Forum » Wolne Myśli

Kiedy zmieniacie opony na letnie?

  • 16 mar 2017

    Hej wszystkim!

    Kiedy zmieniacie opony na letnie z zimowych? A może już zmieniliście? Pytam, bo pogoda coraz ładniejsza a szkoda zdzierać bieżnik.

    2 2 Cytuj
  • 17 mar 2017

    Wtedy kiedy temeratura w ciągu dnia i nocy nie spadnie poniżej 5 st. C. Niektórzy mówią o 7, ale ja zmieniam gdy nie spada poniżej 5. Czyli okolice środka kwietnia.
    Co do jakości poszczególnych marek i typów opon to odpuść sobie używki, bieżniki ujdą od biedy, ale ich cena niewiele różni się od budżetowych. Testy adac prawdę Ci powiedzą: http://www.testyopon.pl/opony-letnie

    Konkretnie te opony mają dobrą reputacyje http://allegro.pl/4-opony-bridgestone-driveguard-205-45r17-88w-i6753332235.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=118518 ale cenowo - sam zobacz.

    3 1 Cytuj
  • 17 mar 2017

    Ja zmieniam opony na letnie zgodnie z nazwą, kiedy zacznie się lato :-)

    3 5 Cytuj
  • 13 kwi 2017

    ja wogole..

    2 3 Cytuj
  • 23 kwi 2017

    dobre pytanie zważywszy na pogodę za oknem

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 23 kwi 2017

    Ja w sobotę.

    1 1 Cytuj
  • 24 kwi 2017

    ja już zmieniłem jakieś dwa tygodnie temu i patrząc przez okno zastanawiam się czy się zbytnio nie pośpieszyłem ;/

    1 1 Cytuj
  • 15 maj 2017

    No ja już mam zmienione chociaż ostatnio pogoda była fatalna

    1 Cytuj
  • 15 maj 2017

    Praktycznie to po co zmieniać? jak końcem września był pierwszy śnieg, a ostatni niedawno w maju.

    1 2 Cytuj
  • 23 maj 2017

    Nie wiecie kiedy zmieniac? To polecam lekture darmowego poradnika, do pobrania stad: http://jakdobracopony.pl/
    Ja nie zmieniam wcale - mam caloroczne. U mnie sie nie oplaca- mieszkam w duzym miescie i na szczescie drogowcy dbaja o stan drog w zimie.

    8 Cytuj
  • 24 maj 2017

    YO WIERNYM MOWIE KIEDY MAJA ZMIENIAĆ ALE TEROZKI TO NIECH NIC NIE ROBIO BO DYSZCZE IDA HAY MOWIE TO WOM YO GOROL Z POD SAMIUSKICH TATER

    1 6 Cytuj
  • 31 maj 2017

    W tym roku wyjątkowo długo zwlekałem z tą wymianą opon. przed weekendem majowym założyłem nowe tomkety. Ale to chyba z korzyścią, że poczekałem bo pogoda faktycznie nie była ciekawa.

    4 Cytuj
  • 16 lip 2017

    a ja nie mam takiego problemu :P mam całoroczne z tyres international group i nie muszę pamietąco wymianie. kiedyś nie byłam dobrze nastawiona do takich ale sie sprawdziły i jest to wygodniejsze na pewno

    2 Cytuj
  • 16 lip 2017
    basia_123 napisał/a:

    a ja nie mam takiego problemu :P mam całoroczne z tyres international group i nie muszę pamietąco wymianie. kiedyś nie byłam dobrze nastawiona do takich ale sie sprawdziły i jest to wygodniejsze na pewno

    To ty chyba nie wiesz co mówisz ale niech ci będzie

    1 Cytuj
  • 18 lip 2017

    koniec kwietnia ;)

    1 Cytuj
  • 20 paź 2018

    Ja nie zmieniam, ponieważ wyposażyłem auto w całoroczne. Wiem, że często ta opcja spotyka się z krytyką, ale wierzcie lub nie AllSeason Contact od Continentala dają radę, są tak skonstruowane, że faktycznie dostosowują się do różnych warunków na jezdni. Jakby ktoś chciał zerknąć czy sobie porównać, Nie powiem, kosztowały trochę więcej niż planowałem wydać, lecz nie żałuję, posiadam drugi rok, bieżnik nadal w dobrym stanie.

    4 Cytuj
  • Pablo 21 paź 2018
    basador napisał/a:

    Ja nie zmieniam, ponieważ wyposażyłem auto w całoroczne. Wiem, że często ta opcja spotyka się z krytyką, ale.... <ciach resztę>

    Napisz jeszcze ile robisz kilometrów rocznie, bo ja ok 70 000. Nie stać mnie na jazdę na oponach całorocznych... :-(

    Zgadzamy się...?

    1 Cytuj

Odpowiedz