Forum » Myślenice

PALENIE i dym z kominów w Myślenicach

  • 30 lis 2011

    Czy jeśli zgłoszę, że sąsiad pali syfem to straż miejska ma prawo wejść do niego do domu, zweryfikować to i go ukarać? Jeśli nie to gdzie mogę zgłaszać taki przypadek by ktoś coś z tym zrobił?

    29 10 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Zgłaszałam parokrotnie w ubiegłym roku palenie syfem u konkretnej osoby wtedy straż miejska zasłaniała się niemożnością wejścia na posesję. Najlepiej zadzwoń i się dowiesz jakie są procedury , bo z tego co wiem to już można wejść i sprawdzić czym "oszczędny"czesto w pięknym domku pali porządny obywatel.

    17 4 Cytuj
  • 30 lis 2011

    a zastanawialiście się czy ten ktoś ma za co kupić węgiel? patrzycie się tylko na swoją wygodę, ja palę gazem ale rozumiem tych co pala tym-co maja pod ręką, oby wam kiedyś zabrakło pieniędzy, ciekawe czym będziecie palić. zamyśleni tylko o sobie. Pan Bóg wymierzy sprawiedliwość

    32 33 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=gość: abc] a zastanawialiście się czy ten ktoś ma za co kupić węgiel? patrzycie się tylko na swoją wygodę, ja palę gazem ale rozumiem tych co pala tym-co maja pod ręką, oby wam kiedyś zabrakło pieniędzy, ciekawe czym będziecie palić. zamyśleni tylko o sobie. Pan Bóg wymierzy sprawiedliwość [/quote]

    A zastanowiłeś się, że jak dom jest niższy niż np. kilka położonych w około bloków, to ten ktoś truje nie tylko siebie ale przy okazji jeszcze ze 150 rodzin ????
    bez jaj - na osiedlu jest to samo. Popieram - koniecznie trzeba zacząć z tym walczyć, bo nie chcę w wieku emerytalnym skończyć żywota z tym co do tyłu chodzi !!!!

    Też proszę o informacje jak należy walczyć z takim postępowaniem.

    22 12 Cytuj
  • 30 lis 2011

    łubu-dubu NIE WALCZ TYLKO WEŻ KUP SĄSIADOWI WEGIEL I NIE BĘDZIE CI SMRODZIŁ BO MOZE ON NA TO NIE MA WIĘC SOBIE RADZI JAK MOŻE, JAK 150 RODZIN ZŁOŻY SIE PO PARE ZŁOTYCH TO PRAWIE BEDZIE NA WEGIEL DLA SASIADA I PO SPRAWIE ROZWIAZANIE JEST INNEGO NIE MA.

    24 31 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=ninja] Czy jeśli zgłoszę, że sąsiad pali syfem to straż miejska ma prawo wejść do niego do domu, zweryfikować to i go ukarać? Jeśli nie to gdzie mogę zgłaszać taki przypadek by ktoś coś z tym zrobił? [/quote]
    Od tego roku straż miejska ma prawo wejścia i skontrolowania czym kto pali - to na pocieszenie.

    14 10 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Najlepiej chyba nie robic nic. Najlepiej zaslaniac sie bieda w miescie i pozostaloscia po golicji i glodomerii...Tlumaczmy to tym ze i tak mamy stac sie zaglebiem smieciowym. Palenie w piecach czym popadnie idealnie wpasuje sie w zapachy wydobywajace sie z co poniektorych kominow.

    prawda jest taka ze ciezko cokolwiek z tym zrobic, bo na sluzby porzadkowe za bardzo nie ma co liczyc.

    12 7 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Za spalanie śmieci można pójść do aresztu nawet na 30 dni i zapłacić do 5 tys. zł grzywny !

    KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ BO INACZEJ TYCH LUDZI SIĘ NIE NAUCZY !

    28 17 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Dokładnie !!! Chamstwo trzeba tępić.

    20 15 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=gość: arczi] Dokładnie !!! Chamstwo trzeba tępić. [/quote]
    a może Ciebie wytępimy ? wyżyj za 800 zł Emerytury i odłóż na zimę na 3m3 drewna i kilka ton węgla. Dajcie biednym spokój : ). A jak nie macie co robić to proponuję wziąć worek na śmieci i wysprzątać miasto też będzie się lepiej żyło.

    30 15 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=seba] gość: arczi napisał/a: Dokładnie !!! Chamstwo trzeba tępić.
    a może Ciebie wytępimy ? wyżyj za 800 zł Emerytury i odłóż na zimę na 3m3 drewna i kilka ton węgla. Dajcie biednym spokój : ). A jak nie macie co robić to proponuję wziąć worek na śmieci i wysprzątać miasto też będzie się lepiej żyło. [/quote]
    dokładnie, dobrze piszesz, ci powyżej to ludzie którzy mają w nosie biednych, to ludzie, którym bieda nie zapiszczała w życiu. Życzę im aby kiedyś nie mieli co włożyć do garnka i czekali zmiłowania od innych aż ktoś się z nimi czymś podzieli

    22 10 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Chódy napisał : Od tego roku straż miejska ma prawo wejścia i skontrolowania czym kto pali - to na pocieszenie.
    To czekamy może sypną jakimś węglem dobrej jakości, coby dzieciątka nie przemarzły.

    10 4 Cytuj
  • 30 lis 2011

    A co w przypadku jak kogoś stać i ładuje worek ze śmieciami do pieca? Sąsiad tak robi przykładowo, a nie powiecie mi że nie stać go na węgiel a na nowy samochód już tak. Usprawiedliwia się tym że ma dużo śmieci i nie ma z nimi co robić, szkoda tylko że jego kosz co tydzień pusty biorą. Straży miejskiej powiedział że pali węglem i pojechali. To uważam za chamstwo i to powinno się tępić, a biednych zostawmy w spokoju bo jakoś muszą sobie radzić.

