Forum » Myślenice

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

  • 16 lut 2023

    Co tu analizować....
    Węgiel było drogi, jest drogi i chyba w Polsce... już zawsze będzie drogi (o ile TVN nie narobi znowu rabanu, że ceny na rynkach światowych są niższe niż przed wojną)
    Gaz ma być zakazany.
    Drewno... przecież to udręka.... i problem z suchością.

    W tej sytuacji... albo ktoś wymyśli coś nowego, albo pozostaje ... pompa ciepła z braku alternaty w sumie...
    Trochę jakbyśmy...pod ścianą byli w tym momencie.

    1 Cytuj
  • Janek Sal 16 lut 2023

    atomówki za 10 lat to do tego czasu wągiel tylko - bo jesli poma ciepła - to energia elektryczna skąd ? jesli w każdym domu pompa ciepła to sieć nalezy modernizowac .
    Fotowoltaika owszem ale w dzień i w lecie a co w nocy i w zimie?

    są za i są przeciw argumenty ale podstawowy to ........piniądz

    może jakąś fundacje utworzyć = czarnek by co sypnął

    2 Cytuj
  • 16 lut 2023

    Ale co z tą atomówką?... przy każdym domu ;-)

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 27 lut 2023

    wiec moze wagiel?

    tesć otrzymał dofinansowanie do wągla 3000 pln
    poganiali ze nie odbiera i straszyli odsetkami . - jak ma odebrac jak 2 m śniegu przed domem - wreszcie stopniało ,przywiezli 1,5 t i faktura .
    Niby normalnie 23 % VAT doliczyli
    wągiel kosztował 2400 pln a VAT 560 prawie
    to tylko 1,5 t

    Czyli nie 1000 pln dofinansowania do tony tylko 816 pln

    2 2 Cytuj
  • 27 lut 2023

    Proszę Cię... węgiel na rynkach światowych staniał, cena jak przed wojną... a w tym kraju bez zmian...
    Dokładnie jak z paliwem na Orlenie.
    Cuda... cuda...cuda.

    Ci dofinansowania wymyślają...a węgiel Polski to gdzie jeździł, że go nie było? No do Chin jasna sprawa bo dobrze płacili.

    Wystarczyło uregulować ceny... żeby normalne były. A nie jak ktoś rzucił hasło ... węgiel będzie drogi... to się zrobił drogi... bo tak i już.
    W Kopalni po 800zł był, a na składzie po 3000 !!! Chore. Patologia!

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 27 lut 2023

    Kazda ingerencja państwa w gospodarke rynkowa - służy tylko i wyłącznie rujnowaniu gospodarki . Na rynkach swiatowych ropa potaniała niżej niż przed wojna - u nas stoi bo wojna - ale zysk naszego łobajtla rośnie

    4 Cytuj
  • 30 paź 2023

    Mam pytanie odnośnie ogrzewania domu pompą ciepła. Zastanawiam się nad modelem Split od Aiwa, bo widziałem, że mają całkiem fajne opcje, a do tego można wszystko ogarniać przez Wi-Fi. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym konkretnym modelem? Jak się sprawuje w praktyce i czy jest ekonomiczny w użytkowaniu?

    2 Cytuj
  • Tomek Dąbrowa 31 paź 2023
    ironek napisał/a:

    Mam pytanie odnośnie ogrzewania domu pompą ciepła. Zastanawiam się nad modelem Split od Aiwa, bo widziałem, że mają całkiem fajne opcje, a do tego można wszystko ogarniać przez Wi-Fi. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym konkretnym modelem? Jak się sprawuje w praktyce i czy jest ekonomiczny w użytkowaniu?

    Ekonomika głównie zależy od zapotrzebowania budynku na energię. Najlepiej jeśli pompa pracuje na niskiej temperaturze (ogrzewanie podłogowe). Jest to marka pomp Midea, montuję te pompy pod marką Rotenso. Można śmiało polecić.

    2 Cytuj
  • 8 lis 2023

    dzięki wielkie za info

    2 Cytuj
  • 21 lis 2023

    @ironek, generalnie co do Aiwa to mogę śmiało polecić bo zakładam bardzo często ich pompy i cieszą się popularnością. co do wyboru modelu to oczywiście zależy od wielu czynników, ta kwestia musi zostać przeanalizowana przez instalatora

    Cytuj
  • 4 gru 2023

    Nawiąż kontakt z ludźmi od nich https://sklep.powergt.pl/fpv/ . Od ponad 10 lat siedzą na rynku pomp ciepła i każde urządzenie dokładnie charakteryzują nawet pod kątem montażu, czy perspektyw ewentualnych awarii.

    4 Cytuj
  • Janek Sal 12 gru 2023

    co do awarii - doswiadczyłem teraz .
    Pompa z górnej półki ,szwedzka NIBE i padła . 6 lat uzytkowania koszt naprawy ok 4-5 tys
    Moze nie awaria pompy tylko wadliwy montaz splitu na zewnątrz . rurki powinny byc zamontowane z delikatnym etazem amortyzującym jako ze wibracje od wiatraka powodują drgania . Niestety zamontowali na krótko i czynnik sie ulotnił, teraz wymiana rurek oraz czynnika .Dobrze ze przełączył sie na gazowy kocioł bo by dupa zmarzła

    2 Cytuj
  • Tomek Dąbrowa 13 gru 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    co do awarii - doswiadczyłem teraz .
    Pompa z górnej półki ,szwedzka NIBE i padła . 6 lat uzytkowania koszt naprawy ok 4-5 tys
    Moze nie awaria pompy tylko wadliwy montaz splitu na zewnątrz . rurki powinny byc zamontowane z delikatnym etazem amortyzującym jako ze wibracje od wiatraka powodują drgania . Niestety zamontowali na krótko i czynnik sie ulotnił, teraz wymiana rurek oraz czynnika .Dobrze ze przełączył sie na gazowy kocioł bo by dupa zmarzła

    Czyli nie awaria pompy tylko instalator spartaczył robotę. Teraz jest taki wysyp "fachowców", że tego typu sytuację będą zdarzać się co raz częściej. Koszt naprawy też ktoś wyliczył dosyć duży (pomimo nawet wymiany rurek).

    Cytuj

Odpowiedz