Forum » Okolice Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

 • 28.06.2015 - 12:19
  Jak wiadomo w parafii Krzczonów będzie zmiana proboszcza, który niestety odchodzi po 30-stu kilku latach urzędowania na zasłużoną emeryturę. Za jego kadencji powstał piękny kościół który praktycznie jest wykończony na ostatni guzik, również otoczenie i cmentarz wzbudzaja podziw. Wszyscy parafianie myśleli że za to, że dobrze gospodarował pieniędzmi parafii i zrobił tyle dobrego, zostanie z nami jako gospodarz plebanii. Jednak okazało się że układy i władza kościelna są skorumpowane i obecny ksiądz musi opuścić parafię i nie może mieszkać na plebanii. Jak biskup może decydować o tym, przecież to parafianie łożą pieniądze a do tej pory ksiądz proboszcz dysponował nimi wyśmienicie i należy się mu po 30-stu kilku latach kąt w naszej parafii, mało tego, powinien być tu gospodarzem dla księdza który obejmie probostwo. W tym momencie obecny ksiądz został potraktowany nie uczciwie.
  Stąd apel do wszystkich czytających tego posta a zainteresowanych życiem parafii /krzczonów, zbierzmy podpisy i powiedzmy stanowcze nie tej absurdalnej decyzji, kto ma rządzić i zarządzać naszymi pieniędzmi i parafią - biskup i ksiądz którzy są skorumpowani czy My ? Dlatego gorący apel, proszę o wypowiedzi na ten temat.
  100 183 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.06.2015 - 14:28
  Dwie uwagi do powyższego postu.
  Po pierwsze to pytanie, czy on sam chce w tej parafii zostać? Może woli powrót do rodzinnych stron, jak to nie mało księży praktykuje. W Myślenicach od wielu lat cały czas jest jakiś ksiądz emeryt, który albo stąd pochodzi, albo tu ma rodzinę. Obecnie w parafii NNMP mieszka takich co najmniej dwóch. Na oficjalnej stronie diecezji jest napisane:"zamieszkanie w domu rodzinnym w Nowym Targu"
  Skąd wiedza, ze musi opuścić parafię?

  Po drugie zawsze włącza mi się żółte światło ostrzegawcze i pewien niesmak, gdy czytam, jak to wiele dany ksiądz zrobił dla parafii od strony materialnej, a jednocześnie nic albo niewiele na temat co zrobił dla rozwoju życia duchowego i religijnego parafian.
  166 19 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2015 - 15:23
  Bardzo wiele masz racji, jednak na pierwsze pytanie od razu odpowiadam że musi opuścić, w pierwotnej wersji miał zostać, ale niestety nie pozwolono mu (informacja sprawdzona). Gdyby był w parafii dwa lub trzy lata to oczywiście nikt nie powinien mieć pretensji i obiekcji do decyzji biskupa, jednak ksiądz był w parafii ponad 30 lat i jakby nie było jest jej częścią ze wszystkimi wadami jak i zaletami (tym bardziej że wielokrotnie to powtarzał że chce tu zostać).

  Rozumiem to o czym mówisz, dbanie o rozwój duchowy to podstawa i sens probostwa i jeśli się w tej kwestii ksiądz sprawdza tzn. ludzie go szanują, chodzą chętnie na msze, istnieją grupy parafialne angażujące nie tylko dzieci młodzież ale i dorosłych to znaczy że na tej płaszczyźnie się sprawdził. Kolejnym jego zadaniem było zarządzanie pieniędzmi ludzi w taki sposób aby coś powstało i powstało - piękny kościół, teren wokół, kaplica, ogrodzenie i wiele wiele innych.
  Dlatego chodzi tutaj o to że ksiądz był dobry (pomimo tego że jak każdy człowiek ma wady i zalety) i spełniał swoją posługę w 100 % przez ponad 30 lat i za to należy mu się szacunek nie tylko ze strony parafian (myślę że ze strony parafian ten szacunek ma) ale również biskupa a tym bardziej nowego proboszcza. Wyrazem tego powinna być możliwość zamieszkania w parafii albo biskup powinien łaskawie zapytać ludzi czego chcą bo plebania jak i kościół to nasza własność i na nasz użytek istnieją.
  44 145 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2015 - 17:33
  Od lat ludzi którzy mówią, że Kościół to WIERNI, a nie biskupi wyśmiewa się a potem w leci się podlizywać proboszczowi, biskupowi itd.. , daje się im wszystko za bezcen, spełnia ich absurdalne wymysły, utwierdza w przekonaniu, że są najważniejsi. A potem się ludzie jeszcze dziwią, że kler traktuje ich tak jak widać.............
  A takiego księdza (jeśli to prawda co o nim piszą) to faktycznie szkoda.
  29 123 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2015 - 22:17
  Ksiądz Zbigniew to wspaniały kapłan i człowiek i to jak Go potraktowano to czyste draństwo proponuję nie dawać na tacę nowemu proboszczowi do puki nie wróci ksiądz Zbigniew jako rezydent


  54 171 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2015 - 22:37
  no i głos rozsądku, tylko to ich zaboli, ale nie liczcie że pozwolą mu wrócić, prędzej go zgnoją i zaszczują,
  24 120 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2015 - 22:53
  Też mam takie obawy ale trzeba dać głos sprzeciwu i to wyraźny. Taka postawa biskupa i tego nowego to skandal i trzeba im pokazać że misja jaką mają pełnić to nie sianie zgorszenia i niepewności a dawanie ludziom poczucia stabilności.
  39 144 Cytuj Zgłoś
 • 29.06.2015 - 20:22
  Moim zdaniem parafianie powinni coś z tym faktem zrobić bo nie może być tak, że Ktoś z powodu " innych okoliczności" wyrzuca wieloletniego proboszcza z parafii, która tak długo była dla niego domem. Ksiądz dobrze zna sytuację parafii i jej mieszkańców więc byłby bardzo pomocny dla nowego proboszcza. Jako parafianin uważam, że powinniśmy wspólnie coś z tym zrobić bo szkoda tak dobrej parafii, która po takich zmianach może mieć problemy i ludzie odejdą od kościoła jak to już miało miejsce w innych parafiach.
  52 142 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 30.06.2015 - 12:58
  Rafal19912 napisał/a:
  Moim zdaniem parafianie powinni coś z tym faktem zrobić bo nie może być tak, że Ktoś z powodu " innych okoliczności" wyrzuca wieloletniego proboszcza z parafii, która tak długo była dla niego domem. (...)
  Jak to nie może? Właśnie w Waszym przypadku widać, że może i to robi. A niestety, ksiądz musi być posłuszny swemu biskupowi (tak, właśnie wyglądają słowa Chrystusa w praktyce: "Największy z was niech będzie waszym sługą." - Mt 23,11).
  Co do majątku parafii, Waszej parafii - parafrazując słowa byłego już premiera: Wydaje się Wam, że to Wasze dobra?
  Donald Tusk napisał/a:
  Jeśli sądzicie państwo, że nimi dysponujecie to spróbujcie nimi zadysponować! Więc chce wam powiedzieć, że NIE DYSPONUJECIE tymi pieniędzmi, to NIE SĄ WASZE PIENIĄDZE.
  Tak więc co do biskupów, polecam cały rozdział zacytowanego fragmentu Ewangelii (zwłaszcza pierwszą część).
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=266
  104 20 Cytuj Zgłoś
 • 30.06.2015 - 18:48
  Rafal19912 napisał/a:
  Moim zdaniem parafianie powinni coś z tym faktem zrobić bo nie może być tak, że Ktoś z powodu " innych okoliczności" wyrzuca wieloletniego proboszcza z parafii, która tak długo była dla niego domem. Ksiądz dobrze zna sytuację parafii i jej mieszkańców więc byłby bardzo pomocny dla nowego proboszcza. Jako parafianin uważam, że powinniśmy wspólnie coś z tym zrobić bo szkoda tak dobrej parafii, która po takich zmianach może mieć problemy i ludzie odejdą od kościoła jak to już miało miejsce w innych parafiach.
  Masz rację, ja osobiście nie będę uczestniczył we Mszy już w parafii bo myśl że prowadzi ją wilk w owczej skórze nie da spokoju. Parafia powinna dać wyraźny bunt nie chodząc do kościoła w parafii, tylko do sąsiednich. Ludzie przestaną dawać na tacę to może ci obłudnicy nabiorą rozumu.

  Poprzednik bardzo trafnie to ujął, szkoda tylko że taka jest rzeczywistość i nauka Chrystusa nijak się ma do postępowania księży/ biskupów.
  35 152 Cytuj Zgłoś
 • 01.07.2015 - 14:50
  To jest skandal jak Ks.Zbigniew został potraktowany. Wstyd, żeby po tym co zrobił dla Parafii nie było dla niego w niej miejsca. Nowy Księże Proboszczu apeluję: trochę POKORY!!!
  50 157 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 01.07.2015 - 18:47
  Myślisz, że nowy ksiądz proboszcz czyta to forum? Szczerze wątpię.
  27 107 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 01.07.2015 - 23:27
  W odnośniku jest takie zdanie:
  "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie."
  W komentarzu jeszcze można znaleźć stwierdzenie: "O ile przekazują wam naukę otrzymaną od Mojżesza."
  Grzech pierworodny (a w sumie może i każdy grzech) to jest przede wszystkim brak pokory i posłuszeństwa. Czy nam sie to podoba, czy nie (a pewnie prawie wszystkim nie bardzo - mi też) kwestia posłuszeństwa biskupowi (przełożonemu) w Kościele jest sprawą priorytetową, nawet gdy jego decyzje są krzywdzące. Czy to św. siostra Faustyna, czy św. o. Pio, albo dawniej św Franciszek, który zainicjował może i największą reformę Kościoła - wszyscy oni przeszli przez próbę posłuszeństwa, gdy przyszło im przyjąc niemiłą i niesprawiedliwą decyzję biskupa albo przełożonego. (O ile jest zgodna z przykazaniami.) Wielu się zdaje, że najcięższym ślubem księży jest celibat. NIE! - ale posłuszeństwo.
  125 Cytuj Zgłoś
 • 12.07.2015 - 9:34
  O parafiach, w których po przejściu na emeryturę pozostają dawni proboszczowie, nie od dziś mówi się – mało pochlebnie – „parafia z teściem”. Bywa, że ułożenie relacji między nowym a starym proboszczem staje się trudne (zawsze dochodzi do tego, że poprzednik stwierdza: "ja bym to zrobił inaczej"). Oprócz tego parafianie muszą utrzymać 2 księży, a nie jednego! Nie sądzę po wypowiedziach na forum, aby to było możliwe ;) .
  160 6 Cytuj Zgłoś
 • 02.08.2015 - 12:00
  Gdyby były proboszcz miał trochę honoru to powinien odejść z godnością i ustąpić miejsca nowemu proboszczowi skoro jest juz emerytem. Tym bardziej ze juz dawno mial przygotowany swój dom (w Nowym Targu). A po drugie za jego kadencji nigdy w parafii nie bylo drugiego księdza (wikarego ) to dlaczego on miałby nadal być tu gospodarzem.? Niech pozwoli wykazać sie nowemu proboszczowi, który jak dotąd bardzo dobrze spisuje sie w tej roli.
  171 45 Cytuj Zgłoś
 • 04.08.2015 - 16:58
  Noga5 napisał/a:
  Ksiądz Zbigniew to wspaniały kapłan i człowiek i to jak Go potraktowano to czyste draństwo proponuję nie dawać na tacę nowemu proboszczowi do puki nie wróci ksiądz Zbigniew jako rezydent
  Chyba nie wiesz o kim mówisz, bo od 30 lat mieszkam w tej parafii i wielokrotnie przekonałam się ze ks Zbigniew nie ma nic wspólnego z dobrym duszpasterzem. A widze że ty jesteś pokroju byłego proboszcza bo tylko taca i pieniądze Ci w głowie. Propnuje udac się do Nowego Targu do kościółka św. Anny i tam rzucic ksiedzu na tacę bo zawsze było mu mało.

  Dlaczego namawiasz parafian do nie rzucania na tacę skoro nie znasz nowego proboszcza?
  Najpierw poznaj człowieka zacznim zaczniesz go szkalować.
  176 48 Cytuj Zgłoś
 • 04.08.2015 - 17:09
  W końcu odezwał się jakiś głos rozsądku (Andrea82). To co przez ostatnie 2 miesiące wyprawiał ksiądz proboszcz opłakując na ambonie swoje odejście na emeryturę było żenujace. Powinien przyjąc nowego proboszcza z otwartymi rękami i przekazać mu wszystkie ważne sprawy parafii a nie wyjechac na wczasy. Tego wymagałaby kultura i uprzejmość której księdzu Zbigniewowi zabrakło...
  Najwyższ pora na zmiany. Życzę wszystkiego dobrego nowemu proboszczowi!
  177 53 Cytuj Zgłoś
 • 05.08.2015 - 20:29
  A ja znam waszego nowego proboszcza bo był u mnie na parafii w Myślenicach i powiem wam jedno. Jest bardzo stanowczym człowiekiem z głową pełną pomysłów, chęcią do działania, a na pieniądzach z waszej tacy to mu średnio zależy. Przez cały pobyt u mnie w parafii w mieszkaniu miał stare meble, zamiast stołu ławkę i krzesełka dla dzieci przyniesione z salki katechetycznej, jeździł starym maluchem, ale nigdy nie żałował pieniędzy żeby zaprosić gdzieś młodzież czy dofinansowań rekolekcje. Zazdroszczę wam tego człowieka.
  168 59 Cytuj Zgłoś
 • 06.03.2016 - 22:11
  Po paru miesiącach "urzędowania" nowego proboszcza nikt nie chce podzielić sie swoją opinią?? Nadal wszystko jest ok ?? Myśle że to forum powinno na nowo przegadać sprawe.
  42 124 Cytuj Zgłoś
 • 07.03.2016 - 18:19
  Zadowolona mama napisał/a:
  A ja znam waszego nowego proboszcza bo był u mnie na parafii w Myślenicach i powiem wam jedno. Jest bardzo stanowczym człowiekiem z głową pełną pomysłów, chęcią do działania, a na pieniądzach z waszej tacy to mu średnio zależy. Przez cały pobyt u mnie w parafii w mieszkaniu miał stare meble, zamiast stołu ławkę i krzesełka dla dzieci przyniesione z salki katechetycznej, jeździł starym maluchem, ale nigdy nie żałował pieniędzy żeby zaprosić gdzieś młodzież czy dofinansowań rekolekcje. Zazdroszczę wam tego człowieka.
  haha z tego co widze to głową pełną pomysłów ale do tego co księdzu nie pasuje .......Skoro zazdrościsz to bardzo chętnie go oddamy .....
  64 135 Cytuj Zgłoś
 • 19.03.2016 - 17:51
  Rafal19912 - słusznie to określiłeś :) Ostatnio słyszałem że mówił u Was o pasterzu, owcach i ośmiu wilkach, które działają w parafii. I ma nadzieję, że go owieczki obronią.... po tym wszystkim co robi? Sam nie widzi, że działa jak cała wataha wilków. Współczuję Wam, z całego serca! Życzę dobrej zmiany!
  66 134 Cytuj Zgłoś
 • 09.05.2016 - 16:01
  Pokusiłem się wczoraj odwiedzić mojego byłego "proboszcza" u Was na sumie odpustowej... Rozmawiałem z ludźmi po mszy i wiele było negatywnych komentarzy typu - starego proboszcza na odpust nie zaprosił a na bierzmowanie będzie zapraszał, żeby przed biskupem się pokazać jaki to on jest dobry gospodarz i jak dobrze żyje z emerytem... Dokładnie jest tak, jak to te osoby odebrały i powiedziały. To samo było u nas, w Krakowie. Ten człowiek ma dwie twarze i myślę że się o tym już przekonaliście! Jest FAŁSZYWY! A Ci, którzy jeszcze tego nie widzą, niech lepiej otworzą oczy póki będzie za późno i to samo co w Krakowie. Dla celebrytów dobre miejsce jest w Centrum Jana Pawła albo w podobnych a nie na zwykłej parafii. Przecież ten gość w ogóle nie umie żyć z ludźmi (wyjątek stanowią tylko niektóre grupy - tzw. "lizusi") i u Was pewnie też tacy są... Życzę dobrej zmiany! :)
  62 135 Cytuj Zgłoś
 • 09.05.2016 - 18:24
  A pomodlić się nie zapomniałeś przed tą inwigilacją ?
  123 44 Cytuj Zgłoś
 • 10.05.2016 - 1:47
  Inwigilacja? Człowieku ogarnij się.... Zapytaj się o to ich proboszcza przed każdym kazaniem.
  36 126 Cytuj Zgłoś
 • 10.05.2016 - 15:33
  Ale musisz mieć nudne życie skoro zajmujesz się takimi pierdołami .
  129 41 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 10.05.2016 - 22:16
  Albo za mało roboty i obowiązków.
  Albo po prostu przejeżdżał akurat służbowo lub rodzinnie w okolicy.
  117 22 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2016 - 20:23
  Prawda jest taka że ten ksiądz nie nadaje się do niczego prócz gadania głupich kazań z których mało kto cokolwiek pamięta bo albo śpi albo myśli o czym innym by przypadkiem nie zwariować. LOL 89 ma racje że lizusi którzy są w każdej parafii oczywiści będą go bronić ale ale jak to mówią " modli się przed figurą......" Faktem jest że za kolęde nazbierał nie mało pieniędzy a do tej pory żadnej pracy na terenie kościoła nie wykonał i bynajmniej się do tego nie pali. Z kościoła pięknego zadbanego zrobił kościół zagnojony pełny czarnych plam na malunkach bo całą zime nawet nie zadbał o palenie w kościele. Kościelnego nie ma bo z nim nikt normalny nie wytrzyma.
  59 134 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 30.05.2016 - 20:33
  Dotychczas myślałem, że powstawaniu czarnym plamom bardziej gorąco w środku zimy połączone z brakiem wietrzenia sprzyja niż brak ogrzewania.
  114 26 Cytuj Zgłoś
 • 31.05.2016 - 21:43
  najwyższy czas wyjść z błędu choć nie stwierdzam że wietrzenie nie jest istotne ale brak stałej temperatury w tak dużym obiekcie źle wpływa na wnętrze. Poprostu stwierdzam fakt że Kościół ogrzewany zimową porą 2. farelkami wygląda dziwnie a "gospodarz" raczej powinien się wstydzić i myśle że się ze mną zgodzisz że Kościół to nie miejsce na ogrzewanie farelką.
  48 116 Cytuj Zgłoś
 • 08.06.2016 - 20:46
  nie zgodzę się z tym że przeciwko nowemu proboszczowi są ludzie którzy "kumplowali" ze starym proboszczem. Osobiście nie miałam nigdy styczności ze starym proboszczem oprócz widzenia go w Kościele i na Kolędzie a jednak nowy proboszcz mi nie przypadł do gustu. Myślałam że trzeba poczekać i dać mu czas ale rok mija i co mamy? Kościół w rozsypce, brak kościelnego, brak oazy, scholka coś czasami mizernie zagra a ministrantów i lektorów to na palcach jednej ręki policzysz. To jest jakaś masakra..... mówią niektórzy że pięknie się modli że kazania piękne.... wy w ogóle słuchacie co on mówi - dla mnie cały czas wypomina o jakiś duchach w Parafii że trzeba je odgonić, egzorcysty itp itd. Czasami myślę że traktuje nas jak jakiś matołów i ciemniaków a on jest poza tym wszystkim. Miałam z nim styczność raz w kancelarii i powiem wam że mówił do mnie jak do debila - tak się przynajmniej czułam, a że człowiek ma szacunek do drugiego to się nie odzywał ale teraz jakby mi coś powiedział to na pewno już bym mu odpowiedziała co myślę. Z tego co słyszę to zdarzały się różne przypadki z jego udziałem i udziałem parafian i wg mnie on powinien się leczyć. On ma dwa oblicza, dlaczego już go z tylu Parafii wyrzucili? Bo nie umie się z nikim dogadać, nie umie współpracować. Dlaczego nie nosi nakrycia głowy? Coś tu musi być nie tak....... Nie wyobrażam sobie go u nas dłużej, jak protesty nie pomogą to chyba zmienię Kościół.
  66 130 Cytuj Zgłoś
 • 08.06.2016 - 22:43
  mamuska79 napisał/a:
  nie zgodzę się z tym że przeciwko nowemu proboszczowi są ludzie którzy "kumplowali" ze starym proboszczem. Osobiście nie miałam nigdy styczności ze starym proboszczem oprócz widzenia go w Kościele i na Kolędzie a jednak nowy proboszcz mi nie przypadł do gustu. Myślałam że trzeba poczekać i dać mu czas ale rok mija i co mamy? Kościół w rozsypce, brak kościelnego, brak oazy, scholka coś czasami mizernie zagra a ministrantów i lektorów to na palcach jednej ręki policzysz. To jest jakaś masakra..... mówią niektórzy że pięknie się modli że kazania piękne.... wy w ogóle słuchacie co on mówi - dla mnie cały czas wypomina o jakiś duchach w Parafii że trzeba je odgonić, egzorcysty itp itd. Czasami myślę że traktuje nas jak jakiś matołów i ciemniaków a on jest poza tym wszystkim. Miałam z nim styczność raz w kancelarii i powiem wam że mówił do mnie jak do debila - tak się przynajmniej czułam, a że człowiek ma szacunek do drugiego to się nie odzywał ale teraz jakby mi coś powiedział to na pewno już bym mu odpowiedziała co myślę. Z tego co słyszę to zdarzały się różne przypadki z jego udziałem i udziałem parafian i wg mnie on powinien się leczyć. On ma dwa oblicza, dlaczego już go z tylu Parafii wyrzucili? Bo nie umie się z nikim dogadać, nie umie współpracować. Dlaczego nie nosi nakrycia głowy? Coś tu musi być nie tak....... Nie wyobrażam sobie go u nas dłużej, jak protesty nie pomogą to chyba zmienię Kościół.
  Zgadzam się z Tobą sam też byłem na plebani i tak samo się czułem. Poprostu ten Ksiądz nie ma szacunku do innych. Jeśli protesty nie pomogą to zostaje telewizja która już zaczyna się interesowac tą sprawą. Po zatym kościół i parafia były bodowane nie z pieniędzy kurii ale z pieniędzy Parafian którzy nie dość pieniądze to też własny czas poświęcili na budowanie WŁASNEGO Kościoła więc zawsze można go spakować i wezwać ślusarza by zmienił zamki...
  71 129 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 11:31
  Ludzie opanujcie się Boga się nie boicie. Ten człowiek jest jak każdy inny ma wady i zalety. Zacznijcie od siebie osądzanie innego, czy wy jesteście tacy idealni??? Do kościoła chodzicie ręce składacie a drugiemu tylko na złość robicie. Tak wygląda prawdziwy katolik??? OPANUJCIE się skąd macie pewność że kolejny będzie lepszy ,a jak będzie gorszy to też tą szopkę będziecie odstawiać?
  132 56 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 17:24
  Ludzie! Jak wam do cholery nie wstyd!? Nikt nie zasługuje na to, żeby jechać po nim jak po psie, a już na pewno nie ksiądz! Jestem niemal pewny, że matoły które mają najwięcej złego do powiedzenia na ten temat biegną pierwsi do komunii w niedziele. Jedno nie daje mi spokoju, skoro ten ksiądz wam nie pasuje, to jaki będzie pasował? Ksiądz sponsor? Zamiast reprezentować parafię z jak najlepszej strony, wybuchacie nienawiścią, dlaczego? Dlaczego wymyślacie na temat księdza J rzeczy, które nigdy nie miały miejsca? Mamy porządnego proboszcza, który nie pozwoli sobą manipulować i nie liże nikomu czterech liter, czy naprawdę tak ciężko jest to zrozumieć? Coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że część parafii powinna się leczyć, a czytając niektóre komentarze zawierające informacje wyssane z palca boję się, że nawet psychiatra by nie pomógł.
  144 51 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 21:08
  anonim515 napisał/a:
  Ludzie! Jak wam do cholery nie wstyd!? Nikt nie zasługuje na to, żeby jechać po nim jak po psie, a już na pewno nie ksiądz! Jestem niemal pewny, że matoły które mają najwięcej złego do powiedzenia na ten temat biegną pierwsi do komunii w niedziele. Jedno nie daje mi spokoju, skoro ten ksiądz wam nie pasuje, to jaki będzie pasował? Ksiądz sponsor? Zamiast reprezentować parafię z jak najlepszej strony, wybuchacie nienawiścią, dlaczego? Dlaczego wymyślacie na temat księdza J rzeczy, które nigdy nie miały miejsca? Mamy porządnego proboszcza, który nie pozwoli sobą manipulować i nie liże nikomu czterech liter, czy naprawdę tak ciężko jest to zrozumieć? Coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że część parafii powinna się leczyć, a czytając niektóre komentarze zawierające informacje wyssane z palca boję się, że nawet psychiatra by nie pomógł.
  Dokładnie uważam że PSYCHIATRA to by się Tobie przydał. Jeśli byłby porządny to sprawy by nie było kase za kolęde wziął i do tej pory nic nie zrobił. Ludzie z kościoła wychodzą jak pokąsani bo szlak ich trafia po słuchaniu tak durnych kazań. Nikt po nim nie jedzie jak po psie to jest forum i poruszone są tu te sprawy które na codzień widzimy a jeśli bym chciał wszystkie wypisać to by nie jedna strona się nazbierała. A swoją drogą więc Twoja niemal pewność Cię myli bo bynajmniej nie należe do tych " matołów którzy w niedziele biegną pierwsi do Komuni"
  42 127 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 21:24
  mandzik napisał/a:
  Ludzie opanujcie się Boga się nie boicie. Ten człowiek jest jak każdy inny ma wady i zalety. Zacznijcie od siebie osądzanie innego, czy wy jesteście tacy idealni??? Do kościoła chodzicie ręce składacie a drugiemu tylko na złość robicie. Tak wygląda prawdziwy katolik??? OPANUJCIE się skąd macie pewność że kolejny będzie lepszy ,a jak będzie gorszy to też tą szopkę będziecie odstawiać?
  Tak ma wady i zalety jak każdy inny i tak jak on z ambony ma prawo zwracać uwagę innym tak każdy ma prawo zwrócić uwagę Jemu ,skoro jak słusznie stwierdziłaś jest człowiekiem jak każdy inny. Nie jest sztuką gadać z ambony skoro jest taki dobry to dlaczego nie ma odwagi spotkać się z parafianami i porozmawiać. A jeżeli wjeżdżasz już na stronę katolicyzmu to jednym z obowiązków KATOLIKA jest formułka "Grzeszących upominać" ale to tak dla przypomnienia. Nikt nie jest święty ale jeśli ktoś z otoczenia popełnia błędy to raczej mu się zwraca uwagę albo przynajmniej przy wspólnej rozmowie można dojść do jakiegoś porozumienia a tutaj tej rozmowy nie ma. Niech się spotka na jakimś zebraniu z ludźmi porozmawia i przedstawi swój punkt widzenia ale także niech posłucha tych którzy większość życia przeżyli w tej parafii przynajmniej z szacunku dla nich.
  Tu nie chodzi o to czy lepszy czy gorszy chodzi o to by dbał o to czego parafia się dorobiła bo jak na początku stwierdził kościół jest wizytówka parafii a nie jego własnością.
  45 118 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 15.06.2016 - 21:26
  Brawo. Słowo bynajmniej użyte poprawnie. Masz plusa za to!
  34 87 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 21:32
  Rafal19912 napisał/a:
  Dokładnie uważam że PSYCHIATRA to by się Tobie przydał. Jeśli byłby porządny to sprawy by nie było kase za kolęde wziął i do tej pory nic nie zrobił. Ludzie z kościoła wychodzą jak pokąsani bo szlak ich trafia po słuchaniu tak durnych kazań. Nikt po nim nie jedzie jak po psie to jest forum i poruszone są tu te sprawy które na codzień widzimy a jeśli bym chciał wszystkie wypisać to by nie jedna strona się nazbierała. A swoją drogą więc Twoja niemal pewność Cię myli bo bynajmniej nie należe do tych " matołów którzy w niedziele biegną pierwsi do Komuni"
  Przepraszam, ale czy Ty widzisz co piszesz? Właśnie o taką grupę ludzi mi chodziło, grupę która robi z igły widły! Co tydzień jestem w kościele i przyrzekam, że ani raz nie widziałem, żeby ktoś wychodził z kościoła jak "pokąsany". Hmm jak zawsze jeżeli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Co miał zrobić? Skoro to co zrobi obraca się przeciwko niemu. Miał coś zmieniać, budować coś? Po co? Skoro pewnie doskonale wie, że od razu ruszyłaby fala oburzeń i złości ze strony tych "mądrzejszych" parafian którzy pewnie twierdziliby że "zniszczył pracę poprzednika". Powiem Ci jedno, nadajesz się na niezłego bajkopisarza, doganiasz Tuwima.
  138 42 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 22:07
  anonim515 napisał/a:
  Przepraszam, ale czy Ty widzisz co piszesz? Właśnie o taką grupę ludzi mi chodziło, grupę która robi z igły widły! Co tydzień jestem w kościele i przyrzekam, że ani raz nie widziałem, żeby ktoś wychodził z kościoła jak "pokąsany". Hmm jak zawsze jeżeli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Co miał zrobić? Skoro to co zrobi obraca się przeciwko niemu. Miał coś zmieniać, budować coś? Po co? Skoro pewnie doskonale wie, że od razu ruszyłaby fala oburzeń i złości ze strony tych "mądrzejszych" parafian którzy pewnie twierdziliby że "zniszczył pracę poprzednika". Powiem Ci jedno, nadajesz się na niezłego bajkopisarza, doganiasz Tuwima.
  Tuwim bardziej pisał wiersze niż bajki ale to tak nawiasem. Przynajmniej dbać nie budować. Widze że znalazł się jakiś obrońca to się chwali tylko czy słusznie to czas pokaże ja wiem swoje i widze swoje, ja takich osób które oburzone i wściekłe wychodzą z Kościoła spotkałem wiele. Wiele z nich możesz już spotkać w sąsiednich parafiach bo nie mają sił tego słuchać. To nie są z igły widły tylko to co widać na co dzień. Nie ma mądrzejszych i głupszych. Każdy ma prawo do własnego zdania. Podsumuje to tylko tym że szkoda tego wszystkiego na takie zmarnowanie. I jak już wcześniej wspominałem wszystko przed nim skoro chce zjednać porafie to niech zrobi tak jak mówi biblia i zaproponuje jakieś spotkanie by rozwikłać spór jeżeli jako ksiądz (reprezentant wiary i Katolickich wartości) czegoś takiego nie zaproponuje to na tym zakończmy naszą wspólną dyskusje...
  33 118 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 22:18
  Rafal19912 napisał/a:
  Tuwim bardziej pisał wiersze niż bajki ale to tak nawiasem. Przynajmniej dbać nie budować. Widze że znalazł się jakiś obrońca to się chwali tylko czy słusznie to czas pokaże ja wiem swoje i widze swoje, ja takich osób które oburzone i wściekłe wychodzą z Kościoła spotkałem wiele. Wiele z nich możesz już spotkać w sąsiednich parafiach bo nie mają sił tego słuchać. To nie są z igły widły tylko to co widać na co dzień. Nie ma mądrzejszych i głupszych. Każdy ma prawo do własnego zdania. Podsumuje to tylko tym że szkoda tego wszystkiego na takie zmarnowanie. I jak już wcześniej wspominałem wszystko przed nim skoro chce zjednać porafie to niech zrobi tak jak mówi biblia i zaproponuje jakieś spotkanie by rozwikłać spór jeżeli jako ksiądz (reprezentant wiary i Katolickich wartości) czegoś takiego nie zaproponuje to na tym zakończmy naszą wspólną dyskusje...
  Widziałeś "oburzone i wściekłe" osoby wychodzące z naszego parafialnego kościoła, jednocześnie widząc ludzi na mszach w sąsiednich parafiach. Coś mi tu nie gra, teleportacja? Dziękuję za zwrócenie uwagi o Tuwimie, aczkolwiek widzę że u nas w parafii jest niemal jak w wierszu "Ptasie radio" właśnie autorstwa Tuwima. To taki miły akcent na dobranoc.
  121 37 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 22:27
  Aż żal czytać takie wypowiedzi. Co wam zrobił ten ksiądz. Przyszedł tu obcy od samego początku kłody pod nogi mu rzucano co by nie zrobił to źle. Kazania jak dla mnie mówi bardzo mądre skierowane do tych którzy pod nim kopia dolki. Ale jest na tyle inteligentny ze nie mówi tego głośno i wyraźnie na ambonie. Pozwólcie mu się wykazać. Poprzednik był 30 lat więc nie porownujcie go do tego bo sądzę ze ksiądz Zbigniew przez swój pierwszy rok bycia na parafii też cudów nie zdziałał.
  130 43 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 15.06.2016 - 22:32
  Nie naprawiajcie zła złem, ale zło dobrem zwyciężajcie. Mówił tak św. Jan Paweł II. Mówił tak św ks. Jerzy Popiełuszko. Chyba też tak mówił (nie jestem pewien) św. Paweł apostoł. A wielu z was co? Na zło odpowiada złem poprzez wzajemne obrażanie się.

  Jak to mówił ks. na Fatimie miesiąc temu w Myślenicach jednym z uczynków miłosiernych jest grzesznych upominać. Tylko sęk w tym jak to zrobić! Jak to zrobić aby jakoś mocniej nie urazić. Jak to zrobić aby przyniosło to pozytywny skutek przemiany, a nie tworzenia podziałów, nie stawiania murów między ludźmi. No i przede wszystkim trzeba upominać z miłości, a nie z odwetu, zemsty, czy jeszcze innych pobudek. Ksiądz tez grzeszny człowiek i tez trzeba go czasem upomnieć. Ale ksiądz też dziecko boże i też jak każde dziecko do dobrego wychowania wymaga pochwał. Oczywiście prawdziwych pochwał. Nie znam tegoż proboszcza, ale jak się poszuka to prawie każdego człowieka jest za co pochwalić.

  A jak upominać? Jako zatroskani chrześcijanie na pewno nie raz słyszeliście i czytaliście ten fragment Biblii:
  15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa7. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
  http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,691,idz-i-upomnij-go-w-cztery-oczy-mt-18-15-20.html
  111 4 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2016 - 22:36
  anonim515 napisał/a:
  Ludzie! Jak wam do cholery nie wstyd!? Nikt nie zasługuje na to, żeby jechać po nim jak po psie, a już na pewno nie ksiądz! Jestem niemal pewny, że matoły które mają najwięcej złego do powiedzenia na ten temat biegną pierwsi do komunii w niedziele. Jedno nie daje mi spokoju, skoro ten ksiądz wam nie pasuje, to jaki będzie pasował? Ksiądz sponsor? Zamiast reprezentować parafię z jak najlepszej strony, wybuchacie nienawiścią, dlaczego? Dlaczego wymyślacie na temat księdza J rzeczy, które nigdy nie miały miejsca? Mamy porządnego proboszcza, który nie pozwoli sobą manipulować i nie liże nikomu czterech liter, czy naprawdę tak ciężko jest to zrozumieć? Coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że część parafii powinna się leczyć, a czytając niektóre komentarze zawierające informacje wyssane z palca boję się, że nawet psychiatra by nie pomógł.
  Dokładnie myślę tak samo jak ty a te plotki wyssane z palca już mnie nudzą. A osoby które co tydzień jeżdżą do kurii w imieniu całej parafi w celu usunięcia proboszcza powinni wziąść się do porządnej roboty bo chyba strasznie się im nudzi...
  133 43 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 15.06.2016 - 22:43
  mandzik napisał/a:
  Ludzie opanujcie się Boga się nie boicie. Ten człowiek jest jak każdy inny ma wady i zalety. Zacznijcie od siebie osądzanie innego, czy wy jesteście tacy idealni??? Do kościoła chodzicie ręce składacie a drugiemu tylko na złość robicie. Tak wygląda prawdziwy katolik??? OPANUJCIE się skąd macie pewność że kolejny będzie lepszy ,a jak będzie gorszy to też tą szopkę będziecie odstawiać?
  Jakoś historia lubi być tu przekorna i bywa tak że czym bardziej parafianie narzekają na proboszcza, to tym więcej narzekają na kolejnego itd. A jak im się znudzi narzekać, to w końcu trafia się im ksiądź którego nawet pochwalić potrafią. Patrz parafia kilka kilometrów dalej za lasem.

