Forum » Edukacja

LO na Zarabiu

  • 22 kwi 2011

    ja jestem absolwentką tej szkoły. Nigdzie indziej nie ma tak cudownego klimatu, nauczyciele jak nauczyciele nie zawsze się z nimi zgadzałam ale byli fantastyczni. Chodziłam do biol chemu polecam każdemu tą klasę. bardzo dużo nauki, ale lżej jest na studiach. Z mojej klasy 70 % osób studiuje na UJ lub CM UJ na studiach dziennych. myślę że warto do tej szkoły się dostać. Życzę tego każdemu

    3 2 Cytuj
  • 30 kwi 2011

    Witam pisze żeby ustrzec innych przed błędem jaki popełniłam ja :)
    hmm no cóż gadki na temat tego ze I LO jest najlepsze itp itd zrobiły swoje i co poszłam tam ... i żałuje jak niczego innego w życiu ;/;/
    cóz atmosfera drętwa nauczyciele ważni profesorowie a maja jedynie głupie magisterki ;/
    3 budynki obskurne niedogrzane ;/
    osobiście nie polecam nie ma to jak Zarabie a skąd to wiem ??? znajomi ,znam sporo nauczycieli i mieszkałam w internacie także ;))

    7 2 Cytuj
  • Wojciech 1 maj 2011

    Eee, nie wiem czemu ale takie dziwne wrażenie mam że I LO im. Kościuszki jest jedynym odnośnikiem dla LO z Zarabia. W Polsce jest mnóstwo liceów i techników, nie tylko dwa myślenickie:P Tak tylko tytułem wstępu. Do jakiejkolwiek szkoły się nie pójdzie trzeba liczyć na farta że wypadkowa zespołu klasowego, kadry nauczycielskiej itp. będzie korzystna. Ja miałem szczęście i "na Kościuszki" trafiłem na ciekawych ludzi w klasie i nauczycieli (choć nie wszystkich), którzy na swojej robocie znają się jak nikt inny. I ludzie, którzy nie chodzili do I LO po co się o nim wypowiadają jak nie mają pojęcia co tam się dzieje i vice versa. Też znam kupę ludzi z Zarabia ale nie ośmielę się powiedzieć, która szkoła lepsza, tym bardziej że szkoła mieszcząca się na Zarabiu jest szkołą beznadziejną. Wiem że pewne patologie można na pewno znaleźć i tu i tam. Ale jakie, to już zachowam dla siebie.

    6 4 Cytuj
  • 2 maj 2011

    W pewnym sęsie zgodzę się z Tobą, że panuje tam patologia, bo tam biorą i eksperementują na sobię różne śrotki. Ale jak ktoś ma silną wolę to nie weznie nigdy.

    1 2 Cytuj
  • 8 maj 2011

    Rok Ilość zdających Zdawalność egzaminu maturalnego ILO im. T. Kościuszki w Myślenicach
    2005 386 98,7%
    2006 351 99,1%
    2007 346 100%
    2008 351 99,7%
    2009 332 100%
    2010 342 100%
    Oto oficjalne dane z broszury wydanej przez powiat myślenicki ^^^

    5 3 Cytuj
  • 8 maj 2011

    Sam na zarabie chodzilem, ale juz jakis czas temu skonczylem (8 lat) i bylo naprawde mega :) studia panstwowe idzie skonczyc bez wiekszych klopotow, czego jestem zywym przykladem (UP - Fizyka z astronomia i informatyka). Pozniej rok pracowalem w tej szkole i polecam :) naprawde fajna atmosfera i gdyby tak nie bylo, to nie wracalbym tam do miesiac na precelka z maslem :)

    7 Cytuj
  • 5 cze 2011

    Zajebista szkoła, super nauczyciele, gorąco polecam wszystkim ;D 3 lata które zapamiętam na zawsze

    9 2 Cytuj
  • 7 cze 2011

    a klasa pol-hist? chciałam do kościuszki do ang-hist, ale czytając wypowiedzi i słuchając znajomych zaczęłam się wahać, a czasu coraz mniej...

    3 Cytuj
  • 7 cze 2011

    ile pkt do tej szkoly?

    1 Cytuj
  • 7 cze 2011

    120 na spokoju cie przyjmą, 90 tez starczy ale po rekrutacji ;p

    1 Cytuj
  • 8 cze 2011

    Czytam te wszystkie opowieści o niesamowitym klimacie Zarabia, o wspaniałych nauczycielach i znakomitych uczniach. Cieszy mnie to, że ludzie dobrze czują się w tej szkole, co jest rzeczą ważną. Martwi mnie dla odmiany to, że uczniowie tej szkoły na ogół słabo radzą sobie z egzaminem maturalnym. Mam tutaj na myśli to, że wyniki z matur podstawowychsą strasznie nijakie, a do rozszerzonych mało kto w ogóle przystępuje i skutki na ogół też są nieciekawe.

    Mało kto robi coś ponad to, czego się tutaj od niego wymaga (a wymaga się najczęściej zaliczenia matury na poziomie podstawowym i w gruncie rzeczy niczego więcej - nawet, jeżeli dany przedmiot nauczany jest na poziomie rozszerzonym). Nikt nie bierze udziału w olimpiadach. Brakuje przedmiotowych kół zainteresowań.

    Nim ktoś zaatakuje to, co napisałem, powinien uwzględnić to, że atakuje nie tyle czyjąć opinię, co zbiór ogólnodostępnych faktów (vide EWD, czy jakiekolwiek inne opracowania wyników maturalnych).

    W mojej opinii jest to po prostu straszliwie przeciętna szkoła z miłą atmosferą, przeciętnymi uczniami i dobrymi nauczycielami (wyjątkiem jest jedynie klasa biologiczno-chemiczna). Jeżeli ktoś marzy o wielkiej przygodzie intelektualnej, to radzę wybrać się do Krakowa. Jeżeli ktoś chce przyjemnie spędzić czas, to warto chyba rozważyć "Tytusa". Nie twierdzę w tym miejscu, że nie można tutaj dobrze zdać matury rozszerzonej, ale wymaga to ogromnej samodzielności.

    11 14 Cytuj
  • 8 cze 2011

    Jeżeli "martwi Cię" niski poziom na Zarabiu to wybierz inne "elitarne" liceum. Nie jest prawdą, że wyniki matur są kiepskie, jeżeli chcesz się uczyć to masz tu sporo możliwości. Co do kół zainteresowania to proponuję zajrzeć na stronę szkoły "Klub Ośmiu", Koło Turystyczne "Gazda", wolontariat, itd. Ja gdybym mógł wybierać jeszcze raz to bez zastanowienia wybrałbym tą samą szkołę, podobnie jak większość mojej klasy.

    9 3 Cytuj
  • 9 cze 2011

    Niestety muszę dodać swoje trzy grosze. Moje dziecko chodzi do I LO . Mam nadzieję, ze dobrze zda maturę, także tę rozszerzoną. Tak jak większość jej klasy. A że mnie ( i pozostałych rodziców) kosztuje to sporo kasy ( 90% kolegów mojego dziecka chodzi na korepetycje z jednego, dwóch czy więcej przedmiotów) - no cóż, czego nie zrobi troskliwy rodzic. A do "orderów" będzie wystawiana tylko jedna pierś - wspaniale przygotowująca szkoła.

    16 3 Cytuj
  • 21 cze 2011

    [quote=gość: hen] W mojej opinii jest to po prostu straszliwie przeciętna szkoła z miłą atmosferą, przeciętnymi uczniami i dobrymi nauczycielami (wyjątkiem jest jedynie klasa biologiczno-chemiczna). [/quote]
    Po pierwsze chciałm Cie zjechać o to dlaczego masz jakieś wąty do klasy biologiczno- chemicznej?!
    Sama chodze do tej klasy i mam naprawde wspaniałych nuczycieli, jakoś tą pierwszą klasę sończyłam nie? Więc sama wiem.
    A po drugie od uczniów nie mozna wymusić nauki, liceum mozemy skończyć lub nie i to nie zalezy od nauczycieli albo czegoś innego lecz od własnych chęci.
    Liceum kościuszki ma dobrych uczniów bo idą tam same prymusy z średnią 5.0 a wychodzą z ledwie 4.5 A unas są osoby które przychodzą z niską średnią ale wychodzą lepiej niż kościuszka.
    To chyba by było na tyle, naprawde wam polecam nasze liceum lkimat to nie wszystko una sjest poprostu samo w sobie zaje*iście!! :)

    Pzdr wszystkim a szczególnie biol-chemowi!!

    8 1 Cytuj
  • 22 cze 2011

    Wiecie co, niech nie wypowiadają się lepiej osoby z zewnątrz. Chodzę do tej szkoły i wiem najlepiej, że osoba, która chce zdać coś więcej niż maturę podstawową spokojnie sobie poradzi. Nauczyciele mają ogromne chęci do pracy z uczniami, jeżeli widzą, że komuś zależy choć trochę zrobią wszystko, aby mu się udało. A jak ktoś nie chce się uczyć i idzie po najmniejszej linii oporu, to choćby do piątki do Krakowa poszedł to zda maturę przeciętnie. Wszystko zależy od pojedynczego ucznia, a Nasza szkoła DAJE SZANSĘ!! A statystyki są do niczego. W naszej szkole są i słabi i wybitni uczniowie. Jak w każdej. I od nas zależy kim my będziemy, od NASZYCH ambicji! I niech nikt mi nie wmawia, że tutaj nie ma perspektyw, bo w tej szkole tyle się dzieje, ile w żadnej. SĄ kółka zainteresowań i te przedmiotowe, wymiany, wycieczki, współprace... Tylko trzeba się o nie zapytać, bo żaden nauczyciel nie będzie za nikim chodził i się prosił!! To nie jest podstawówka, że wszystko podadzą nam na tacy. Jesteśmy już prawie dorośli i sami musimy zadbać o własne interesy!

    16 1 Cytuj
  • 23 cze 2011

    "[...],a Nasza szkoła DAJE SZANSĘ!!" Ludzie proszę! Nie wypisujcie głupot! Znam masę ludzi, powtarzam masę, która po Zarabiu owszem dostała się na studia do państwowych uczelni jak AGH czy UJ, ale co z tego skoro więcej jak 3/4 z nich po 1 semestrze odpadła. Smutne nie? Co więcej przypatrzmy się strukturze osób uczęszczających na myślenickie "pseudostudia"(celowo piszę pseudo bo to co się tam wyrabia to jest jakaś farsa). Spora grupa "studentów" wywodzi się z LO na Zarabiu.

    5 12 Cytuj
  • Jakub 23 cze 2011

    Ależ batalie toczycie :) NIe spróbujesz jedna z drugim to się nie przekonacie czy warto czy nie. To forum jest tak obiektywne że ja:) moja opinia też będzie mało obiektywna bo sam tą szkołę kończyłem, kilka dobrych latek temu. teraz to chyba inna bajka, niż za moich czasów, ale jakbym miał opcje to jak najbardziej bym tam wrócił. W zasadzie nie było belfra który mnie jakoś przesadnie wnerwiał, mało tego- jak mnie z internatu wywalali to też byli dosyć mili :D

    10 1 Cytuj
  • 28 lip 2011

    NIE ZGADZAM SIĘ Z KRYTYKĄ 1 LO W MYŚLENICACH.UZNAJE SIĘ,ŻE JEST ONO LEPSZE OD ZARABIA I WIELU TO POTWIERDZA.LICEUM NUMER 1 KOŚCIUSZKI MA RENOMĘ,TRADYCJĘ I FAJNĄ ATMOSFERĘ.POZA TYM CO ROKU UCZNIOWIE Z 1 LO ZDAJĄ MATURĘ LEPIEJ NIŻ ICH RÓWIEŚNICY Z ZARABIA,A JAK WIEMY - MATURA TO PRZEPUSTKA NA STUDIA!KAŻDA SZKOŁA MA SWOJE + I -, TAK SAMO ZARABIE JAK I KOŚCIUSZKA.NA TEMAT POZIOMU NAUCZANIA NA ZARABIU NIE BĘDĘ SIĘ WYPOWIADAĆ,NIE ZNAM DOKŁADNIE TAMTEJ SZKOŁY,ALE TAK JAK MÓWIĘ - MATURA LEPIEJ WYCHODZI W KOŚCIUSZCE.
    JAK KTOŚ CHCĘ SIĘ UCZYĆ I ZDAĆ DOBRZE MATURĘ,JEŚLI BĘDZIE PRACOWAĆ - JEST W STANIE TO ZROBIĆ.OBOJĘTNIE DO JAKIEGO LO PÓJDZIE.NAUCZYCIELE MAJĄ TYLKO POMAGAĆ,ALE ONI ZA UCZNIÓW MATURY NIE NAPISZĄ.

    9 13 Cytuj
  • 28 lip 2011

    Wyniki matur
    http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/6111_21_wyniki%20MAT_12_1.pdf
    II LO na 207 zdających zdało 176
    I LO na 339 zdało aż 331

    8 7 Cytuj
  • 30 sie 2011

    PROSZĘ! OSTATNI WPIS DANIELLA MÓWI SAM ZA SIEBIE.
    NIE MA SENSU KŁÓCIĆ, SIĘ KTÓRA SZKOŁA LEPSZA. KAŻDA MA SWOJE + I -
    UWAŻAM,ŻE KOŚCIUSZKI JEST DOBRĄ SZKOŁĄ I JA JAKOŚ NIE ŻAŁUJE WYBORU

    3 9 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Ej jak jest z tym systemem punktowym??
    Bo kurczę nie wiem i boję że sobie przez to nie poradzę

    1 2 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    Nie bój się! Pod koniec roku szkolnego robiono ankietę, czy system jest ok. 90% uczniów powiedziało, ze chcą, zeby został. Argumentowali tym, ze jest sprawiedliwy, eliminuje "wypłakiwanie" ocen na koniec roku ( co większość normalnych uczniów denerwuje), powoduje, ze nie ma miejsca na "ulubieńców". A poza tym moiżesz sobie w każdej chwili wyliczyć jaka Ci ocena wychodzi na koniec.

    10 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    Moim zdaniem system punktowy faktycznie jest bardzo sprawiedliwy. Nie ma tak, że jakiś nauczyciel obniży Ci ocenę, bo Cię nie lubi. Taka ocene Ci wychodzi i kropka. Aśka również ma rację, w każdej chwili możesz zobaczyć jaka ocena Ci wychodzi, ile pkt musisz dostać żeby podnieść lub utrzymać ocenę. System bardzo przyjazny uczniowi.

    15 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    Kościusuki szkółka dla snobów nierobów m oczywiście nie generalizując.

    13 5 Cytuj

Odpowiedz