Forum » Społeczeństwo

WYBORY 2023

  • 15 wrz 2023

    Malejczuk po opluciu go w TVP:
    „Napisałem piosenkę "Sługi za szlugi", w którym pada tekst "bracia Rosjanie". Więc chyba faktycznie jestem pod wielkim rosyjskim wpływem (śmiech). Zresztą cała Warszawa to jeden wielki ruski wpływ.

    W Polsce jest tradycja szczucia. Jakby mieli to w genach. Musimy się z tym pogodzić. Raz na zawsze stwierdzić, że część naszego społeczeństwa to chamy. Napisałem kiedyś taki poemat "Chamstwo w państwie". Mam taką zasadę, że chama trzeba prać. Inaczej cham będzie prał ciebie.

    Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że część tutaj żyjących to chamy. Nikt nie zastanawia się, jak wygląda nasz kraj na tle międzynarodowym. Jakie mamy stosunki z Niemcami, czy jesteśmy w strefie euro, czy jak żyjemy ze Stanami Zjednoczonymi. Kogo to obchodzi? Większość ma to głęboko w odwłoku. Liczy się tylko — gdzie coś ukraść i nie zapłacić podatków. W jakiś sposób staram się tych ludzi edukować i tolerować. Jednak dawanie ciągle nowych praw pospólstwu zniszczyło Cesarstwo Rzymskie.”

    9 3 Cytuj
  • 16 wrz 2023
    Dyr_Jar napisał/a:

    No bo są. W TVP tego nie pokażą. Regionalne ośrodki radia i telewizji jawnie cenzurują audycje. W Lublinie PiS ma 1,5 g dziennie na wizji, a WSZYSTKIE pozostałe komitety wyborcze niecałe 0,5 godziny. Niby można zmienić kanał, ale trzeba by wtedy zwalczyć największą przeszkodę - dysonans poznawczy i przyznać się przed sobą, że popierało się bandytów.

    W sumie jakby było tak, jak napisałem (3:1 na korzyść PiS), to było by jeszcze nieźle. W rzeczywistości jest jeszcze gorzej. Rzeczpospolita podaje, że "Ponad 80 proc. czasu antenowego w TVP przeznaczonego dla partii politycznych jest dla koalicji rządzącej, a w Polskim Radiu ponad 63 proc. antenowego czasu." https://www.rp.pl/publicystyka/art39099441-jacek-nizinkiewicz-tvp-sztabem-wyborczym-rzadzacych
    Podaje też przykłady działań mediów "publicznych": "Pracownik TVP wyprasza posła opozycji ze studia. Telewizja publiczna nie transmituje konwencji ani konferencji opozycji na żywo. 16 ośrodków regionalnych zamiast lokalnych informacji, jako pierwsze podaje ujednolicony materiał chwalący PiS. Pracownicy TVP nie zapoznają się z zasadami bezstronnego relacjonowania kampanii. W Polskim Radiu, TVP i prasie oraz portalach kupionych przez Orlen opozycja jest przedstawiana w negatywnym świetle w przeciwieństwie do PiS. TVP Info nie pokazuje na żywo spotkań liderów opozycji z wyborcami, ograniczając się do skrótów z nieprzychylnymi komentarzami."

    7 1 Cytuj
  • 17 wrz 2023

    Onet pokazuje konferencje Kaczyńskiego i Morawieckiego. TVN 24 też.
    TVP Polska pokazuje opozycję jedynie jaki zdrajców narodu i ruskoniemieckich przedstawicieli.

    W TVP Polska cały dzień spoty wyborcze PiS.

    Może już tak musi być?
    A jak jest w innych krajach UE?
    Też Rządzący biorą wszystko?

    Może my nie wiemy, że to na tym polega
    demokracja i Kaczyński musi nas tego nauczyć?

