Forum » Myślenice

Gdzie na grzyby...?

  • 27 maj 2011

    Myśleniczanin007
    To skoro można go łatwo pomylić z jakimś paskudztwem to ja jednak odpuszczam-pozostanę przy swoich pewniakach:)
    Zresztą to tak piękny grzyb, że nawet żal go zbierać....

    Cytuj
  • adzygmunt 27 maj 2011

    Wszystkie grzyby są jadalne, tylko niektóre jeden raz!

    1 2 Cytuj
  • 27 maj 2011

    Wystarczy odgryźć kawałeczek grzybka: gorzkie - beee, nie gorzkie - dobre;-)

    2 3 Cytuj
  • 27 maj 2011

    trekku ja wiem,że grzybiarze się nie lubią, no ale żeby tak odrazu próbować się wzajemnie eliminować poprzez podstępne nakłanianie do smakowania grzybów...?Oj nieładnie, nieładnie...;-)

    "Odróżnienie muchomora od grzyba jadalnego może być bardzo trudne. – Śmiertelnie trujący muchomor sromotnikowy ma smak łagodny, niewyróżniający się niczym szczególnym. Dlatego nie oceniajmy grzybów nam nieznanych na podstawie smaku "
    :-)

    1 Cytuj
  • 27 maj 2011

    Fakt, nie jedyne i nieomylne źródło wiedzy, lecz dla ostatecznego rozróżnienia 2 wspomnianych wyżej okazów (jeden ma gorzki smaczek mniam, drugi nie) drobinka na język - bez połykania - da pewność. Dla grzybiarzy-uparciuchów to lepsze niźli konsumpcja jajecznicy na grubotrzonowcach:-D. Nota bene jazzów żołądkowych można się nabawić nie tylko zjadając grzyby.. czasami sklepy dostarczają równie wyrafinowanej rozrywki;-)

    1 Cytuj
  • 1 lip 2011

    A niech leje!! Może wreszcie jakieś grzyby się pojawią....;-)

    3 2 Cytuj
  • adzygmunt 1 lip 2011

    Napisze przestrogę, o której grzybiarze musza pamiętać,fragment z piosenki Młynarskiego:
    "... no i przez te grzybki
    czar rodzinnej kryptki
    nader szybki
    dał obiadkom kres"

    2 Cytuj
  • 5 lip 2011

    W moich zbiorach ceglastopory stanowi większość. Może dlatego, że o świcie zamiast w las, jadę do pracy ;) A później zostaje mi zbieranie tylko tego, czego inni nie zebrali/znaleźli ;) Jest jadalny po ugotowaniu, za co ja i moja rodzina ręczymy, bo wciąż wszyscy żyją.

    Grubotrzonowego sprawdzam tak jak pisze trekk - na język kawałek.

    Jest jeden gatunek muchomora, który jest jadalny. Kilka lat temu ze znajomymi zajadaliśmy się nim właśnie w Ochotnicy Górnej :D

    Cytuj
  • 6 lip 2011

    sprawdzam

    Cytuj
  • 28 lip 2011

    czy wszyscy przestraszyli sie tego "sprawdzam"?

    1 Cytuj
  • adzygmunt 28 lip 2011

    Nie ma co sprawdzać grzybów jak na lekarstwo w lesie.
    Najlepiej to widać na ... wejściu w Koński Rynek.

    Cytuj
  • 28 lip 2011

    nie ma , nie ma...
    a tak by się zjadło duszone grzybki na masełku i cebulce z pajdą chleba...:-( ech...

    Cytuj
  • 29 lip 2011

    a ja byłam dzisiaj na ukleinie, 12 prawych(zdrowych) kilka podgrzybków - sosik będzie

    Cytuj
  • 29 lip 2011

    DO czemeśni najlepiej PRZEZ bulinę lub przepuklinę

    2 Cytuj
  • 29 lip 2011

    Jak to gdzie do lasu:)

    Cytuj
  • 29 lip 2011

    Ja też ruszam na grzybki, bardziej kręci mnie na ten moment mix spaceru z przygodą;-)

    Cytuj
  • 30 lip 2011

    trekku i uzbierałeś coś tych grzybów?:-)

    Cytuj
  • 30 lip 2011

    Kasiaaaa, jeszcze nie byłem... pisząc miałem na myśli perspektywę najbliższych kilku dni. Dobiegający tydzień raczej sprzyjający nie był, większe nadzieje wiążę z przyszłym a póki co, cóż.. pieczarki z Biedronki:-D.

    Cytuj
  • 30 lip 2011

    Mi sie wydaje, że na grzyby już za późno..
    Ale pieczarki z Biedronki są jak najbardziej okey:-P

    Cytuj
  • 31 lip 2011

    nic nie za późno na grzyby dzisiaj nazbierał bardzo dużo :P

    Cytuj
  • 4 sie 2011

    [quote=gość: Straż] nic nie za późno na grzyby dzisiaj nazbierał bardzo dużo :P [/quote]

    A gdzie...?:-)

    Cytuj
  • 4 sie 2011

    a są w tych lasach żmije ?? pytam bo nie dawno się tu przyprowadziłem (nie ... nie z krakowa).

    Cytuj
  • 16 sie 2011

    Muszę się pochwalić bo w piątek udało mi się uzbierać:
    -2 praw*****
    -kozaka 1 sztuka
    -podgrzybków 2 sztuki +robaki

    Dobra jestem, nie?:-)
    Nawet na zupę nie było...ech....:-(
    Gdzie te grzyby?????Gdzie???

    Cytuj
  • 16 sie 2011

    Ano w lasku rosną i dobrze się mają;-)

    Cytuj
  • 17 sie 2011

    Znów się pokazały,także trzeba się udać do lasu,mam nadzieję,że kosze będą pełne,pozdrawiam wszystkich lubiących grzybobrania:)

    2 Cytuj

Odpowiedz