Forum » Fotografia

Co i czym robić...obiektywy, aparaty...opinie uwagi

  • 15 sty 2012

    nie prawda. Sony to Car-Zeiss czyli super optyka. Niestetyk obawiam się, że obiektywy jeszcze droższe niż do Canona-chyba, że coś się zmieniło ostatnio.
    Kiedyś CAnon miał droższe obiektywy niż Nikon, ale teraz sytuacja się zmieniła, na korzyść canona.

    Tak czy owak, Canon bije innych pod jednym warunkiem...jak masz porządne szkiełka, najlepiej L-ki. Body to może być nawet 350 albo 10D i też da radę.

    Cytuj
  • Dominika Wójcik 25 sty 2012

    Witam.Jestem aktualnie na kupnie lustrzanki i dłuuugo się zastanawiałam i wiele stron i forum poświęconym tego typu aparatom przeczytałam i generalnie skłoniłam się ku Nikonowi D3100.Myślę ze na pierwszy tego typu aparat w moich średnio doświadczonych rękach jest idealny choć wiem że są i zagorzali fani Canona którzy mojego wyboru nie popieraja ;-) Mam nadzieję że się nie zwiodę!!!!Pozdrawiam

    Cytuj
  • 13 kwi 2012

    Tak czytam co tutaj piszecie i chcę się podzielic kilkoma moimi spotrzeżeniami.

    Mam Canona - ale nie uwazam zeby to byl jedyny dobry wybor.
    Przede wszystkim trzeba wiedziec co sie chce "focic".
    Początkującym polecam poszukanie sprzętu z "drugiej ręki". Tak dla przykładu zamiast kupować nowego Canon 450D- wg mnie lepiej poszukac uzywanego 40D- mysle ze mozna kupic go taniej niz nowa 450D a reszte zainwestowac w jakies fajne szkło.

    Poza tą zasadą - uwazam ze spieranie sie jaka marka jest lepsza na pewnym poziomie fotografowania nei ma zadnego znaczenia. Czy sie kupi Sony, Pentaxa czy Canona.
    Kiedy zaczynamy nie kupujemy przeciez jednego body na całe życie. Podczas nauki robimy mase zdjec i matryca wczesniej czy pozniej bedzie do niczego, wiec i tak będziemy potrzebować nowego. Ale bogatsi o doswiadczenie będziemy juz wiedzieli co chcemy kupic. Odradzam więc kupowanie na poczatek mega drogiego sprzętu.
    Inną sprawą jest to że ludzie zwracaja uwagę na takie rzeczy jak dostepnosc i koszt obiektywow a pozniej kupuja canona z kitem i tym kitem pstrykaja przez 10 lat.

    Wg mnie nie ma co sie "podpalac" marka czy cena- poprostu najlepiej sprawdzic co nam pasuje i odpowiada. Porozmawiać z kimś kto juz robi zdjęcia od jakiegoś czasu, lub pozyczyc jakis aparat i sprawdzic czy nam odpowiada.

    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • Dominika Wójcik 21 kwi 2012

    Jestem szczęśliwą posiadaczką Nikona D 3100(tak jak wcześniej pisałam) już od kilku tygodni i już wiem że to co oferuja w sklepach na promocjach to sa zestawy dla kogos kogo zdjęcia interesują na poziomie-ładne itp...ja juz wiem że mi brakuje obiektywu do zdjęc typu makro,że obiektyw 18-55 Nikorr to w sumie nic nie daje..i szukam już jakiegos teleobiektywu do mojego body...myslałam nad 18-105..chyba ze polecacie jakiś inny??

    1 Cytuj
  • 23 kwi 2012

    Co do makro - polecam Sigme 105mm.- kupiłem używaną za stosunkowo niewielkie pieniądze- i jest naprawde super.
    Co do tele- to zależy co chcesz robić nim. 105mm to chyba cieżko nazwać tele- obiektywem.

    Cytuj
  • Dominika Wójcik 23 kwi 2012

    [quote=Bradzia] Co do makro - polecam Sigme 105mm.- kupiłem używaną za stosunkowo niewielkie pieniądze- i jest naprawde super.
    Co do tele- to zależy co chcesz robić nim. 105mm to chyba cieżko nazwać tele- obiektywem. [/quote]
    Czyli potwierdza się moja amatorszczyzna jeśli chodzi o fotografie.. ;-(...bez jakiegos kursu pewno daleko nie zajade..a mając taki sprzęt fajnie było by go w 100% wykorzystywac...Dziękuję za radę co do obiektywu a możesz polecic jakis konkretny sklep z takimi używkami??Bo jakoś nie mam zaufania do używanych rzeczy i boję wydać kase na marne.Miło że ktoś czasem w tym temacie odpisuje mimo że nie jest to topowy temat dla wielu :-)

    Cytuj
  • 24 kwi 2012

    Hej,

    Proszę nie traktuj moich wypowiedzi jako odpowiedzi kogoś kto wie wszystko- jestem amatorem w 100% tego słowa:).
    Co do sklepu to ja kupiłem na allegro. Sprawdziłem wcześniej sprzedawce i sie nie zawiodłem.

    1 Cytuj
  • Dominika Wójcik 25 kwi 2012

    W każdym razie i tak dziękuje że odpisałeś wogóle cokolwiek...Dziękuje za pomoc :-) Pozdrawiam!

    1 Cytuj
  • 13 lip 2012

    Hej,jestem w Myslenicach miesiac na urlopie,zapomnialem ladowarki do NikonD5100-kto moglby mi pomoc z tym problemem.kwantuch@gmx.de

    Cytuj
  • 19 lip 2012

    Sprzedam obiektyw SIGMA 50-500mm z mocowaniem CANON. Stan BDB mam go od nowości w tym momencie ma jakieś 3 lata. zainteresowanych proszę o kontakt.

    3 Cytuj
  • 19 lip 2012

    [quote=Bradzia] Sprzedam obiektyw SIGMA 50-500mm z mocowaniem CANON. Stan BDB mam go od nowości w tym momencie ma jakieś 3 lata. zainteresowanych proszę o kontakt. [/quote]
    Nie wiesz gdzie jest miejsce na ogłoszenie ?!

    3 Cytuj
  • 22 kwi 2013

    Jestem amatorką, ale chciałabym zainwestować w miarę dobry sprzęt, który będzie mógł się rozwijać razem ze mną :)
    Chciałabym nim robić zdjęcia osób - głównie stylizacji, i póki co w domu.

    Możecie mi doradzić jakieś body i obiektyw? ok. 5-6 tys. zł za całość :)

    Cytuj
  • Adam Złocieniec 17 wrz 2013

    Witam, podepnę się pod temat, bo też jestem osobą początkującą i chcę zainwestować w dobry sprzęt. Niemniej jednak nie mam takich funduszy jak koleżanka ;) Będę szukał głównie wśród używanego sprzętu, bo na tę inwestycję mogę przeznaczyć nie więcej niż 3, 5 tys. zł. Oto moje typy:
    http://alegratka.pl/ogloszenie/olympus-is-1-lustrzanka-maloobrazkowa-22574028.html?h=86dd9da92585a9bc
    http://alegratka.pl/ogloszenie/nikon-d-5100-karta-pamieci-futeral-22565206.html?h=1682651cc9598831 - czy któryś z nich będzie odpowiedni dla świeżaka?

    1 Cytuj
  • 21 lut 2014

    Hej słuchajcie mam lstrzanke sony i chcialam zapytac jaki jest dobry obiektyw do tego aparatu ?

    Cytuj
  • inkwizytor 17 lip 2014

    Witam Państwa.

    Jestem zainteresowany obiektywem o szerokim kącie do Nikona format DX.
    Co mogą Państwo mi polecić?

    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • Dominika Wójcik 1 sie 2014

    forum umiera......eh i z kim tu pogadac wymienić spostrzeżenia itp,itd,.....?

