Forum » Sport

Wolne tematy o rajdach, motoryzacji itp

  • 12 sie 2010

    [quote]to chłopaki pojezdzili w slukowicach poraszka tych kreciolkow powodzenia zycze.[/quote]

    no a wiesz co jest w zamian??
    impreza nie jest odwołana, moim zdaniem będzie jeszcze fajniejsza zresztą wszystko jest na stronie klubu

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    PJ - jesli uwazasz ze krecenie po placyku moze byc fajniejsze od odcinka drogowego to gratuluje:)

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    w innym wątku zapytałem, ale nie było mnie 2 dni. Powiedzcie mi co się konkretnie stało , że fajna impreza się wywaliła? Pytam poważnie i nie uszczypliwie ani zaczepnie. Po prostu szkoda. Tego co jest w zamian też nie ogarniam bo na stronce nadal wisi rally Sprint o puchar Sułkowic a w uzupełniającym drugi BP Cup i to chyba w połączeniu z drugim placem. Mało informacji na dwa dni przed imprezą.

    Lista mi natomiast imponuje, 30 załóg to fajna sprawa.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    [quote]PJ - jesli uwazasz ze krecenie po placyku moze byc fajniejsze od odcinka drogowego to gratuluje:) [/quote]
    Timon , masz racje uliczny jest fajniejszy i widowiskowy ale fajnie zrobiony plac też ma sporo zalet. Jechałeś kiedyś rozciągniętą "rozetę Wróblewskiego" (wpisz w google). U Lampy są możliwości ku temu, właśnie rozetkę proponuje a nudno nie będzie. Co ciekawe rozetka preferuje styl i technikę a nie auto i moc. Fajna sprawa.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Szkoda, naprawde szkoda.. Ptaszki ćwierkają że Policja stawia teraz imprezom amatorskim chore wymagania dotyczace zabezpieczenia:/ i prawdopodobnie to było przyczyną. Z listy 30-stu załóg już odpadło około 10-ciu osób bo jednak jazda na placu to nie to samo...szkoda furaczków:/ Niestety imprez drogowych jak na lekarstwo i raczej lepiej nie bedzie:( Pozostają tylko tory.. Wielka szkoda, patrząc na listę zapowiadała się fajna rywalizacja ze świetną ekipą:(

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    szkoda cholera bo brzmiało to wszystko na prawdę fajnie. Rozumiem Policję jeżeli coś jest nie zapięte do końca, ale jeżeli był plan zabezpieczenia to o co konkretnie poszło, bo na pewno nie o to że za mało taśmy ;) ?
    A swoją drogą co do wojewódzkich rangersów -przez których tego typu imprezy muszą przejść- to ponoć lada chwila będzie zmiana ale kłopot w tym, że na gorsze i będzie jeszcze ciężej. Choć jak to mawia mój znajomy łatwiej czy trudniej ale nawet parasol w d..e można otworzyć.
    A tak a`propos skoro napomknąłeś, nie wiesz co tam z tym torem z natryskami śliskiej nawierzchni i boxami dla kartów?

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    FILMIK DLA WSZYSTKICH CO MYŚLĄ ŻE TAŚMA ICH OCHRONI NIESTETY TAKICH LUDZI JEST WIELE :( MINUS DLA ORGANIZATORA ZA POZOSTAWIENIE LUDZI NA WYLOCIE Z ZAKRĘTU !!

    http://www.youtube.com/watch?v=z-FIm8zC7GQ&feature=player_embedded

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    szkoda, bo drogowy odcinek to nie to samo co parking :( No i dyby nie gaz w aucie to pewnie bym się przejechał, ale to za dużo kombinacji, których wole nie robić.

    Co do tej taśmy to zawsze trzeba z głową kibicować i mieć wyobraźnie, co się może stać i jakie mogą być tego konsekwencje.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Civic "z głową kibicować" tak jakbyś kierował do prawdziwych kibiców którzy doskonale wiedza co robić. Niestety to organizator ma pomyśleć za wszystkie blondynki które nawet nie wiedzą gdzie stanąć i w którą stronę patrzyć. Właśnie po to jest plan zabezpieczenia, nawet jeżeli zrodzony tylko w głowie.

