Forum » Edukacja

Jakie gimnazjum

  • 17 lip 2011

    [quote=gość: JA !] Najgorsze jest to, że ludzie utożsamiają sobie tą szkołę z "biedakami z blokowisk". Prawda jest taka, że uczy się tu mnóstwo zdolnych dzieciaków zarówno tych "osiedlowych" jak i z innych części Myślenic, czy pobliskich miejscowości. O gim. 1 słyszałam masę negatywnych opinii. O tym, że są klasy elitarne, że "bogate dzieciaki" równają tych biedniejszych z błotem. Czyli generalnie, jeśli Twoi rodzice nie są lekarzami, prawnikami itp. nie masz szans. [/quote]

    Moi rodzice nie są lekarzami, prawnikami ani nic w tym stylu, a jakoś nie byłam gnojona. I może i jestem wyjątkiem, ale nie utożsamiam sobie gimnazjum na osiedlu z - jak to określiłaś - blokowymi biedakami. Owszem- zdarzają się klasy złożone tylko lub w większości z dzieciaków, które mają nadzianych rodziców, ale to nie zmienia faktu, że ja chodząc do Jedynki nie spotkałam się z tym, żeby którekolwiek z nich mieszało z błotem tych, którzy mają mniej kasy od nich.

    15 17 Cytuj
  • 17 lip 2011

    Popieram Monika91. Też jestem absolwentem tegorocznym gimnazjum nr 1 i nigdy nie spotkałem się z żadnymi przejawami poniżania innych, a tym bardziej z powodów finansowych. Wręcz przeciwnie. W mojej klasie wszyscy ze sobą bardzo dobrze współpracowali , aby osiągnąć jak najlepsze wyniki nie tylko w nauce , ale także w innych ( dawna tzw.LIGA KLAS).

    10 16 Cytuj
  • 18 lip 2011

    Ligi Klas nie pamiętam, ale nic dziwnego skoro ukończyłam to gimnazjum jakieś 4 lata temu. Ja już powoli zapominam, że w ogóle kiedykolwiek do jakiejkolwiek szkoły chodziłam.

    3 5 Cytuj
  • 2 sie 2011

    [quote=gość: obser] Myślę , że ocenianie szkół przymiotnikami : lepsza- gorsza jest niepotrzebne. Nie ma możliwości porównywać, bez podawania kryteriów. Uważam , ze powinno się tutaj dyskutować o ofercie edukacyjnej jakie dają poszczególne gimnazja. O tym , jakie dodatkowe zajęcia, programy edukacyjne, konkursy, proponują , aby uczeń mógł się rozwijać .To jest ważne .Czy nie tak? [/quote]
    Jeźeli chodzi o oferte gim na Zarabiu to prosze bardzo: zajecia sportowe wszystkie mozliwe, łącznie z strzelnica od ostatniego roku( wszystkie obiekyu na miejscu, oprocz basenu) kolo plastyczne, chór, kolo turystyczne, filmowe, teatralne, cała gama zajec wyrównawczych oraz zajec dla uczniów zdolnych, dodoatkowo dzialajaca swietlica swietnie profesjonalanie prowadzona, po lekcjach i przed.U nas w szkole nie ma mundurków i jakos sobie radzimy, co prawda nauczyciele wymagajacvy i scigaja za paznokcie, wlosy maolowane lub makijaz ale coz tak juz jest w gimnazjum.
    Jezeli chodzi o wyniki egzaminow coz moze i Jedynka ma lepsze ale skoro ida tam najlepsi uczniowie tao jakie moga miec wyniki? Choc szczerze mówiac doatalam sie do Kosciuszki bez problemow zreszta wiekszosc mojej klasy uczy sie tam gdzie chciiala a ukonczyli Gim 3 na Zarabiu

    12 13 Cytuj
  • 2 sie 2011

    To powyżej to mi raczej autoreklamą śmierdzi...

    10 12 Cytuj
  • 3 sty 2012

    A co powiecie o gim3 na Zarabiu ?

    4 10 Cytuj
  • 5 sty 2012

    [quote=gość: 6usav] Tylko G1! [/quote]
    Dokladnia.

    7 17 Cytuj
  • 5 sty 2012

    [quote=gość: Monia123] [/quote]
    Zarabie najlepsze.

