Forum » Wolne Myśli

uwagi dotyczace dzialalnosci forum

  • 11 sie 2019

    Pomyśl dlaczego? Zajmują sporo miejsca (a serwery i ich obsługa sporo kosztuje) a nie pozycjonują, nie ma w nich słów kluczowych. Słowem kluczowym w gifie czy jpgu jest jego nazwa a i ta najczęściej kieruje na 7 serwerów po drodze......więc dla forum i M-I jest to niepotrzebne. Tu akurat nikomu nie zależy na jakości forum tylko ilości najmniejszym kosztem.
    resztę w skrócie jak to działa masz opisane tutaj
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,151.html

    jak ktoś myśli, że fora są tworzone do wyrażania myśli lub kontaktu społecznego to się myli.

    1 2 Cytuj
  • 11 sie 2019

    Największym błędem forum jest brak moderacji. Niestety miasto-info.pl nie zależy na tym.

    3 1 Cytuj
  • 11 sie 2019
    taki_gość napisał/a:

    Największym błędem forum jest brak moderacji. Niestety miasto-info.pl nie zależy na tym.

    Moderacja? Przecież nie można nawet usunąć konta, a co dopiero moderacja :).
    Działanie strony, powiadomień, przejrzystość? No coś Ty. Liczy się kasa.

    2 2 Cytuj
  • 11 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Moderacja? Przecież nie można nawet usunąć konta, a co dopiero moderacja :).
    Działanie strony, powiadomień, przejrzystość? No coś Ty. Liczy się kasa.

    Pełna zgoda. Tak na marginesie, dzięki newej wtyczce na M-I, FB ma wgląd co piszecie i łączy to z Waszym kontem na FB. Jakby ktoś myślał że jest "anonimowy".

    3 1 Cytuj
  • 11 sie 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Pełna zgoda. Tak na marginesie, dzięki newej wtyczce na M-I, FB ma wgląd co piszecie i łączy to z Waszym kontem na FB. Jakby ktoś myślał że jest "anonimowy".

    Ublock Orgin + Ghostery + Adblock Plus - jako wtyczki do przeglądarek :), Problem solved.

    Cytuj
  • 11 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Ublock Orgin + Ghostery + Adblock Plus - jako wtyczki do przeglądarek :), Problem solved.

    Brak konta na FB. No problem.

    2 Cytuj
  • 11 sie 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Brak konta na FB. No problem.

    Same here, ale FB i tak zbiera dane, Ghostery blokuje różne systemy szpiegujące. Na forum MI jest umeiszczony skrypt Google, na stronie glownej Google i FB

    Cytuj
  • 11 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Same here, ale FB i tak zbiera dane, Ghostery blokuje różne systemy szpiegujące. Na forum MI jest umeiszczony skrypt Google, na stronie glownej Google i FB

    To korzystaj z firefoxa i yahoo jako wyszukiwarki. Pozbędziesz się trackerów google. Firefox oferuje "container" króry uniemożliwia google śledzenie stron które odwiedzasz. Zero reklam, zero spamu, zero cookies. (chyba że załączysz na stronie docelowej.) A i tak z automatu cookies są "czyszczone" po każdej sesji. Jedyny minus- logowanie się za każdym razem. Mnie nie przeszkadza. I tak korzystając z multitudy sieci jestem zmuszony logować się przy każdej sesji.

    Cytuj
  • 11 sie 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    To korzystaj z firefoxa i yahoo jako wyszukiwarki. Pozbędziesz się trackerów google. Firefox oferuje "container" króry uniemożliwia google śledzenie stron które odwiedzasz. Zero reklam, zero spamu, zero cookies. (chyba że załączysz na stronie docelowej.) A i tak z automatu cookies są "czyszczone" po każdej sesji. Jedyny minus- logowanie się za każdym razem. Mnie nie przeszkadza. I tak korzystając z multitudy sieci jestem zmuszony logować się przy każdej sesji.

    To też jakieś rozwiązanie, chociaż ja raczej przywykłem do Safari + ablock + hostery + ublock, mam też załączone funkcje "do not tracking" + brak konta na FB. Z konta Google nie korzystam w przeglądarce. Niestety nie ma konkurencyjniejszego systemu e-mailowego jak gmail.