    Zwróć uwagę na gości w kamizelkach i ich zachowanie. Sam stoi na wypadkowej a z tyłu pod nogami ma płot. Strzał i kompletna bezradność, nie wie gdzie jest , nie wie co robić no to poszedł oglądać rannych !!!
    Pomyślał i poleciał jakiś chłopak bez koszuli ostrzegać kolejną załogę. Gość w jakiejś czapce podpowiada kierowcy (można zrozumieć, uderzył w ludzi) o karcie NOK, zostaje około minuta do rozpoczęcia procedury wypadkowej a kamizelki dalej się pałętają. Nie dzwonią, pewnie nikt im nie dał nr kierownika zabezpieczenia.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    ViV "Niestety to organizator ma pomyśleć za wszystkie blondynki..."
    organizator organizatorem, ale łeb trzeba mieć na karku, aby po udanej imprezie, czy to jako zawodnik, czy jako kibic można go było potem spokojnie zalać :)

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Drogowy będzie jak spełnimy jeden warunek wtajemniczeni wiedzą dobrze jaki jest to pierdoła dlatego czekajcie cierpliwie.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    [quote=Vivaldi]szkoda cholera bo brzmiało to wszystko na prawdę fajnie. Rozumiem Policję jeżeli coś jest nie zapięte do końca, ale jeżeli był plan zabezpieczenia to o co konkretnie poszło, bo na pewno nie o to że za mało taśmy ;) ?
    A swoją drogą co do wojewódzkich rangersów -przez których tego typu imprezy muszą przejść- to ponoć lada chwila będzie zmiana ale kłopot w tym, że na gorsze i będzie jeszcze ciężej. Choć jak to mawia mój znajomy łatwiej czy trudniej ale nawet parasol w d..e można otworzyć.
    A tak a`propos skoro napomknąłeś, nie wiesz co tam z tym torem z natryskami śliskiej nawierzchni i boxami dla kartów? [/quote]
    Poszło o to że naszej szanownej władzy( policja) trzeba dać info minimum 30 dni przed planowaną imprezą chodzi o wojewódzką komendę impreza w jasienicy napewno będzie tylko troszkę póżniej.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    [quote=Civic]szkoda, bo drogowy odcinek to nie to samo co parking :( No i dyby nie gaz w aucie to pewnie bym się przejechał, ale to za dużo kombinacji, których wole nie robić.

    Co do tej taśmy to zawsze trzeba z głową kibicować i mieć wyobraźnie, co się może stać i jakie mogą być tego konsekwencje. [/quote]
    Zawsze możesz za 50 wlać 98 napewno pójdzie wtedy.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Michał, nie chodzi o to czy chce iść, czy nie (bo różnicy praktycznie żadnej nie ma, no może tylko w portfelu przy tankowaniu :), ale o sam fakt grzebania przy instalacji. Nie znam się na tym, to co będę modził jeszcze gwarancję stracę :)
    PS: różnica na określonym odcinku przy V-max jest ok 10-15km/h jeśli chodzi o benzyna/gaz.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    [quote=michalsko1]Drogowy będzie jak spełnimy jeden warunek wtajemniczeni wiedzą dobrze jaki jest to pierdoła dlatego czekajcie cierpliwie.[/quote] chyba "słowo" pierdoła to tak luźno rzuciłeś, bo wojewódzka gra tu pierwsze skrzypce a wydanie ich zgody to najtrudniejsze szczególnie naszej, upalaniu nieprzyjaznej małopolskiej policji. Tym razem się wykpili terminem.

    Już zarządowi dawałem meilem jedną ściągę wraz z tłumaczeniem na ludzki język ściągi imprez o charakterze masowym ale wrzucę i tutaj co by znów nie zginęło bez wieści : http://www.pzm.pl/userfiles/2009-pliki/Samochody/2010/rajdy/zalaczniki_KJS/Poradnik_Organizatora_KJS.pdf czytać od strony 13 a szczególnie 33-34 (choć mi się podoba str 11 ;D ). Na 60 dni przed imprezą ustalasz z Policją, równolegle występujesz do właścicieli gruntów a nie po kolei. Potem tylko mieszasz opiniami.

    a do zarządu który może postara się tym razem przyjąć do wiadomości: przy kolejnym terminie bez dobrego planu zabezpieczenia do małopolskiej wojewódzkiej nawet nie ma się po co wybierać, aby to nie była kolejna ich wymówka.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Po prostu trzeba zgłosić to min. 30 dni przed planowaną imprezą tego nawet nie wiedział komendant w Myślenicach to jest ta pierdoła plan zabezpieczenia jest i to dokładny.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Od dawna wiadomo jakie wymagania stawia Policja ALE JAKOŚ INNYM UDAJE SIĘ ZORGANIZOWAĆ IMPREZY DROGOWE,zobacz najbliżej nas Łapanów.
    Są dwa wytłumaczenia tego niepowodzenia,nieudolność organizatora albo ktoś życzliwy pościelił i cieszy się teraz że rozwalił fajnie zapowiadającą się imprezę.
    Zamiast działać prowadziło się jakieś wojenki to efekt widać.
    A może tak do zabezpieczenia kolejnej imprezy zatrudnić honorowych członków których podobno się namnożyło będzie jakiś pożytek .

