wyraża się przy pracy z łopatą do odśnieżania.
    Kiedyś, jak to miło sobie przypomnieć narty biegowe, zjazdowe były, niestety były!
    Zaczynałem gdy nie było jeszcze wiązań kandaharowych Wiesz co to takiego?
    Miałem nawet stopień instruktora i złotą odznakę zjazdową.
    Teraz lubię śnieg, i zjazdy wnuka na lodowcu, ma 7 lat i szaleje, a mnie cierpnie skóra i... duma rozpiera.
    Mimo to wolę południową Hiszpanię, czy Azory, na nich ławeczkę pod palmami i zapach gaju pomarańczowego!!!

    Cytuj
  • 16 paź 2009

    Nie wiadomo co gorsze ZIMA w październiku czy LATO w PZPN ???

    Cytuj
  • adzygmunt 18 paź 2009

    To super spostrzezenie, ja pod nim sie podpisuję.
    Lato, Szarmach, dawne czasy, byłem ich grą na boisku oczarowany. Lato w PZPN nie pasuje mi!

    Cytuj
  • 19 lut 2010

    Zima pełną parą śniegu pod dostatkiem sople też kra na rabie. Czego tej zimie jeszcze brakuje?

    Cytuj
  • 21 lut 2010

    Śpijcie słodko, ranek wielu zaskoczy pięknym puchem na drzewach i samochodach.

    Cytuj
  • 21 lut 2010

    W końcu porządna zima:) szkoda że tylko do wtorku. Po 3 miesiącach idzie leniwie lecz prawdziwinie lodwilż:(

    Cytuj
  • 21 lut 2010

    Odwilż, najgorszy moment zimy. Brudny śnieg, brud na ulicach, błoto, pył i żużel. Nie ma sensu myć samochodu aż do wiosny.

    Cytuj
  • 21 lut 2010

    Rano roztopy a teraz mrozik chwycił. Dziś był piękny dzień zimy.

    Cytuj
  • adzygmunt 8 mar 2010

    Nie znam Izydora, ale i tak przyszedł do mnie w odwiedziny. Dzisiaj nad ranem na termometrze za oknem -15 a teraz (23) -10
    Nieproszony gość. A staropolskie: gość w dom, Bóg w dom, to co, ma w nosie?

    Cytuj

Odpowiedz