Forum » Wolne Myśli

Ach ten gluten

  • Kuba 19 lip 2015

    Cześć, od jakiegoś czasu wszyscy znajomi mi mówią, żebym sprawdził organizm pod kątem glutenu - do tej pory myślałem, że to taka moda teraz, ale w sumie jak poczytałem o objawach to część z nich się zgadza. Zastanawiam się nad wykonaniem jakichś badań i teraz pytanie, czy mogę na NFZ będę mógł zrobić sobie takie badania? Robił ktoś z Was badania na nietolerancję glutenu?

    5 Cytuj
  • ania 20 lip 2015

    umów się do gastrologa, do badań trzeba się odpowiednio przygotować, jeśli gastrolog będzie z NFZ i stwierdzi, że badania są potrzebne, dostaniesz skierowanie również na NFZ. To długa procedura, trzeba rozróżnić nietolerancję od uczulenia. W grę wchodzą jeszcze badania by wykluczyć celiakie. Zacznij od gastrologa

    Cytuj
  • 20 lip 2015
    anula napisał/a:

    umów się do gastrologa, do badań trzeba się odpowiednio przygotować, jeśli gastrolog będzie z NFZ i stwierdzi, że badania są potrzebne, dostaniesz skierowanie również na NFZ. To długa procedura, trzeba rozróżnić nietolerancję od uczulenia. W grę wchodzą jeszcze badania by wykluczyć celiakie. Zacznij od gastrologa

    Racja. Wybierz się najpierw do gastrologa. Sama interesowałam się tematem glutenu i jest to dość skomplikowane Trzeba zacząć diagnostykę od podstaw czyli najprostsze rzeczy typu morfologia, badania pod kątem obecność bakterii w organizmie (np Helicobacter) itp żeby wykluczyć inne choroby. Podobno najpewniejsze są testy genetyczne, ale są drogie i nierefundowane. Zwykle pobiera się wycinek z jelita podczas gastroskopii czy kolonoskopii (nie jestem pewna). Ale tak jak napisałam wcześniej, trzeba zacząć od podstaw:)

    Cytuj
  • 20 lip 2015

    idź do gastrologa na samą wizytę na nfz nie trzeba długo czekać. Jestem w trakcie badań, jeśli chcesz coś więcej wiedzieć pisz na priv

    Cytuj
  • 14 wrz 2015

    czy zna ktos dobrego gastrologa w Myslenicach mam skierowanie z dzieckiem

    Cytuj
  • 17 wrz 2015

    a jak objawia się nietolerancja glutenu?

    Cytuj
  • 20 wrz 2015

    Problemy z układem pokarmowym , trawiennym itp itd ,

    Cytuj
  • 21 wrz 2015
    ania84xxxx napisał/a:

    czy zna ktos dobrego gastrologa w Myslenicach mam skierowanie z dzieckiem

    Wydaje mi się, że potrzebny jest gastrolog typowo dla dzieci. Z tego co się orientuję, u nas takiego nie ma. Jedynie w Krakowie. Najlepiej poszukać na stronie znanylekarz.pl. Można przy okazji poczytać opinie innych pacjentów.

    Cytuj
  • 20 paź 2015

    tzn ciągły ból brzucha ? może to być objaw?

    Cytuj

Odpowiedz