Forum » Wolne Myśli

Bierzecie kredyty chwilówki?

  • 4 sie 2017

    W okolicy budka na budce. Poza tym w skrzynce wiele ofert takich szybkich kredytów. Zastanawiam się kto to bierze? Niby każdy jest przeciwko ale ktoś się na to nabiera.

    4 3 Cytuj
  • ania 4 sie 2017

    kiedyś byłam przedstawicielką Providenta, to co widziałam zmusiło mnie do rezygnacji, ludzie wpadają w takie tarapaty, że już im jest obojętne skąd wezmą kasę i ile to kosztuje. Najgorzej było z samotnymi matkami i starszymi kobietami. To była tragedia. Miałam jedną taką starszą panią co pożyczką z prov, pożyczkę z prov spłacała. Ile wpłaciła na argentynę to już sama nie wiem, przestałam liczyć przy 4 tysiącach. Prosiłam, żeby nie wpłacała tłumaczyłam ale nic. Miałam jeszcze taką historię, wchodzę do mieszkanka, 4 dzieci, piąte w brzuchu, kobieta siedzi, chuda biedna. Chodziłam do niej każdego tygodnia, ona nigdy nie miała kasy, więc dobrotliwie wpłacałam za cią te raty (nie były duże ok 25 zł tygodniowo), na święta zrobiłam jej paczkę, znajomi się dorzucili, była szyna, kiełbasa, słodycze, drobne upominki... Po pewnym czasie ona przestała mnie w ogóle wpuszczać, udawała, że jej nie ma. Więc przestałam jej spłacać ten kredyt. W Provi była taka procedura, że po trzech niezapłaconych ratach do akcji wkraczał kierownik. Kierownik pojechał. Spotkał ją na klatce, jak wchodziła do mieszkania,więc musiał go wpuścić. Wiecie co powiedziała?! Nie płaci, bo przedstawiciel do niej nie przychodzi po pieniądze. Ona co tydzień jest gotowa, czeka a mnie nie ma. Mało z roboty nie wyleciałam wtedy. Skończyło się pomaganie.

    18 2 Cytuj
  • 9 sie 2017

    Nie brałam, aczkolwiek znam osoby, które brały. Jak dla mnie głupota ale weź pod uwagę to,że nie każdy myśli racjonalnie. Dla wielu osob liczy się dzień dzisiejszy i nie zastanawiają się jak bedą w stanie to spłącić:
    https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/100862/kilkadziesiat_tysiecy_procent_-_maksymalne_oprocentowanie_pozyczek_chwilowek
    http://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/kredyt-bez-zaswiadczen-o-zarobkach-w-15-minut-prawda-czy-fikcja,n,1000190330.html
    Ogólnie kiepska sprawa bo wszędzie bębni sie o wysokim oprocentowaniu chwilówek ,ale ludzi to nie interesuje....

    3 1 Cytuj
  • 9 sie 2017

    Chwilówki bazują na ciemnocie i słabym wykształceniu ludzi. Proszę się nie oburzać tylko przyjąć ten fakt do wiadomości.

    Pracując w banku parokrotnie "pomagałem" wyjść takim, dość ubogim intelektualnie ludziom z pętli zadłużenia. Pozornie małe kredyty, nigdy nie były spłacane. Ludzie mieli tak umoczone BIKi, że udzielanie kredytu było tylko za zgodą dyrektora i przełożonego dyrektora danego oddziału. Ale udzielano im tych kredytów, które automatycznie spłacały ich zadłużenie w chwilówkach.

    Różnica jest taka, że kredyt w banku, choć nawet obecnie jest dość drogi, to jest do spłacenia i można się uwolnić od pętli zadłużenia. Nawet jak się jest biednym i bardzo biednym. Chwilówki na to nie pozwalają.

    18 2 Cytuj
  • 27 wrz 2017

    Coś strasznego, odradzajcie ludziom takie rozwiązania!

    12 2 Cytuj
  • 14 gru 2017

    z rozumem, z sensownym podejściem tylko! i to 10 raz przemyśliwszy decyzję. a w ogóle warto poczytać info o takiego rodzaju kredytach
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niebezpieczne-kredyty-i-pozyczki-1624936.html
    https://creditonline.today/pl
    http://marciniwuc.com/ktore-kredyty-maja-sens/

    1 5 Cytuj
  • 19 gru 2017

    Nigdy nie korzystałam z takich usług i mam nadzieję, że nie będę musiała, bo jak wiadomo to nie jest tak kolorowo, że dostaję pieniądze i potem sobie spłacam w miarę możliwości to, co wzięłam + minimalne odsetki za obsługę... A tak to właśnie pozornie wygląda. Osobiście unikam takich rozwiązań, ale patrząc na ilość reklam i punktów oferujących takie usługi, to chyba niestety ciesza się one dość dużym powodzeniem

    1 Cytuj
  • 21 gru 2017

    nigdy w życiu. Po co mi problemy.

    9 1 Cytuj
  • 15 lut 2018

    W życiu nie zdecydowałbym się na taką formę pożyczki. Jakoś nie miałem do tej pory takiej konieczności, z czego oczywiście bardzo się cieszę, ale ogólnie wydaje mi się, że skoro ktoś się na takie coś decyduje to musi być świadomy ewentualnych konsekwencji. Sporo osób wpakowało się przez chwilówki w konkretne problemy.

    6 Cytuj
  • 5 mar 2018

    Chwilówki są dla kretynów bez mózgu.

    12 3 Cytuj
  • 27 mar 2018

    Raz wzięłam chwilówkę, miałam nagły wydatek a nie miałam akurat kasy, ale to była sytuacja awaryjna, normalnie nigdy bym się nie zadłużała. Całe szczęście szybko udało mi się spłacić dług.

    5 2 Cytuj
  • 11 kwi 2018

    Jeśli ktoś jest pod ścianą i nie ma skąd wziąć pieniędzy to chwyta się najprostszej opcji. W tych firmach raczej nie trudno o kredyt za to spłacić trzeba dwa razy więcej.

    1 2 Cytuj
  • 14 maj 2018
    Rafał222 napisał/a:

    Jeśli ktoś jest pod ścianą i nie ma skąd wziąć pieniędzy to chwyta się najprostszej opcji. W tych firmach raczej nie trudno o kredyt za to spłacić trzeba dwa razy więcej.

    no tak dokładnie jeżeli ktoś nie ma wyjścia to korzysta z chwilówek chociaż aktualnie już nie ma firmy "Chwilówka" to jest wiele innych czasem i gorszych. Ja przyznam się szczerze że korzystam z takich finansowań ale staram się to robić z głową a nie z brać jedną po drugiej. Ja korzystam od tamtego roku z usług Biura Fines w Myślenicach i tam wszystko tłumaczą i odpowiadają na każde pytanie i szukają najtańszych ofert, Nie ma tam typowego wciskania kredytu.

    2 9 Cytuj
  • 15 maj 2018

    Nigdy w życiu nie pożyczyłabym pieniędzy. To jak założenie sobie kajdanek

    3 Cytuj
  • 16 maj 2018

    Chwilówki to spore ryzyko. Można popaść np. w spiralę zadłużenia.

    2 2 Cytuj
  • 19 maj 2018

    Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Przecież banki mają pożyczki na takich warunkach, że tylko brać. Raiffeisen Polbank np ma bezprocentową pożyczkę gdzie rrso wynosi tylko 2,88%. Wystarczy dowód i wszytko można załatwić podczas jednej wizyty w banku.

    1 1 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Należy sprawdzać z jakich usług się korzysta. Mi się wydaje że ciekawa jest oferta https://concash.pl/ Pożyczka bez BIK i KDR. Kwota od 500 do 120 000zł. Maksymalny okres spłaty 10 lat. Nie ma obowiazku się spowiadać na co przeznaczamy pożyczkę. Wniosek składamy przez internet, bez dodatkowych zaświadczeń.

    6 Cytuj
  • 12 cze 2018
    miastowy13 napisał/a:

    Należy sprawdzać z jakich usług się korzysta. Mi się wydaje że ciekawa jest oferta https://concash.pl/ Pożyczka bez BIK i KDR. Kwota od 500 do 120 000zł. Maksymalny okres spłaty 10 lat. Nie ma obowiazku się spowiadać na co przeznaczamy pożyczkę. Wniosek składamy przez internet, bez dodatkowych zaświadczeń.

    Ale zenada. Bez BIK - czyli udzielasz to kazdemu nawet najbardziej umoczonemu. Do tego mozna latwo wyludzic kase na czyjs dowod bo nie dzialaja "alerty bik" czy alerty w krajowym rejestrze dluznikow.

    Wypad z ta slaba reklama szeptana

    4 Cytuj
  • 27 cze 2018

    Dokładnie Kredyty, pożyczki bez bik to tylko oferty sprzyjające wyłudzeniu. Myślę że jak już chce się coś wziąć czego nie polecam to najlepiej jest iść do biura jakiegoś i wypytać o wszystko. Potem wybrać ofertę. Nie warto nabierać się na te pożyczki rrso 0% bo tam są jeszcze większe koszty np. opłaty przygotowawcze itp.... trzeba dobrze patrzeć i czytać oferty.

    2 Cytuj
  • 28 cze 2018

    Raz się zdarzyło, ale trudno się spłaca.

    1 1 Cytuj
  • 20 paź 2018

    Kiedyś brałem ale już nigdy więcej. Te pożyczki są drogie, łatwo jest wpaść w pętlę kredytową, a wyjść z niej znacznie trudniej. Wiem coś na ten temat.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz