Forum » Edukacja

Jakie gimnazjum

  • 2 lip 2011

    Które gimnazjum w mieście uważacie za najlepsze?

    6 5 Cytuj
  • 2 lip 2011

    Tylko G1!

    59 25 Cytuj
  • 2 lip 2011

    Chodziłam do gimnazjum nr 1 i uważam, że jeśli ktoś jest ambitny to jest to gimnazjum dla niego. Przykładają sporą wagę do wyników w nauce. A jeśli chodzi o wychowanie uczniów to starają się to zrobić w tradycyjny sposób. Za moich czasów miało się kłopoty jeśli przyszło się z głębokim dekoltem lub w zbyt krótkiej garderobie. To samo tyczyło się farbowania i malowania. Ale też organizowane były fajne wycieczki, wymiana szkolna z uczniami ze Słowenii, całkiem fajne dyskoteki, przegląd możliwości artystycznych czyli tzw PRZEMA, konkurs kolęd, komers czyli bal gimnazjalny i jeszcze by się pewnie coś znalazło, ale teraz sobie nie jestem w stanie niczego przypomnieć- w końcu minęło już jakieś 4-5 lat odkąd wyszłam z tejże szkoły.

    29 32 Cytuj
  • 2 lip 2011

    Polecam gimnazjum nr. 1. W tym roku ukończyłem to gimnazjum i mogę z czystym sumieniem je polecić wszystkim, którym zależy na wynikach w nauce, świadczą o tym wyniki uczniów, którzy co roku zajmują czołowe miejsca w konkursach.
    Jeśli chce się uczyć, to są tu do tego dobre warunki ;)

    22 27 Cytuj
  • 3 lip 2011

    jesli ktos chce sie uczyc to bedzie uczył sie w kazdej szkole. Gimnazjum nr 1 to moloch, gdzie moga przetrwac tylko dzieci zdolne, natomiast te słabsze wymiekają, a jak wiemy przyjmuja tam wszystkich.

    24 20 Cytuj
  • 3 lip 2011

    Myślę, że żeby tylko przetrwać w jedynce nie trzeba się jakoś świetnie uczyć, nawet ktoś kto się nie uczy cały rok, a zacznie w połowie maja, to przejdzie. Jeśli ktoś się umie zachować, to nauczyciele nie zamykają drogi do dalszych klas.

    16 13 Cytuj
  • 3 lip 2011

    A co z gimnazjum na Zarabiu ??? Raczej różne opinie krążą na jego temat ...
    "Jedynka" ma swoją renomę i sporo dzieci nawet z Zarabia tam chodzi... Dlaczego ???

    10 11 Cytuj
  • 3 lip 2011

    bo wlasnie ma ranome, gim 1 i lo kosciuszki inne szkoly sie nie licza. Klasy 30 osobowe, bicie sie kto najlepszy

    15 19 Cytuj
  • 3 lip 2011

    Ja tam nie narzekałem na Gim3 na Zarabiu. Ciekawi nauczyciele na których trafiłem, dobre warunki do nauki, fajny teren wokół szkoły itp.

    12 10 Cytuj
  • 3 lip 2011

    Dużo słyszałem o Gimnazjum nr 1. Marzyłem aby tam się dostac.Niestety miałem aż 4 czwórki i w tym roku sie nie dostałem.Szkoda.Wiem ,że to dobra szkoła.

    13 21 Cytuj
  • 3 lip 2011

    Tak to szkoła, która uczy. Panuje w niej atmosfera nauki połączona z chwilami zabawy. Na pewno nikt się w Gimnazjum nr1 nie obija- trzeba się uczyć, ale chyba o to w szkole chodzi. Potem można liczyć na efekty.

    19 17 Cytuj
  • 4 lip 2011

    I dobrze, że mają wymagania, bo przynajmniej potrafią dobrze przygotować człowieka do tego co go czeka w liceum/ technikum, a potem na studiach czy przy szukaniu pracy. Nigdzie nie ma miejsca na obijanie się- no chyba, że ma się fory ze względu na nazwisko

    17 11 Cytuj
  • 4 lip 2011

    To prawda, że mają wymagania w przeciwieństwie do innych placówek i trzeba przyznać, że są w tym konsekwentni. Działania ich są celowe. Widać, że ktoś tam ma wizję tej szkoły. Nie ma tam chaosu. Jedynym minusem są warunki lokalowe. Ale przecież atmosferę tworzą ludzie, a nie mury.

    14 11 Cytuj
  • 4 lip 2011

    Najlepsze gimnazjum? Tylko Gim nr.2. Sam skończyłem tą szkołę i mogę powiedzieć, że nigdy nie chciałbym iść do innej. Gim nr. 1 to gimnazjum dla kujonów.

    23 29 Cytuj
  • 6 lip 2011

    Ukończyłam Gimnazjum nr 1 w tym roku... Podlegam jednak Zarabiu, tam powinnam iść. Jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji. Nauczyciele, szkoła, atmosfera... Wszystko na plus.

    17 11 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Również w tym roku zakończyłem to gimnazjum i muszę powiedzieć, że jeśli komuś zależy na nauce i kształceniu się, a nie obijaniu, to z pewnością może wybrać tę szkołę. Poziom jest bardzo wysoki (o ile się nie mylę, jedno z najlepszych gimnazjów w regionie). Tam nie ma obijania się - jak zawalisz naukę i będziesz chciał w miesiąc wszystko nadrobić, to się po prostu nie wyrobisz i nie przejdziesz. Co roku jest parę takich osób i nikt się nimi nie przejmuje, bo sami sobie zawalili. Minusem tej szkoły są na pewno warunki - korytarze są wąskie, a uczniów sporo. Na dodatek szkoła nie ma swojej hali, tylko trzeba chodzić na wynajmowaną w Sokole i jak jest dużo grup to często trzeba ćwiczyć w 15 osób na salce wielkości dużego pokoju. W ciepłe dni boisko jednak wynagradza te wszystkie cierpienia w zimie. Jak ktoś ma zapał do nauki, to nie przerażą go takie warunki, tylko zmotywują do ciężkiej pracy. Szkoła jest naprawdę dobra, świadczy o tym sporu nagród, m.in w dziedzinie ochrony środowiska. W każdym roku jest kilkunastu laureatów w konkursach wojewódzkich.

    15 14 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Myślałem , ze dowiem się czegoś o myślenickich gimnazjach , ale jak widzę to tylko jednostronne zauroczenie Gimnazjum nr 1. Czy to znaczy , że w Myślenicach tylko " Jedynka króluje?

    19 9 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Widocznie o innych gimnazjach nie ma co pisać.

    10 16 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Normalne jest chyba to, że jak chcesz się nauczyć, to idziesz do szkoły, która ma najlepszy poziom nauczania. A taką szkołą jest gimnazjum nr 1. Do innych gimnazjów możesz iść sobie posiedzieć na lekcjach, bo poziom nauczania pozostawia wiele do życzenia.

    14 18 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Słyszałam, że poziom nauczania i dyscypliny w gimnazjum nr 2 na osiedlu pozostawia naprawdę sporo do życzenia, ale jak jest w rzeczywistości to nie mam pojęcia. Osobiście polecam gimnazjum nr 1. Całkiem miło wspominam ową szkołę- zwłaszcza p. Oliwę, która była moją wychowawczynią, a zarazem nauczycielką chemii i biologii. Bardzo sympatyczna, cierpliwa i wyrozumiała kobieta:)

    16 18 Cytuj
  • 15 lip 2011

    Czytam i się dziwię, bo ciągle słyszę , ze gimnazja to problemy, brak kultury, chamstwo, a tu tyle pozytywów w Gim.1
    Czy to nie jest tak , ze jak się ma pomysł i jest się konsekwentnym w działaniu to można osiągnąć sukces.? Dlaczego nie ma tego w innych gimnazjach , tylko w "Jedynce"?

    12 5 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Wg mnie jest tak w Gim. 1, ponieważ jest to szkoła z wieloletnimi tradycjami. Kiedyś była tam przez kilkadziesiąt lat podstawówka, potem podstawówka połączona z gimnazjum, a na chwilę obecną zostało tam tylko gimnazjum.

    5 14 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Ja skończyłam kilka dobrych lat temu gim. nr 2 na osiedlu. Był to najlepszy okres w całym moim szkolnym życiu. Najgorsze jest to, że ludzie utożsamiają sobie tą szkołę z "biedakami z blokowisk". Prawda jest taka, że uczy się tu mnóstwo zdolnych dzieciaków zarówno tych "osiedlowych" jak i z innych części Myślenic, czy pobliskich miejscowości. O gim. 1 słyszałam masę negatywnych opinii. O tym, że są klasy elitarne, że "bogate dzieciaki" równają tych biedniejszych z błotem. Czyli generalnie, jeśli Twoi rodzice nie są lekarzami, prawnikami itp. nie masz szans. Żebyście mnie nie zbojkotowali- sama rozmawiałam jakieś 2 czy 3 lata temu z córką mojej nauczycielki z dawnych lat, która już po tygodniu chciała się wynieść z tej szkoły. Poza tym, moim zdaniem jeśli ktoś chce się uczyć, to nauczy się i wyjdzie na ludzi chociażby chodził do najgorszego gimnazjum w mieście. Tak samo dużo negatywnych i pozytywnych opinii znajdzie się o każdej ze szkół. Dodam, że po skończeniu "Dwójki" bez problemu dostałam się do Krakowskiego liceum.

    31 13 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Myślę , że ocenianie szkół przymiotnikami : lepsza- gorsza jest niepotrzebne. Nie ma możliwości porównywać, bez podawania kryteriów. Uważam , ze powinno się tutaj dyskutować o ofercie edukacyjnej jakie dają poszczególne gimnazja. O tym , jakie dodatkowe zajęcia, programy edukacyjne, konkursy, proponują , aby uczeń mógł się rozwijać .To jest ważne .Czy nie tak?

    23 Cytuj
  • 16 lip 2011

    I oczywiście wyniki egzaminu. To najważniejsze kryterium. One są ważne i świadczą chyba najlepiej o danej placówce oświatowej.

    6 2 Cytuj

Odpowiedz