    Cytuj
  • 11 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Niestety nie ma konkurencyjniejszego systemu e-mailowego jak gmail.

    i nie tylko emailowego, większość usług mają poza konkurencją. Zawładnęli łatwością obsługi a przyzwyczajenie zrobiło swoje.
    U mnie też brak FB więc względny spokój a firmowe to raczej wizytówka.

    Cytuj
  • 11 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Moderacja? Przecież nie można nawet usunąć konta, a co dopiero moderacja :).
    Działanie strony, powiadomień, przejrzystość? No coś Ty. Liczy się kasa.

    zgadza się. Dochodze do wniosku, że wszystkie fora poza tematycznymi są gówno warte. To wylęgarnia do przytulenia kasy po odpowiednio wysokim wypozycjonowaniu za sprawą troli i klikania postów.
    Jestem na tym i na dwóch mocno tematycznych z branży motoryzacyjnej. Tutaj nie ma żadnej jakości lub jest jakośc na poziomie właściciela/moderatora XD
    Na jednym z forum ściśle technicznym też właściciel chciał podkręcić kasę i wpuścił jednego trola. Schemat podobny gównoburze, ubliżanie, byle by jeszcze klik. Napisałem chłopu już wprost żeby przestał bo działa i na moją korzyść (logowanie z nazwy) przez słowa kluczowe. W tych gównoburzach nikt nie korzysta na fachowym rozwiązaniu problemu, tematy się rozpływają, rozlatują, posty rosną a cą nic nie warte w temacie. Zero reakcji. Zaproponowałem wszystkim którzy oczekują porady o post na PW lub lepiej bezpośrednio na meila. Po 2ch miesiącach martwej ciszy na forum nagle znalazł się moderator i to z pretensjami, że rozwiązania problemu podaje na PW a wszyscy by się chcieli dowiedzieć co w danej sytuacji można zaradzić. Sprawę postawiłem jasno albo ja wracam z wiedzą a troll sp*****dala alba se gadajcie z trolem skoro do tej pory nie przeszkadzał w pieprzeniu o dupie Maryni a forum zostanie martwe. Od tamtej pory gościa nie widziałem, choć przypuszczam, że trolem był admin/właściciel i kręcił aferę za aferą.

    Tu niestety to nie wykonalne, bo całe forum a zwłaszcza "aktywne" wątki są o dupie Maryni z założenia.

    1 Cytuj
  • 11 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Moderacja? Przecież nie można nawet usunąć konta, a co dopiero moderacja :).

    ......przepraszam pomyliłem się chciałbym zmienić, usunąć, poprawić ale nie mogę.....ciekawe kiedy post zmoderują ....bo ja obecnie nie mogę a chciałbym bardzo ten błąd skorygować. XD

    Cytuj
  • 13 sie 2019

    ooooo przekleństwo zmoderowali, czyli ktoś tu jednak działa XD

    Cytuj
  • 14 sie 2019

    Czy cos zostanie zrobione z ewidetnymi politycznymi tzw. trollami:

    https://mieszkancy.miasto-info.pl/12970 - powrót po 8 miesiacach braku aktywności, (Bagietka)
    https://mieszkancy.miasto-info.pl/553 - powrót po ok 5 miesiacahc braku aktywnosci (Bolek)
    https://mieszkancy.miasto-info.pl/8426 - powrot po ponadach 2 latach braku aktywnosci (Mohikanin)

    1 1 Cytuj
  • 14 sie 2019

    Oczywiście, tak samo jak z innymi politycznymi pieniaczami, którzy w każdym temacie na forum robią wycieczki polityczne, Bono, Seneka, Prywatnie, itp...

    Dziwię się, że wymieniłeś tylko 3 konta, rozumiem, że aktywne trolle nietykalne ;)

    Cytuj
  • 14 sie 2019
    stefano napisał/a:

    Oczywiście, tak samo jak z innymi politycznymi pieniaczami, którzy w każdym temacie na forum robią wycieczki polityczne, Bono, Seneka, Prywatnie, itp...

