Forum » Myślenice

Gdzie na grzyby...?

  • 20 maj 2011

    Wiem, że to jeszcze nie pora, ale chciałabym wiedzieć gdzie w czerwcu warto pojechać żeby uzbierać MINIMUM jeden koszyk grzybów?:-) Czy będzie tu ktoś tak miły i zdradzi mi ta tajemnicę....?Wiem, że grzybiarze nie chętnie zdradzają takie informacje, ale może jednak....? Zapytać nie zaszkodzi:-)

    2 1 Cytuj
  • 20 maj 2011

    Najlepiej gdzieś do lasu

    3 2 Cytuj
  • 20 maj 2011

    takich tajemnic się nie zdradza- są przekazywane z dziada pradziada więc nie licz na moją odpowiedź curuś :-)

    2 Cytuj
  • 20 maj 2011

    Ja zawsze jade na Koński Rynek. Zawsze coś znajdę. Jak chce koszyk to koszyk.

    3 Cytuj
  • 20 maj 2011

    ja też kupuję w promocyjnie zawyżonych cenach u galerianek w galerii '"na końskim rynku"

    3 Cytuj
  • 20 maj 2011

    Oj ludzie ,ludzie dziewczyna prosi o informacje,a wy od razu wyjeżdżacie z głupimi tekstami! już lepiej nic nie piszcie :( .Moim zdaniem najlepiej jest pojechać na kudłacze :)

    6 2 Cytuj
  • 20 maj 2011

    W czerwcu to jeszcze trochę wcześnie, ale mimo wszystko można zorganizować wspólny wypad i poszukać:)

    Cytuj
  • 21 maj 2011

    to zależy czy chce się drałować pod górkę czy po płaskim chodzić..:) Myślę, ze pierwsza opcja to stoki Koskowej Góry na wszelakiego grzyba, zależy od pory roku ;), druga opcje to wyjazd w okolice Niepołomic ;) polecam

    Cytuj
  • adzygmunt 21 maj 2011

    Jak już wyjazd to Bory Tucholskie w okolicy Wdzydz Kiszewskich

    1 Cytuj
  • 21 maj 2011

    Ja swoich miejsc nie zdradzę;-). Dostałem informację, że można tu i ówdzie wypatrzeć już okazy koźlarzy:-)

    Cytuj
  • 21 maj 2011

    trekk nie bądź egoistą:)

    Cytuj
  • 22 maj 2011

    adzygmunt inteligencie - Bory Tucholskie są w drugiej części Polski. Nie wiem czy chciałeś się popisać wiedzą czy czymś innym, ale Ci to nie wyszło.

    Jeszcze nie ma pory na grzyby, poza tym teraz same upały, więc warto poczekać, aż się trochę ochłodzi i zrobi się bardziej wilgotno. Na Dalinie można czasem uzbierać sporo grzybów.

    1 Cytuj
  • 23 maj 2011

    do lasu ?.

    1 1 Cytuj
  • 23 maj 2011

    w magistracie są same podgrzybki. Niedaleko...

    Cytuj
  • 23 maj 2011

    W okolicach marne grzybki, chcesz Kasiu nazbierać trochę szlachetniejszych grzybków polecam wyjazd do lasów Ochotnicy Górnej. Im dalej na południe, tym bogatsze runo leśne. Raj na Opieńki ;)
    Jednak na grzybki jeszcze za wcześnie ;)

    Cytuj
  • 24 maj 2011

    Nie ukrywam że bardziej interesują mnie okoliczne lasy-nie lubię wstawać o 5 rano:-). Mogą być płaskie, mogą być strome- byle by tylko grzyba było pod dostatkiem:-)
    Ja jeżdżę do Sułkowic (płaski teren )i do Lubnia (stromo i dość niebezpiecznie), ale trzeba się tam sporo nachodzić żeby uzbierać cały koszyk…
    Podsłuchałam raz - grzybiarze są przebiegli -na końskim rynku że w Pcimiu jest dobry las na grzyby…potwierdzi tu ktoś tą informację?:-)

    Cytuj
  • 24 maj 2011

    A na grzyby wybieram się oczywiście pod koniec czerwca, ale ja nie tracę cennego czasu i już dopytuję, podsłu*****ę gdzie się da ,podpuszczam tu na forum, bo przecież każda informacja na wagę złota... :-)

    Cytuj
  • adzygmunt 24 maj 2011

    inteligent nie bardzo rozumiem Twoich impertynencji.
    Gdzie było napisane " bliskiej okolicy"?
    Tak mi się wydaje że wiem gdzie są bory tucholskie, przy okazji wakacyjnych i wrześniowych wojaży info jak znalazł
    Polecam oprócz grzybów, żywicy woń, zapach wody i żagiel To źle, że czynie to pełną ofertą?
    Następne posty uściśliły teren poszukiwania grzybów.
    ktoś się wychylił za mocno? Co z Twoją percepcją?

    Cytuj
  • 24 maj 2011

    ...nie zaszkodzi kiedy uchylę rąbka tajemnicy: brzozowy zagajnik koło mojego domu:-P
    Faktycznie to dobry 'grzybobraniometr';-).

    Cytuj
  • 24 maj 2011

    - Idziesz do lasu?

    - A po jakiego grzyba?

    1 1 Cytuj
  • 24 maj 2011

    adzygmunt skoro kasia się pyta o grzyby na forum Myślenic, to raczej chodzi jej o najbliższą okolicę - region Myślenic. Super, że podzieliłeś się swoją wiedzą na temat terenów bogatych w grzyby, ale nikt Ci nie będzie jechał specjalnie na drugi koniec Polski po koszyk grzybów. O wojażach też nie wspominano, więc nie wiem skąd u Ciebie ten pomysł (myślałem, że nie wiesz, gdzie są Bory Tucholskie, ale widzę, że chodziło Ci o coś innego).

    Cytuj
  • 24 maj 2011

    [quote=trekk] ...nie zaszkodzi kiedy uchylę rąbka tajemnicy: brzozowy zagajnik koło mojego domu:-PFaktycznie to dobry 'grzybobraniometr';-). [/quote]

    O!I to jest właśnie typowy grzybiarz....jakiś niby zagajnik, brzozy , kozaki a żadnych konkretów:) Wcale się nie zdziwię jak niedługo pokieruje mnie tam gdzie grzybów nie uświadczę nawet gdy będzie wysyp :D

    1 Cytuj
  • 24 maj 2011

    [quote=Mysleniczanin007] W okolicach marne grzybki, chcesz Kasiu nazbierać trochę szlachetniejszych grzybków polecam wyjazd do lasów Ochotnicy Górnej. Im dalej na południe, tym bogatsze runo leśne. Raj na Opieńki ;)
    Jednak na grzybki jeszcze za wcześnie ;) [/quote]
    Bardzo błędna odpowiedź! Do mnie przyjeżdżają znajomi z takiego miasta jak Kraków i tu kosimy praw***** aż miło.

    Cytuj
  • 25 maj 2011

    Zygfryd de Lowe
    a gdzie to kosicie te praw*****? :)

    Mam pytanie- czy zbieracie borowika ceglastoporowego? Bardzo dużo tego w naszych lasach...ponoć to pyszny grzyb, tyle że trzeba go porządnie wygotować przed spożyciem...

    1 Cytuj
  • 25 maj 2011

    Należy jedynie uważać żeby nie pomylić młodszych egzemplarzy z borowikiem grubotrzonowym bo będą żołądkowe rewolucje ;)

    Cytuj

Odpowiedz