Forum » Wolne Myśli

Wyjazd za granicę - finanse

  • 25 sie 2016

    Hej!

    mam do Was pytanie - wyjeżdżam za dwa tygodnie do Grecji i chciałbym jak najbardziej obniżyć koszty pobrania euro - czy macie może na to dobre sposoby? Wiem, że wymiana w kantorze nie jest najlepszym pomysłem, więc wymyśliłem tak: wezmę konto w EUR (np. http://www.banksmart.pl/konta/smart-konto-eu/ - tu jest bez opłat) i wyrobię sobie kartę w euro - na miejscu będę płacił tylko tym. I teraz pytanie: co myślicie o tym banku? lepiej wybrać coś innego?

    a może miecie jakiś inny pomysł na to, jak obniżyć koszty takich wypraw?

    5 Cytuj
  • 25 sie 2016

    najlepsza odwieczna zasada - jak cie nie stac na wczasy, nie jedz... a pojechac i 'jesc piasek' szukajac na kazdym kroku oszczednosci to szkoda jechac.

    5 3 Cytuj
  • Andrzej 25 sie 2016

    kantor aliorbanku. Kupisz euro tanio, konto bezpłatne, płatność kartą bezpłatna, jedna wypłata z bankomatu w miesiącu bezpłatna, każda następna bodajże 9 złotych. Karta za free, jeśli w ciągu pół roku dokonasz nią płatności. W krajach, gdzie walutą nie jest euro czy funt, polecam kartę dolarową w tym kantorze - przewalutowanie waluta lokalna - dolar jest po kursie mastercarda.

    btw. kiepska pseudoreklama smartbanku.

    2 2 Cytuj
  • 1 wrz 2016

    Jeśli na dłuższy wyjazd (a nie urlopowy) to tanie są też kraje ameryki południowej i środkowej. Ukraina też tania - blisko, ale niebezpiecznie...

    Cytuj
  • 1 wrz 2016
    Endrju napisał/a:

    kantor aliorbanku. Kupisz euro tanio, konto bezpłatne, płatność kartą bezpłatna, jedna wypłata z bankomatu w miesiącu bezpłatna, każda następna bodajże 9 złotych. Karta za free, jeśli w ciągu pół roku dokonasz nią płatności. W krajach, gdzie walutą nie jest euro czy funt, polecam kartę dolarową w tym kantorze - przewalutowanie waluta lokalna - dolar jest po kursie mastercarda.

    btw. kiepska pseudoreklama smartbanku.

    Ale w aliorze płacisz za kolejne wypłaty a pewnie i za utrzymanie konta jak nie spełnisz szeregu warunków też, a gość chce cebulić więc nic lepszego niż smart bank nie znajdzie.

    2 Cytuj
  • Andrzej 1 wrz 2016
    Bolek napisał/a:

    Ale w aliorze płacisz za kolejne wypłaty a pewnie i za utrzymanie konta jak nie spełnisz szeregu warunków też, a gość chce cebulić więc nic lepszego niż smart bank nie znajdzie.

    Jak pisałem, jedyna opłata, to prowizja za 2 i kolejną wypłatę z bankomatu w danym miesiącu. Za konto nie ma opłat. Za płatności kartą też. Poza tym, poza krajami strefy euro, karta dolarowa jest nie do pobicia przy płatnościach.

    Cytuj
  • Andrzej 6 paź 2016

    Nie, on(a) tylko spamuje.

    1 Cytuj
  • 6 paź 2016
    Endrju napisał/a:

    Nie, on(a) tylko spamuje.

    Ja to wiem,dlatego takie pytanie.

    Cytuj
  • Andrzej 6 paź 2016
    power napisał/a:

    Ja to wiem,dlatego takie pytanie.

    Ja to wiem, dlatego ten plus ode mnie.

    1 Cytuj
  • 9 paź 2016

    Próbowaliście szczęścia w opcjach binarnych?

    Cytuj
  • Andrzej 9 paź 2016

    15% prowizja skutecznie mnie odstrasza.
    Ale lepsze to, niż jednoręki bandyta.

    1 1 Cytuj
  • 9 paź 2016
    Endrju napisał/a:

    15% prowizja skutecznie mnie odstrasza.
    Ale lepsze to, niż jednoręki bandyta.

    Kiedyś się tym tematem interesowałem,na koncie demo było pięknie.

    1 Cytuj
  • Andrzej 9 paź 2016

    Na koncie demo w 2006 roku byłem milionerem, grając na kontraktach i giełdzie. Stopy zwrotu miałem niewiarygodne. W 2007 zacząłem przygodę z giełdą na żywo. Nie był to najlepszy okres, jak wszyscy wiedzą, aby zaczynać (dla wyjadaczy było to istne eldorado). Grając o wysokie kwoty, ciężko wyłączyć emocje. Ale jak masz doświadczenie, to spróbuj, lepsze to, niż totolotek.

    1 2 Cytuj
  • 26 lis 2016

    Poczytaj sobie między innymi arytkuły na temat zmian w walutach o czym piszą tu http://www.rp.pl/Gospodarka/160929743-Brexit-dramat-w-7-aktach.html i szybko zrozumiesz, co warto, a czego nie :)

    Cytuj

Odpowiedz