Forum » Edukacja

Jakie gimnazjum

  • 12 lip 2012

    Do Jedynkowicz
    Porównywanie zawsze było ,jest i będzie.Wyniki są porównywalne Jedynka niczym nie wynosi się ponad dwójkę obie szkoły mają wysoki poziom,co do konkursów ,olimpiad młodzież z gimn nr 2 bardzo fajnie się wykazuje i zajmują wysokie miejsca.Czy uczennica otwarcie napisała z jakimi przypadkami spotkała sie jej mama, która jest psychologiem??chyba nie ,tylko że miała spotkania z uczniami gimn nr 1 i ich rodzicami ,a to już różnica!To co dzieje sie u mnie w gabinecie,wszelkie problemy pozostaje za drzwiami gabinetu ,obowiązuje mnie coś takiego jak tajemnica więć nikt nikogo nie terroryzuje.Jeszcze co do szkół to uważam że nie ma powodów aby przepychać sie która lepsza jakie osiągnięcia ma jedna ,a jakie druga.Jedna niczym nie różni sie od drugiej jeżeli chodzi o poziom i osiągnięcia uczniów

    13 3 Cytuj
  • 12 lip 2012

    [quote=gość: Maja 36] Do JedynkowiczPorównywanie zawsze było ,jest i będzie.Wyniki są porównywalne Jedynka niczym nie wynosi się ponad dwójkę obie szkoły mają wysoki poziom,co do konkursów ,olimpiad młodzież z gimn nr 2 bardzo fajnie się wykazuje i zajmują wysokie miejsca.Czy uczennica otwarcie napisała z jakimi przypadkami spotkała sie jej mama, która jest psychologiem??chyba nie ,tylko że miała spotkania z uczniami gimn nr 1 i ich rodzicami ,a to już różnica!To co dzieje sie u mnie w gabinecie,wszelkie problemy pozostaje za drzwiami gabinetu ,obowiązuje mnie coś takiego jak tajemnica więć nikt nikogo nie terroryzuje.Jeszcze co do szkół to uważam że nie ma powodów aby przepychać sie która lepsza jakie osiągnięcia ma jedna ,a jakie druga.Jedna niczym nie różni sie od drugiej jeżeli chodzi o poziom i osiągnięcia uczniów [/quote]
    Do Maja.
    Mógłbym prowadzić tą dyskusję tylko do czego ona ma prowadzić. wdwóch ostatnich zdaniach powtórzyłaś moje słowa więc o co ci chodzi?
    Natomiast co do wyników (mówię o egzaminach) to tak są one porównywalne bo po to się je publikuje żeby porównać wyniki.
    Z porównania wynika, że zdający w jedynce napisali egzamin lepiej niż w gimnazjum nr 2.
    olimpiady itp sobie podaruję..Bo i tak cię nie przegadam.
    Cóż "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

    3 11 Cytuj
  • 13 lip 2012

    Uczęszczałem do jedynki i szczerze mówiąc moje wspomnienia do najlepszych nie należą . Osiedle jak to osiedle tam kuleje moralność, z kolei na Zarabiu to już w ogóle szkoda słów. Pozwolę sobie zgeneralizować wszystko i uznać że wszystkie szkoły ( gimnazja) w tym mieście są warte tyle samo, a mianowicie ch***

    9 4 Cytuj
  • 13 lip 2012

    czyli jesteś za mądry na te wszystkie szkoły :)))

    2 4 Cytuj
  • 13 lip 2012

    Niet . Po prostu uważam iż moralnie są ona upadłe, a wielu nauczycieli nie potrafi przekazać swej wiedzy.

    4 4 Cytuj
  • 13 lip 2012

    No ale jeśli trzeba wybrać to jedno gimnazjum to które w końcu... ?

    2 Cytuj
  • 13 lip 2012

    [quote=gość: pan ciemnośći] Uczęszczałem do jedynki i szczerze mówiąc moje wspomnienia do najlepszych nie należą . Osiedle jak to osiedle tam kuleje moralność, z kolei na Zarabiu to już w ogóle szkoda słów. Pozwolę sobie zgeneralizować wszystko i uznać że wszystkie szkoły ( gimnazja) w tym mieście są warte tyle samo, a mianowicie ch*** [/quote]
    Co Ty mówisz jaka moralność???????? czy Ty w ogóle rozumiesz znaczenie tego słowa?
    Młodzież wszędzie jest taka sama i miejsce zamieszkania bądź szkoła, do której uczęszczają nie czyni ich mniej lub bardziej moralnymi..... To po prostu wynosi się z domu lub nie.