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    [quote=michalsko1]tego nawet nie wiedział komendant w Myślenicach [/quote]słucham? buuuhahaha od kogo to słyszałeś od samego komendanta? Przecież jak chcieliśmy robić na ul.Marka i wręcz prosiłem prezesa aby w końcu składać zezwolenia (czego się nie doczekałem) po tym jak Civic sprawdził procedurę i kolejność , miał ze 2 razy mówione, że procedura trwa ustawowo 2x30dni więc na 60dni wcześniej trzeba równolegle składać wszędzie.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Nam powiedział co innego ale wy wiecie lepiej.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Michał zastanów się ile razy miejscowa Policja przerabiała prolog krakowskiego i nagle nie wie jaki jest wymagany okres? Z innej strony: prezes organizując któryś raz trial a tym razem mistrzostwa świata przy naborze na sędziów i później już w MSM słyszałem ze 3x od prezesa, że w kwietniu już poszukuje chętnych do sędziowania bo zostały złożone przez PZM pisma o zezwolenia i uzgodnienia do gminy, starostwa, lasów państwowych i policji ponieważ tyle trwa procedura a wszystko musi być zapięte na wrzesień. Kwiecień/maj --> wrzesień a teraz brakło 30dni bo nawet komendant nie wiedział? Klei Ci się to w całość? Byłeś na Mostowej, zamykałeś sam parking i mówiłem Ci że zgoda na gminny parking może trwać do 30dni (udawało nam się uzyskać do 2 tygodni) a co dopiero opierając o rangę wojewódzką która jak słyszy rajd to jest chora. Chodzi o to , że wojewódzka ma to do siebie, że doszuka się wszystkiego aby nie dodawać sobie roboty, jeżeli samemu strzelając sobie w kolano daje się podstawę do tego zatem policja zaciera ręce i odpowiedź ich jest krótka.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    [quote]Od dawna wiadomo jakie wymagania stawia Policja ALE JAKOŚ INNYM UDAJE SIĘ ZORGANIZOWAĆ IMPREZY DROGOWE,zobacz najbliżej nas Łapanów.
    [/quote] gościu masz racje, podobnie podchodziliśmy robiąc u nas 3 kręciołki : u nas mogą "obcy" a my nie potrafimy? i dało się. Co do dróg, różnica polega na tym że Marek który kręci w Łapanowie i Niepołomicach (chodzą różne opinie, np że jest specyficzny, że dużo mówi) ale posiada ogromną wiedzę rajdową (sędzia,ochroniarz,kierowca). Nie zapomina o zezwoleniach, o wymaganych terminach, zna kolejność, wie jak zabezpieczyć, zdaje sobie sprawę z konsekwencji a przede wszystkim posiada zdolność słuchania. Po trzecim razie Policja wie już , że będzie tam dobrze i jest "uśpiona". U nas też już była "uśpiona" dobrą organizacją, ale wystarczył jeden raz i jest do granic "czujna" odpowiadając oficjalnie jak wiadomo.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    wcale się nie dziwię służbą odpowiedzialnym za odbiór papieroligi, bo skoro przychodzi klub organizować imprezę nie znając procedur, terminów, przepisów to lepiej niech się kręci po parkingach prywatnych. No chyba, że znów rzuci słupki na drogę i ją sobie ot tak zamknie, a to już przerabialiśmy. Pewnych rzeczy się nie da ominąć...

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    jeżeli masz odwagę i nazywasz sprawy po imieniu to musisz uważać, bo możesz majestat obrazić uprawiając czarnowidztwo ... ja nie uważałem i tak usłyszałem.

    A w sumie skoro to nie było nic wielkiego jak zapewniano to może drugi raz szarpną podobnie ... :-D ... chyba,że coś jednak przepychanki wniosły i rozum powrócił czego do końca nikt nie przyznał.

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    Przemek albo lepiej Kuba mam wielką prośbę. Macie coś o wanklu w rajdach? Od ostatniego BP Cup nie daje mi spokoju 1300 wankla w 5 grupie, a nie miałem czasu sprawdzać. Z ciekawości chciałem znaleźć przelicznik lub mocowanie regulaminowe. Generalnie tzn logicznie i w maju i obecnie słusznie zrobione ale jest to gdzieś napisane? Doszukałem się przelicznika x3 z pojmności ale nic oficjalnego.

    Cytuj

Odpowiedz