Forum » Edukacja

Profesor radzi: Czyli edukacja na blogu pt. "POLSKA JĘZYKA TRUDNA JĘZYK"

  • adzygmunt 7 lis 2013

    Ja pikuję!!!
    Mógłbym wykrętnie tłumaczyć, że chodziło mi o cały ten blok korespondencji. Nic z tego. Blog powinno być! i basta
    "sofistyka etot" powtórzę za Ireną Kwiatkowską.
    Daleko do środy popielcowej?
    Masz u mnie plus.

    4 1 Cytuj
  • 8 lis 2013

    [quote=profesor]Moi kochani. Dla Waszego dobra i w trosce o brak obciachu w Waszym życiu postanowiłem założyć kącik ortograficzny[...][/quote]

    Chciałem tylko zaznaczyć (i przypomnieć) o co wątkodawcy chodziło:
    [i]"postanowiłem założyć kącik ortograficzny"[/i]

    A te Wasze "wywody" mało mają wspólnego w [[u]O R T O G R A F I Ą[/u]

    5 5 Cytuj
  • profesor profesor 11 lis 2013
    pan Kracy napisał/a:

    profesor napisał/a:Moi kochani. Dla Waszego dobra i w trosce o brak obciachu w Waszym życiu postanowiłem założyć kącik ortograficzny[...]Chciałem tylko zaznaczyć (i przypomnieć) o co wątkodawcy chodziło:
    "postanowiłem założyć kącik ortograficzny"

    A te Wasze "wywody" mało mają wspólnego w [O R T O G R A F I Ą

    Panie Kracy szanowny! Jeśli już to mało mają wspólnego "z ortografią", a nie "w ortografią".

    1 2 Cytuj
  • 11 lis 2013
    profesor napisał/a:

    A te Wasze "wywody" mało mają wspólnego w [O R T O G R A F I ĄPanie Kracy szanowny! Jeśli już to mało mają wspólnego "z ortografią", a nie "w ortografią".

    Masz rację [u]NIEOMYLNY[/u] panie Profesorze..

    6 Cytuj
  • 11 lis 2013

    O to chodzi zeby umiec sie przyznac do blendu. Kazdy czasem sie myli.

    Ja wciaz czekam na porady jezykowe a nie na gotowe regulki.

    2 Cytuj
  • adzygmunt 12 lis 2013

    Co to znaczy "porady językowe" wg Ciebie?
    Przecież wg mnie usłyszysz "regułki", których nie chcesz znać!
    Polski język rozwija się, nadążając za techniką, znajomością języków obcych, etc.
    A to co było, dawno zostało odkryte, niczym proch przez Chińczyków.

    1 Cytuj
  • profesor profesor 12 lis 2013
    pafnucy napisał/a:

    O to chodzi zeby umiec sie przyznac do blendu. Kazdy czasem sie myli.

    Ja wciaz czekam na porady jezykowe a nie na gotowe regulki.

    Gramatyki za darmo uczono cię w szkole. Nie chciało się popracować, to teraz sam sobie musisz to nadrobić, bo kaleczysz język. Nie oczekuj ode mnie, że będę cię edukował... Zapraszam na lekcje indywidualne :)

    2 2 Cytuj
  • 12 lis 2013

    Przepraszam, że zapytam: a co to jest "blendu"

    2 3 Cytuj
  • Andrzej 12 lis 2013
    jolanta napisał/a:

    Przepraszam, że zapytam: a co to jest "blendu"

    Obstawiam, że to z angielskiego i ma coś wspólnego z mieszaniem. Pafnucy zapewne pisze nam, iż przyznaje, że był zmieszany...

    3 Cytuj
  • 15 lis 2013

    Jakieś j*ja ??

    "sprzedam seata cordobe

    Witam posiadam seata cordobe 1.6 8v z LPG ubespieczenie na czły rok przegląd do stycznia samochód posiada alu felgi R15 kierownice sportowom wydech sportowy zawierzenie niskie oleie powymieniane płyny ruwnierz pozostało do zrobienia konserwacia podwozia."

    http://ogloszenia.miasto-info.pl/motoryzacja/12356,sprzedam-seata-cordobe.html

    faktycznie mamy "trudna" język...

    4 2 Cytuj
  • 15 lis 2013

    profesor napisal-Gramatyki za darmo uczono cię w szkole. Nie chciało się popracować, to teraz sam sobie musisz to nadrobić, bo kaleczysz język. Nie oczekuj ode mnie, że będę cię edukował... Zapraszam na lekcje indywidualne :)

    jak wiec to sie ma do tematu
    Profesor radzi: Czyli edukacja na blogu pt. "POLSKA JĘZYKA TRUDNA JĘZYK"

    1 2 Cytuj
  • profesor profesor 15 lis 2013
    czarownica napisał/a:

    profesor napisal-Gramatyki za darmo uczono cię w szkole. Nie chciało się popracować, to teraz sam sobie musisz to nadrobić, bo kaleczysz język. Nie oczekuj ode mnie, że będę cię edukował... Zapraszam na lekcje indywidualne :)

    jak wiec to sie ma do tematu
    Profesor radzi: Czyli edukacja na blogu pt. "POLSKA JĘZYKA TRUDNA JĘZYK"

    Radzi, co nie oznacza uczy u podstaw. Mogę wam poradzić jakich błędów nie robić, aby nie wyjść na analfabetę.

    2 Cytuj
  • 15 lis 2013

    Edukacja (łac. educatio - wychowanie) – pojęcie związane z rozwojem umysłowym i wiedzą człowieka, stosowane w następujących znaczeniach:

    proces zdobywania wiedzy, polega na zdobywaniu wiedzy w szkole lub poza nią. W Polsce edukacja formalna podlega dwóm ministerstwom: Ministerstwu Edukacji Narodowej (MEN) i Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).
    pojęcie używane dla określenia stanu wiedzy danej osoby, społeczeństwa, narodu. W tym kontekście mówi się o dobrej lub złej edukacji, wystarczającej lub niewystarczającej.
    wychowanie (głównie pod względem umysłowym), wykształcenie, nauka
    kształcenie, ogół czynności i procesów mających na celu przekazywanie wiedzy, kształtowanie określonych cech i umiejętności
    Edukacja ma swoje znaczenie już od wieków. Szczególnie znaczenie miała w starożytności. Zwłaszcza w polis greckich. W XV wieku dzięki wynalazkowi druku przez Jana Gutenberga nastąpił rozwój oświaty, do edukacji używano już wtedy książek drukowanych.

    W procesie uczenia się można wyróżnić cztery formy edukacji:

    Edukację formalną albo (szkolną), która ma miejsce na etapie edukacji szkolnej, w trakcie studiów oraz w ramach różnego typu szkoleń. Zazwyczaj jest to proces prowadzący do uzyskania dyplomów, certyfikatów czy zaświadczeń, oparty na określonej strukturze i organizacji nauki i jej metodologii i metodyki.
    Edukację nieoficjalną, która zazwyczaj ma miejsce obok oficjalnego procesu nauczania bądź szkolenia, ale zazwyczaj nie prowadzi do uzyskania w sposób sformalizowany certyfikatów i dyplomów. Tego typu uczenie się obecne jest w miejscu pracy albo w ramach aktywności organizacji społeczeństwa obywatelskiego (np. organizacji pozarządowych, młodzieżowych, związków zawodowych, klubów sportowych). Tego typu aktywności edukacyjne mogą kreować także same osoby uczące.
    Edukację nieformalną, którą można ogólnie opisać jako trwający przez całe życie proces kształtowania się postaw, wartości, umiejętności i wiedzy na podstawie różnych doświadczeń oraz wpływu edukacyjnego otoczenia (rodziny, znajomych, środowiska pracy, zabaw, rynku) oraz oddziaływania mass mediów. Przykładem mogą tu być m.in. różnego rodzaju edukacyjne konkursy, projekty, filmy, słuchowiska, gry multimedialne i symulacyjne, a także edukacja rozrywkowa, w które angażuje się konkretna osoba.
    Edukację akcydentalną (ad hoc), wynikającą z codziennych sytuacji, które wydarzyły się niespodziewanie i nie były zaplanowane, ale były źródłem cennej wiedzy lub doświadczenia.

    2 4 Cytuj
  • 15 lis 2013

    rozumiem,że profesor prowadzi tą nieformalną;)))

    2 Cytuj
  • 15 lis 2013
    czarownica napisał/a:

    Edukacja (łac. educatio - wychowanie) – pojęcie związane z rozwojem umysłowym i wiedzą człowieka, stosowane w następujących znaczeniach:

    proces zdobywania wiedzy, polega na zdobywaniu wiedzy w szkole lub poza nią. W Polsce edukacja formalna podlega dwóm ministerstwom: Ministerstwu Edukacji Narodowej (MEN) i Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).
    pojęcie używane dla określenia stanu wiedzy danej osoby, społeczeństwa, narodu. W tym kontekście mówi się o dobrej lub złej edukacji, wystarczającej lub niewystarczającej.
    wychowanie (głównie pod względem umysłowym), wykształcenie, nauka
    kształcenie, ogół czynności i procesów mających na celu przekazywanie wiedzy, kształtowanie określonych cech i umiejętności
    Edukacja ma swoje znaczenie już od wieków. Szczególnie znaczenie miała w starożytności. Zwłaszcza w polis greckich. W XV wieku dzięki wynalazkowi druku przez Jana Gutenberga nastąpił rozwój oświaty, do edukacji używano już wtedy książek drukowanych.

    W procesie uczenia się można wyróżnić cztery formy edukacji:

    Edukację formalną albo (szkolną), która ma miejsce na etapie edukacji szkolnej, w trakcie studiów oraz w ramach różnego typu szkoleń. Zazwyczaj jest to proces prowadzący do uzyskania dyplomów, certyfikatów czy zaświadczeń, oparty na określonej strukturze i organizacji nauki i jej metodologii i metodyki.
    Edukację nieoficjalną, która zazwyczaj ma miejsce obok oficjalnego procesu nauczania bądź szkolenia, ale zazwyczaj nie prowadzi do uzyskania w sposób sformalizowany certyfikatów i dyplomów. Tego typu uczenie się obecne jest w miejscu pracy albo w ramach aktywności organizacji społeczeństwa obywatelskiego (np. organizacji pozarządowych, młodzieżowych, związków zawodowych, klubów sportowych). Tego typu aktywności edukacyjne mogą kreować także same osoby uczące.
    Edukację nieformalną, którą można ogólnie opisać jako trwający przez całe życie proces kształtowania się postaw, wartości, umiejętności i wiedzy na podstawie różnych doświadczeń oraz wpływu edukacyjnego otoczenia (rodziny, znajomych, środowiska pracy, zabaw, rynku) oraz oddziaływania mass mediów. Przykładem mogą tu być m.in. różnego rodzaju edukacyjne konkursy, projekty, filmy, słuchowiska, gry multimedialne i symulacyjne, a także edukacja rozrywkowa, w które angażuje się konkretna osoba.
    Edukację akcydentalną (ad hoc), wynikającą z codziennych sytuacji, które wydarzyły się niespodziewanie i nie były zaplanowane, ale były źródłem cennej wiedzy lub doświadczenia.

    myślisz, że ktoś to przeczyta w całości??

    3 1 Cytuj
  • 15 lis 2013

    jest wyraźnie podana wskazówka co powinno się przeczytać
    zresztą czytanie wypowiedzi na forum miasto-info nie jest jeszcze w naszym mieście obowiązkowe;)

    7 Cytuj
  • profesor profesor 16 lis 2013

    Trudno mi zrozumieć skąd u ciebie tyle nienawiści kierowanej w moją stronę. Może to wynika z pseudonimu jaki sobie wybrałaś. Domagasz się porady, zatem chętnie ci jej udzielę.

    Moja droga, moja miła zdanie kropką się kończy, a wielką literą rozpoczyna.

    Z ortograficznym pozdrowieniem
    Profesor;)

    3 2 Cytuj
  • 16 lis 2013

    Z pelnym szacunkiem Panie Profesorze-ja nie pałam do Ciebie nienawiścią.
    Skłoniła mnie jedynie jak już wcześniej napisałam Twoja sprzeczna wypowiedź z tematem głównym,który zresztą sam zaproponowałeś skierowana do ponufcego

    cyt:pafnucy napisał/a:
    O to chodzi zeby umiec sie przyznac do blendu. Kazdy czasem sie myli.
    Ja wciaz czekam na porady jezykowe a nie na gotowe regulki.
    Profesor odpisał:
    Gramatyki za darmo uczono cię w szkole. Nie chciało się popracować, to teraz sam sobie musisz to nadrobić, bo kaleczysz język. Nie oczekuj ode mnie, że będę cię edukował... Zapraszam na lekcje indywidualne :)

    ot-wszystko w temacie
    pozdrawiam cieplutko ,wcale nie plując jadem;))hahaha

    1 1 Cytuj
  • profesor profesor 16 lis 2013
    bartek napisał/a:

    haha miażdzysz system człowieku! http://polskajezyka.miasto-info.pl/960,pamietaj-w-chwili-gdy-mnie-nienawidzisz-nie-zapominaj-o-ortografii.html

    Mój drogi zabrakło ci wielkiej litery na początku zdania oraz kropki nad ż. Zwracałem uwagę na to pod moim blogiem, a tu te same błędy. To karygodne!

    2 2 Cytuj
  • 16 lis 2013

    A Tobie zabrakło interpunkcji po zwrocie "mój drogi", co zresztą zdarza Ci się często ponieważ interpunkcja nie jest Twoją mocną stroną.
    To trochę ironia losu popełniać błędy w obwieszczeniach dla "analfabetów" jak Ty to określasz adresatów swojego "bloga"...
    I na blogu i w tym temacie maż ten sam błąd.
    To też karygodne.
    Pozdrawiam.

    3 Cytuj
  • profesor profesor 16 lis 2013
    mieszkaniec napisał/a:

    A Tobie zabrakło interpunkcji po zwrocie "mój drogi", co zresztą zdarza Ci się często ponieważ interpunkcja nie jest Twoją mocną stroną.
    To trochę ironia losu popełniać błędy w obwieszczeniach dla "analfabetów" jak Ty to określasz adresatów swojego "bloga"...
    I na blogu i w tym temacie maż ten sam błąd.
    To też karygodne.
    Pozdrawiam.

    Masz rację. Wszyscy musimy pracować nad swoimi umiejętnościami. Dziękuję, że zwróciłeś mi uwagę. Poszukaj również w swoim wpisie miejsc, gdzie mogłyby zamieszkać znaki interpunkcyjne i będziemy kwita. :)

    1 Cytuj
  • 16 lis 2013

    Zanim "zatrybisz" ten zapewne niezrozumiały dla Ciebie wywód przypominam, że zgodnie z zasadami polskiej pisowni, wołacz należy oddzielić od reszty zdania przecinkiem, jeśli w konsekwencji zastosowanego wołacza nie stawiamy wykrzyknika.
    Zwrot "mój drogi" jest wołaczem.

    4 Cytuj
  • profesor profesor 16 lis 2013
    mieszkaniec napisał/a:

    Zanim "zatrybisz" ten zapewne niezrozumiały dla Ciebie wywód przypominam, że zgodnie z zasadami polskiej pisowni, wołacz należy oddzielić od reszty zdania przecinkiem, jeśli w konsekwencji zastosowanego wołacza nie stawiamy wykrzyknika.
    Zwrot "mój drogi" jest wołaczem.

    To wspaniale, że o tym wołasz! Coraz więcej ludzi interesuje się ortografią, a ty jesteś dowodem na to, że nawet świadomie. To dopiero początek, a moje działania już zaczynają przynosić rezultaty. Jestem z ciebie dumny. Nadaję ci odznaczenie honorowego G - od gramatyki rzecz jasna.

    1 2 Cytuj
  • 16 lis 2013
    profesor napisał/a:

    Poszukaj również w swoim wpisie miejsc, gdzie mogłyby zamieszkać znaki interpunkcyjne i będziemy kwita. :)

    Zwracałem uwagę już dużo wcześniej, że błędy może popełnić każdy ale nazywanie ludzi analfabetami to największy błąd.

    3 Cytuj

Odpowiedz