    Może oponenci PiS, nie maja pojęcia o demokracji
    i naprawdę to PiS ją buduje, a pozostała cześć narodu
    to potomkowie komuchow, Żydów, Niemców i innych
    fałszywych mniejszości narodowych?

    6 4 Cytuj
  • 26 wrz 2023

    #KościółWolnyOdPolityki
    Nr 2 Myślenice

    https://www.facebook.com/reel/226175380435886

    3 2 Cytuj
  • 27 wrz 2023
    2 1 Cytuj
  • 28 wrz 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Onet pokazuje konferencje Kaczyńskiego i Morawieckiego. TVN 24 też.

    Chyba TVN24 organizuje od początku września debaty, Onet i WP chciały zorganizować debatę Tuska z Kaczyńskim, Wyborcza zorganizowała debatę w ubiegłą niedzielę. Na wszystkie PiS był zaproszony, na żadnej z nich się nie pojawił.

    Rozmawiałem wczoraj z takim jednym zatwardziałym zwolennikiem Złajdaczonej Prawicy. Jak mu powiedziałem, co robi TVPiS, gazety Obajtka itp, to odpowiedział, że "TVN też to robi". To jest ich standardowa odpowiedź "oni też tak robili". Co ciekawe delikwent chełpi się tym, że nie ma telewizora i nie ogląda żadnych stacji. Tylko ciekawe skąd bierze przekaz dnia? Z tik-toka?

    6 2 Cytuj
  • Janek Sal 30 wrz 2023

    Wazne dosyc a nie zwraacamy uwagi na to .
    Skoro pis jest przed KO niecałe dwa % ale trzecia droga na granicy progu wyborczego to należy zagłosowac na trzecią droge zeby pis nie przejął głosów trzeciej drogi .

    Mamy u nas Maćka i pomimo że nie sympatyzuje z Chołownią zagłosuje na trzecią droge i dawnego burmistrza

    6 8 Cytuj
  • Jacek Karwatowski 30 wrz 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    Wazne dosyc a nie zwraacamy uwagi na to .
    Skoro pis jest przed KO niecałe dwa % ale trzecia droga na granicy progu wyborczego to należy zagłosowac na trzecią droge zeby pis nie przejął głosów trzeciej drogi .

    Mamy u nas Maćka i pomimo że nie sympatyzuje z Chołownią zagłosuje na trzecią droge i dawnego burmistrza

    Zgoda ale nie zagłosuje na Ostrowskiego Tomala ani Kurowskiego, dosyć mam tych panow! Wole już na tego śliza z Krakowa

    8 3 Cytuj
  • 30 wrz 2023

    Przy granicy z Czechami nie zatankujesz paliwa
    w Orlen. Na wszystkich dystrybutorach naklejona kartka:
    Awaria dystrybutora.
    Pierwsze tankowanie możliwe 40 km od granicy.
    Doświadczyłem tego, sam. Ale cena swieci 5,99 zł

    3 5 Cytuj
  • 1 paź 2023

    Tusk robi z ludzi idiotów wmawiając im że na tym spędzie było milion ludzi. Poziom żenady tej opozycji w zasadzie wyczerpany..

    6 20 Cytuj
  • 1 paź 2023

    czyz nie powinno byc na TVP dluzszej relacji z marszu a skoro juz nie bylo to wystarczyloby,zeby kyos obejrzal 5 minutowa relacje na zywo w TVN a potem ta z wydarzen na TVP i powinien widziec co jest grane.Jesli tego nie zauwazy to....brak slow

    13 4 Cytuj
  • 1 paź 2023
    Walker84 napisał/a:

    Tusk robi z ludzi idiotów wmawiając im że na tym spędzie było milion ludzi. Poziom żenady tej opozycji w zasadzie wyczerpany..

    No jak prezes powiedział że tylko 60 tyś. to na pewno tak było....... A na poważnie byłeś? Widziałeś? Jak prezes robi z ludzi idiotów to jest ok??

    14 3 Cytuj
  • 2 paź 2023
    Walker84 napisał/a:

    Tusk robi z ludzi idiotów wmawiając im że na tym spędzie było milion ludzi. Poziom żenady tej opozycji w zasadzie wyczerpany..

    Czy był milion - nie wiem. Ale wiem, że było bardziej tłoczno, niż na marszu w czerwcu. Onet szacuje frekwencję na 600-800 tys. Nawet jeśli przyjmiemy mniejszą liczbę, to 1 000 000 - 600 000 = 400 000; z drugiej strony 600 000 - 60 000 = 540 000. Kto popełnił większy błąd?

    Ciekawe dlaczego milicja nie chce podać swoich szacunków?

    8 5 Cytuj
  • 2 paź 2023
    Dyr_Jar napisał/a:

    Czy był milion - nie wiem. Ale wiem, że było bardziej tłoczno, niż na marszu w czerwcu. Onet szacuje frekwencję na 600-800 tys. Nawet jeśli przyjmiemy mniejszą liczbę, to 1 000 000 - 600 000 = 400 000; z drugiej strony 600 000 - 60 000 = 540 000. Kto popełnił większy błąd?

    Ciekawe dlaczego milicja nie chce podać swoich szacunków?

    Jakie ma to znaczenie czy było milion czy mniej.
    Gdyby pisiorow wypuścili ze Spodka w Katowicach na przeciw marszowi w Warszawie, to pisiory zostaliby by wdeptani w bruk razem ze swoimi opaskami
    (z numerami partyjnymi) na dłoniach, awansujących ich do klasy panów.

    12 3 Cytuj
  • Janek Sal 3 paź 2023
    Walker84 napisał/a:

    Tusk robi z ludzi idiotów wmawiając im że na tym spędzie było milion ludzi. Poziom żenady tej opozycji w zasadzie wyczerpany..

    ty walker - byłeś? _ nie., to nie zabieraj głosu .
    Byłem i 4 czerwca i teraz,ktos mowi ze mniej niz w czerwcu . raz te aleje były szersze dwukrotnie ,marsz szedł dłużej . autobusów było mniej . Nie wiem bo jechałem PKP . ale odczucie moje ze moze miliona nie byo ale znacznie wiecej niz 4 czerwca. za to w spodku około 40 tys siedziało gawiedzi. na dostawianych krzesłach ,- A miesci sie 16 tys jakies marne te pisiorki po dwóch siedziało .

    4 4 Cytuj
  • 3 paź 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    ty walker - byłeś? _ nie., to nie zabieraj głosu .
    Byłem i 4 czerwca i teraz,ktos mowi ze mniej niz w czerwcu . raz te aleje były szersze dwukrotnie ,marsz szedł dłużej . autobusów było mniej . Nie wiem bo jechałem PKP . ale odczucie moje ze moze miliona nie byo ale znacznie wiecej niz 4 czerwca. za to w spodku około 40 tys siedziało gawiedzi. na dostawianych krzesłach ,- A miesci sie 16 tys jakies marne te pisiorki po dwóch siedziało .

    Walker być nie musiał. Wystarczy że prezes powiedział a kurwizja potwierdziła i święte.... Nikt ani nic już jego zdania nie zmieni.

    4 2 Cytuj
  • 3 paź 2023

    SPODEK liczba miejsc siedzących dostawnych – 1 700; łączna liczba miejsc siedzących – 11 036; maksymalna pojemność trybun – 11 500; bezpieczna (zalecana) liczba widzów – 9 336.

    4 Cytuj
  • 3 paź 2023

    Na ekranach telewizorów udowodniono, że Polacy wyszli na ulicę również w Krakowie, Wałbrzychu, Łodzi, Szczecinie, Oświęcimiu, ale także za granicą. “Fakty” TVN udokumentowały Marsz Miliona Serc w Kirkcaldy i Londynie w Wielkiej Brytanii, Berlinie (Niemcy), Toronto (Kanada), Lille i Paryżu (Francja), Oslo (Norwegia). Po pokazaniu, jak obecni na scenie w Warszawie śpiewali piosenkę “Kocham wolność” pojawiła się plansza informująca, kto współtworzył poniedziałkowe wydanie “Faktów” TVN.