    9 14 Cytuj
  • 5 sty 2012

    [quote=gość: ] Ja skończyłam kilka dobrych lat temu gim. nr 2 na osiedlu. Był to najlepszy okres w całym moim szkolnym życiu. Najgorsze jest to, że ludzie utożsamiają sobie tą szkołę z "biedakami z blokowisk". Prawda jest taka, że uczy się tu mnóstwo zdolnych dzieciaków zarówno tych "osiedlowych" jak i z innych części Myślenic, czy pobliskich miejscowości. O gim. 1 słyszałam masę negatywnych opinii. O tym, że są klasy elitarne, że "bogate dzieciaki" równają tych biedniejszych z błotem. Czyli generalnie, jeśli Twoi rodzice nie są lekarzami, prawnikami itp. nie masz szans. Żebyście mnie nie zbojkotowali- sama rozmawiałam jakieś 2 czy 3 lata temu z córką mojej nauczycielki z dawnych lat, która już po tygodniu chciała się wynieść z tej szkoły. Poza tym, moim zdaniem jeśli ktoś chce się uczyć, to nauczy się i wyjdzie na ludzi chociażby chodził do najgorszego gimnazjum w mieście. Tak samo dużo negatywnych i pozytywnych opinii znajdzie się o każdej ze szkół. Dodam, że po skończeniu "Dwójki" bez problemu dostałam się do Krakowskiego liceum. [/quote]
    Ja też:)

    8 7 Cytuj
  • 6 sty 2012

    Uważam że Gimnazjum nr 2 na osiedlu jest najlepsze

    20 18 Cytuj
  • Marcin 13 kwi 2012

    Najlepsze wg mnie jest gimnazjum numer 3 na Zarabiu

    13 11 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Kiedy ja chodziłam do gimnazjum, mniej więcej 4 lata temu je skończyłam (a chodziłam na Zarabie), wtedy 3ójka była najlepsza. Naprawdę dobrzy nauczyciele, całkiem niezła atmosfera, wyniki egzaminu mieliśmy chyba wtedy najlepsze spośród myślenickich gimnazjów. Teraz nie wiem, jak jest w innych gimnazjach, ale w trójce zrobiło- kolokwialnie mówiąc: "bydło". Te dzieciaki zachowują się jakby ich z zoo wypuścili. Kiedy odwiedzam to gimnazjum i widzę nauczycieli, którzy jeszcze mnie uczyli, to jest mi ich naprawę żal. Znerwicowani, bez tej radości i zapału co kiedyś. Widać, że ta dzieciarnia ich wykańcza. A szkoda...

    16 1 Cytuj
  • 30 maj 2012

    Witam,
    jestem rodzicem napiszcie jakie wrażenia macie po Gimnazjum nr 2 bo moje dziecko się tam wybiera , czy nauczyciele są wymagający i ok ? Słyszałam o klasie o profilu matematycznym czy ktoś z Was konczył taką klasę ?

    8 6 Cytuj
  • 31 maj 2012

    Witam
    Moja córa uczęszcza do tego gimnazjum i właśnie do klasy matematyczno-informatycznej nauczyciele ok, ogólnie zarówno moje dziecko jak i ja jesteśmy bardzo zadowolone.Tak sie składa że w tym roku do pierwszej klasy tego gimnazjum idzie mój młodszy syn także do klasy matemetyczno- informatycznej.Dzieci w tej klasie mają możliwość dodatkowych zajęć które udoskonalają ich wiedzę i zainteresowania.Mam wielu znajomych których dzieci kończyły gimnazjum nr 2 także tą klase o tym profilu i naprawdę byli i są zadowoleni ponieważ byli przygotowani do dalszej edukacji po zakończeniu gimnazjum

    12 10 Cytuj
  • 31 maj 2012

    Każde gimnazjum ma swoje plusy i minusy. W każdym jest grupka tak zwanego "bydła", dzieciarni, którym jedynym celem jest gnojenie wszystkich i wszystkiego...

    22 1 Cytuj
  • 5 cze 2012

    Ja z tego gimnazjum miło wspominam tylko 3 nauczycieli : pana Wiącka, pana Janasa oraz pana Pietrzaka

    14 4 Cytuj
  • 6 cze 2012

    Pani Alu dziękuję za odpowiedź :) i pozdrawiam

    6 2 Cytuj
  • 10 cze 2012

    No i co tu wybrać??????????????????

    2 3 Cytuj
  • 13 cze 2012

    oczywiście tylko "JEDYNKA" ( tylko tam już dawno nie ma miejsc.......)

    6 19 Cytuj
  • 13 cze 2012

    Nie tylko ,,Jedynka'' gimn nr 2 na osiedlu też jest dobrą szkołą,i nabór zwłaszcza do klasy matematyczno -informatycznej w tym roku jest bardzo duży mój syn do tej klasy sie wybiera.Co do gimn nr 1 mam inne zdanie szkoła jest wypromowana,nic wiecej.Myśleliśmy o Jedynce ,ale po rozmowach przeprowadzonych z poszczególnymi osobami stwierdziliśmy że mimo że nasze dziecko uczy sie bardzo dobrze do tego gimnnazjum nie pójdzie, wybraliśmy gimn nr 2 klase matematyczno -informatyczną.Z doświadczenia rodziców dzieci uczęszcających do tej szkoły wiem że na osiedlu jest lepiej

    19 8 Cytuj
  • 21 cze 2012

    Moje dziecko też idzie do gimnazjum nr 2 na osiedlu i do tej wspomnianej klasy matematyczno-informatycznej.Szkoła i nauczyciele w porządku.Córka kończyła jakiś czas temu to gimnazjum i byliśmy i nadal jesteśmy bardzo zadowleni,po tej szkole bez problemu dostała sie do bardzo dobrego liceum w Krakowie,a obecnie jest na studiach.Co do gimnazjum nr 1 to bardzo bym sie zastanawiała czy posłać tam moje dziecko z różnych powodów....

    15 4 Cytuj
  • 21 cze 2012

    Moje dzieck chodzi do jedynki i jestem bardzo zadowolona.
    Szkoła jest mała ale atmosfera jak najbardziej ok i nie mam nic abosolutnie NIC do zarzucenia tej placówce. Moje dziecię wręcz pokochało tę szkołę.

    7 17 Cytuj
  • 22 cze 2012

    to skoro wszytcy sie wypowiadaja to moze i ja sie wypowiem a mam duzo o gim1 bo w tym roku wychodze z niego i jestem ZADOWOLONY i nie zmienilbym tej szkoly
    powiem tak
    to nie jest szkola dla kujonow albo jak ktos okreslil bogaczy tylko osob ktory sa albo chca byc uzdolnione
    i powiem w prost
    cale 3 lata przespalem na lekcjach i przechodzilem na wagary i nie otworzylem ani na chwile podrecznika dzialo sie oj dzialo przez te 3 lata ale wynioslem z niego duzo wiecej niz moi koledzy z gim2
    po prostu nauczyciele maja podejscie do uczniow i umieja nauczyc. Tyle w temacie
    co prawda jest tu czasem bydlo, sa tez grupy kujonow ale z kazdym idzie dojsc do ladu
    moich kilku kolegow w tej chwili idzie do zawodowki albo technikow a reszta jak leci skladali podania do kosciuszki i na 2 miejsce do tytusa
    owszem bywa ze sie mozna wkurzyc o niesprawiedliwe ocenianie ale jak ktos wkurzy nauczyciela to ma za swoje i bywa faworyzowanie ale jak ktos ma checi i zdolnosci to wyjdzie z tad z palcem w "4 literach"
    jestem zadowolony z tego wyboru mimo ze wlansie koncze nauke w tym gimnazjum i chcialbym tu wrocic ! no i najlepsi nauczyciele ! pozdrowienia dla pana pietrzaka, janasa, mosieznego, bieli, liszki, czepiela, kosteckiego, serwinskiego, fornalika, pani oliwy janik no i oczywisnie pani danusi ! :)

    chcialem dodac ze nie uczac sie nic egzamin z matematyki napisalem na 100% :)

    11 15 Cytuj
  • 22 cze 2012

    [quote=gość: no.name]
    chcialem dodac ze nie uczac sie nic egzamin z matematyki napisalem na 100% :) [/quote]

    W Kościuszce Ci się skończy kolego.

    14 2 Cytuj
  • 22 cze 2012

    [quote=gość: Kościej] gość: no.name napisał/a:
    chcialem dodac ze nie uczac sie nic egzamin z matematyki napisalem na 100% :)

    W Kościuszce Ci się skończy kolego. [/quote]

    wiem to dokladnie ze bez nauki sie nie obejdzie nigdzie kolego.

    6 3 Cytuj

Odpowiedz