Forum » Wolne Myśli

Wybory Prezydenckie 2010 - czyli na kogo głosujecie i dlaczego ?

  • 15 maj 2010

    Już niedługo wybory - na kogo zagłosujecie , co chcieli byście aby zmieniło się w naszym kraju , a może uważacie że stan rzeczy jest odpowiedni ?

    Ja osobiście oddam głos w I (i być może w II) turze na Janusza Korwina - Mikke a argumentuje to jego programem który zakłada m.n.
    1 Deregulację Rynku .
    2 Krytyczna politykę wobec Unii Europejskiej i nieakceptowanie dyrektyw Unii sprzecznych z duchem konserwatywno-liberalnym.
    3 Wprowadzenie zasady Chcącemu nie dzieje się krzywda - czyli zwiększenie wolności osobistej w ramach odpowiedniego prawa - całkowita wolność dla działań człowieka nie naruszających dobra i własności prywatnej innych.
    Wycofanie niepotrzebnych zakazów i nakazów m.in. nakazu jazdy w pasach bezpieczeństwa w samochodzie i kasku na motocyklu , legalizacja narkotyków , ograniczenie działań służb specjalnych w sferze gospodarczo-społecznej itp.
    4 Silna władza wykonawcza , zmniejszenie ilości posłów i senatorów oraz ograniczenie wpływu władzy na sferę prywatną obywatela czyli - "prawo obowiązujące w państwie będzie respektować wolności osobiste obywateli ograniczając działania urzędników państwa jedynie do zabezpieczenia interesów ludzi "
    5 Autonomiczność dla wyższych uczelni.
    6 Zlikwidowanie przymusu ubezpieczeń oraz podatku dochodowego.
    7 Deficyt budżetowy będzie zakazany a zaciąganie pożyczek ograniczone do sytuacji wyjątkowych
    8 Zniesienie akcyzy .
    9 Prawo stanowione będzie w oparciu o uniwersalne zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa, natomiast wyznanie i światopogląd obywateli jest obszarem w żaden sposób nie podlegającym zainteresowaniu państwa.
    10 Zaostrzenia wyroków za przestępstwa przeciw życiu i zdrowiu.

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    Franku Zappo, obserwując wybory, w których startuje JKM uważam, że Twój głos w kolejnych wyborach pójdzie na marne. To co głosi JKM to utopia i ludzi po raz kolejny na nią nie nabierze, szkoda Twojego głosu. Lepiej poprzeć jednego K lub drugiego K a wtedy jest szansa, że obejdzie się bez niepotrzebnej nikomu drugiej tury...

    Cytuj
  • 15 maj 2010

    Moim zdaniem utopią jest to co chce wprowadzić Unia Europejska - czyli socjalizm pod pozorem demokracji i wolności (wolności polegającej na ograniczeniu prywatności).
    Nie oddam głosu na kogoś kto nie reprezentuje moich poglądów i jest promowany przez pseudosondażę i media , nie dam się zmanipulować telewizji , a głos nigdy nie jest oddany na marne bo wyraża moje zdanie.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Głos oddaję na Janusza Korwina Mikke, a argumentuję to programem jego i jego partii Wolność i Praworządność: http://partiawip.pl/program/ . Nie zgadzam się, że to głos stracony ponieważ notowania JKM w sondażach internetowych idą w górę. Na portalu społecznościowym www.facebook.pl przy oddanych głosach w liczbie ponad 50000 jego osoba znajduję się na drugim miejscu po B. Komorowskim z poparciem na poziomie 25% i ciągle idzie w górę. Jego wizja to nie utopia tylko normalne państwo, w którym nie marnuję się potencjału ludzkiego socjalizmem, czyli nie daję się człowiekowi rybki, ale wędkę.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Poparcie na JKM na FB jest tak wysokie, bo głosują w większości osoby młode (bo takie mają konta na FB) i które chcą, żeby trawka była legalna. Jak czytam różne wypowiedzi młodych to odnoszę wrażenie, że to główny argument, co jest nieporozumieniem.

    Co do mnie to myślałem o BK, ale w chwili obecnej bardziej skłaniam się ku JK. Póki co nie znamy do końca programów, ale patrząc na to co robi PO, albo i czego nie robi wolę nie oddawać im pełni władzy w ręce

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    a czego nie robi?? można dokładniej . Ja B K

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Facebook Facebookiem a ja mogę się założyć że JKM będzie miał dwa razy więcej głosów niż przedstawiają sondaże telewizyjne i gazetowe (najwięcej miał 3%) .
    Znam kilkanaście osób które głosują na niego z powodu wolności gospodarczej - ja głosuje bo chcę wolności gospodarczej i zachowania mojej prywatności która jest zagrożona przez państwo a także jestem przeciwnikiem naszej obecności w Unii Europejskiej . Podoba mi się również to że facet ten zmienia partię raz na 20 lat , a nie raz na 5 jak co poniektórzy politycy . Po zatym mówi to co myśli a nie gada jakieś bzdury tylko po to żeby się przypodobać jak największej liczbie telewidzów .
    Także w pierwszej turze głosuje na Korwina a w drugiej na Mikke.
    A jak nie przejdzie to na tego kto jest mniejszym euroentuzjastą.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    ja w tym rokó zagłosóje na chybił-wybił

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    A może oddamy głos na Andrzeja Leppera który ma być dzisiaj w Myślenicach przynajmniej będziemy mieć wesołe państwo jak wygra.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Kiedy i gdzie?

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    tylu znakomitych kandydatów..... co jeden to piękniejszy .....co jeden to mądrzejszy..... co jeden to hojniejszy.... chyba będę strzelał.....

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    [ALIGN=justify]Nie wiem nomad do czego zmierzasz, ale depenalizacja narkotyku zwanego marihuaną :) nie wynika z żadnego nieporozumienia, czy wariactwa, ale jest logicznym posunięciem każdego normalnego państwa. Jest wiele głosów za, a głosy przeciw są po prostu wynikiem chęci narzucenia komuś swoich poglądów bo nie mają żadnego realnego odniesienia w obecnym kształcie społeczeństwa nie tylko Polskiego. Zacznę od tego, że w wyniku depenalizacji system bezpieczeństwa zwany w Polsce Policją zacznie skupiać się na przestępstwach przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu, a mam tu na myśli kradzieże, wymuszenia, haracze, pobicia, morderstwa, gwałty... i wiele innych moim zdaniem bardziej znaczących niż palenie "trawki" przez młodzież. Już o wiele większym problem naszego społeczeństwa jest alkohol, który jest całkowicie legalny i spożywany przez wszystkich obywateli mimo zakazu sprzedaży i spożywania go młodzieży do lat 18 :) ale produkt ten nigdy nie zostanie zakazany w handlu ponieważ nałożona jest na niego ogromna akcyza, która zapewnia stały przypływ pieniędzy do budżetu państwa i nie tylko jego. Jeżeli nomad zastanawiasz się między Bronisławem Komorowskim, a Jarosławem Kaczyńskim to widocznie nie jesteś świadom tego, że Ci ludzi, czy to jest PO, PiS, SLD itd. rządzą naszym państwem od 20 lat, zmieniając tylko partie, hasła wyborcze, poglądy w zależności od nastrojów społecznych. Janusz Korwin Mikke jest przede wszystkim człowiekiem, który pragnie żyć w normalnym kraju, wolnym i praworządnym.[/ALIGN]

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 24 maj 2010

    Pan Zdzich zagłosuje Na Pan Janusza Korwiniusza Mike gdzie chcialoby siem zaspalić czasem trawke zwłaszcza po zim kiedy pola wysokim haszczem obrośmnięte nijak do wyciemcia. Wew drugiej tórze natomiast zagłosuje siem na rzone Pana Grzegorza Napieralskiego gdzie uroda niczem u panienki Shazza! Morze i rzona Pan Grzegorza nauczy siem śpiewać to i morzna byłoby nakremcić teledysk wew styl disco polo jak rozdawano jabka górnikom. Tutaj być morze zapomugłby ponadpartyjnie Pan Poseł Marek zezsPiSu i wystompiłby chemtnie wew stroju bachama na plarzy koło Zarabie.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Tu nie chodzi tylkoo palenie trawki tylko o wprowadzenie rzymskiej zasady wynikającej z prawa naturalnego CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA , a szkodliwość produktu naturalnego jakim jest marihuana ,pejotl , piwo czy wino jest znacznie mniejsza (oczywiście nie mówię o całodniowym spożywaniu) niż wielu promowanych przez media produktów pseudozdrowotnych . Natura zawsze jest lepsza niż syntetyczne dziadostwo (choć z drugiej strony także tego nie wolno zakazywać kupować , po uprzedniej informacji że zawierają środki trujące) .
    A wszystkich DBAJĄCYCH o nasze bezpieczeństwo proszę o usunięcie muchomorów , innych trujących grzybków i latających ptaki produkujące jakże szkodliwy amoniak (czyż to też nie jest szkodliwe ??- KONIEC Z PROWADZENIEM ZA RĘKĘ OBYWATELI PRZEZ NADGORLIWYCH SOCJALISTÓW!
    A PiS , PO , SLD , PSL to organizacje PRZESTĘPCZE.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Aha należy jeszcze fotoradary i monitoring wyrzucić na śmietnik bo są one sprzeczne z konstytucyjną zasadą prywatności

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    na ostrówka z koparki

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    JA na J.K. jest najbardziej wiarygodny i nie jest sztuczny jak niektórzy pozostali.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    niezły dowcip Maro!!!!!

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    W obecnej sytuacji wszystkie wybory są złe.
    Komorowski to polityk nieudolny, niesamodzielny i marionetkowy. Poza tym reprezentuje PO - partię, która w najmniejszym stopniu nie spełniła położonych w niej nadziei na reformę systemu gospodarczego i zatrzymała niektore, wybrane rozsądne próby refomy PiSu na przyklad reformę systemu korporacyjnego.
    Kaczyński jest nieprzewidywalny w swoich zachowaniach, jest skrajnie populistyczny, obsesyjny a przy tym wprowadził ideowo niejnajgorszą partię w objęcia szarlatana z Torunia i sojuszu z Samoobroną. Katastrofa.
    O Napieralskim szkoda pisać, podkreślam jako zadeklarowany antykomunista i antysocjalista, że lewacy nie mogli sobie lepiej strzelić w kolano niż wystawiając pioniera z pomysłami na poziomie Liceum w Sieradzu do kampanii prezydenckiej. No chyba, że Kalisz chce go ostatecznie skończyć. W każdym razie na razie Grześ robi za największego błazna tej kampanii.
    Olechowskiemu nie ufam.
    Reszta szkoda gadać.
    Niestety Mike, który sprzedaje wiele ciekawych tez w drugiej ich części ze swoimi pomysłami czasem popada w skrajny obłęd. Ale na pewno jest to polityk ciekawy, podobnie jak Olechowski.
    I jeszcze jedno. Powinno się kategorycznie zabronić publikowania sondaży.
    To perfidny sposób manipulowania ludzkimi kalkulacjami przez sterowane politycznie media. Bez sondarzy zarówno Mike jak i Olechowski a być może także Jurek mieliby wyniki powyżej 10%.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    brawo Maro!

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    dlatego powtarzam z uporem maniaka KOLEJNY RAZ WYBÓR MIĘDZY DŻUMĄ A CHOLERĄ!!!!

