Forum » Myślenice

Caritas chce działkę

  • 8 lip 2012

    popieram, nie ma co zrobić z osobami starszymi, nie ma u nas możliwości zapewnienia opieki chorym z alzheimerem w ciągu dnia, gdy idzie się do pracy, coś w rodzaju oddziału na pół dnia, bo to co teraz caritas robi w Myślenicach to jest spa, a do wizyty rehabilitacji w domu to nie sposób ich się doczekać,
    czy to tak będzie również później? Może szkoda pieniędzy publicznych?

    5 Cytuj
  • 8 lip 2012

    zacofany - ty jednak jesteś faktycznie zacofany.
    Naiwni nasi gminni oddadzą Caritasowi budek a Kościół zrobi tam płatne usługi. Stawiam dolary przeciw orzechom, ale kto o tym wtedy będzie pamiętał. Zresztą nawet gdyby to nie podskoczy.

    7 1 Cytuj
  • ania 9 lip 2012

    a ja chętnie otwarła bym fundację, niestety dla mnie w tym momencie to jak porwać się z motyką na słońce, nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać. W dodatku obawiam się, że było by ciężko znlaźć wykwalifikowanych ludzi (prawnika, księgową), którzy za darmo poświęcą swój czas. Może się mylę.
    i oczywiście nie oczekuję, że ktoś mi da działkę czy pomieszcenia, żeby ją poprowadzić

    7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

    Czemu ktoś nie zrobi czegoś? Ciągle takie zdanie wprost wypowiedziane albo między wierszami się tu pojawia. A przecież zdecydowana większość ludzi w Caritasie to wolontariusze robiący coś za darmo. Ja osobiście nigdy nie należałem do Caritasu, ale moja żona tak i min. nieodpłatnie odwiedzała raz w tygodniu starszą Panią w jej domu.
    Łatwo jest mówić, czemu coś tam nie zorganizują, ale jak się samemu zacznie coś organizować i zobaczy się ile to wysiłku wymaga, to inaczej zaczyna się mówić.
    To tak ogólnie o Caritasie a nie konkretnie o tych od rehabilitacji było.

    Ktoś mówił że czemu czym innym się nie zajmą, skoro w rehabilitycji rynek w Myślenicach jest dość spory. A jak to z tym było jak zaczynali działalność?

    1 4 Cytuj
  • 9 lip 2012

    wszystko się zmienia i nie można ciągle stać w miejscu, jeżeli fizjoterapia się rozwija, to dlaczego caritas na ziemi, którą chce dostać nie może zrobić czegoś czego w Myślenicach brakuje i to jeszcze za pieniądze z pefron,
    zdarzają się wolontariusze od opieki w caritas, ale to nie ci od rehabilitacji

    4 1 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Do wysyłania wolontariuszy do opieki nad starszymi ludźmi nie potrzeba nowych lokali.

    7 Cytuj
  • 9 lip 2012

    tak nie potrzeba lokali, bo pewnie tu chodzi o coś innego, o czym dowiemy się gdy karty zostaną rozdane, szkoda, że tak naprawdę nikt z radnych tego nie czyta, bo mogli by sobie rozszerzyć horyzont na problemy mieszkańców, a tak na kolejnej sesji temat klepną i poleci,

    4 Cytuj
  • 14 lip 2012

    czy jest jakiś radny, który to czyta i wie jaki jest głos ludu

    2 Cytuj
  • 14 lip 2012

    [quote=gość: iop] czy jest jakiś radny, który to czyta i wie jaki jest głos ludu [/quote]

    tak, czytają, tylko siedzą cicho, nie chcą się wychylić ponad postanowienia cichej władzy w Myślenicach i klepną każdą uchwałę, którą ta "władza" podsunie. Jest sporo takich przypadków.

    4 Cytuj
  • adzygmunt 15 lip 2012

    Do Anula W Gminie jest kilka organizacji, stowarzyszeń OPP, które w swoich statutach mają opiekę chorymi. Ogólnie - służba zdrowia. Znajdziesz je na stronie myślenickiego starostwa.
    Nie musisz martwić się o zakładanie OPP, fundacji. Idź do nich /telefonicznie/ i zapytaj oferując, że cały dział poprowadzisz SAMODZIELNIE. Przyjmą Cię z całą pewnością pod swoje skrzydła!

    1 2 Cytuj
  • 26 paź 2012
    sh_ma napisał/a:

    Takie małe szczegóły na które wydaje mi się że nie zwróciliście uwagi:
    - Z treści artykułu wynika, że Dom Katolicki nie bardzo się nadaje
    - Historycznie najpierw był tam Dom Katolicki (może trochę inaczej się nazywał) a potem Kino Wisła

    I pytanie:
    Czy jest możliwe nabycie przez Caritas tej działki w sposób uniemożliwiający jej wynajem zgodnie z prawem innym podmiotom?

    Przypomnę Ci, że dom parafialny / kino/ wrócił w latach 90-tych do kościoła, ale został umową poddany wymianie,
    WSS- Społem oddało działkę "Restaurację Parkową" na Zarabiu, pod budowę stojącego tam kościoła, w zamian za ówczesne Kino.
    Kościół więc zrobił dobry interes, bo oddał kino i zyskał kino.

    3 4 Cytuj
  • 26 paź 2012

    oni chca wszystko za darmo

    3 3 Cytuj
  • 26 paź 2012
    Ottoman napisał/a:

    no niestety; klamka zapadła:

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1246326-dzialka-dla-caritas-za-1-procent-wartosci.html

    Oddał bym wszystko Caritas, nawet ministerstwo finansów,
    ale ze zobowiązaniami,
    wypłaty rent i emerytur, utrzymania szpitali,
    podwyżek dla protestujących i wszystkich tych obowiązków
    wynikających z administrowania państwem
    i właściciela terytorium Rzeczpospolitej.
    Niech biorą wszystko!!!

    1 4 Cytuj
  • 26 paź 2012

    A wtedy zwyczaje się zmienią i to protektorem będzie kler,
    zaś ludzie będą chodzić do Caritasu,
    tacę zamienią na puszkę, którą będzie napełniał Caritas, drobnymi.

    2 4 Cytuj
  • 27 paź 2012

    Działania Caritas Polska można wesprzeć za pomocą:

    - kart kredytowych VISA i MasterCard
    - usługi "mTransfer" (mBank)
    - usługi "Płacę z Inteligo" (PKO BP SA)
    - usługi "MultiTransfer" (MultiBank)
    - usługi "Przelew 24h" (Bank Zachodni WBK S.A.)
    - usługi "Płać z Nordea" (Nordea)
    - usługi "Przelew z Bank BPH" (Bank BPH)
    - usługi "Płacę z PKO Inteligo" (PKO BP SA)

    Darowizny w walutach obcych można przekazywać na następujące konta:

    Bank Millenium S.A.
    al. Jerozolimskie 133,
    02-304 Warszawa
    S.W.I.F.T. BIGBPLPWXXX
    euro (EUR): PL 23 1160 2202 0000 0000 3436 4677
    dolar (USD): PL 57 1160 2202 0000 0000 6663 1212
    funt (GBP): PL 36 1160 2202 0000 0000 7232 7236

    Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski.
    Została reaktywowana 10 października 1990 roku. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego.
    Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego

    5 Cytuj
  • 27 paź 2012

    Bono ta zawiść Cię wykończy,widzę że piszesz już sam do siebie?
    Dobrze że wtedy gdy miałeś urodzić sie nie było badań prenatalnych bo nie wiadomo co by było.....?Przecież to jakaś choroba gdy nienawidzi się wszystkiego związanego z Kościołem i PiSem.

    3 2 Cytuj
  • 27 paź 2012
    pesymista napisał/a:

    Bono ta zawiść Cię wykończy,widzę że piszesz już sam do siebie?
    Dobrze że wtedy gdy miałeś urodzić sie nie było badań prenatalnych bo nie wiadomo co by było.....?Przecież to jakaś choroba gdy nienawidzi się wszystkiego związanego z Kościołem i PiSem.

    A ja pozdrawiam Cię i dobrze Ci życzę i myślę , że dobrze, że nie miałeś badań prenatalnych.
    Nie sądzę też abyś był chory z nienawiści.

    Zawsze myślałem że to co u mnie odkryłeś działa tylko w jedną stronę PiS nienawidzi PO i reszty,
    a tu takie odkrycie, że może być na odwrót, też się nad tym zastanawiam,
    czy to już stała tendencja w naszym społeczeństwie,
    że na akcje jednej strony jest reakcja atakowanych?

    1 4 Cytuj
  • 27 paź 2012

    A nasza "lewica" od siedmiu boleści zaledwie wstrzymała się od głosu. Cóż za odwaga.

    3 1 Cytuj
  • 27 paź 2012
    Laozi napisał/a:

    A nasza "lewica" od siedmiu boleści zaledwie wstrzymała się od głosu. Cóż za odwaga.

    Masz rację, ale lewicą to teraz
    jest tzw. prawica /dlatego że trzyma z kościołem/
    Prawicy u nasz nie masz, wszyscy to lewica.
    Gdybym miał stopniować od najzagorzalszych lewicowców w kierunku centrum, odrzucając ideologię wyznaniową, to szło by tak:
    partie w parlamencie:
    PIS
    PSL
    SLD
    PO
    PALIKOT /choć to ni pies ni wydra/
    i doszliśmy do centrum
    na prawej stronie nie widzę nikogo.

    1 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 paź 2012

    Jeżeli coś było nie tak z przekazaniem dawnego kina Wisła to idź do sądu. Często oskarżenia dotyczące nieprawidłowości w komisji majątkowej sądy oddalały. Ponadto nic kościół nie mógł sobie odebrać bez zgody przedstawiciela rządu lub wyroku sądu.

    3 1 Cytuj
  • 27 paź 2012

    Tu stroną jest kościół a nie ty.
    Ty słuchaj kazań i odmawiaj pacierze.
    Tak mi się wyrwało.Przepraszam.

    2 3 Cytuj
  • 28 paź 2012

    Jak tu czytając pewne wypociny nie być za koalicją rządzącą która jest za aborcją w przypadku znacznego upośledzenia płodu?
    Mimo to jestem przeciw,każdy ma prawo do istnienia.

    1 2 Cytuj
  • 28 paź 2012

    Mam znajomych, którzy maja córeczkę, jak z gumy, nie znam nazwy tej choroby, poza tym nie mówi, nie chodzi, itd
    Lekarze mówili o kilku latach i pomylili się. Mąż już opuścił żonę, ta nie ma z czego żyć, bo do pracy nie pójdzie, ma depresję i wszyscy modlą się do Boga aby ten zlitował się nad nią i uwolnił ją od "warzywa"

    pesymista napisał/a:

    Jak tu czytając pewne wypociny nie być za koalicją rządzącą która jest za aborcją w przypadku znacznego upośledzenia płodu?
    Mimo to jestem przeciw,każdy ma prawo do istnienia.

    I tu mimo twojej ironii skierowanej do mnie, pozwolę się z tobą nie zgodzić.
    Ciekaw jestem co teraz na mnie wymyślisz?

    1 2 Cytuj
  • 28 paź 2012

    Dla ciebie człowiek to warzywo,zresztą tego można było się spodziewać.
    Była już ideologia która wprowadzała to w życie z tą różnicą że tępiono również gejów którzy obecnie traktowani są jak wyższa faza rozwoju człowieka.Dla popierających eugenikę jako eliminowanie" gorszych "osobników cytat z innego forum
    "Pewien profesor zapytał studentów medycyny, co poradziliby kobiecie oczekującej piątego dziecka, podczas gdy pozostałe urodziły się chore. Kobieta jest chora na gruźlicę, a jej mąż na syfilis. Sytuacja miała miejsce w czasach, gdy nie było ultrasonografów. Ich pierwsze dziecko urodziło się niewidome, drugie zmarło tuż po urodzeniu, trzecie urodziło się głuche, a czwarte jest chore na gruźlicę. Piąte jest w drodze, a matka rozważa aborcję. Większość studentów uznała, że rozważana przez kobietę aborcja jest najsłuszniejszym wyjściem.

    W ten sposób zabilibyście Ludwika van Beethovena!

    - odpowiedział profesor."

    3 2 Cytuj

Odpowiedz