    Dziwię się, że wymieniłeś tylko 3 konta, rozumiem, że aktywne trolle nietykalne ;)

    Wymieniłem tylko tych, którzy się rzucają ewideteie w oczy, bo się teraz odpalili, co do bono - to słabo myszko szukasz mojej aktywności polecam ci sprawdzić tutaj

    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,151.html

    data mojego postu: Strozaninek Strozaninek 11 sie

    [cytat]90% tekstów bono jest zmyślona, na normalnym forum już dawno by wyleciał.[/cytat]

    https://forum.miasto-info.pl/okolice/14669,ksiadz-proboszcz-w-pcimiu.html

    data mojego postu
    Strozaninek Strozaninek 4 kwi

    [cytat] Już dostaliście wytyczne co i jak pisać na forach i jak trollować?

    [/cytat]

    Mam nadzieje, że pomogłem :)

    Cytuj
  • 14 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Czy cos zostanie zrobione z ewidetnymi politycznymi tzw. trollami

    słaby wniosek, chyba nie przemyślałeś albo sam nie wierzysz w twoje pobożne życzenie.
    Jeśli w regulaminie forum nie ma zapisku o dezaktywacji usera bez jego aktywności po jakimś czasie to im nawet nie wolno ich usunąć :-), ban to wszystko co mogą. Już ci nawet nie tłumacze dlaczego tego nie zrobią z powodów finansowo-reklamowych (ilość = aktywność w sieci).

    Cytuj
  • 14 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    słaby wniosek, chyba nie przemyślałeś albo sam nie wierzysz w twoje pobożne życzenie.
    Jeśli w regulaminie forum nie ma zapisku o dezaktywacji usera bez jego aktywności po jakimś czasie to im nawet nie wolno ich usunąć :-), ban to wszystko co mogą. Już ci nawet nie tłumacze dlaczego tego nie zrobią z powodów finansowo-reklamowych (ilość = aktywność w sieci).

    Wiem, to była prowokacja, żeby uczulić na to, że często niektóre gunwoburze które się tu wydarzą w najbliższych tygodniach będą inspirowane jedną bądź drugą opcją polityczną.

    Smutne, ale prawdziwe - tutaj jest w pełni adekwatna Twoja anegdota o tym forum samochodowym.

    1 Cytuj
  • 15 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    gunwoburze

    no i brak możliwości poprawienia posta, dla mnie to jest największa wadą tej dobrej zmiany tutaj. Jak widać nawet osobom które szczycą się bardzo bardzo wysokim wykształceniem -dużo wyższym niż można lokalnie zdobyć- zdarzają się malutkie potknięcia które fatalnie wyglądają i jednak powinny mieć możliwość korekty a tu takiej możliwości już nie ma.

    Cytuj
  • 15 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    no i brak możliwości poprawienia posta, dla mnie to jest największa wadą tej dobrej zmiany tutaj. Jak widać nawet osobom które szczycą się bardzo bardzo wysokim wykształceniem -dużo wyższym niż można lokalnie zdobyć- zdarzają się malutkie potknięcia które fatalnie wyglądają i jednak powinny mieć możliwość korekty a tu takiej możliwości już nie ma.

    Chodzi ci o błąd ortograficzny, to jest celowy błąd znany chociażby z wykopu, gdzie piszesz "gunwoburza" zamiast "gównoburza", bo inaczej tamtejcza moderacja ci kasuje posty za wulgaryzmy :)

    Cytuj
  • 15 sie 2019

    aaaaa chyba, że tak ale tu się raczej nie przejmuj wulgaryzmami :-) jakie forum taka moderacja

    3 Cytuj
  • mirek@ 15 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    aaaaa chyba, że tak ale tu się raczej nie przejmuj wulgaryzmami :-) jakie forum taka moderacja

    to po co tu w ogole piszesz skoro wszystko co najgorsze jest na tym forum?

    1 3 Cytuj
  • 15 sie 2019

    dlaczego zaraz wszystko najgorsze? Pesymizm toksyczny? Po prostu moderatora nie ma, porządku nie pilnuje ma to tą swoją zaletę, że jest kapkę anarchii, swobody :-)

    2 Cytuj
  • 18 sie 2019

    Redakcji dziękuje za powiadomienia w wersji mobilnej!

    3 Cytuj
  • 19 sie 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Redakcji dziękuje za powiadomienia w wersji mobilnej!

    Cały czas pracujemy nad zoptymalizowaniem nowej odsłony, aby korzystanie z niej było wygodne. Pozdrawiamy i dziękujemy za zamieszczane tutaj uwagi.

    3 Cytuj

Odpowiedz