Forum » Wolne Myśli

uwagi dotyczace dzialalnosci forum

  • 3 cze 2019

    Vivaldi tych z tą częścią ciała jest coraz mniej.Nad czym boleśnie ubolewam. Zresztą nie tylko ja.

    3 7 Cytuj
  • mirek@ 16 lip 2019

    no i proszę całkiem z zaskoczenia a tu zupełnie nowa strona ! przyjemnaw pierwszym kontakcie , biorę się do przeglądania

    5 9 Cytuj
  • 16 lip 2019

    Na urządzeniach przenośnych, nie widać ikony powiadomień o nowych komentarzach która zwykła być w prawym górnym rogu.

    6 Cytuj
  • 16 lip 2019

    Ktoś się zabrał za odnowienie stronki!! Brawo!!

    10 1 Cytuj
  • 17 lip 2019

    Jak zwykle znikają narzędzia ułatwiające przegląd strony. Mam tylko nadzieję że "aktualizacja strony" nie wycięłą historii forum i artykułów z przed lat tak jak stało się to z blogami po ostatniej "aktualizacji".
    Proszę przywrócić wyszukiwarke forum.

    6 1 Cytuj
  • 17 lip 2019

    mam nadzieje ze poza wygladem, ktos w koncu wezmie sie rowniez za moderacje tego forum....

    7 1 Cytuj
  • mirek@ 17 lip 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Jak zwykle znikają narzędzia ułatwiające przegląd strony. Mam tylko nadzieję że "aktualizacja strony" nie wycięłą historii forum i artykułów z przed lat tak jak stało się to z blogami po ostatniej "aktualizacji".
    Proszę przywrócić wyszukiwarke forum.

    o czym ty piszesz? przeciez jest wyszukiwarka na stronie...

    2 8 Cytuj
  • 17 lip 2019

    Dlaczego usuwany jest wpis że można już oglądać rynek w Myślenicach online ?

    5 1 Cytuj
  • 17 lip 2019
    mirekm napisał/a:

    o czym ty piszesz? przeciez jest wyszukiwarka na stronie...

    Bardzo proszę, pokaż mi gdzie. Może być zrzutkę screena.

    5 Cytuj
  • 18 lip 2019

    Lupka koło "Kontakt" w menu ;)

    6 Cytuj
  • 18 lip 2019
    nomad napisał/a:

    Lupka koło "Kontakt" w menu ;)

    A gdzie ja widzisz?

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/234a8c552430961e

    Strona na urządzeniach mobilnych ma niepełna funkcjonalność. Jeżeli otworze komputer to widzę chociażby ikonkę powiadomień w wątkach które obserwuje, jak przeglądam na urządzeniu mobilnym to nie ma ani powiadomień i łupki!!!

    Projektant dał ciała!

    8 Cytuj
  • 18 lip 2019

    Tutaj:

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e869f3461a6dcb0

    RWD faktycznie troszkę na górze strony rozjechane i lupki brak. Myślę, że poprawią - po to jest ten wątek ;)

    1 5 Cytuj
  • 18 lip 2019
    nomad napisał/a:

    Tutaj:

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e869f3461a6dcb0

    RWD faktycznie troszkę na górze strony rozjechane i lupki brak. Myślę, że poprawią - po to jest ten wątek ;)

    Otwarte w przeglądarce na komputerze a nie na tablecie / telefonie, prawda?

    W czasach gdy większość ruchu internetowego odbywa się z urządzeń nie będących komputerami nie pełna funkcjonalność serwisu w wersji mobilnej to wstyd.

    Dziura, pozwalająca na pulsowanie / minusowanie poprzez czyszczenie ciasteczek nadal nie została załatana. Słowem - dno.

    8 1 Cytuj
  • 18 lip 2019
    nomad napisał/a:

    Tutaj:

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e869f3461a6dcb0

    RWD faktycznie troszkę na górze strony rozjechane i lupki brak. Myślę, że poprawią - po to jest ten wątek ;)

    Otwarte w przeglądarce na komputerze a nie na tablecie / telefonie, prawda?

    W czasach gdy większość ruchu internetowego odbywa się z urządzeń nie będących komputerami nie pełna funkcjonalność serwisu w wersji mobilnej to wstyd.

    Dziura, pozwalająca na pulsowanie / minusowanie poprzez czyszczenie ciasteczek nadal nie została załatana. Słowem - dno.

    7 1 Cytuj
  • 18 lip 2019
    nomad napisał/a:

    Lupka koło "Kontakt" w menu ;)

    W wersji na "desktop" jest, chociaż nie na głównej "Forum" gdzie jest najbardziej potrzebna., W wersji "mobilnej" jak zauważył Stróżaninek nie ma nigdzie. Chociaż może @mirekm mnie zaskoczy.

    6 Cytuj
  • 18 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Otwarte w przeglądarce na komputerze a nie na tablecie / telefonie, prawda?

    W czasach gdy większość ruchu internetowego odbywa się z urządzeń nie będących komputerami nie pełna funkcjonalność serwisu w wersji mobilnej to wstyd.

    Dziura, pozwalająca na pulsowanie / minusowanie poprzez czyszczenie ciasteczek nadal nie została załatana. Słowem - dno.

    Dlatego zaglądam tu coraz rzadziej.

    9 2 Cytuj
  • mirek@ 18 lip 2019

    W wersji mobilnej nie działa powiadomienie o nowych wpisach i brak powiadomienia dla wiadomości prywatnej. Proszę to poprawić bo to ułatwi użytkowanie strony.

    Poza tym po kilku dniach stwierdzam ze przegląda się z przyjemnością ! Zrobiona z gustem pełen profesjonalizm

    3 9 Cytuj
  • 18 lip 2019

    Dziękujemy za wszelkie uwagi. Pracujemy nad wprowadzeniem wskazanych przez Was zmian, aby korzystanie z portalu było dla Was w pełni satysfakcjonujące.

    2 7 Cytuj
  • 31 lip 2019
    Redakcja napisał/a:

    Dziękujemy za wszelkie uwagi. Pracujemy nad wprowadzeniem wskazanych przez Was zmian, aby korzystanie z portalu było dla Was w pełni satysfakcjonujące.

    1. Nadal nie ma powiadomień w wersji mobilnej serwisu. Często z niego korzystam z przeglądarek mobilnych opartych o silnik WebKit (Safari) i strona nie renderuje ikony powiadomień.
    Jest to wg. mnie spore niedopatrzenie i niedogodność, zwłaszcza że starsza wersja serwisu, gdy używałem tabletu pokazywała tę ikonkę powiadomień.

    2. Gdy kliknę w panel u góry, na firmy, ogłoszenia serwis zachowuje się tak, jakbym w ogóle nie był zalogowany jakby gubił "cookies". Przetestowane na komputerze stacjonarnym - przeglądarki Safari oraz Chrome.

    3. Odnoszę wrażenie, że serwer na którym postawiona jest strona działa wolniej niż poprzedni. Strona często ma długie zapytania ping. Nie jest to wina mojego internetu - zdarza się to zarówno na providerze internetu stacjonarnego jak i mobilnego.

    4. Dziura na plusowanie / minusowanie poprzez czyszczenie ciasteczek / sesje incognito w przeglądarkach internetowych nadal jest i pozwala na manipulowanie odbiorem społecznym treści - z jednego IP można tych plusów / minusów dać setki. Co ciekawe. przy sondach które Państwo robią, ten problem nie występuje.

    5. Miłym dodatkiem byłaby wersja ciemna strony - do czytania nocą i dla urządzeń z ekranami OLED - by oszczędzać baterię.

    6. Na stronie głównej panel po prawej z listą nowych komentarzy na tym forum wyświetla nieprawidłowo znaczniki np. cytaty - widać wtedy [cytat]treść komentarza. Nie wygląda to za dobrze.

    7. Na starej wersji strony, strona główna nie była tak przeładowana treściami, przez co człowiek nie czuł się taki przytłoczony. Wchodząc obecnie na stronę główną - robię to rzadziej i widzę często materiały sprzed miesiąca, a nawet starsze. Np. mamy prawie 1 sierpnia, a ja widzę materiał o panie Żarskim z 20 czerwca.

    8. Brak dat przy artykułach na stronie głównej powoduje brak poczucia hierarchiczności wiadomości - ja już nie wiem co jest nowe, a co już było. To mnie osobiście zniechęca.

    9. Przy zmianie layoutu strony stare artykuły w których miałem wypowiedzi i je obserwowałem - powiadomienia o nowe komentarze - zostały wyczyszczone i trzeba ponownie kliknąć "obserwuj", żeby dostawać powiadomienia. Jest to największa wada tej zmiany, bo zniechęca do bycia aktywnym użytkownikiem i komentowania - a komentarze to odsłony, a odsłony to większa wartość dla reklamodawców.

    6 Cytuj
  • 6 sie 2019

    10. Losowo zdarza się, że po mimo odczytania komentarza z wątku obserowanego, ikonka powiadomienia (na komputerze, bo na mobilnym nadal nie działa), nadal wyświetla nieodczytaną treść.

    11. Nadal brak możliwości usunięcia całkowitego konta, jedynie można je "dezaktywować". Jakbym chciał całkowicie wykasować swoje konto to co mam zrobić? Pisać maila na redakcja@miasto-info i czekać na odpowiedź? Jak to się ma do wdrożonego przez RODO "prawa do zapomnienia"?

    https://www.prawo.pl/biznes/prawo-do-zapomnienia-jak-z-niego-skorzystac,320703.html

    12. Czy planowany jest moderator na forum, posiadający postać fizyczną, tak aby użytkownicy widzieli jego aktywność i obecność?

    2 Cytuj
  • 7 sie 2019

    13. dlaczego np. bono jako wieloletni user jest nagle oznaczony jako "nowy"? To, że jego nick użytkują co najmniej dwie różne osoby to wiadomo ale dlaczego nagle ma oznaczenie "nowy"? Latamy po serwerach w sensie dziury macie za duże? Byle kto może podpinać (się) i userów?

    3 Cytuj
  • Andrzej 8 sie 2019

    Jak user oznaczony, jako nowy? To post jest oznaczony jako nowy, nie użytkownik.

    2 Cytuj
  • 8 sie 2019

    Masz racje, może faktycznie. Dziwne oznaczenie.....przy userze, zmyłka z deka.

    1 2 Cytuj
  • 9 sie 2019

    13. Możecie powiedzieć co przyświecało wam w tworzeniu layoutu na stronę główną, że wyciąga na nią artykuły sprzed PÓŁ ROKU?

    Ten artykuł był opublikowany w lutym (!).

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/14ce6522c8c2971d

    2 Cytuj
  • 11 sie 2019

    14. Dodawanie zdjęć i GIF'óf zostało zablokowane. Dziekuje serecznie za kolejne ograniczenia.

    Cytuj

Odpowiedz