Forum » Edukacja

Jakie gimnazjum

  • 22 cze 2012

    [quote=gość: Milena] Moje dziecko też idzie do gimnazjum nr 2 na osiedlu i do tej wspomnianej klasy matematyczno-informatycznej.Szkoła i nauczyciele w porządku.Córka kończyła jakiś czas temu to gimnazjum i byliśmy i nadal jesteśmy bardzo zadowleni,po tej szkole bez problemu dostała sie do bardzo dobrego liceum w Krakowie,a obecnie jest na studiach.Co do gimnazjum nr 1 to bardzo bym sie zastanawiała czy posłać tam moje dziecko z różnych powodów.... [/quote]
    Ta osławiona klasa mat-info to będzie klasa kujonów tzn wybrańców, nigdy bym moim dzieciom nie sprawiła takiego prezentu, moje dzieciaki są po gimnazjum nr 1, świetnie sobie radzili w szkole średniej teraz studia na UJ , a tak naprawdę liczą się przede wszystkim chęci dzieci ich motywacja , bo nawet najlepsza szkoła nie zrobi z matoła geniusza

    10 16 Cytuj
  • 22 cze 2012

    co do jedynki to zgodze sie że jest tam bydło i nieodpowiednie traktowanie dzieci które przyszły do tej szkoły z poza rejonu.natomiast czy nie trzeba sie uczyć??? troche mylne informacje !!

    16 12 Cytuj
  • 24 cze 2012

    gość: kujiii] Ta osławiona klasa mat-info to będzie klasa kujonów tzn wybrańców, nigdy bym moim dzieciom nie sprawiła takiego prezentu, moje dzieciaki są po gimnazjum nr 1, świetnie sobie radzili w szkole średniej teraz studia na UJ , a tak naprawdę liczą się przede wszystkim chęci dzieci ich motywacja , bo nawet najlepsza szkoła nie zrobi z matoła geniusza

    Nie klasa kujonów tylko dzieci zdolnych chcących się uczyć które dąża do czegoś.Dlaczego osławiona??chyba jak w każdej szkole są lepsze i gorsze klasy ,ta właśnie jest tą lepszą.Moja córka też jest po tym gimnazjum i tej klasie w liceum uczyła się bardzo dobrze uczęszczała do Krakowa obecnie jest na studiach i dalej radzi sobie świetnie i bardzo miło wspomina gimanzjum nr2.Syn też idzie w tym roku do klasy matematyczno-informatycznej tego gimnazjum i napewno nie jest kujonem ,tylko bardzo zdolnym dzieckiem.Osiągnięcia dzieci z gimnazjum nr 2 są bardzo duże , a co do gimnazjum nr 1 no cóż ta szkoła jest ,,wysławiona''opine ma jaką ma nie najlepszą.Co tu dużo mówić wszędzie trzeba się uczyć ,o jakim prezencie tu mowa ??? Uczeń bardzo dobry wcale nie równa się z kujonem

    14 10 Cytuj
  • 24 cze 2012

    Ciekawa jestem Mileno dlaczego źle wypowiadasz się o szkole której nie znasz bo jak sama przyznajesz Twoje dzieciaki chodziły bądź będą chodzić do gimnazjum nr 2.
    Nie wiem jaka jest opinia o jedynce natomiast wiem, że jeśli chodzi o moje doświadczenia to są one jak najbardziej pozytywne!!!
    Nauczyciele jak najbardziej w porządku- wymagający i troskliwi
    Atmosfera- bez zarzutu szkoła jak najbardziej z "klimatem"
    Dyrektor słuchający-wsłu*****ący się w głos rodziców
    wysokie wyniki egzaminów.
    Czego chcieć więcej.
    Nie jestem nauczycielem ale wiem, że ta szkoła jest jak najbardziej ok!
    Wiem też, że nie jest lubiana w tzw. środowisku innych szkół bo lubią ją uczniowie, rodzice i stanowi konkurencję, która nie jest lubiana!
    Zastanawia mnie tylko dlaczego tak wielu nauczycieli(nawet z konkurecyjnych szkół) tak chętnie posyła dzieci do jedynki? Może mają bliżej.......................

    5 18 Cytuj
  • 25 cze 2012

    Mammma ,skąd to stwierdzenie że nie znam ,to że moje ddzieko nie uczęszczało i nie będzie uczęszczało do tej szkoły to nie świadczy o tym że nie znam.Nie wiem kiedy miałaś swoje doświadczenia z tą szkołą-czy może nadal je masz,ale opinie które docierają na temat gimanzjum nr 1 nie są wyssane z palca ,tylko potwierdzone przez rodziców dzieci które uczęszczają do tej szkoły ,a także przez samych uczniów.Piszesz że atmosfera jak najbardziej z ,,klimatem''no nie wiem ,czy do końca to jest prawdą bo rozmawiałam z rodzicami o zachowaniu uczniów w stosunku do innych i naprawdę takie postępowanie jest nie na miejscu.Nauczyciel chcąc czegoś nauczyć będzie wymagający nie tylko to jest w gimn nr 1.Odnośnie wyników egzaminów są one porównywalne z gimnazjum nr 2.Nie wiem czy jesteś nauczycielem może tak, może nie?Czy stanowi konkurencję?? to samo mogę powiedzieć o gimnazjum nr 2 że stanowi konkurencję dla innych szkół,ponieważ poziom jest naprawdę duży.Nauczyciele moga posyłac swoje dzieci gdzie chą nawet do konkurencyjnych szkół ich wola.Ktoś kiedyś mi powiedział ze gimnazjum nr 1 jest najlepsze w Małopolsce-zabrzmiało to trochę dziwnie aczkolwiek śmiesznie.Gimnazjim nr 1 niczym nie rózni się od gimnazjum nr 2 może tylko tym że ,,Jedynka'' jest wypromowana z dawien dawna.W żaden sposób nie robie reklamy gim 2 ,ani też nie ganie gimn nr 1 być może oracam się wwiększym gronie osób które miały styczność z gimn nr 1

    15 11 Cytuj
  • 25 cze 2012

    Gimnazjum nr 2 znajduje się na osiedlu tysiąc lecia, to w bardzo dużej mierze dyskwalifikuje je jako porządną szkołę, w takim otoczeniu i miejscu, wszyscy dobrze wiemy że największa swołocz mieszka na osiedlu tysiąc lecia, jest to kryminogenne środowisko stąd nie ośmieszajcie się wypowiedziami że to najlepsze gimnazjum. Stworzyli jakąś klasę info-mat i myślą że są najlepsi, ludzie przejrzyjcie na oczy!!!!!

    14 30 Cytuj
  • 26 cze 2012

    Do miastowa
    widać że masz uraz do tej szkoły .Ta klasa matematyczno-informatyczna jest od dawna i popieram że dla zdolnych uczniów.To że zanjduje sie na osiedlu nie ma nic wspólego ze środowiskiem ,dziwne skojarzenie ,że osiedle jest kryminogenne.Odpowiedzialność za wychowanie dzieci biorą rodzice,więc co ma wspólego gimnazjum z osobami które są lub były karane ,a mieszkają na osiedlu.Wiem jak szkoła wygląda od wewnątrz ,a to co dzieje się między blokowiskami to już jest coś innego.Tak samo mogę powiedzieć o innej części Myślenić że mieszkają tam osoby karane z nieciekawą przeszłością,a znajduję sie tam szkoła czy przedszkole.Gimanzjum nr 2 jest porządną szkołą i ma fajną opinię ,dzieciaki kończąc to gimnazjum nie mają problemu z dalszą edukacją.To że jest umiejscowione na osiedlu nie ma żadnego wpływu na młodzież uczącą sie w szkole.Są gorsze miejsca w Myslenicach gdzie naprawdę zachowanie mieszkańców daje dużo do życzenia i ich przeszłość także.Ktoś kto sam miał problemy z edukacją może narzekać na gimnazjum nr 2 zresztą taka osoba na kazdą szkołe będzie ganić .

    16 8 Cytuj
  • 26 cze 2012

    Krytykujecie gimnazjum nr 1 i gimnazjum nr 2, a może poślijcie swoje dzieci do gimnazjum nr 3 na zarabiu?

    1 6 Cytuj
  • 27 cze 2012

    [quote=gość: heraldyk] Krytykujecie gimnazjum nr 1 i gimnazjum nr 2, a może poślijcie swoje dzieci do gimnazjum nr 3 na zarabiu? [/quote]
    To chyba żart, gimnazjum nr 3 to marniutki poziom, ale każda potwora ma swojego adoratora:)

    5 9 Cytuj
  • 27 cze 2012

    [quote=muza] gość: heraldyk napisał/a: Krytykujecie gimnazjum nr 1 i gimnazjum nr 2, a może poślijcie swoje dzieci do gimnazjum nr 3 na zarabiu?
    To chyba żart, gimnazjum nr 3 to marniutki poziom, ale każda potwora ma swojego adoratora:) [/quote]

    Na czym opierasz swoje stwierdzenie? Jesteś w stanie udowodnić swoją opinię, czy tylko rzucasz słowa bez pokrycia?
    A co do "potwory" pozwól, że nie będę komentował

    4 4 Cytuj
  • 28 cze 2012

    [quote=gość: Milena] Mammma ,skąd to stwierdzenie że nie znam ,to że moje ddzieko nie uczęszczało i nie będzie uczęszczało do tej szkoły to nie świadczy o tym że nie znam.Nie wiem kiedy miałaś swoje doświadczenia z tą szkołą-czy może nadal je masz,ale opinie które docierają na temat gimanzjum nr 1 nie są wyssane z palca ,tylko potwierdzone przez rodziców dzieci które uczęszczają do tej szkoły ,a także przez samych uczniów.Piszesz że atmosfera jak najbardziej z ,,klimatem''no nie wiem ,czy do końca to jest prawdą bo rozmawiałam z rodzicami o zachowaniu uczniów w stosunku do innych i naprawdę takie postępowanie jest nie na miejscu.Nauczyciel chcąc czegoś nauczyć będzie wymagający nie tylko to jest w gimn nr 1.Odnośnie wyników egzaminów są one porównywalne z gimnazjum nr 2.Nie wiem czy jesteś nauczycielem może tak, może nie?Czy stanowi konkurencję?? to samo mogę powiedzieć o gimnazjum nr 2 że stanowi konkurencję dla innych szkół,ponieważ poziom jest naprawdę duży.Nauczyciele moga posyłac swoje dzieci gdzie chą nawet do konkurencyjnych szkół ich wola.Ktoś kiedyś mi powiedział ze gimnazjum nr 1 jest najlepsze w Małopolsce-zabrzmiało to trochę dziwnie aczkolwiek śmiesznie.Gimnazjim nr 1 niczym nie rózni się od gimnazjum nr 2 może tylko tym że ,,Jedynka'' jest wypromowana z dawien dawna.W żaden sposób nie robie reklamy gim 2 ,ani też nie ganie gimn nr 1 być może oracam się wwiększym gronie osób które miały styczność z gimn nr 1 [/quote]
    Droga Mileno.
    Swoją opinię nt.jedynki opieram na własnych doświadczeniach a Ty na opinii- przeczytaj uważnie swoją wypowiedź a następnie stwierdź sama czy nie mam racji!
    "Jedna baba drugiej babie" jak mawia stare przysłowie..... Tak faktycznie można dokonywać wyboru i oceny szkoły, ludzi.........kogokolwiek-moje gratulacje.
    I druga sprawa wydaje mi się, że w swoich wypowiedziach nie jesteś obiektywna -choć to tylko moje zdanie -ponieważ dokonujesz porównania szkoły, którą znasz z tą, którą znasz tylko ze słyszenia. Ja natomiast mówię konkretnie o tej, z którą miałam styczność bez odnoszenia się do dwójki bo nie mam o niej żadnych informacji!
    łatwo jest kogoś opluć za pośrednictwem forum, będąc anonimowym.
    Kończę tą dyskusję bo nie ma ona dla mnie żadnego sensu.
    Pozdrawiam

    5 7 Cytuj
  • 28 cze 2012

    Proponuje gimnazjum w Pcimiu !!
    Świetni nauczyciele :D i w ogóle super atmosfera :P xD

    1 2 Cytuj
  • 28 cze 2012

    Polecam Gimnazjum na Bysinie .

    3 4 Cytuj
  • 28 cze 2012

    [quote=gość: heraldyk] muza napisał/a: gość: heraldyk napisał/a: Krytykujecie gimnazjum nr 1 i gimnazjum nr 2, a może poślijcie swoje dzieci do gimnazjum nr 3 na zarabiu?
    To chyba żart, gimnazjum nr 3 to marniutki poziom, ale każda potwora ma swojego adoratora:)

    Na czym opierasz swoje stwierdzenie? Jesteś w stanie udowodnić swoją opinię, czy tylko rzucasz słowa bez pokrycia?
    A co do "potwory" pozwól, że nie będę komentował [/quote]
    Swoje stwierdzenie opieram chociażby na tekstach w dzisiejszej gazecie myślenickiej , są tam bodajże dwa artykuły dotyczące konkursów wśród gimnazjalistów. W ani jednym nie ma chyba uczestników, nie mówiąc na pewno o laureatach z gimnazjum nr 3. Czołówkę stanowi jedynka i dwójka, pzdr :)

    4 4 Cytuj
  • 29 cze 2012

    [quote=muza]
    Swoje stwierdzenie opieram chociażby na tekstach w dzisiejszej gazecie myślenickiej , są tam bodajże dwa artykuły dotyczące konkursów wśród gimnazjalistów. W ani jednym nie ma chyba uczestników, nie mówiąc na pewno o laureatach z gimnazjum nr 3. Czołówkę stanowi jedynka i dwójka, pzdr :) [/quote]

    Jeśli Gazeta Myślenicka jest dla Ciebie autorytetem,to .... wybacz..... dyskusja mija się z celem. Zajrzyj na stronę gimnazjum na Zarabiu to poczytasz o sukcesach szkoły.
    PS. Przypomnę Ci jeśli zapomniałaś, że red. nacz. GM jest nauczyciel z gimnazjum na Osiedlu.

    4 8 Cytuj
  • 29 cze 2012

    Jakim problemem dla gimnazjum nr 3 jest pochwalenie się na łamach gazety swoimi sukcesami skoro jak twierdzisz je mają . Czyżby gimnazjum 3 było skonfliktowane z redaktorem????Nie bądź śmieszny, przyjmij pokornie informację że 1 i 2 liczą się w Myślenicach.

    8 9 Cytuj
  • 3 lip 2012

    nie rozumiem was...
    napisalem ze w gim1 jest truche bydla i to jest fakt a teraz przekrecacie ze w innych gimnazjach nie ma.. w kazdej szkole bylo, jest i bedzie bydlo ale nie w tym samym stopniu bo nie ma co porownywac dyscypliny w gim1 i gim2 to sa dwa rozne swiaty !
    w gim1 nie mozna sie malowac, farbowac wlosow, stawiac na zelu i skapo sie ubierac, a w gim2 chodza niestety same takie sztuczne dziewczyny paradujace po szkole w miniowkach. malo tego... idac teraz przez miasto nie jednokrotnie spotykam dziewczyny z tamtego gim jak pija i pala.
    jak was prosze nie porownujcie jedynki do osiedla bo nie ma co porownywac

    6 7 Cytuj
  • 3 lip 2012

    [quote=muza] Jakim problemem dla gimnazjum nr 3 jest pochwalenie się na łamach gazety swoimi sukcesami skoro jak twierdzisz je mają . Czyżby gimnazjum 3 było skonfliktowane z redaktorem????Nie bądź śmieszny, przyjmij pokornie informację że 1 i 2 liczą się w Myślenicach. [/quote]

    muza wróć do gimnazjum nr 3

    2 1 Cytuj
  • 7 lip 2012

    no.name
    może masz racje w jednej szkole jest większe bydło w drugiej mniejsze.Co do dyscypliny w gimnazjum nr 1i nr 2.Co ty możesz wiedzieć jaka jest w gimn nr 2!! tak sie składa że jestem uczennicą tej szkoły i wiem jaka dyscyplina tam jest,twoje informacje są wyssane z palca ,albo z przed wielu wielu lat.Nikt nie chodzi w króciótkich spódnicach,ani w przykrótkawych bluzkach,aco do sztucznych dziewczyn to chyba pomyliłeś szkoły ,albo nawet miejscowości.Twierdzisz że w gimn nr 1 jest dyscyplina ,nikt sie nie maluje nie żeluje,ale są przypadki że tamtejsza młodzież robi coś innego.Tak się składa że moja mama jest psychologiem i miała przypadki związane z uczniami gimnazjum nr 1 i ich rodzicami sam napisałeś i potwierdziłeś że w gimnazjum nr 1 jest bydło.Dziwne że w szkole na osiedlu nie ma problemu z zaklimatyzowaniem się uczniów zupełnie nowych ,a w Jedynce......no cóż nie będe opisywać bo nie na tym to polega.Idziesz przez miasto i widzisz dziewczyny z gimnazjum nr 2 palące i pijące,czy oby napewno z tego gimnazjum.....Wiesz na terenie /obrębie szkoły nie stwierdzono obecności alkoholu,ani papierosów! Sugerujesz że na mieście piją i palą ,No właśnie na Mieście tak sie składa że szkoła nie bierze odpowiedzialności za całkowite wychowanie dzieci jeżeli ktokolwiek pije albo pali to jest to sprawa rodziców tych osób jeżeli nie mają skończonych 18 lat.Nie mieszaj do tego szkoły,bo to samo moge powiedzieć o osobach chodzących do gimn nr 1.Uczęszczasz lub uczęszczałeś do Jedynki i jesteś zadowolony to dobrze,ja ucze sie w gimn nr 2 jestem bardzo zadowolona jeżeli chodzi o dyscyplinę i poziom nauki.Porównywać każdy może te dwie szkoły.To jest oczywiste że każdy bedzie bronił swojego i swoje chwalił.Najlepiej zasięgnąć własnych informacji na temet danego gimnazjum ,a nie oczerniać i fałszywe informacje wypisywać na forum

    12 3 Cytuj
  • 8 lip 2012

    Zawsze tak było że do gimnazjum nr 2 na osiedlu chodziła szlachta i nikt ani nic tego nie zmieni ;) pozdro. Tylko dwójeczka :) zwłaszcza teraz jak zbudowali orlika który w połączeniu ze świetną halą pozwala rozwijać się sportowo

    5 13 Cytuj
  • 8 lip 2012

    [quote=gość: dior] Zawsze tak było że do gimnazjum nr 2 na osiedlu chodziła szlachta i nikt ani nic tego nie zmieni ;) pozdro. Tylko dwójeczka :) zwłaszcza teraz jak zbudowali orlika który w połączeniu ze świetną halą pozwala rozwijać się sportowo [/quote]

    Pewnie ,że tak! Wiadomo z czego szlachta była przede wszystkim znana!Jakbyś uczył się dobrze historii to byś się nie porównywał do szlachty ... Nic dodać , nic ująć.

    6 5 Cytuj
  • 11 lip 2012

    [quote=gość: prawda] http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgmt/index.php?id=3467
    miłej lektury. [/quote]

    dokladnie. wyniki mowia same za siebie ze g1 ma wyzszy poziom ;)

    3 11 Cytuj
  • 11 lip 2012

    no.name
    nie opowiadaj bredni,bo porównywanie jest na bieżąco między gimnazjum nr 1,a 2 i wynika że Gimnazjum nr 2 miało więcej osiągnięć jeżeli chodzi o olimpiady i liczne konkursy.Poziom w gimn nr 1 wcale nie jest wyższy,absolwenci gimn nr 2 bez problemu dostają się do najlepszych Szkół Ogólnokształcących w Krakowie.Pozatym co ty możesz wiedzieć o poziomie w gimn nr 2, sam napisałeś że u siebie w szkole na lekcjach spałeś 3 lata nic nie robiłeś i nagle sie obudziłeś i do tego ganisz inną szkołe a swoją wychwalasz ponad wszystko.Zastanów sie co piszesz wypisywanie na temat innej szkoły nieprawdziwych informacji jest NIESTOSOWNE!!

    13 4 Cytuj
  • 11 lip 2012

    To bardzo ciekawe co mówisz Alu.
    Skoro tak krytykujesz n.n to powiedz co Ty wiesz o jedynce skoro do niej nie chodzisz.
    O różnicy poziomu niezbicie świadczą wyniki zaprezentowane wyżej.
    Jedynie z polskiego szkoła ma 8 stanin (cokolwiek to znaczy ) natomiast przy historii jest już 1 stopień niżej natomiast przy matematyce i przedmiotach przyrodniczych to już dwa punkty!
    Co do konkursów też się nie zgodzę a co zaś tyczy sie kkakowskich liceów to uwierz mi również w jedynce nie ma z tym problemu. Zwróć też uwagę, że w 1 egzamin zdawało 100 uczniów więcej niż w dwójce więc teoretycznie to ta druga szkoła powinna zrobić lepszy wynik.
    I ostatnie uważam, że każda szkoła ma swoje plusy i minusy.
    Dla każdej szkoły jest miejsce i dla każdego ucznia powinna być tą najlepszą więc nie porównujmy, nie obrażajmy tylko chwalmy nasze szkoły jakie są fajne.
    A do uczennicy powiem tyle- fajnie,że z mamą psychologiem roztrząsacie przypadki z jakimi spotkała się w pracy tylko ja wolałbym aby to co mówię u psychologa nie wychodziło poza jego gabinet..... Chyba, że tylko tak teoretyzujecie ;)

    6 10 Cytuj

Odpowiedz