    Cytuj
  • Filip 24 maj 2010

    Dzisiaj miałem możliwość zobaczenia w TVP 1 w programie "Tomasz Lis na żywo" jak zachowują się ludzie, którzy byli obecni na sobotnim wiecu, główne emocje, które dominują to agresja, nienawiść, która jest potęgowana przez ludzi popierających pana Jarosława Kaczyńskiego. Te wszystkie bardzo negatywne zachowania pokazują prawdziwą twarz pana Jarosława i jego wyborców.

    Ostatnio słyszałem wiele wypowiedzi w telewizji czy w radiu, że Lech Kaczyński był wielkim patriotą, bo tak bardzo zabiegał o sprawy Katynia. Po tych wszystkich głosach postanowiłem sprawdzić jakie jest prawdziwe odzwierciedlenie tych faktów.
    Prawda jest bardzo okrutna, tragiczna podróż prezydenta do Katynia była Jego drugą teraz chciałbym przybliżyć kiedy był obecny: 2007 rok (wybory parlamentarne), 2010 rok wybory prezydenckie. Pokazuję to całą prawdę o patriotyzmie Lecha Kaczyńskiego.

    Pan Bronisław Komorowski nie musi się zmieniać na potrzeby kampanii, On po prostu zachowuje się tak jak zawsze. Nigdy nie słyszałem w Jego wypowiedziach Komorowskiego agresji i nienawiści. On jest człowiekiem godnym urzędu objęcia głowy państwa.

    Chcę, by prezydentem RP był człowiek, który będzie mówił językiem
    dialogu, a nie walki, językiem tolerancji, a nie ksenofobii, językiem
    porozumienia, a nie podziałów. Dlatego zagłosuję na Bronisława
    Komorowskiego.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Niestety w naszym Państwie nie będzie dobrze, jeśli dalej rządzić będzie największa partia polityczna w Polsce a mianowice kościół..

    Cytuj
  • 25 maj 2010

    @łysy: chodziło mi o samo stwierdzenie ludzi "zagłosuję na JKM, bo będzie legalizacja" - dla mnie taki powód to bzdura. Fakt, niektóre punkty programu są dobre, ale Janusz jest dla mnie dość dziwnym politykiem. Fajnie, że krytykuje i tak dalej, ale jakoś nie mogę się przekonać.

    "Janusz Korwin Mikke jest przede wszystkim człowiekiem, który pragnie żyć w normalnym kraju, wolnym i praworządnym." - myślę, że każdy z nas tego pragnie. Każdy ma wolny wybór kandydata, którego lubi czy też uważa, że prezentowany program jest wartościowy, ale zauważmy że program programem, a po wyborach to już inne realia. Tak było, jest i pewnie będzie. Jakoś politycy nie do końca się wywiązują z obietnic. Ciekaw jestem przy okazji ile % zostanie zrealizowane po powodzi. Co jakaś tragedia to wielkie plany, a minie 2-3 miesiące i następuje amnezja. Oczywiście finanse państwa są ograniczone, ale wydaje mi się, że na wielu płaszczyznach lepiej by było zainwestować pieniądze w poprawę stanu obecnego niż po tragedii odbudowywać nierzadko tylko do stanu poprzedniego.

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Ech... przecież wiecie chyba jakie są prerogatywy Prezydenta Rzeczyposoplitej?
    Za kierownicą siedzi premier, a prezydent na siedzeniu pasażera i może co najwyżej zaciągnąć reczny, albo narzekać jak to premier nie umie prowadzić.
    Dlatego też pogódźcie się z tym, że co wam kandydat obieca na polu gospodarki, polityki pieniężnej, polityki socjalnej itd. jest kłamstwem, bo on po prostu nie ma żadnej mocy sprawczej w tych dziedzinach.

    Prezydent RP pełni funkcję reprezentacyjną głównie, dlatego powinien przede wszystkim wyglądać, umieć mówić po polsku, po angielsku + najlepiej jeszcze jeden język wschodni i jeden zachodni, mieć nieposzlakowaną opinię jako człowiek i racjonalnie zaciągać ręczny...

    Cytuj

Odpowiedz