    3 Cytuj
  • inkwizytor 1 sie 2014
    Bum-Tarara napisał/a:

    forum umiera......eh i z kim tu pogadac wymienić spostrzeżenia itp,itd,.....?

    Ja cierpliwie oczekuję na odpowiedź :)
    Może już wkrótce ją otrzymam....

    2 Cytuj
  • Marek Kasprzycki 14 sie 2014

    Witam brać fotograficzną. Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie sztuki i mam pytanie. Może ktoś polecić jakiś komis z obiektywami? Trzeba się rozwijać i dokupić coś do standardowego 18-55. aktualnie waham się między krótkim tele, a stałką 50mm.

    Cytuj
  • mirek@ 14 sie 2014
    Kasprzycki_M napisał/a:

    Witam brać fotograficzną. Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie sztuki i mam pytanie. Może ktoś polecić jakiś komis z obiektywami? Trzeba się rozwijać i dokupić coś do standardowego 18-55. aktualnie waham się między krótkim tele, a stałką 50mm.

    wez sb 50mm 1.4 bedziesz zadowolony

    1 1 Cytuj
  • ten triggers 15 sie 2014

    inkwizytor
    Sam pewnie dobrze wiesz iż jedyne rozsądne wyjście to stalka, napisz jaki budżet ?

    Kasprzycki_M
    Sprzedaj kitową padałkę jaką niewątpliwie jest 18-55 i kup pięćdziesiątkę 1.8 (nie warto przepłacać za 1.4) jeśli masz silnik w body kup wersję z pierścieniami przysłony a (z małym trikiem) wyczarujesz taki bokeh że 1.4 z ślinikiem padnie na łopatki.

    1 Cytuj
  • Samanta Rigerr 15 sie 2014

    Ja jako ,,baba'' mam zamiar kupić jakąś lustrzankę, nie jakąś wypasioną ,raczej przeciętną. Więc jako nic nie wiedząca w tym temacie prosiła bym o opinię na temat Canona EOS 1200D018-55 IS.
    Czy tym się da robić fotki ? jeśli to szmelc to co byście zaproponowali początkującej za niezbyt wygórowaną kwotę.Z góry dziękuję.

    Cytuj
  • 15 sie 2014

    2 najtańsze (ale dobre) lustrzanki 2 najbardziej liczących się producentów to:

    Canon 1200 d: http://www.fotopolis.pl/n/18609/canon-eos-1200d-test/
    Nikon 3300 d: http://www.fotopolis.pl/n/18740/nikon-d3300-test/

    1 Cytuj
  • inkwizytor 20 sie 2014

    [cytat=bonobo]inkwizytor
    Sam pewnie dobrze wiesz iż jedyne rozsądne wyjście to stalka, napisz jaki budżet ?

    do 2000zł.

    10-24 mm; lub coś do 32mm

    Cytuj
  • 25 sie 2014
    inkwizytor napisał/a:

    [cytat=bonobo]inkwizytor
    Sam pewnie dobrze wiesz iż jedyne rozsądne wyjście to stalka, napisz jaki budżet ?

    do 2000zł.

    10-24 mm; lub coś do 32mm

    a ze stałych to uwielbiam najprostszą 50 z Canona tani ale bardzo fajny obiektyw

    2 Cytuj
  • inkwizytor 25 sie 2014
    STARS napisał/a:

    a ze stałych to uwielbiam najprostszą 50 z Canona tani ale bardzo fajny obiektyw

    Hej Star :)
    Może coś więcej Napiszesz mi na temat tej stałki (można napriv)?
    Jaka przysłona itd.?
    Ona bardziej do portretów się nadaje - prawda?
    Ja teraz mam dylemat, czy kupić stałkę; Nikkor 50mm f/1.8 D AF
    czy jakiś szerokątny - i tu mam problem, dylemat czy stałka czy przedział 12-28...

    Pozdrawiam :)

    Cytuj

Odpowiedz