Forum » Myślenice

Czy zagraża nam wojna? (turcja, pucz , usa itp) ?

  • 18 lip 2016

    Prowokacja w Turcji i tyle. Prezydent teraz usuwa swoich przeciwników (wojsko)

    6 1 Cytuj
  • 18 lip 2016

    ciekawe co później? Ponoć myśli o wprowadzeniu kary śmierci. Gdy ją wprowadzi to unia zerwie wszelkie negocjacje z turcją

    1 Cytuj
  • Andrzej 18 lip 2016

    Nie wydaje mi się. Turcja jest zbyt ważnym partnerem na dzień dzisiejszy. Najwyżej pokrzyczą, pogrożą palcem i to wszystko. W USA jest kara śmierci i jakoś nikt nie robi z tego problemu.

    1 1 Cytuj
  • 18 lip 2016

    U nas niedługo będzie to samo. Obecna ekipa zna się na prowokacjach (patrz: doktor G., Sawicka), a o karę śmierci już się dopominali. Kwestia czasu.

    3 1 Cytuj
  • 18 lip 2016

    Bill, u nas znaczyłoby to raczej tyle co polityczne samobójstwo... Nie piszę tego dlatego, że szkoda mi PiS, piszę bo cenię spokój i stabilizację. Mądrzej jest wykorzystać czas na budowanie niż na burzenie.

    1 Cytuj
  • 18 lip 2016

    Dla mnie osobiście w każdym kraju powinna być kara śmierci dla seryjnych morderców i gwałcicieli, po co mam ich utrzymywać, ewentualnie zrobić im obóz pracy, chcą jeść niech zapracują a tak to mają lepiej niż wielu polaków - bo nie muszą się martwić o jedzenie i dach nad głową. Niestety prawa człowieka i poprawność temu zabrania , co moim zdaniem jest głupie, co wypuszczą go po 20 latach za dobre sprawowanie?

    1 Cytuj
  • 18 lip 2016
    marcinmce napisał/a:

    Dla mnie osobiście w każdym kraju powinna być kara śmierci dla seryjnych morderców i gwałcicieli

    Chodzi o to, że nie każde społeczeństwo może sobie na to pozwolić - po pierwsze trzeba ugruntować sprawiedliwość społeczną, po drugie umocnić prawo, a po trzecie stworzyć mechanizmy nie dopuszczające do władzy świrów. Stany Zjednoczone to bardzo dojrzałe społeczności...

    1 1 Cytuj
  • 19 lip 2016

    Właśnie przeczytałem że 17 letni Afgańczyk zranił 20 osób w pociągu w Niemczech. Jest tu ktoś jeszcze za trzymaniem tej hołoty?

    2 2 Cytuj
  • 19 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    Nie wydaje mi się. Turcja jest zbyt ważnym partnerem na dzień dzisiejszy. Najwyżej pokrzyczą, pogrożą palcem i to wszystko. W USA jest kara śmierci i jakoś nikt nie robi z tego problemu.

    Ale USA nie jest w EU, a bycie w EU warunkuje niemanie u siebie tego najwyższego wymiaru kary.

    1 1 Cytuj
  • 19 lip 2016
    marcinmce napisał/a:

    Właśnie przeczytałem że 17 letni Afgańczyk zranił 20 osób w pociągu w Niemczech. Jest tu ktoś jeszcze za trzymaniem tej hołoty?

    A czy sympatycy PISu, Błaszczaka wytłumaczą mi tutaj na forum jaki mają plan dotyczący 40mln muzułmanów mieszkających już UE którzy posiadają już obywatelstwa poszczególnych krajów? Co zrobicie z Sadikiem Khanem burmistrzem Londynu, miejsca gdzie 1mln polaków żyje?

    W mediach, w komentarzach widzę nakręcaną spiralę nienawiści, licytowaniu się w coraz bardziej drastycznych rozwiązań wobec islamu. Ogólnikowe hasła stop imigracji, wina multi-kulti, wina lewaków ale ŻADNYCH konkretów. Amok i uśpienie rozumu jak dla mnie.

    2 Cytuj
  • Andrzej 19 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Ale USA nie jest w EU, a bycie w EU warunkuje niemanie u siebie tego najwyższego wymiaru kary.

    No jak się podpisało papiery, to tak, ale chyba nie było wymogu ratyfikowania akurat tego zapisu o karze śmierci.
    Nieistotne to, ja zamiast kary śmierci, posłałbym takich kolesi do kamieniołomów czy kopalń na ciężkie roboty. Zysk dla społeczeństwa a i kara większa dla delikwenta. Bo śmierć, cóż to za kara? Pstryk i nie ma gościa. Jaką więc karę ponosi, skoro wtedy go już nic nie interesuje, bo go nie ma (no, chyba, że chodzi o zastraszenie pozostałych potencjalnych kryminalistów)? No i w przypadku pomyłki, można później takiemu [i]górnikowi[/i] zadośćuczynić. A jak przywrócić życie niewinnie skazanemu na śmierć?

    1 Cytuj
  • 19 lip 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Ale USA nie jest w EU, a bycie w EU warunkuje niemanie u siebie tego najwyższego wymiaru kary.

    Właśnie pan Kracy, przypomniałeś mi o pewnym słynnym myślenickim sierżancie który wypisywał mandaty za "niemanie swiateł" ;)

    1 Cytuj
  • 19 lip 2016
    m_markos napisał/a:

    W mediach, w komentarzach widzę nakręcaną spiralę nienawiści, licytowaniu się w coraz bardziej drastycznych rozwiązań wobec islamu. Ogólnikowe hasła stop imigracji, wina multi-kulti, wina lewaków ale ŻADNYCH konkretów. Amok i uśpienie rozumu jak dla mnie.

    U mnie nie ma spirali nienawiści, mieszkałem pracowałem wśród muzułmanów, czarnoskórych, i nie mogę nic złego o nich powiedzieć. To czego pragnę to dość uciszania tych spraw, i poprawności politycznej gdzie ściągają ozdoby bożonarodzeniowe z powodu obrazy uczuć religijnych. Powinniśmy zaprzestać takim praktykom, zaostrzyć kary. Nie sprowadzać więcej imigrantów a pomagać im na miejscu a obecnym postawić ultimatum - macie opłacone mieszkanie i wyżywienie na trzy miesiące - musicie sobie znaleźć pracę - kto się nie dostosuje to deportacja. W przypadku napaści itd deportować całe rodziny , może wtedy coś uda się zmienić.

    4 2 Cytuj
  • 19 lip 2016
    marcinmce napisał/a:

    Nie sprowadzać więcej imigrantów a pomagać im na miejscu

    OK. W sumie to Europa wybrała rozwiązanie australijskie:
    http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/512683,imigranci-uchodzcy-australia-antypody-problem.html
    i płaci Turcji... Po tym jak wzięła ponad 1mln uchodźów i imigrantów. Poprawność polityczna też OK. Albo szanujesz spuściznę europejską albo leć sobie do kraju gdzie ci będzie lepiej.

    marcinmce napisał/a:

    a obecnym postawić ultimatum - macie opłacone mieszkanie i wyżywienie na trzy miesiące - musicie sobie znaleźć pracę - kto się nie dostosuje to deportacja. W przypadku napaści itd deportować całe rodziny , może wtedy coś uda się zmienić.

    A co z muzułmanami którzy mają obywatelstwa danego kraju, są konwertytami, są drugim pokoleniem urodzonym w danym kraju? Przecież w niektórych krajach to jest dobrych kilka %.
    Całą tą spuścizną epoki kolonialnej? Ich nie możesz deportować nigdzie...A nie wszyscy są źli. Tu jest największy problem którego nie da się rozwiązać jakimiś prostymi ruchami.

    Boję się że jak tak dalej pójdzie to historia zatoczy krąg. Jak widzę polityków szczujących prostymi hasłami to kojarzy mi się okres przed druga wojną światową i żydów.

    Widzę zagrożenie w wojującym islamie, szczególnie teraz gdy Turcja stała się państwem typowo religijnym ale do tej histerii która jest w mediach i internecie to się nie przyłączę bo to źle się skończy.

    1 Cytuj
  • 19 lip 2016

    To nie islam jest zagrożeniem a islamisci. Pozwolę sobie zacytować " Jest duża różnica między islamistą i muzułmaninem. Muzułmanin myśli, że Pan Bóg go chroni, a islamista myśli, że on chroni islam i Pana Boga. Muzułmanin dba o własną modlitwę, a islamista pilnuje, żeby inni się modlili i robili tak jak on chce. Nie każdy muzułmanin jest islamistą – mówi Mohamed Adham Abd El Aal, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego. " Ci co mają obywatelstwo mogą zostać, ale prawda jest taka że większość incydentów jest wśród najnowszej "fali" uchodzców i z nimi należy zrobić porządek. Islam nie jest zły, naprawdę, oni są bardziej religijni od nas. Fakt faktem że podejście do kobiet mają dziwne ale to część ich kultury. Nie ma co szerzyć ksenofobii bo oni są takimi samymi ludźmi jak my, ale trzeba mieć szacunek dla siebie i swojej historii

    4 2 Cytuj
  • 19 lip 2016
    Endrju napisał/a:

    Jaką więc karę ponosi, skoro wtedy go już nic nie interesuje, bo go nie ma (no, chyba, że chodzi o zastraszenie pozostałych potencjalnych kryminalistów)?

    Każdy boi się śmierci i ona jest najlepszą karą - wiadomo zdarzają się pomyłki , ale mi bardziej chodzi o pewne przypadki tak jak ten facet co zabił siekierą 10 letnią dziewczynkę, albo Breivik. W tych przypadkach wina jest 100% pewna. Niestety doszło do takiego absurdu że ten zwyrodnialec uważa że jest źle traktowany bo go rewidowano, albo domaga się nowego play station. Wielu ludzi może pomarzyć o takich wygodach - dla jego kara śmierci , albo zrobić im Auschwitz

    4 3 Cytuj
  • Marcin 19 lip 2016

    Pisząc o karze śmierci lepiej się zastanówcie przed naciśnięciem "dodaj komentarz". Ja tam kiły wszystkim terrorystom i zamachowcom życzę (co najmniej), ale kara śmierci? Zamknąć w pomieszczeniu 4x4 m z maciorą i dwiema świniami. Wtedy będą mieli wyje*ane jak Popek zęby, bo schaby to zmory nieczyste czy coś w tym stylu dla nich. Ewentualnie do więzienia dać Playstation 1 z jedną grą... Albo nie, bo jak komentarz wcześniej - naruszy to konwencje genewskie. No panie nie dogodzisz :/

    2 1 Cytuj
  • 22 lip 2016
    marcinmce napisał/a:

    To nie islam jest zagrożeniem a islamisci. Pozwolę sobie zacytować " Jest duża różnica między islamistą i muzułmaninem. Muzułmanin myśli, że Pan Bóg go chroni, a islamista myśli, że on chroni islam i Pana Boga. Muzułmanin dba o własną modlitwę, a islamista pilnuje, żeby inni się modlili i robili tak jak on chce. Nie każdy muzułmanin jest islamistą – mówi Mohamed Adham Abd El Aal, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego. " Ci co mają obywatelstwo mogą zostać, ale prawda jest taka że większość incydentów jest wśród najnowszej "fali" uchodzców i z nimi należy zrobić porządek. Islam nie jest zły, naprawdę, oni są bardziej religijni od nas. Fakt faktem że podejście do kobiet mają dziwne ale to część ich kultury. Nie ma co szerzyć ksenofobii bo oni są takimi samymi ludźmi jak my, ale trzeba mieć szacunek dla siebie i swojej historii

    Twoje poglądy nie pasują do PIS a wiem że jesteś ich sympatykiem. Można tez wywnioskować z wypowiedzi że trochę świata to Ty tez liznąłeś.

    Widzisz ja chciałbym by Polska się trzymała od islamu jak najdalej bo wiem co niosą ze sobą szkoły koraniczne, ich światopogląd który robi akcje ala Rotterham i w ogóle ich kultura w sensie interpretacje islamu oraz sharia ale z drugiej strony poznałem zwykłych pracujących muzułmanów którzy są tacy jak my.

    Dlatego nie potrafę zrozumieć tej atmosfery linczu lansowanej przez Błaszczaka i PIS, ja nie potrafie też z siebie wykrzesać jakieś tam nienawiści do nich. Jeśli o to chodzi to mogą mnie nazywać lewakiem ale ja wiem że to jest złe.

    Byłeś za granicą i wiesz że Europa już stała się multi-kulti. Takie USA były od zawsze multi-kulti. Problem jest w religi a dokładnie wskazując w islamie. Jednak my na to wpływ będziemy mieli mały bo wg trendów demograficznych islam zdominuje świat. Pewnie by nie dać się zarżnąć jak sprawy przybiorą zły obrót i np. będzie jakiś zamach to trzeba będzie zaadaptować model państwa izraelski.

    Dopiero ostanio się dowiedziałem że nawet w Izraelu są muzułmanie którzy wspierają Izrael.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_supporters_of_Israel

    1 1 Cytuj
  • 22 lip 2016

    Widzisz USA jest multi kulti i będąc tam czułem się bezpiecznie. Tak samo jak w krajach arabskich, mam znajomą muzułmankę fajna dziewczyna. Islam w polsce może być i dajmy im żyć. Trzeba się wystrzagać ekstremistów - islamistów. Multi-Kulti nie jest złe nie popadajmy w ksenofobię (a niektórzy mnie za taką osobę uważają). Trzeba być tolerancynym ale nie do tego stopnia że przyjezdni nas nie szanują a my na to pozwalamy. Zróbmy jak w USA i innych krajach. Bez wizy nie wjedziesz - na pewno łatwiej będzie kontrolować niektóre osoby, wiadomo że jakiś wariat zawsze przejdzie, ale na pewno będzie trudniej, trzeba uszczelnić granice, gdy ktoś przechodzi nielegalnie zatrzymywać i deportować, a nawet strzelać, bronimy w końcu swojej suwerenności. Pomagajmy, ale na miejscu wysyłając wodę i żywność i im i nam będzie lepiej. Niestety to co się dzieje prowadzi do strachu, ludzię się boją i słychać u nas o atakach na obcokrajowów które potępiam. PiS w swoich wypowiedziach trochę przesadza, ale przynajmniej o tym mówi,. Swoją drogą dzisiaj były zamachy w Monachium, jeszcze nic nie wiadomo co i jak ale są ofiary śmiertelne.

    1 2 Cytuj
  • 22 lip 2016

    Tu się zgadzam.Ktoś przyjeżdża do nas to niech respektuje nasze warunki a nie dyktuje na co mamy robić.USA są tego przykładem a nie UE gdzie władze swoim obywatelom dyktują jak mają się zachowywać wobec przybyszów.Zresztą co to za potęga UE której granice można sforsować na pontonie kupionym w chińskim markecie.

    2 Cytuj
  • 22 lip 2016

    W UE doszło do takiego absurdu że ozdoby bożonarodzeniowe urażają w uczucie religijne, sam nie jestem religijny ale jesteśmy kontynentem chrześcijańskim i nie chowajmy się z tym. To nasza kultura i historia i nie możemy pozwolić aby inna kultura nam to zabrała przez poprawność polityczną. Mam bardzo bliską mi osobę w niemczech i boję się o nią. Do tego doprowadziła polityka otwartych granic i robienia co im się podoba. Jest prawo i trzeba je przestrzegać a reszta niech wy*ierdala do afryki czy gdzie indziej. Dość terroryzowania obywateli. To nie jest ksenofobia - przyjeżdżasz tutaj przestrzegaj nasze prawo - nie podoba się zostań u siebie.

    3 Cytuj
  • 22 lip 2016

    Pełna zgoda.ludzie żyją po to aby ich dzieciom było lepiej i dlatego państwa bronią swojego dorobku wypracowanego przez pokolenia.Ktoś wymyslił sobie że nasz dorobek pokoleń mamy oddać innym tylko pytanie -w imię czego?Tworzenia jakiejś nowej utopijnej idei?

    3 Cytuj
  • 22 lip 2016

    Dokładnie - a tą utopijną ideą są prawa człowieka i poprawność polityczna. W norweskich więzieniach mają lepszy standard jak niejedna polska rodzina. Koniec z tym - jesteś zbrodniarzem to żyj o chlebie i wodzie o reszcie możesz pomarzyć. Drugi temat - kobiety które skąpo (czyli miniówki i krótkie spodenki) obrażają uczucie religijne - może niedługo będą obowiązywały worki pokutne? Do czego zmierza europa :( ?

    2 1 Cytuj
  • 23 lip 2016

    Ludzie nie powinni się wojną martwić w Polsce, ludzie powinni się przejmować samymi Polakami. To co obecnie Polacy odpieprzają to ja osobiście jestem w szoku. Polak, Polaka poniewiera... to jest nienormalne. My jesteśmy strasznie dziwnym krajem. W życiu swoim byłem w sześciu krajach w każdym z nich ludzie mają do siebie szacunek, podchodzą do wszystkiego z delikatnym dystansem ale szacunek do siebie mają, wspierają się i to widać gołym okiem. U nas tego nigdy nie było u nas każdy musi popisywać się że jest lepszy... to jest po prostu chore i tego powinni ludzie się bać. Nie wojny, żadnej wojny tu nie będzie. A jak by była to już nas nie ma. Politykę zostawcie w spokoju bo jak rządziło PO to mówiliście że ludzie głosują na dziadostwo a że to PO to kłamcy, a że to PO to dziadostwo, że pokażą ząbki, że kradną itd, jak rządzi PIS to teraz na pis nadajecie, zawsze tak będzie. Polakowi nigdy nie dogodzi, mi osobiście odpowiada PIS, są jacy są ja się tam cieszę że nie dają sobie podwyżek że nasz Prezydent potrafi wycofać jakieś durne podwyżki z dupy wzięte. Pewnie poprzedni prezydent podpisałby aby tylko więcej zarobić, czemu nikt nie pamięta ile rzeczy ważnych posprzedawał... , miał swój czas, ten czas minął, jest Andrzej Duda i weźcie się ogarnijcie z tym gadaniem.. wszędzie gdzie wejdę to teraz PIS jest zły PO mogłoby rządzić ale gdy PO rządziłoby to by wyglądało to tak , PO jest złe, mogło by PIS rządzić... i tak kur... co chwilę. Ja tam za nikim już nie jestem, prawda jest taka że nie ma co realizować ich wypowiedzi czy marzyć o tym że coś będzie w Polsce niesamowitego, lepszego. Do puki Polacy się nie zmienią, nie zaczną szanować się wzajemnie to nic się w tym kraju nie zmieni.

    7 6 Cytuj
  • 23 lip 2016

    Jest w tym dużo prawdy Dawid, z tym że piszesz to trochę od końca kija. Porządek i reguły w społeczeństwie muszą szanować wszyscy, z politykami włącznie. Tymczasem zauważ, że którakolwiek z partii nie dojdzie do stanowisk, zaczyna nadużywać swojej pozycji i ma społeczeństwo które ją wybrało gdzieś. Tak nie można, to właśnie w Polsce trzeba zmieniać, a nie zmieni się to dopóki społeczeństwo będzie przyzwalało na takie rzeczy. Na Zachodzie nie ma zgody na korupcję, układziki, politykę "róbta co chceta". Głos społeczeństwa się liczy i politycy tego bata czują. Dam przykład choćby prezydenta Wulfa w Niemczech sprzed paru lat, protesty w sprawie polityce Merkel z ostatnich miesięcy. A u nas po putinowsku, byle do przodu. Jeśli u góry nie ma porządku, nie będzie porządku też na dole - rozumiesz?

    Pewna partia doszła do władzy w dużej mierze stosując taktykę ostrej propagandy, niestety skutki społeczne tego mogą być widoczne jeszcze przez całe lata. Potrzeba jest prawda, łączenie Polaków dla wspólnych celów, gdzie ona jest? Komu zależy na dzieleniu Polaków?

    Nie może być zgody na bylejakość, na "jakoś to będzie", - nigdy i nigdzie. Mamy mądre, wykształcone społeczeństwo. Ono musi wziąć w swoje ręce losy tego kraju i odpowiedzialność za własną przyszłość.
    Nie można uciekać od polityki i od wyzwań jakie niesie każdy dzień. Odkładane problemy nawarstwiają się jeszcze bardziej.

    Pozostawiam do spokojnych przemyśleń, dla Wszystkich.
    Wasz trekk.

    3 Cytuj

Odpowiedz