    5 7 Cytuj
  • 14 lip 2012

    [quote=gość: do ociemniałego] No ale jeśli trzeba wybrać to jedno gimnazjum to które w końcu... ? [/quote]
    Kraków, a jeśli ktoś nie ma takiej możliwości to szczerze każda z tych szkół wniesie tyle samo. Można jedynie powiedzieć iż każdy wyśle dziecko tam gdzie chce, kierując się swoimi osobistymi poglądami (jednak dla mnie co do dalszej edukacji, to które z tych gimnazjum wybierzemy nie ma większego znaczenia.
    @jedynkowicz nie tylko dom ma wpływ na to jakim jesteś człowiekiem. Są osoby pochodzące z rodzin patologicznych będące normalnie, jak i osoby z rodzin dobrych a będące marginesem społecznym. Równie duży wpływ na ukształtowanie środowiska ma zarówno dom jak i otoczenie.

    5 4 Cytuj
  • 14 lip 2012

    Kraków???? Ludziom to już całkiem psychiki zryło!

    4 7 Cytuj
  • 30 lip 2012

    Dlaczego tak za wszelką cene pewne osoby piszące na tym forum bronią i wychwalają gimnazjum nr 1.
    Nie podajmy statystyk i nie porównujmy w ten sposób szkól!!!Piszący być może są związani w jakiś sposób z gimn nr 1 /nie wnikam głebiej ,kto to bo nie ważne /,ale dwa posty wychwalające gimnazjum w rynku są bardzo dokładne co do statystyk w konkursach i testach.Co do gimn nr 2 to poziom ten sam co w Jedynce,tylko mniej uczniów uczęszcza na osiedle.

    15 2 Cytuj
  • 30 lip 2012

    Hej! Czy mógłby ktos cos więcej napisać o gim. na Zarabiu? Jaki jest tam poziom polskiego, matematyki no i zalezy mi na wf- ie, jacy sa nauczyciele?

    1 2 Cytuj
  • 7 sie 2012

    Tylko i wyłącznie gimnazjum nr 1 ! Tam nie ma czasu na obijanie się no chyba że na muzyce :D No i przede wszystkim dwójka tylko uczy a jedynka uczy i wychowuje piszę to jako uczeń nie powiązany z dyrekcją i nauczycielami. Przy okazji pozdrawiam wszystkich nauczycieli a przede wszystkim p. Gibałę, p. dyrektora i p. Gablankowskiego

    5 21 Cytuj
  • 9 sie 2012

    Córka mojej koleżanki - absolwentka Gimnazjum nr 1- obijała się koncertowo przez trzy lata, ucząc się tylko do sprawdzianów, skończyła szkołę ze średnią powyżej 5. Myślę, że nie najlepiej świadczy to o ,,wyjątkowo wysokim" poziomie szkoły, szybko zweryfikowanym przez krakowskie liceum. Wszystkie myślenickie licea - 1,2,3 - prezentują ten sam przyzwoity, ale średni poziom, nie ma się czym podniecać i sugerować, że jedynka to świetny wybór, bo równie dobrym jest dwójka i trójka. Jeśli dziecko chce się uczyć, to w każdej z nich ma na to taką samą szansę.

    14 4 Cytuj
  • 9 sie 2012

    gimnazjum w Trzemeśni !!!

    3 6 Cytuj
  • Misiek 6 wrz 2012

    Dość ciekawe opinie ale moim zdaniem aby mieć rozeznanie która szkoła jest najlepsza trzeba by po prostu być w każdej z nich wtedy można porównać i coś powiedzieć na ten temat inaczej cała ta dyskusja mija się z celem.
    A takie gadki że tam jedna czy druga szkołą jest elitarna hmmm mnie się zdawało ze to szkołą ma być dla ucznia a nie odwrotnie nie sztuka jest stworzyć elitarną szkołę przyjmując do niej tylko najlepszych a co z pozostałymi, zdaje się kochani ze nie tędy droga w końcu żyjemy w demokratycznym kraju gdzie wszyscy mają równe prawa.

