Forum » Myślenice

Gdzie na grzyby...?

  • adzygmunt 17 sie 2011

    Najpewniej , na 102%, na bank są rano na Końskim Targu.
    Potem to już tylko "niedobitki", niestety już tylko w lesie na Niwie nad Łękami!

    1 Cytuj
  • 17 sie 2011

    adzygmunt

    Eeeee tam...frajda to jest jak się zbiera grzyby, a nie jak się idzie z reklamówką na Koński Rynek i płaci 40 zł za parę grzybków. Ja tam nie idę na łatwiznę!!;-)
    Czekam z niecierpliwością na kolejny wysyp...tym razem nie dam się wycyckać i wstanę przed babciami z Końskiego!haha

    1 Cytuj
  • 17 sie 2011

    i przed trekkiem tez! :-)

    1 Cytuj
  • adzygmunt 17 sie 2011

    I "przedmną" też!

    1 1 Cytuj
  • 18 sie 2011

    :-)Kasiaaaa, zawsze można zrobić wspólny desant na jakimś terenie, najlepiej tak po 4.00;-)

    1 Cytuj
  • 18 sie 2011

    Po 4 to "babcie z końskiego" wracają z lasu. No chyba że lubicie sobie pochodzić po lesie skoro świt? ;P

    2 1 Cytuj
  • 18 sie 2011

    trekku po 4:00 to ja jeszcze głośno chrapię..:-)

    1 1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Dziś na spacerze znalazłam w pobliskich lasach nietypowego grzyba. To okratek australijski. Takie śmieszne dziwadło, które bardziej przypomina kwiat niż grzyb. Miałam kiedyś kaktusa, który posiadał podobne kwiaty ale ponieważ wydzielały woń padliny pozbyłam się go...

    http://www.google.pl/search?q=okratek+australijski&hl=pl&client=firefox-a&hs=Q2i&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=SmpaTtTNBuep4gT0kZysBQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CA8Q_AUoAQ&biw=1280&bih=834

    Ciekawa jestem czy ktoś z Was widział coś podobnego?

    2 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Sam bym sobie nie przypomniał, ale po Twoim poście coś mi świta, żę widziałem "takie cóś podobne"

    1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    Hmm.. ciekawy, prezentuje się wręcz egzotycznie. Jak dotąd za najciekawszy okaz grzyba w naszych lasach uważałem sromotnika bezwstydnego (smrodliwego), a tu masz...;-)

    2 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    przypomina wyglądem ośmiornicę

    2 Cytuj
  • 23 wrz 2011

    nie wie ktos przypadkiem czy jest cokolwiek bardziej na poludniu ? Chodzi mi o okolice Ochotnicy, badz Lipnicy. U nas cos w tym roku sezon nie nalezy do najlepszych, ale moze bardziej na "poludniu" cos lepiej jest.

    1 Cytuj
  • 23 wrz 2011

    chyba ogolnie jest kiszka z grzybami. nie wiem jak bardziej na poludnie, ale w okolicy raczej lasy swieca pustkami. chyba troche za sucho jest, nie wiadomo czy cokolwiek jeszcze bedzie. nocy sa coraz chlodniejsze, do pelni daleko, a na deszcz sie nie zanosi. chyba bedziesz musial zadowolic sie marynowanymi pieczarkami.

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2011

    Potwierdzam, grzybów nie ma i chyba już raczej w naszych lasach nie będzie. Straciłam wszelka nadzieję...
    Nabu marynowane pieczarki czemu nie, ale wigilia bez zupy grzybowej?????wyobrażasz to sobie??? :-(

    2 Cytuj
  • 29 wrz 2011

    gdzie...? trzebuńskie lasy....polecam ;-)

    2 1 Cytuj
  • 29 wrz 2011

    W tym roku jest bardzo kiepsko z grzybami.
    Powodem jest susza w lesie.

    A szkoda bo chodzenie na grzyby to jedna z najprzyjemniejszych jesiennych aktywności.

    3 1 Cytuj
  • 14 paź 2011

    czemu nikt nie pisze że pojawiły się opieńki. Czyżby sami szkoci? Byłam dzisiaj wprawdzie niewiele i małe ale na sisik będzie

    1 Cytuj
  • 14 paź 2011

    Jeśli ktoś szuka grzymów, polecam mieszkanie ksgrzesia w temacie (wilgoć w mieszkaniu...)

    2 1 Cytuj
  • 14 paź 2011

    [quote=kasiaaaa] Potwierdzam, grzybów nie ma i chyba już raczej w naszych lasach nie będzie. Straciłam wszelka nadzieję...
    Nabu marynowane pieczarki czemu nie, ale wigilia bez zupy grzybowej?????wyobrażasz to sobie??? :-( [/quote]
    [quote=gość: buka] W tym roku jest bardzo kiepsko z grzybami.
    Powodem jest susza w lesie.
    [/quote]
    Na wiosnę wybieramy grzybnię pieczarki lub boczniaka;-)

    1 Cytuj
  • 17 paź 2011

    Trekku a u Ciebie jak zakończyły się tegoroczne zbiory?W wigilię będzie pieczarkowa czy grzybowa z suszonych praw*****ów, które zebrałeś o 4 rano przed resztą myślenickich spiochów..?:-)

    1 1 Cytuj
  • 17 paź 2011

    :) Kasiu, no pewnie że suszone grzyby na wigilię się znajdą, jednakże chomikowane od kilku lat i zapasy niespożyte;-). Tym niemniej ja pójdę jeszcze do lasu, widzę że u babuszek na Kilińskiego rydze się pokazały (polecam smakoszom jajecznicę z ich dodatkiem). Wybierz się teraz po deszczach, niekoniecznie o 4 nad ranem, zaś co do Wigilii - o tej porze roku świetnie smakują nawet pieczarki ze szklarni, choć aromat już nie ten sam ;-)

    1 Cytuj
  • 29 paź 2011

    Oho, ktos tu chyba miał udane zbiory na koniec sezonu...:-)

    Cytuj
  • 31 paź 2011

    [quote=kasiaaaa] Oho, ktos tu chyba miał udane zbiory na koniec sezonu...:-) [/quote]
    Yhm:-), była smaczna kolacja, pozostała część zamrożona. Liczę, że jeszcze przynajmniej raz podobną wyprawę uda się zrobić;-). Kasiaaaa też coś może do koszyczka zebrała;-)?

    Cytuj
  • 2 lis 2011

    Niestety nie...:(
    W Tym roku koszyczek przydał mi się jedynie do stworzenia udanej stylizacji "na grzybiarza" ;-)

    Cytuj

Odpowiedz