Uważam, że będąc dysortografem nie można studiować ani logopedii, ani psychologii, ani filologii polskiej, ani pedagogiki przedszkolnej czy wczesnoszkolnej. Jest to głęboko uzasadnione, gdyż specjaliści w.w. dziedzin zajmują się diagnozą i terapią dysleksji(dysortografii)nie mogą więc sami cierpieć na taką wadę. A już logopeda nie powinien mieć szczególnie problemów z ortografią, wad wymowy i anomalii w obrębie aparatu artykulacyjnego. Uważam, że logopedzi powinni być wysokiej rangi specjalistami, dlatego należy uważnie wybierać uczelnię. Wiedza podana na studiach to kropla w morzu... Polecam Ci inne kierunki, takie jak: praca socjalna, resocjalizacja,zdrowie publiczne - to również kierunki pedagogiczne. Głowa do góry!
Po co pytasz ludzi na forum. Myślę , ze lepiej wejść na stronę internetową uczelni i tam o wszystkim przeczytać. Albo podejść do szkoły i zabrać informatory.
Pytam ludzi na forum, ponieważ jak napisałam takich informacji nie zdobyłam ani na forum szkoły ani też w sekretariacie. Dzwoniłam nawet do znajomego logopedy, który też odpowiedział na moje pytanie bardzo lakonicznie. Wielkie podziękowania dla gościa "neurologopeda" za konkretną i rzetelną odpowiedź pozdrawiam jeśli jeszcze tutaj zajrzysz :)
wcale nie jest tak łatwo dobrze pisać jak ma się dyslekcje. to nie jest śmieszne. nie wystarczy wrócić się do przedszkola. nie rozumiem jak można się tak zachowywać.
Nie czytałem tego tematu, bo uważałem , że nic tam z mojego zdania. Dzisiaj z nudów, a może ciekawości przeglądnąłem go.
Wyciągnąłem wniosek: edyta.g jak się postara, to napisze tekst poprawnie. Zatem albo prowokuje, albo najczęściej bywa leniem ortograficznym.
Wszystko co piszemy źle np: poprzez g-maila jest podkreślane. Nie wspomnę o specjalnych edytorach tekstu zaczynając od Worda.
Neurologopeda - Twój post to wspaniała wskazówką jakie studia wybrać, gdy ma się RZECZYWISTĄ dysleksję.
Leniuchom od zerówki po LO z zaświadczeniem, które wytargowali rodzice od ... logopedy nie po drodze z nim.
temat był o pedagogice zatem czy ktoś mi pomoże i wyjaśni zasady? Czy z wykształceniem licencjackim powiedzmy "jakimśtam" do tego ukończoną szkołę muzyczną czy potrzeba do pracy w szkole jako nauczyciel, wykształcenia pedagogicznego czy wystarczą jakiś roczne kursy ? Jeżeli jednak wykształcenia pedagogicznego czy 1 stopnia wystarczy czy jednak magisterskie pedagogiczne? Jakimi prawami i wymaganiami rządzi się szkolnictwo ?
Dzięki za konkretne info.
A ja mam zdanie że studia to są na uniwersytetach nazwijmy to "macierzystych" tzn w miejscach gdzie stoją i mają swoje siedziby. Natomiast takie wyjazdowe filie po szkołach w powiecie to ściema dla tzw papierka.
Zenek to chyba już dawno studiowałeś, teraz wszędzie za studiami idzie kasa i wszędzie jest to ściema nie ważne czy na UJ czy też w jakiejś filii
PS do mistrzów ortografii
Jak z was takie cwaniaki to zapiszcie się na ogólnopolski konkurs ortografii ,a nie świrujcie pawiana. Już widzę ,że któryś z kolei temat jest opanowany przez pseudo mistrzów ortografii ... pedały i tyle
Jeśli zainteresowana chce studiować na pedagogice, to warto sprawdzić poziom, bo na łódzkiej WSP jest niewysoki (ocena warunkowa). Założycielce wątku życzę sukcesów i wytrwałości.
:) :) :) a ty? jakie studia zaliczyłeś??? bo bardzo mnie ciekawi??? zastanawiam się przede wszystkim nad tym co robisz u lekarzy??? zapewne analizujesz ich karty chorobowe. Dentyście pewnie najpierw sprawdzasz uzębienie? a zanim pójdziesz do weterynarza badasz jego zwierzęta? Bo ty jak dobry Polak znasz się przecież na wszystkim Jesteś psychologiem, cieślą, akrobatą, analitykiem giełdowym... dosłownie wszystkim. Teraz chętnie poczytam co wiesz o specjalności i samych studiach??? Bo w wątku który otworzyłam i w którym odpowiedziałeś, zapytałam przede wszystkim czy moja przypadłość (z którą nawiasem mówiąc dzięki terapii prawie się uporałam i tym lepiej będę potrafiła pomóc innym zwalczyć ich problem) stanowi trwałą przeszkodę w podjęciu nauki na w.w. specjalności. Niestety z wielu odpowiedzi tylko kilka musnęło tematu. Strach się bać drogi przedmówco. Niektórym nie da się pomóc, Nie wiem czy wiesz że wiele terapii odbywa się właśnie na zasadzie wzajemnego wsparcia ludzi borykających się z takim samym problemem. Poza tym skoro mnie dyskryminujesz, nie umniejszając ci prawa do własnego zdania, napisz co ty wiesz o pracy logopedy? Czy on pomaga tylko dzieciom? czy walka z dysfunkcjami czytania lub pisania albo z dwiema naraz to jedyna gałąź tej pracy? co z rehabilitacją aparatu mowy, emisji głosu ? Na forum może wypowiedzieć się każdy to fakt, tylko jedną z zasad regulaminu jest wypowiadanie się na temat wątku. A tym nie było pytanie jakie masz nadzieję względem mojej edukacji tylko:
"Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji"
Oświeć mnie! Jak twoja odpowiedź pomaga ludziom w zdobyciu informacji o samych studiach? Takie treści zaśmiecają forum. Nie wierzę że sam nigdy się nie irytowałeś kiedy szukałeś ważnej dla ciebie informacji. "Google" kierowała cię na forum, a tam: pytanie i zamiast odpowiedzi doświadczonych internautów pyskówka nie mająca związku z tematem, czy czas czytelników takiego forum? nic nie jest wart??? O mnie możesz myśleć jak najgorzej, takie twoje konstytucyjne prawo i ja je szanuje, uszanuj proszę ludzi którzy szukają wątkach wiadomości na założony temat pozwól im znaleźć te wiadomości. Ja mam założony profil, na nim pocztę jak koniecznie musisz mi napisać coś innego niż odpowiedź użył opcji "PW". Będę wdzięczna:) Pozdrawiam.
Witam ten temat kieruję do osób studiujących w kieleckiej szkole która ma filję w LO. Marzę o studiach na kirunku pedagogika specjalność logopedia ale mam troszke skomplikowanną sytuację nie wiele czasu i takie tam. Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji. Z góry dziękuję acha i najważniejsze czy dyslektyk i dysortografik ma przeciwwsazania do studiowania logopedii???
proponuję zamiast studiów KURS ORTOGRAFICZNY to do
- ponadto brak jakiegokolwiek pojęcia o zasadach INTERPUNKCJI.
Sam mam dysleksje i dysortografię, ale to nie jest powód, aby kaleczyć język!
BYKOM STOP![/cytat]
lub ewentualnie wizyta dla Pani w poradni psychologicznej po swisteczek dyslektyk na pewno studia odradzam a jeżeli już koniecznie to nauczanie początkowe
Odbywając praktyki studenckie w Poradniach Psychologiczno - Pedagogicznych na terenie Powiatu Myślenickiego spotykałam się z opiniami, że osoby po logopedii prowadzonej przez kielecką szkołę w LO Myślenicach nie są mile widziane nawet na praktykach a co dopiero o pracy wspominając.
ups :/ trochę szkoda! ciekawe z czego to wynika? Rozumiem że uczelnia może mało wymagać, ale czy istotnie tak wielu studentów w ślad za uczelnią nie wymaga też niczego od siebie? Post założyłam po to żeby poznać m.in. listę pożądanych lektur i zacząć się kształcić na podstawie podręczników. Jeśli można "amela" twoje praktyki były związane z jaką uczelnią? Czy możesz coś doradzić według własnych doświadczeń?
Ależ oczywiście. Co prawda jestem oligofrenopedagogiem ze specjalnością wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, ale taki przedmiot jak METODY PRACY LOGOPEDYCZNEJ miałam. Studiowałam na UP.
Przedmiot odbywał się z mgr Agnieszką Ochman. Poleciła nam następujące pozycje książkowe:
- Gunia G., Lechta V. (red.) (2011) Wprowadzenie do logopedii, Impuls, Kraków
- Gunia G. (2006) Terapia logopedyczna dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy, Impuls, Kraków
- Sachajska E. (1992) Uczymy poprawnej wymowy, WSIP, Warszawa
- Skorek E.M (2000) Z logopedią na TY, Podręczny słownik logopedyczny, Kraków
- Grabias S., Kurkowski M. (2012) Logopedia. Teoria zaburzeń mowy, UMCS, Lublin
- Rocławski B. (1995) Słuch fonetyczny i fonemowy, Gdańsk
Takie bardziej metodyczne to:
- Cieszyńska J. (2012) Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. ARSON, Kraków
- Cieszyńska J., Korendo M, (2008) Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6 r. życia, WE, Kraków
-Sąsiadek K. Zabawy paluszkowe, Media rodzina
-Bogdanowicz M. (2003) Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki, Harmonia, Gdańśk
- Szwajkowska E, Szwajkowski W (2013) Terapeutyczne wierszyki dźwiękonasladowcze, Harmonia, Gdańśk
...
oj, mnóstwo tego jest.. można znaleźć książki o zaburzaniech artukulacji, jąkaniu, o afazji dziecięcej, o aspergerze, autyźmie....
No i powoli odzyskuję wiarę w ludzi! Bardzo ci dziękuję wiem że pozycji literackich jest wiele, ale nie mając dużo czasu nie chcę go tracić na bezwartościowe edukacyjnie "pisadełka". Mam nadzieję że Ja nie zawiodę pedagogicznej braci :) i uda mi się mimo marnej opinii szkoły, nie tyle poprawnie co wręcz bardzo dobrze wykonywać moją pracę. Na razie czuję że rozwijam życiową pasje :) Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze!
Polecam Wyższą Szkołę Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Chodziłam tam parę lat, bardzo przyjemnie to wspominam, wiele się nauczyłam – naprawdę. Chyba to jedna z najlepszych szkół, do jakich przyszło mi chodzić.
Kilka kierunków pedagogiki specjalnej znajdziesz na podyplomowych studiach na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi, można nawet studiować przez Internet.
Uważam, że będąc dysortografem nie można studiować ani logopedii, ani psychologii, ani filologii polskiej, ani pedagogiki przedszkolnej czy wczesnoszkolnej. Jest to głęboko uzasadnione, gdyż specjaliści w.w. dziedzin zajmują się diagnozą i terapią dysleksji(dysortografii)nie mogą więc sami cierpieć na taką wadę. A już logopeda nie powinien mieć szczególnie problemów z ortografią, wad wymowy i anomalii w obrębie aparatu artykulacyjnego. Uważam, że logopedzi powinni być wysokiej rangi specjalistami, dlatego należy uważnie wybierać uczelnię. Wiedza podana na studiach to kropla w morzu... Polecam Ci inne kierunki, takie jak: praca socjalna, resocjalizacja,zdrowie publiczne - to również kierunki pedagogiczne. Głowa do góry!
Po co pytasz ludzi na forum. Myślę , ze lepiej wejść na stronę internetową uczelni i tam o wszystkim przeczytać. Albo podejść do szkoły i zabrać informatory.
Pytam ludzi na forum, ponieważ jak napisałam takich informacji nie zdobyłam ani na forum szkoły ani też w sekretariacie. Dzwoniłam nawet do znajomego logopedy, który też odpowiedział na moje pytanie bardzo lakonicznie. Wielkie podziękowania dla gościa "neurologopeda" za konkretną i rzetelną odpowiedź pozdrawiam jeśli jeszcze tutaj zajrzysz :)
mogę prosić o podanie nazyw tej szkoły i jakieś namiary:)Dziękuję!
http://www.etins.edu.pl/
mógłbym prosic aby kto cos wie na temat studiiw LO przyblizyl kierunek np. turystyka i hotelarstwo z góry dziekuje
wcale nie jest tak łatwo dobrze pisać jak ma się dyslekcje. to nie jest śmieszne. nie wystarczy wrócić się do przedszkola. nie rozumiem jak można się tak zachowywać.
Nie czytałem tego tematu, bo uważałem , że nic tam z mojego zdania. Dzisiaj z nudów, a może ciekawości przeglądnąłem go.
Wyciągnąłem wniosek: edyta.g jak się postara, to napisze tekst poprawnie. Zatem albo prowokuje, albo najczęściej bywa leniem ortograficznym.
Wszystko co piszemy źle np: poprzez g-maila jest podkreślane. Nie wspomnę o specjalnych edytorach tekstu zaczynając od Worda.
Neurologopeda - Twój post to wspaniała wskazówką jakie studia wybrać, gdy ma się RZECZYWISTĄ dysleksję.
Leniuchom od zerówki po LO z zaświadczeniem, które wytargowali rodzice od ... logopedy nie po drodze z nim.
temat był o pedagogice zatem czy ktoś mi pomoże i wyjaśni zasady? Czy z wykształceniem licencjackim powiedzmy "jakimśtam" do tego ukończoną szkołę muzyczną czy potrzeba do pracy w szkole jako nauczyciel, wykształcenia pedagogicznego czy wystarczą jakiś roczne kursy ? Jeżeli jednak wykształcenia pedagogicznego czy 1 stopnia wystarczy czy jednak magisterskie pedagogiczne? Jakimi prawami i wymaganiami rządzi się szkolnictwo ?
Dzięki za konkretne info.
czy w tej szkole są studia albo studium pedagogika specjalna?
To są wszystkie kierunkina wydziale pedagogiki:
1.Logopedia
2.Diagnoza i terapia pedagogiczna
3.Resocjalizacja
4.Praca socjalna
5.Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim
A ja mam zdanie że studia to są na uniwersytetach nazwijmy to "macierzystych" tzn w miejscach gdzie stoją i mają swoje siedziby. Natomiast takie wyjazdowe filie po szkołach w powiecie to ściema dla tzw papierka.
Zenek to chyba już dawno studiowałeś, teraz wszędzie za studiami idzie kasa i wszędzie jest to ściema nie ważne czy na UJ czy też w jakiejś filii
PS do mistrzów ortografii
Jak z was takie cwaniaki to zapiszcie się na ogólnopolski konkurs ortografii ,a nie świrujcie pawiana. Już widzę ,że któryś z kolei temat jest opanowany przez pseudo mistrzów ortografii ... pedały i tyle
Jeśli zainteresowana chce studiować na pedagogice, to warto sprawdzić poziom, bo na łódzkiej WSP jest niewysoki (ocena warunkowa). Założycielce wątku życzę sukcesów i wytrwałości.
Bardzo dziękuję :)
Mam nadzieję ,że nie zaliczyłaś tych studiów bo "strach się bać" kto może " pomagać naszym dzieciom -na zasadzie "wiódł ślepy kulawego".
:) :) :) a ty? jakie studia zaliczyłeś??? bo bardzo mnie ciekawi??? zastanawiam się przede wszystkim nad tym co robisz u lekarzy??? zapewne analizujesz ich karty chorobowe. Dentyście pewnie najpierw sprawdzasz uzębienie? a zanim pójdziesz do weterynarza badasz jego zwierzęta? Bo ty jak dobry Polak znasz się przecież na wszystkim Jesteś psychologiem, cieślą, akrobatą, analitykiem giełdowym... dosłownie wszystkim. Teraz chętnie poczytam co wiesz o specjalności i samych studiach??? Bo w wątku który otworzyłam i w którym odpowiedziałeś, zapytałam przede wszystkim czy moja przypadłość (z którą nawiasem mówiąc dzięki terapii prawie się uporałam i tym lepiej będę potrafiła pomóc innym zwalczyć ich problem) stanowi trwałą przeszkodę w podjęciu nauki na w.w. specjalności. Niestety z wielu odpowiedzi tylko kilka musnęło tematu. Strach się bać drogi przedmówco. Niektórym nie da się pomóc, Nie wiem czy wiesz że wiele terapii odbywa się właśnie na zasadzie wzajemnego wsparcia ludzi borykających się z takim samym problemem. Poza tym skoro mnie dyskryminujesz, nie umniejszając ci prawa do własnego zdania, napisz co ty wiesz o pracy logopedy? Czy on pomaga tylko dzieciom? czy walka z dysfunkcjami czytania lub pisania albo z dwiema naraz to jedyna gałąź tej pracy? co z rehabilitacją aparatu mowy, emisji głosu ? Na forum może wypowiedzieć się każdy to fakt, tylko jedną z zasad regulaminu jest wypowiadanie się na temat wątku. A tym nie było pytanie jakie masz nadzieję względem mojej edukacji tylko:
"Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji"
Oświeć mnie! Jak twoja odpowiedź pomaga ludziom w zdobyciu informacji o samych studiach? Takie treści zaśmiecają forum. Nie wierzę że sam nigdy się nie irytowałeś kiedy szukałeś ważnej dla ciebie informacji. "Google" kierowała cię na forum, a tam: pytanie i zamiast odpowiedzi doświadczonych internautów pyskówka nie mająca związku z tematem, czy czas czytelników takiego forum? nic nie jest wart??? O mnie możesz myśleć jak najgorzej, takie twoje konstytucyjne prawo i ja je szanuje, uszanuj proszę ludzi którzy szukają wątkach wiadomości na założony temat pozwól im znaleźć te wiadomości. Ja mam założony profil, na nim pocztę jak koniecznie musisz mi napisać coś innego niż odpowiedź użył opcji "PW". Będę wdzięczna:) Pozdrawiam.
proponuję zamiast studiów KURS ORTOGRAFICZNY to do
"lektóry"
"więć"
"osatecznie"
"głębsz"
"iteraturze"
"przeciwwsazania"
"kirunku"
- ponadto brak jakiegokolwiek pojęcia o zasadach INTERPUNKCJI.
Sam mam dysleksje i dysortografię, ale to nie jest powód, aby kaleczyć język!
BYKOM STOP![/cytat]
lub ewentualnie wizyta dla Pani w poradni psychologicznej po swisteczek dyslektyk na pewno studia odradzam a jeżeli już koniecznie to nauczanie początkowe
Odbywając praktyki studenckie w Poradniach Psychologiczno - Pedagogicznych na terenie Powiatu Myślenickiego spotykałam się z opiniami, że osoby po logopedii prowadzonej przez kielecką szkołę w LO Myślenicach nie są mile widziane nawet na praktykach a co dopiero o pracy wspominając.
ups :/ trochę szkoda! ciekawe z czego to wynika? Rozumiem że uczelnia może mało wymagać, ale czy istotnie tak wielu studentów w ślad za uczelnią nie wymaga też niczego od siebie? Post założyłam po to żeby poznać m.in. listę pożądanych lektur i zacząć się kształcić na podstawie podręczników. Jeśli można "amela" twoje praktyki były związane z jaką uczelnią? Czy możesz coś doradzić według własnych doświadczeń?
Ależ oczywiście. Co prawda jestem oligofrenopedagogiem ze specjalnością wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, ale taki przedmiot jak METODY PRACY LOGOPEDYCZNEJ miałam. Studiowałam na UP.
Przedmiot odbywał się z mgr Agnieszką Ochman. Poleciła nam następujące pozycje książkowe:
- Gunia G., Lechta V. (red.) (2011) Wprowadzenie do logopedii, Impuls, Kraków
- Gunia G. (2006) Terapia logopedyczna dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy, Impuls, Kraków
- Sachajska E. (1992) Uczymy poprawnej wymowy, WSIP, Warszawa
- Skorek E.M (2000) Z logopedią na TY, Podręczny słownik logopedyczny, Kraków
- Grabias S., Kurkowski M. (2012) Logopedia. Teoria zaburzeń mowy, UMCS, Lublin
- Rocławski B. (1995) Słuch fonetyczny i fonemowy, Gdańsk
Takie bardziej metodyczne to:
- Cieszyńska J. (2012) Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. ARSON, Kraków
- Cieszyńska J., Korendo M, (2008) Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6 r. życia, WE, Kraków
-Sąsiadek K. Zabawy paluszkowe, Media rodzina
-Bogdanowicz M. (2003) Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki, Harmonia, Gdańśk
- Szwajkowska E, Szwajkowski W (2013) Terapeutyczne wierszyki dźwiękonasladowcze, Harmonia, Gdańśk
...
oj, mnóstwo tego jest.. można znaleźć książki o zaburzaniech artukulacji, jąkaniu, o afazji dziecięcej, o aspergerze, autyźmie....
No i powoli odzyskuję wiarę w ludzi! Bardzo ci dziękuję wiem że pozycji literackich jest wiele, ale nie mając dużo czasu nie chcę go tracić na bezwartościowe edukacyjnie "pisadełka". Mam nadzieję że Ja nie zawiodę pedagogicznej braci :) i uda mi się mimo marnej opinii szkoły, nie tyle poprawnie co wręcz bardzo dobrze wykonywać moją pracę. Na razie czuję że rozwijam życiową pasje :) Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze!
Polecam Wyższą Szkołę Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Chodziłam tam parę lat, bardzo przyjemnie to wspominam, wiele się nauczyłam – naprawdę. Chyba to jedna z najlepszych szkół, do jakich przyszło mi chodzić.
Kilka kierunków pedagogiki specjalnej znajdziesz na podyplomowych studiach na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi, można nawet studiować przez Internet.
oj, mnóstwo tego jest.. można znaleźć książki o zaburzaniech artukulacji, jąkaniu, o afazji dziecięcej, o aspergerze, autyźmie....