Forum » Wolne Myśli

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

  • 8 lis 2009

    "Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety."
    /Ludwig van Beethoven/

    Cytuj
  • 8 lis 2009

    "Gdyby wszyscy głupcy musieli nosić białe czapki, ludzkość z lotu ptaka wyglądałaby jak stado gęsi."
    - Agatha Christie

    Cytuj
  • 9 lis 2009

    "Dlatego też ludzi w ten sposób żyjących nazywamy masą, nie tylko ze względu na ich liczbę, ile ze względu na to, że życie ich jest bezwładne i bezwolne."
    - José Ortega y Gasset

    Cytuj
  • 11 lis 2009

    "Jeśli zostanę zestrzelony, nie będę żalował absolutnie niczego. Przeraża mnie przyszłe społeczeństwo termitów. I nienawidzę ich jako robotów. Zostałem stworzony, aby być ogrodnikiem."
    - Antoine de Saint-Exupery /List do Pierrea Dalloza 1944r/

    Cytuj
  • jan 12 lis 2009

    Jestem tym kim jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szczęśliwi. / Barbara Rosiek /

    Cytuj
  • 12 lis 2009

    "Nikt nie odrzuca ciebie, odrzuca tylko to, kim jesteś według jego mniemania. Zresztą, jest to broń obosieczna, nikt też nie akceptuje ciebie. Dopóki ludzie się nie obudzą, po prostu akceptują lub odrzucają posiadane przez siebie wyobrażenie o tobie. Stworzyli sobie twój wizerunek i albo go odrzucają, albo akceptują."
    - Anthony de Mello /Przebudzenie/

    Cytuj
  • 12 lis 2009

    "Ludzie kształtują własne wyobrażenie o nas samych. Sztuką jest przekonać innych do własnego ja, nie oszukując przy tym samego siebie"
    - Myśleniczanin007

    Cytuj
  • 16 lis 2009

    "Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
    Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli."
    - Paulo Coelho

    Cytuj
  • 17 lis 2009

    "Pewien Indianin Cherokee nauczał swoje wnuki. Powiedział im tak:

    - Wewnątrz mnie odbywa się walka. To straszna walka. Walczą dwa wilki: jeden reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, urazę, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę, poczucie wyższości i ego. Drugi to radość, pokój, miłość, nadzieja, chęć zrozumienia, hojność, prawda, współczucie i wiara. Taka sama walka odbywa się wewnątrz was i każdej innej osoby.

    Dzieci myślały o tym przez chwilę, po czym jedno z nich zapytało:

    - Który wilk wygra?

    - Ten, którego nakarmisz - odpowiedział stary Indianin."

    /opowieść indiańska/

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    "Homo, homini lupust est" (Człowiek, człowiekowi wilkiem)
    - Plautus "Asinaria"

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    "Nasze życie jest teatrem
    Różne role Bóg nam dał
    Więc zagrajmy je jak najlepiej
    Bo na bis nie mamy szans"

    zespół AŁAJ - "Teatr"

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    "Świat podobny jest do amatorskiego teatru: więc nie przyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie."
    - Bolesław Prus "Lalka"

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    "Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz;
    Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada;
    Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra
    Przy otwartych i zamkniętych drzwiach.
    To jest gra;"
    Edward Stachura - /Życie to nie teatr/

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    "Nawet bardzo "mały" aktor, może odegrać wielki spektakl"
    - Myśleniczanin007

    Cytuj
  • 25 lis 2009

    "Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są."
    - Tove Jansson "Lato Muminków"

    Cytuj
  • 25 lis 2009

    "Teatr jest w dużej mierze po prostu terapią grupową z udziałem publiczności."
    Jonathan Carroll

    Cytuj
  • 26 lis 2009

    "Należy kochać Teatr w sobie, a nie siebie w Teatrze".
    Konstanty Stanisławski

    Cytuj
  • 27 lis 2009

    "Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy - to już jest teatr."
    - Gustaw Holoubek

    Cytuj
  • adzygmunt 27 lis 2009

    Kobieta musi być dwa razy tak sprawna jak mężczyzna, żeby zajść w połowie tak daleko. /nie znam autora/

    Cytuj
  • 27 lis 2009

    "Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie."
    - Stanisław Jerzy Lec

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    "Tym, co mężczyzna ceni u kobiety, która mu się długo opierała, nie jest jej cnotliwość, lecz jego własny upór." :)
    Guy de de Maupassant

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    "Bardzo cienka linia oddziela upór od głupoty." ;)
    - Harlan Coben "Jeden fałszywy ruch"

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    "Niedziwienie się niczemu, jest oczywiście oznaką głupoty, a nie mądrości."
    - Fiodor Dostojewski

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    "Kobiety - stworzenia, które między innymi są po to, by naprawiać głupstwa mężczyzn, także tych inteligentnych."
    - Flake Otto

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    "Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim."
    - Francoise Sagan
    "Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia."
    - Jean Cocteau

    Cytuj

Odpowiedz