    17 3 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Nie popieram palenia śmieci,ale zobaczycie na przyszły rok , wszyscy będą palić śmieciami nikogo nie będzie stać na węgiel,przecież słyszeliście co nam szykuje Tusek.

    24 3 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=gość: górnik] Nie popieram palenia śmieci,ale zobaczycie na przyszły rok , wszyscy będą palić śmieciami nikogo nie będzie stać na węgiel,przecież słyszeliście co nam szykuje Tusek. [/quote]

    A wy do każdego tematu musicie dołączyć polityke??
    Poza tym też nie jestem za paleniem śmieci ale powiedzmy sobie prawdę, kto tego nie robi?? Biednych zostawcie w spokoju, patrzcie na czubki własnych nosów czy jesteście sami w porządku, a później zaglądajcie na cudze podwórko. Idźcie i spójrzcie w oczy temu biednemu co pali śmieci, zobaczycie wtedy czy będzie Wam tak do śmiechu.....

    4 9 Cytuj
  • 30 lis 2011

    oj tam pitolicie.... ludzie pala smieci bo szkoda im kasy na opalcenie wywozu smieci i pala je w piecach. Przeciez oni je pala tez jak jest cieplo, nie widzicie tego ? Sprawdzcie czy sasiedzi maja pojemniki na smieci i czy oplacaja ich wywoz.....

    17 1 Cytuj
  • Marek 30 lis 2011

    [quote=gość: nabu]ludzie pala smieci bo szkoda im kasy na opalcenie wywozu smieci i pala je w piecach. [/quote]

    To jedna strona medalu. Druga to tumiwisizm gminy - co miesiac mozna oddac segregowane odpady ale o wiecej jak jednym komplecie workow to mozna sobie pomazyc - najlepszym chyba sposobem ich zdobycia byloby MPO'menom "dac na flache"...
    ...wiec lepiej "zutylizowac" co sie da w piecach, beczkach za domem, paleniskach gdzies na uboczu lub /co mnie bardziej wkurza/ wywalajac wory byle gdzie

    6 1 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Przyjeździe w okolice Raciechowic, to zobaczycie czym tu palą

    2 1 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Raciechowice - gmina ekologiczna :-D

    2 1 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=gość: abc] seba napisał/a: gość: arczi napisał/a: Dokładnie !!! Chamstwo trzeba tępić.
    a może Ciebie wytępimy ? wyżyj za 800 zł Emerytury i odłóż na zimę na 3m3 drewna i kilka ton węgla. Dajcie biednym spokój : ). A jak nie macie co robić to proponuję wziąć worek na śmieci i wysprzątać miasto też będzie się lepiej żyło.
    dokładnie, dobrze piszesz, ci powyżej to ludzie którzy mają w nosie biednych, to ludzie, którym bieda nie zapiszczała w życiu. Życzę im aby kiedyś nie mieli co włożyć do garnka i czekali zmiłowania od innych aż ktoś się z nimi czymś podzieli [/quote]
    Ale tu należy zwrócić uwagę na tych co mają pieniądze a nie palą węglem tylko śmieciami. Najbiedniejszym kupić węgiel.

    4 9 Cytuj
  • 30 lis 2011

    No jasne wszystkim dać, kupić, zrobić za nich bo "im się należy" KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA 25 LAT TEMU !!! Ja mam taką "biedną sąsiadkę" całymi dniami siedzi w oknie z petem w zębach i narzeka jak jej źle i jaka to ona biedna - takich narzekających nierobów trza tępić !!!

    19 9 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Znam parę osób które nie mają największych emerytur/pensji a jakoś umieją odłożyć na węgiel i drewno albo opłaty za gaz także nie gadajcie głupot ! Kto chce to może ...

    12 9 Cytuj
  • 30 lis 2011

    proponuję nie przepuszczać przez swoje posesje linii energetycznych,gazowych,wody tudzież innych
    jak monopolista- energetyka,gazownictwo i podobni którzy kasuja krocie za przesyły zarabiają na każdym nowym kliencie, niech dają rabaty i upusty za przesył po naszych własnościach a tak stworzyli sobie WSPANIAŁĄ PIRAMIDĘ FINANSOWA I Z TEGO ŻYJĄ ZA NASZE!

    11 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=gość: babcia] Znam parę osób które nie mają największych emerytur/pensji [/quote]
    Ale mają nadziane dzieci/wnuki

    6 1 Cytuj
  • 30 lis 2011

    [quote=marr] gość: nabu napisał/a:ludzie pala smieci bo szkoda im kasy na opalcenie wywozu smieci i pala je w piecach.

    To jedna strona medalu. Druga to tumiwisizm gminy - co miesiac mozna oddac segregowane odpady ale o wiecej jak jednym komplecie workow to mozna sobie pomazyc - najlepszym chyba sposobem ich zdobycia byloby MPO'menom "dac na flache"...
    ...wiec lepiej "zutylizowac" co sie da w piecach, beczkach za domem, paleniskach gdzies na uboczu lub /co mnie bardziej wkurza/ wywalajac wory byle gdzie [/quote]

    wszystkie segregowane odpady możesz oddać w RPGK jeżeli masz podpisaną umowę na wywóz śmieci ja tak często robię ponieważ zapominam kiedy oni zbierają wystawić

    3 4 Cytuj

Odpowiedz