    Jakoś zalatuje mi tu dyskryminacją czy to ze ktoś urodził się z jakimiś ograniczeniami to jego wina może w takim razie niech na utrzymanie tych elitarnych szkół łoża tylko i wyłącznie rodzice tych wybitnych dzieci a wtedy zobaczymy jak długo te szkoły pociągną.za co będą organizować te różne imprezy itd.

    Szkoła to przede wszystkim nauczyciele a tym ostatnim ot po prostu w głowach się przewraca jak najmniej lekcji jak najwięcej kasy wszystko im się należy, tylko co w zamian???

    Znajdujemy sobie grupkę zdolnych dzieciaków mamy wyniki i jesteśmy najlepszą szkołą w mieście pytanie brzmi czyja to zasługa????
    Nawet najgorszy kierowca wygra rajd mając do dyspozycji samochód o kilka klas lepszy od pozostałych.

    6 3 Cytuj
  • 10 wrz 2012

    Jestem uczennicą G1 i powiem tak: znajdą się tam wszystkie typy uczniów, zaczynając od wybitnych kujonów (na szczęście to tylko parę osób) przez wiele fajnych i sympatycznych ludzi po osób z kulturą osobistą pozostawiającą wiele do życzenia. Moim zdaniem nauczyciele, na których trafiłam potrafią człowieka nauczyć, oczywiście pod warunkiem, że uczeń wykazuje chęci. Jest wiele kół zainteresowań, ale to tak samo jak w innych szkołach. Osobiście nie jestem z rejonu, więc idąc pierwszy raz do tej szkoły byłam lekko przestraszona, jednak zaaklimatyzowałam się i naprawdę cieszę się, że wybrałam tą szkołę. Nauczyciele są i lepsi i gorsi. Co do opinii o jedynce, to w dużej mierze przyczynia się do tego nasze grono pedagogiczne z dyrektorem na czele, ponieważ panuje tu dyscyplina. Znam parę przypadków 'znęcania' się nad innymi uczniami, ale wtedy osoba znęcająca się ma naprawdę nieciekawie, gdyz odbywa serię rozmów z panią pedagog, z dyrektorem, z nauczycielem/wychowawcą i po takim 'kursie' sytuacje tego typu już się nie zdarzają ze strony tego samego ucznia.

    Co do G2... Nigdy nie brałam pod uwagę możliwość uczenia się w tej szkole, gdyż z tego co wiem można się rozwijać sportowo, ale i naukowo. Ja i sport niezbyt do siebie pasujemy, więc wybrałam G1. (oczywiście mogę posiada błędne informacje)

    Teraz można mnie zapytać, dlaczego ni G3?
    No cóż, znam tam wielu uczniów i z ich relacji słyszę co nie co o tej szkole. Na pewno jest tam luźniej pod względem dyscypliny. Będąc tam parę razy trafiłam na: brak okazywania szacunku w stosunku do nauczyciela, używanie wulgaryzmów- nagminne, jako przecinek, oraz czułam na sobie wzrok uczniów, kiedy dowiadywali się że jestem z jedynki. I nie były to przyjazne spojrzenia. Nie wiem, mozę trafiłam akurat na tą niezbyt ciekawą grupkę uczniów, nie oceniajmy wszystkich przez parę osób. Z relacji moich znajomych i kolegów słyszę, ze są zadowoleni ze szkoły, oceny mają różne, ale to zależy też od uczniów. Wiem, że jest bogata oferta zajęć pozalekcyjnych i wycieczek (czasem G1 i G3 łączą je ze sobą: byłam na takiej jednej).

    Gdybym miała wybierać jeszcze raz, to wybrałabym znowu jedynkę mimo jej wymagań. Jednak jest to moja subiektywna opinia.

    Pozdrawiam wszystkich gimnazjalistów!

    4 6 Cytuj
  • Def Ibrylator 10 wrz 2012

    Nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale spędziłem w gimnazjum nr. 2 swoje 3 piękne lata. Pod względem towarzyskim - polecam. W porządku ludzie, nauczyciele towarzysko również. Jeśli przewidujesz, że dziecko pójdzie w kierunku naukowym (tzn. niesportowym) nie niszcz go w G2. Uczyłem się dobrze, miałem dobre oceny, a przepaść w liceum pomiędzy ludźmi uczącymi się w G1 a G2 była ogromna. Na niekorzyść G2. To samo mogę powiedzieć o naszym Liceum Ogólnokształcącym im. Kościuszki. Wspaniałe miejsce, najwspanialszy okres mojego życia. Świetni ludzie, świetni nauczyciele. Ale jeśli chcesz posłać dziecko później na dobre studia (inżynieria, medycyna lub pokrewne, prawo, twarda ekonomia z matematyką) to tylko liceum w Krakowie. A w Myślenicach gimnazjum nr. 1.

    Moim zdaniem. Oparte o 17 lat bycia uczniem i studentem.

    7 14 Cytuj
  • 19 wrz 2012

    każda szkoła może być dobrą a zarazem złą, jaki więc sens poświęcania czasu nad rozważaniem zagadnień, które zagadnieniami nie są. Każdy wyrazi się pozytywnie (w większości), bez względu na to czy rzeczywiście jest tam tak fajnie, stąd dane można uznać za zakłamane o szkole którą ukończył, starając się umniejszyć te pozostałe. Na forum nie uzyska się oczekiwanych informacji. Nie marnujmy więc czasu mając go niewiele.

    13 1 Cytuj
  • 23 wrz 2012

    Gimnazjum? TYLKO DWÓJKA! Jedynka jest co najmniej mocno przereklamowana. Osiągnięcia? Po pierwsze proszę zobaczyć ile osób idzie do każdej ze szkół. Jedynka ma dużo większe możliwości, bo ma więcej uczniów... ale... czy to nie Gim 2 miało w tym roku najwięcej finalistów i laureatów? Czy to nie dwójka miała podwójnego laureata?
    Nie zgadzam się z opinią, że G1 jest lepsze. Jestem w liceum i to uczniowie z G2 pokazują wyższy poziom. Jeśli natomiast ktoś uważa, że Dwójka jest osiedlową szkołą, która nauczy dziecko pić i palić (a takie opinie słyszę) to szczerze gratuluję.... tak naprawdę to znacznie więcej tego właśnie w ów "elitarnej myślenickiej szkole"...

    14 4 Cytuj
  • 23 wrz 2012

    ja chodzę do Gimnazjum numer 1 i wydaje mi się, że jest dobre, i polecam :)

    1 12 Cytuj
  • 23 wrz 2012
    Shady28 napisał/a:

    Gimnazjum? TYLKO DWÓJKA! Jedynka jest co najmniej mocno przereklamowana. Osiągnięcia? Po pierwsze proszę zobaczyć ile osób idzie do każdej ze szkół. Jedynka ma dużo większe możliwości, bo ma więcej uczniów... ale... czy to nie Gim 2 miało w tym roku najwięcej finalistów i laureatów? Czy to nie dwójka miała podwójnego laureata?
    Nie zgadzam się z opinią, że G1 jest lepsze. Jestem w liceum i to uczniowie z G2 pokazują wyższy poziom. Jeśli natomiast ktoś uważa, że Dwójka jest osiedlową szkołą, która nauczy dziecko pić i palić (a takie opinie słyszę) to szczerze gratuluję.... tak naprawdę to znacznie więcej tego właśnie w ów "elitarnej myślenickiej szkole"...

    czemu jedynka przereklamowana? tak mówi się, że uczy pić i palić ponieważ są na to podstawy. Znam kilkoro osób które się tam stoczyły. Jedynka też odniosła kilka sukcesów, nie będe porównywała tych dwóch szkół, ale nie wdze podstaw by mówić o jedynce, że jest przereklamowana.

    9 Cytuj
  • 23 wrz 2012
    chonka napisał/a:

    Shady28 napisał/a:Gimnazjum? TYLKO DWÓJKA! Jedynka jest co najmniej mocno przereklamowana. Osiągnięcia? Po pierwsze proszę zobaczyć ile osób idzie do każdej ze szkół. Jedynka ma dużo większe możliwości, bo ma więcej uczniów... ale... czy to nie Gim 2 miało w tym roku najwięcej finalistów i laureatów? Czy to nie dwójka miała podwójnego laureata?
    Nie zgadzam się z opinią, że G1 jest lepsze. Jestem w liceum i to uczniowie z G2 pokazują wyższy poziom. Jeśli natomiast ktoś uważa, że Dwójka jest osiedlową szkołą, która nauczy dziecko pić i palić (a takie opinie słyszę) to szczerze gratuluję.... tak naprawdę to znacznie więcej tego właśnie w ów "elitarnej myślenickiej szkole"...czemu jedynka przereklamowana? tak mówi się, że uczy pić i palić ponieważ są na to podstawy. Znam kilkoro osób które się tam stoczyły. Jedynka też odniosła kilka sukcesów, nie będe porównywała tych dwóch szkół, ale nie wdze podstaw by mówić o jedynce, że jest przereklamowana.

    Podstawy? Hmm... Mówisz, ze chodzisz do jedynki? Ja też i powiem ci że słyszałam wiele negatywnych opinii o każdym gimnazjum, znam pare osób z różnych szkół, które się 'stoczyły', ale widocznie nie znasz sytuacji w naszej szkole. Wiem i osobiście mogę wymienić parę osób, które sie 'stoczyły' i nadal uczęszczają do naszej szkoły. Nie ma co ukrywać, w każdej szkole znajdą sie tacy ludzie, ważne jest żeby z tym walczyć i nie dać się omamić stereotypom co do różnych gimnazjów.

    5 Cytuj
  • 15 lis 2012

    [quote=gość: Dandysta]Ja z tego gimnazjum miło wspominam tylko 3 nauczycieli : pana Wiącka, pana Janasa oraz pana Pietrzaka[/quote]

    Drugi wychowawca ;) Polecam g1 , budynek nie jest pojemny , ale ta atmosfera i "pogo" podczas przerw jak chcesz się dostać do klasy . Bezcenne !!! Jest około 500 uczniów w takim budynku i jest ok .

    1 5 Cytuj
  • 16 lis 2012
    def_ibrylator napisał/a:

    Nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale spędziłem w gimnazjum nr. 2 swoje 3 piękne lata. Pod względem towarzyskim - polecam. W porządku ludzie, nauczyciele towarzysko również. Jeśli przewidujesz, że dziecko pójdzie w kierunku naukowym (tzn. niesportowym) nie niszcz go w G2. Uczyłem się dobrze, miałem dobre oceny, a przepaść w liceum pomiędzy ludźmi uczącymi się w G1 a G2 była ogromna. Na niekorzyść G2. To samo mogę powiedzieć o naszym Liceum Ogólnokształcącym im. Kościuszki. Wspaniałe miejsce, najwspanialszy okres mojego życia. Świetni ludzie, świetni nauczyciele. Ale jeśli chcesz posłać dziecko później na dobre studia (inżynieria, medycyna lub pokrewne, prawo, twarda ekonomia z matematyką) to tylko liceum w Krakowie. A w Myślenicach gimnazjum nr. 1.

    Moim zdaniem. Oparte o 17 lat bycia uczniem i studentem.

    Muszę się z tą wypowiedzią zgodzić. Także po wielu latach nauki :)
    Ale skoro jesteśmy w temacie gimnazjów to trzeba tez zauważyć, że dzisiejsze czasy to nie to samo co 20 lat temu. Teraz istnieją wszelakie zajęcia dodatkowe, profile w gimnazjach, istnieją szkoły pomocnicze, szeroki zakres stosunkowo niedrogich korepetycji, zatrzęsienie szkół językowych... Wybór gimnazjum to tylko jedna z wielu składowych wykształcenia dziecka, można bowiem dbać o jego rozwój intelektualny już od wczesnych lat szkoły podstawowej i nie koniecznie być skazanym jedynie na to co przekażą nauczyciele w szkole x czy y.
    Dawniej szło się do szkoły podstawowej właściwej terytorialnie (najbliższej) i tyle, to było tak naturalne jak tęcza podczas deszczu w pełni słońca :) " Piszę to aby zwrócić uwagę osób zainteresowanych, że różnice w poziomach gimnazjów w Myślenicach nie są aż tak istotne jak wkład rodziców w rozwój dziecka. Liceum to już trochę poważniejsza zabawa. Tutaj zły wybór profilu lub placówki może szczelnie zamknąć przyszłość akademicką dla chcących kontynuować naukę na wyższych studiach wymagających pewnej wiedzy z liceum.

    4 6 Cytuj
  • 5 gru 2012

    [quote=gość: jyc75]I oczywiście wyniki egzaminu. To najważniejsze kryterium. One są ważne i świadczą chyba najlepiej o danej placówce oświatowej.[/quote]

    do czego najważniejsze? cały czas w gimnazjum jechałem na dopach a egzamin napisałem na 72 punkty. w liceum wytrzymałem tylko 3 miechy. wiedza się liczy icheć nauki. egzamin to mit. teraz jest tak mało uczniów że wszyscy się dostają tam gdzie chcą...

    3 2 Cytuj

Odpowiedz