Forum » Myślenice

Coraz więcej jeżdżących na "halogenach"

  • 8 sty 2019

    Jak w temacie. Od pewnego czasu pojawiła się idiotyczna moda na jazdę po zmroku z włączonymi przednimi światłami przeciwmgielnymi, niezależnie od tego jakie warunki panują. Nieważne czy kropi deszczyk, prószy śnieg czy jest po prostu ciemno - jest część kierowców, która wali na halogenach równo i grupa ta rośnie. Zrozum ciemnoto jedna z drugą, że oślepiasz innych kierowców a do włączania świateł przeciwmgielnych uprawniają Cię określone warunki a nie Twoja ślepota. Jeśli nie potrafisz bez swoich świetnych halogenów utrzymać się w swoim pasie albo wytropić zakrętu to zmień środek transportu, bo jesteś zagrożeniem dla innych. Mam nadzieję, że w końcu policja weźmie się za tych "oświeconych" i posypią się mandaty. Na koniec dla tych, co nie wiedzą kiedy używać świateł przeciwmgielnych (przeciwmgłowych) przednich. Pozdrawiam.

    Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: Kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany: włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie, Światła przeciwmgielne przednie, mogą pełnić rolę świateł doświetlających drogę na zakrętach: Używanie świateł zewnętrznych

    Art. 51 (…) Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

    28 12 Cytuj
  • 8 sty 2019

    chyba jesteś trochę przewrażliwiony mimo wszystko światła przeciwmgłowe przednie są ustawione aby świecić pod linią mgły czyli na dole, co za tym idzie ciężko zostać oślepionym takim światłem, większym problemem jest używanie świateł drogowych w czasie mgły, lub w normalnych warunkach ew jeśli światła są źle ustawione lub " po tuningu" dużo bardziej również oślepiające jest tylne światło przeciwmgłowe jeśli nie właściwie się go używa

    11 17 Cytuj
  • 8 sty 2019
    seba napisał/a:

    chyba jesteś trochę przewrażliwiony mimo wszystko światła przeciwmgłowe przednie są ustawione aby świecić pod linią mgły czyli na dole, co za tym idzie ciężko zostać oślepionym takim światłem

    Uwierz, że nie jestem przewrażliwiony.
    "Halogeny" nie mają granicy światłocienia - świecą po prostu w przód i na boki światłem rozproszonym. To że są umieszczone na dole zderzaka nie znaczy, że świecą tylko od zderzaka w dół, a gdyby nawet, to zauważ jak miło wymija się takiego fana halogenów na mokrym asfalcie.

    O ustawieniu świateł nawet nie wspominam, bo na to potrzebny byłby oddzielny poemat.

    22 10 Cytuj
  • 8 sty 2019

    Z moich obserwacji najgorzej jest jeśli nawierzchnia jest mokra. Wtedy halogeny dają strasznie po oczach :/

    17 2 Cytuj
  • 8 sty 2019
    seba napisał/a:

    chyba jesteś trochę przewrażliwiony mimo wszystko światła przeciwmgłowe przednie są ustawione aby świecić pod linią mgły czyli na dole, co za tym idzie ciężko zostać oślepionym takim światłem, większym problemem jest używanie świateł drogowych w czasie mgły, lub w normalnych warunkach ew jeśli światła są źle ustawione lub " po tuningu" dużo bardziej również oślepiające jest tylne światło przeciwmgłowe jeśli nie właściwie się go używa

    Światło jest fala, wiec w przestrzeni rozchodzi się jak klasyczne fale, np. Dźwiękowe. Ktoś tu spał na fizyce. Co z tego ze halogeny są na dole jak i tak dają po oczach? Z reszta po halogenach idzie poznać, ze kierowca to wsiur.

    14 6 Cytuj
  • mirek@ 9 sty 2019

    tu nie chodzi o swiatla przecimgielne - coraz wiecej kierwocow zwlaszcza tych mlodych instaluje lampy ksenonowe bo sa jasniejsze, ale zazwyczaj nieodpowiednio ustawione co skutkuje tym ze oslepiaja innych uzytkowników dróg!!! policja powinna to kontrolowac

    14 2 Cytuj
  • 9 sty 2019
    mirekm napisał/a:

    tu nie chodzi o swiatla przecimgielne

    Akurat w tym wątku właśnie o przeciwmgielne światła chodzi, czytaj ze zrozumieniem.

    3 5 Cytuj
  • 9 sty 2019
    NAKW1 napisał/a:

    Jak w temacie. Od pewnego czasu pojawiła się idiotyczna moda na jazdę po zmroku z włączonymi przednimi światłami przeciwmgielnymi, niezależnie od tego jakie warunki panują. Nieważne czy kropi deszczyk, prószy śnieg czy jest po prostu ciemno - jest część kierowców, która wali na halogenach równo i grupa ta rośnie. Zrozum ciemnoto jedna z drugą, że oślepiasz innych kierowców a do włączania świateł przeciwmgielnych uprawniają Cię określone warunki a nie Twoja ślepota. Jeśli nie potrafisz bez swoich świetnych halogenów utrzymać się w swoim pasie albo wytropić zakrętu to zmień środek transportu, bo jesteś zagrożeniem dla innych. Mam nadzieję, że w końcu policja weźmie się za tych "oświeconych" i posypią się mandaty. Na koniec dla tych, co nie wiedzą kiedy używać świateł przeciwmgielnych (przeciwmgłowych) przednich. Pozdrawiam.

    Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: Kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany: włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie, Światła przeciwmgielne przednie, mogą pełnić rolę świateł doświetlających drogę na zakrętach: Używanie świateł zewnętrznych

    Art. 51 (…) Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

    Używanie słów obrażajacych innych jest w tym momencie karalne a w internecie nie jest się anonimowym.
    Osobiście mi nie przeszkadzają halogeny a niedoświadczony kierowca robi z byle czego problem.

    9 29 Cytuj
  • 9 sty 2019
    lenka13 napisał/a:

    Używanie słów obrażajacych innych jest w tym momencie karalne a w internecie nie jest się anonimowym.
    Osobiście mi nie przeszkadzają halogeny a niedoświadczony kierowca robi z byle czego problem.

    jaki "z byle czego problem" to jest istotny problem ,ustawienie swiateł i uzywanie swiateł to są istone rzeczy,tylko niedoświadczony kierowca nie widzi w tym problemu, to sie nazywa egoizm na drodze,osobisnie mnie najbardziej irytuja kierowcy ze zle ustawionymi swiatłąmi ,zwłąszca gdy jadą za mną...

    a co do obrazania to nikt w tamtym poscie nikogo nie obraził ,a nazwał sprawy "po imieniu"

    14 8 Cytuj
  • 10 sty 2019
    lenka13 napisał/a:

    Używanie słów obrażajacych innych jest w tym momencie karalne a w internecie nie jest się anonimowym.
    Osobiście mi nie przeszkadzają halogeny a niedoświadczony kierowca robi z byle czego problem.

    poczułaś się urażona bo o ciebie chodzi? nie wiem jakie ty masz doświadczenie ale ja jestem bardzo doświadczony jestem zawodowym kierowcą
    ponad 30 lat i oświadczam ci że to jest problem i to z głową tych co używają tych świateł niektórzy dla szpanu chyba bo innego wytłumaczenia nie ma.

    11 6 Cytuj
  • 10 sty 2019
    lenka13 napisał/a:

    Jeśli chciałaś mnie przestraszyć to Ci się nie udało, ciężko nawet traktować Twój wpis poważnie. Sugerujesz mi brak doświadczenia, nie mając bladego pojęcia kim jestem i co robię - to głupie. Wracając do tematu rozumiem, że nie widzisz w tym żadnego problemu, spróbuj więc przejechać się gdzieś dalej niż od Kauflanda do Dekady, najlepiej po zmroku. Pozdrawiam.

    12 7 Cytuj
  • 10 sty 2019

    Dopiero co mijałem jakichś młodych gości na włączonych przeciwmgielnych. Na szczęście jakieś "retro" żółte więc nic nie oślepiały. Warunki przejrzystości super (lekki, drobny śnieg) więc to chyba faktycznie szpan ;)

    10 2 Cytuj
  • 10 sty 2019
    NAKW1 napisał/a:

    Jeśli chciałaś mnie przestraszyć to Ci się nie udało, ciężko nawet traktować Twój wpis poważnie. Sugerujesz mi brak doświadczenia, nie mając bladego pojęcia kim jestem i co robię - to głupie. Wracając do tematu rozumiem, że nie widzisz w tym żadnego problemu, spróbuj więc przejechać się gdzieś dalej niż od Kauflanda do Dekady, najlepiej po zmroku. Pozdrawiam.

    19 lat bezkolizyjnej jazdy, ok12tysiecy km w ciągu miesiąca zasięg z racji zawodu od Zakopanego po Kołobrzeg bywa i Austria. Więc nie będę z Tobą prowadzić tu dyskusji bo szkoda się zniżać do tak niskiego poziomu. A jak chcesz zobaczyć,, błazna,, to spójrz w lustro bo obrażają Ci którzy mają problemy ze sobą.

    7 21 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 10 sty 2019

    Myślał chyba, że Lenka ma 13 lat i się zdziwił :D

    6 18 Cytuj
  • 10 sty 2019
    Marioosz napisał/a:

    Myślał chyba, że Lenka ma 13 lat i się zdziwił :D

    Mentalnie to ma co najwyżej 5.

    16 6 Cytuj
  • 10 sty 2019
    lenka13 napisał/a:

    19 lat bezkolizyjnej jazdy, ok12tysiecy km w ciągu miesiąca zasięg z racji zawodu od Zakopanego po Kołobrzeg bywa i Austria. Więc nie będę z Tobą prowadzić tu dyskusji bo szkoda się zniżać do tak niskiego poziomu

    Austria nawet... Zuch. Chciałaś przez to wywrzeć na mnie jakieś wrażenie, szacunek? Nie będziemy się licytować kto gdzie nie był i ile kilometrów zrobił (brakuje Ci trochę), bo to znowu jest głupie i szkoda czasu. Nie tacy cwaniacy po drogach jeździli, a potem spłakani po lawety dzwonili. Żaden kierowca nie jest nieomylny (prócz Ciebie oczywiście) i takie przechwałki zdają się na nic.

    a co do tego:

    lenka13 napisał/a:

    A jak chcesz zobaczyć,, błazna,, to spójrz w lustro bo obrażają Ci którzy mają problemy ze sobą.

    Nic dodać, nic ująć.

    11 6 Cytuj
  • 10 sty 2019

    NAKW1
    Nie wiem czy ty tu szukasz osób, które chcesz pouczać teksty- czytaj ze zrozumieniem- czy zrozum ciemnoto jedna z drugą-
    czy chcesz się pochwalić -nie wiesz kim jestem-
    czy -chcesz wywrzeć mój szacunek -?
    Chciałeś rozwinąć temat ale niestety nie chcą pisać z Tobą wróć do przedszkola i rozłoż tor z samochodzikiem może tam znajdziesz publikę!!!!!
    DO DOROSŁOŚCI TRZEBA DOJRZEĆ
    i stare przysłowie mówi -może i wyjdziesz,ze wsi ale wieś z ciebie nigdy -i to się właśnie ciebie tyczy.

    6 14 Cytuj
  • 10 sty 2019
    lenka13 napisał/a:

    19 lat bezkolizyjnej jazdy, ok12tysiecy km w ciągu miesiąca zasięg z racji zawodu od Zakopanego po Kołobrzeg bywa i Austria. Więc nie będę z Tobą prowadzić tu dyskusji bo szkoda się zniżać do tak niskiego poziomu. A jak chcesz zobaczyć,, błazna,, to spójrz w lustro bo obrażają Ci którzy mają problemy ze sobą.

    gdybyś faktycznie takie przebiegi robiła...(dziwią mnie tylko te trasy od zakopanego po kołobrzeg bo tak to pociagi kursuja) to byś sobie doskonale sprawe zdawała jak swiatła ich ustawienie i uzywanie wpływa na komfort jazdy,Skoro jezdzisz tak duzo to zapewne słuchasz serwisów w radio dla kierowcow,a skoro słuchasz to pewnie słyszysz z jakimi problemami dzwonia do radia inni kierowcy z reguły zawodowi i najczestrzym tematem tam sa własnie swiatłą,

    3 7 Cytuj
  • 10 sty 2019
    albert7575 napisał/a:

    gdybyś faktycznie takie przebiegi robiła...(dziwią mnie tylko te trasy od zakopanego po kołobrzeg bo tak to pociagi kursuja) to byś sobie doskonale sprawe zdawała jak swiatła ich ustawienie i uzywanie wpływa na komfort jazdy,Skoro jezdzisz tak duzo to zapewne słuchasz serwisów w radio dla kierowcow,a skoro słuchasz to pewnie słyszysz z jakimi problemami dzwonia do radia inni kierowcy z reguły zawodowi i najczestrzym tematem tam sa własnie swiatłą,

    Nie musisz się dziwić jestem przedstawicielem farmaceutycznym z koncernu z Austrii. Mnóstwo różnych sytuacji widzę i zachowań kierowców, ale staram się być tolerancyjna i nie obrażać innych, każdy temat można przedyskutować ale trzeba podejść odpowiednio do sprawy a swoje filozofie zachować dla siebie.

    6 13 Cytuj
  • 10 sty 2019

    Ludzik
    Jeśli nie wiesz o co chodzi, to przejdź parę akapitów wyżej i przeczytaj temat jeszcze raz, tylko powoli to może zrozumiesz, jeśli nie to możesz się obrazić. Jazda "na halogenach" po zmierzchu to coraz większy problem, zwłaszcza dla osób, które sporo czasu spędzają za kółkiem i na tym tle średnio obchodzą mnie Twoje żale. I Twoje przysłowia o wsi, dorosłości itd... Może znasz jeszcze jakieś, nie ważne że kompletnie nie pasujące do tematu, byle mądrze brzmiały.

    9 5 Cytuj
  • 10 sty 2019

    Zgadzam się z autorem forum. Człowieka szlak trafia jak ktoś nie umie używać świateł. Zwłaszcza jak ktoś jedzie za mną na długich. No cóż na bezmyślność nie poradzimy. Polski kierowca nie należy do grona kulturalnych kierowców. Jakby tylko niektórzy pomyśleli za kierownicą......

    7 4 Cytuj
  • 11 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Światło jest fala, wiec w przestrzeni rozchodzi się jak klasyczne fale, np. Dźwiękowe. Ktoś tu spał na fizyce. Co z tego ze halogeny są na dole jak i tak dają po oczach? Z reszta po halogenach idzie poznać, ze kierowca to wsiur.

    a ty co przeczytałeś to na wikipedii ??.
    Prawda jest taka halogeny przednie nie oślepiają tak bardzo jak źle ustawione światła mijania, włączone drogowe albo przeciwmgielne tylnie.

    1 6 Cytuj
  • 11 sty 2019
    seba napisał/a:

    a ty co przeczytałeś to na wikipedii ??.
    Prawda jest taka halogeny przednie nie oślepiają tak bardzo jak źle ustawione światła mijania, włączone drogowe albo przeciwmgielne tylnie.

    Ja uważałem w szkole. Co i tobie polecam. Pzdr.

    4 1 Cytuj
  • 11 sty 2019
    seba napisał/a:

    a ty co przeczytałeś to na wikipedii ??.
    Prawda jest taka halogeny przednie nie oślepiają tak bardzo jak źle ustawione światła mijania, włączone drogowe albo przeciwmgielne tylnie.

    Przy suchej nawierzchni może nie przeszkadzają bardzo, ale jak jest mokra to się strasznie odbija od drogi niestety

    6 3 Cytuj
  • 11 sty 2019
    nomad napisał/a:

    Przy suchej nawierzchni może nie przeszkadzają bardzo, ale jak jest mokra to się strasznie odbija od drogi niestety

    Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: Kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany: włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie.

    Już w pierwszym poście zostało wyjaśnione w jakich sytuacjach używać. Więc jeżeli nawierzchnia jest mokra to, albo pada deszcz abo padało co sprawia, że warunki widoczności są ograniczone i w tej sytuacji MOŻNA użyć świateł przeciw mgłowych. Więc nie pier**l, że się coś odbija, choćby nawet wszystko zgodnie z przepisami. To, że światła te są źle ustawione lub kretyni zakładają ledy, sredy i inne tunningowe badziewia powinno być kontrolowane na stacji diagnostycznej w czasie okresowej kontroli pojazdu tyle w temacie.

    2 8 Cytuj

Odpowiedz