  A z tym osądzeniem innych to bardzo często bywa tak (widzę to też po sobie) że w innych najbardziej denerwuje nas to, z czym sami mamy problem.
  115 6 Cytuj Zgłoś
 • 16.06.2016 - 19:25
  Mati08 napisał/a:
  Poza tym,My nie kryjemy się i nie podszywamy pod innych,tylko oficjalnie zgłaszamy swój sprzeciw
  przeciwko temu panu.zainteresowani zapewne wiedzą o czym mowa
  Cała parafia wie o czym mowa. Właśnie takie zachowanie pokazuje jak nisko ludzie upadają, zamiast logicznie i szczerze porozmawiać z proboszczem organizujecie bezskuteczne i poniekąd dziecinne wyjazdy do kurii. A co do tego "nie kryjemy się" radziłbym się porządnie zastanowić.
  131 48 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 16.06.2016 - 19:44
  Cała parafia...
  Tylko czy to jeszcze jest parafia?
  Wikipedia.org napisał/a:
  Parafia (z łac. parochia, paroecia), probostwo – podstawowa jednostka organizacyjna Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich. Według koncepcji teologicznych to przede wszystkim określona wspólnota wiernych. Zwierzchnikiem parafii jest proboszcz, któremu mogą pomagać inni księża wikariusze, oraz kapelani czy rezydenci. Centralnym ośrodkiem życia parafii jest kościół parafialny

  1 Kor 1,10-11 napisał/a:
  A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.
  Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory.
  116 15 Cytuj Zgłoś
 • 16.06.2016 - 20:23
  anonim515 napisał/a:
  Cała parafia wie o czym mowa. Właśnie takie zachowanie pokazuje jak nisko ludzie upadają, zamiast logicznie i szczerze porozmawiać z proboszczem organizujecie bezskuteczne i poniekąd dziecinne wyjazdy do kurii. A co do tego "nie kryjemy się" radziłbym się porządnie zastanowić.
  Mało tego ze jeżdżą to jeszcze w imieniu całej parafi. A prawda jest taka ze tylko pewne klany są przeciw temu proboszczowi... a nie cała parafia
  139 44 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 16.06.2016 - 22:32
  A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.
  Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory.
  Ten cytat to raczej pokazuje to, że juz od początku chrześcijaństwa były w Kościele spory i kłótnie. Tak było jest i będzie az do końca świata. Tego nie zmienimy. Zmienić możemy nasze podejście do tych sporów. Cytat ten z Nowego testamentu pokazuje, że mimo tych sporów mamy szukać porozumienia i jedności. Nie takiej abyśmy myśleli jednakowo jak to niby było w sejmie za PRLu - to nie jest realne - ale takiej jedności, abyśmy potrafili ze soba rozmawiać, potrafili wspólnie w pełni uczestniczyć w Eucharystii i potrafili sobie przekazać znak pokoju - mimo dzielących nasz różnic i poglądów.
  114 6 Cytuj Zgłoś
 • 18.06.2016 - 22:00
  Mati08 napisał/a:
  Hehe. No tak,teraz już wiem,że o konkretach tutaj nie porozmawiamy.
  Ciężko przejść ?,to Ty chyba nie chodziłeś do 2015 roku do kościoła ;D
  Fakt,może ciężko przejść jak wychodzą wku....ni z po mszy
  Pozdrawiam
  Dokładnie nie porozmawiamy o konkretach. Bo ty cały czas swoje. Ze ksiądz zły itp wszystko Ci przeszkadza.. a ludzie ci co niby wychodzą wkur... po mszy to tacy sami msciwi ludzie jak ty. Opowiadać bajki nie stworzone byle obczernic tego księdza. Tylko teraz świat jest taki ze właśnie ludzie wierzą w te bajki a nie doszukuja się prawdy... jeszcze księdza J nie bylo w parafi a byliśmy już negatywnie nastawieni na niego, ja dalam mu szanse, tyle w tym temacie...
  136 39 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 19.06.2016 - 0:04
  Nie mam zamiaru oceniać księdza J , bo po pierwsze nie bywam w tamtym kościele, a relacje osób które w swoich wypowiedziach są przepełnione emocjami po prostu nie mogą być obiektywne. Dotyczy to zarówno zwolenników jak i przeciwników. Po drugie dobrze utkwiły mi w głowie słowa "Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni, bo takim sądem jakim sądzicie i was osądzą.
  124 9 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 19.06.2016 - 0:13
  Jezus nie bał się trudnych kazań. Po jednym z nich jak czytamy w Ewangelii tak wiele osób odeszło że aż do apostołów Jezus zwrócił się z pytaniem: "Czy i wy chcecie odejść?" Piotr odpowiedział: Gdzież pójdziemy - Ty masz słowa życia wiecznego.

  Jeżeli faktycznie jest tak, że liczba wiernych znacznie spadła to jest duża szansa iż jest to skutkiem błędów lub grzechów nowego proboszcza, ale nie koniecznie tak musi być. Paradoksalnie czasem może to być skutkiem właściwych słów proboszcza. To tak ogólnie, bo jak jest w tym przypadku to nie wiem i się nie wypowiadam.

  Bo czasem także w Kościele Jezusowym ważniejsza jest jakość niż ilość.
  126 10 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz