Forum » Wolne Myśli

Zabezpieczenie okien

 • 16 lis 2015

  Hej! Wstawiliśmy z męzem nowe okna w naszym domu i położenie ich jest mocno średnie, ponieważ w okresie letnim przez cały dzień świeci na nie słońce, a w zime wiadomo – zimno, śnieg przez cały czas na zewnątrz. W związku z tym może polecicie mi coś co ochroni je przed złą pogodą?

  14 Cytuj
 • 17 lis 2015

  Nie rozumiem pytania. Jakie to okna? Jak chcesz je chronić? Pierwsze słyszę o ochronie okien.
  Folią chcesz je oblepić? Weź napisz to po polsku bo zupełnie nie wiadomo o co ci chodzi.

  9 1 Cytuj
 • 18 lis 2015

  Załóż sobie rolety zewnętrzne i trzymaj je cały czas zasunięte. Ochrona okien gwarantowana :)

  10 2 Cytuj
 • 20 lis 2015

  Powiem Ci, że nawet o tym myślałem, ale problem tkwi w tym, że jednak zewnętrzne rolety są bardzo drogie. No i trzymaj cały czas zasunięte... To może lepiej okno zamurować? ;-)

  1 7 Cytuj
 • 22 lis 2015

  Najlepiej sprawdza się właśnie rolety zewnętrzne. Zobacz te z Doplera .Nie muszą być zasłonięte cały czas, a wygodny system otwierania/zamykania ułatwi obsługę. Nie dość, że ochronią przed nadmiarem światła, zapewnia odpowiednie ciepło i wygłuszą wnętrze, to zabezpieczą przed włamaniem. Jak dla mnie to dobra opcja.

  1 2 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 22 lis 2015

  Może trzeba było zostawić stare okna drewniane a tylko szyby wymienić na nowe energooszczędne. Nie było by problemu z przejmowaniem się o każdą ryskę. A to że są nieszczelne - no cóż. Póki rekuperatora nie zainstalujesz to nimi przesadnie się nie ma co przejmować bo dopływ powietrza do chaupy musi być - nawet na największych mrozach. Byle CO cały czas chodziło

  2 Cytuj
 • 23 lis 2015

  Cześć!

  Jeśli chodzi Ci o zabezpieczenie okien, które są z drewna, to mogę doradzić w jaki sposób i za pomocą jakich produktów to zrobić. Idealnym preparatem zabezpieczającym powierzchnie drewniane na zewnątrz jest Bondex Super Wood Stain. Poza szczególnymi właściwościami ochronnymi służy on także do zdobienia drewna (występuje w 7 różnych odcieniach). Produkt skutecznie ochrania powierzchnię przed pleśnią i sinizną, jest także odporny na działanie promieni UV, a dzięki właściwościom hydrofobowym, żaden deszcz, czy śnieg jest mu niestraszny. Jeśli chodzi o cechy dekorujące, podkreśla on i uwypukla naturalny rysunek drewna. Poniżej zamieszczam krótką instrukcję użytkowania:

  1. Nie mieszaj przed użyciem! Przed nałożeniem pierwszej warstwy upewnij się, że podłoże jest suche oraz wolne od brudu, tłuszczu i kurzu.
  2. Powierzchnie zdrowe, uprzednio kryte powłokami transparentnymi wystarczy lekko przeszlifować papierem ściernym.
  3. Nakładaj 2-3 warstwy, nanosząc produkt pędzlem.
  4. Po użyciu zamknij dokładnie pojemnik.

  Należy również pamiętać, by nie przeprowadzać prac na drewnie, gdy temperatura jest poniżej 5 stopni C. Powoli nadchodzi zima, więc radzę Ci obserwować termometr i rozsądnie planować swoją pracę. Warto także wspomnieć, że stosując Bondex Super Wood Stain zgodnie z zaleceniami producenta, środek gwarantuje ochronę drewna nawet do 5 lat! Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem i efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania :)

  1 Cytuj
 • 24 lis 2015

  Ale natworzyłeś. Ktoś przyklepie, potwierdzi to co napisał przedmówca? Ewentualnie doda jeszcze jakieś własne uwagi? Co ma znaczenie? Patrzę jeszcze w internetowych poradnikach, ale bardzo mało jest wiarygodnej treści.

  3 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 24 lis 2015

  Przede wszystkim jest wiele tego typu produktów na rynku. A post brzmi jaj reklama.

  Właśnie jakie to okna? Drewniane, plastikowe czy inne?

  1 Cytuj
 • 26 lis 2015

  Drewniane oczywiście - jak brzmi dla mnie mało istotne. Kwestia taka, czy wymieniane w nim produkty są godne uwagi. Tutaj nikt nic ciekawego nie pisze, więc przeszukam net.

  3 Cytuj
 • 3 gru 2015

  Zainteresuj się nimi w sklepie - idź do sklepu i zapytaj o kilka marek tych produktów. Sprzedawca/doradca powinien ci powiedzieć który z produktów jest godny uwagi i dlaczego. Ale patrząc tak na szybko na internet, to raczej są to bardzo dobre produkty.

  1 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 3 gru 2015

  Nigdy nie słuchaj bezkrytycznie i tylko sprzedawcy. Dobry przykład to kotły CO na węgiel. Sprzedawca zwykle doradzi dużo większy niż Ci potrzeba, a jak kupisz za duży piec węglowy to (może z jednym wyjątkiem rzadko spotykanym w Polsce) będziesz spalał więcej węgla mając więcej roboty mniejszy komfort i większe zanieczyszczenie środowiska.

  1 1 Cytuj
 • 4 gru 2015

  To komu w takim razie ufać? Nie bardzo mam znajomych w sklepach budowlanych, więc tak czy siak doradzać będzie mi ktoś dla mnie całkowicie anonimowy. I weź poznaj, że ten ktoś, próbuje Cię robić w konia.

  1 2 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 4 gru 2015

  Albo mieć kogoś mocno zaufanego, albo samemu nauczyć się z grubsza budowlanki i wspomagać sie forami. Absolutnie nie bez krytycznie, bo tam też są sprzedawcy itp.

  1 Cytuj
 • 8 gru 2015

  Z grubsza budowlanki ;-) Ciężko być fachowcem od wszystkiego. Ale ok, nie z takimi problemami sobie człowiek radził to i ten się przeskoczy.

  2 Cytuj
 • 11 gru 2015

  Nie wystarczy na zasadzie, że sobie poczytacie i juz wszystko będziecie wiedzieli. W tym temacie trzeba siedzieć, mieć doświadczenie ;-)
  Nie wmawiajcie ludziom, że można z niczego stać się fachowcem ;-)

  2 Cytuj
 • 26 sie 2016

  Ja bym zabezpieczył okna roletami automatycznymi. Części do tego rozwiązania znajdziecie w tym sklepie To bardzo dobrze zaopatrzony sklep w automatykę domową. Nie tylko ma rozwiązania do okien, ale i np do bram garażowych. Warto zapoznać się z ich propozycjami.

  Cytuj
 • Andrzej 26 sie 2016
  miastowy13 napisał/a:

  Ja bym zabezpieczył okna roletami automatycznymi.

  A ja myślałem, że najlepsze rolety automatyczne, to można kupić w restauracji Mecośtam w Krakowie...
  Tylko nie wiem, co na to matka dziewczyny, jak się dowie, że żona tam pracuje...

  mspanc.

  1 Cytuj

Odpowiedz