    5 1 Cytuj
  • 3 paź 2023
    zygi napisał/a:

    SPODEK liczba miejsc siedzących dostawnych – 1 700; łączna liczba miejsc siedzących – 11 036; maksymalna pojemność trybun – 11 500; bezpieczna (zalecana) liczba widzów – 9 336.

    Oj tam, oj tam to było cudowne rozmnożenie Jarosława naszego kochanego.......

    6 2 Cytuj
  • 3 paź 2023

    ciekawe ilu z nas wie,ze jest 10 Komitetow Wyborczych i dlaczego niepokazuja ich w TV
    W taki sposob nigdy nie wyzwolimy sie z tych zakorzenionych 3-4 partii.Tostraszne co sami sobie gotujemy.Uwazam,ze TV publiczna powinna conajmniej pol roku wczesniej pokazywac wszystkich ,ktorzy maja zamiar startowac,Dac im choc kilk minut co wieczor a nie w tydzien przed.Nie jestem pewno odobniony w nieznajomosci tych komitetow

    4 1 Cytuj
  • 4 paź 2023
    zygi napisał/a:

    ciekawe ilu z nas wie,ze jest 10 Komitetow Wyborczych i dlaczego niepokazuja ich w TV
    W taki sposob nigdy nie wyzwolimy sie z tych zakorzenionych 3-4 partii.Tostraszne co sami sobie gotujemy.Uwazam,ze TV publiczna powinna conajmniej pol roku wczesniej pokazywac wszystkich ,ktorzy maja zamiar startowac,Dac im choc kilk minut co wieczor a nie w tydzien przed.Nie jestem pewno odobniony w nieznajomosci tych komitetow

    Dziwne masz pomysły, by TVP reklamowała nie PiS.
    To spółka działająca jak Orlen, na potrzeby trzymających władze.

    Może najwyżej opluć tych nie PiS.

    6 3 Cytuj
  • Janek Sal 4 paź 2023

    jednak paliwa nie było - Dyrektor szpitala w Ostrołęce zapytał dlaczego nie było paliwa do karetki i musiała jechac 25 km dalej zeby zatankowac - a na dystrybutorze kartka - AWARIA .

    Odpowiedz łobajtka ze nic takiego nie miało miejsca - Nie kurestwo ?

    10 4 Cytuj
  • 6 paź 2023

    A co tu tak cicho? Czyżby Ci wielcy obrońcy PiS-u zrozumieli wreszcie że ta władza jest po prostu słabiuteńka i chodzi jej przede wszystkim na utrzymaniu profitów?

    7 3 Cytuj
  • 6 paź 2023
    klisdis napisał/a:

    A co tu tak cicho? Czyżby Ci wielcy obrońcy PiS-u zrozumieli wreszcie że ta władza jest po prostu słabiuteńka i chodzi jej przede wszystkim na utrzymaniu profitów?

    Komuna miała największe poparcie wsi,
    podobnie jak PiS.

    Nikt teraz nie chce zadeklarować pochodzenia.

    Poza tym jad płynie z „państwowej” TVP codziennie.
    O czym będą pisać lokalsi, tego jadu nikt nie przebije.

    8 3 Cytuj
  • 7 paź 2023

    Typowe myślenie speców z PiS-u w stylu Jacek Kurski: Ciemny lud wszystko kupi!
    Myślenie twardego ich elektoratu: Ło Panie: 500 dali, 13 i 14 dali...
    A ja się pytam: to komu zabrali?
    Mi zabrali, Pani zabrali, Nam zabrali!
    Tyle.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz