Forum » Komputery / Gry

Który dostawca internetu?

  • Andrzej 1 kwi 2015

    W Trzemesni jakiego dostawcę netu polecacie? Jakie mają ceny, jak z niezawodnością jest u nich?

    3 Cytuj
  • 1 kwi 2015
    Endrju napisał/a:

    W Trzemesni jakiego dostawcę netu polecacie? Jakie mają ceny, jak z niezawodnością jest u nich?

    jeżeli idziesz w kierunku sieci radiowej, to nie polecam nikogo, spróbowałem wszystkich i taka sama bajka. Jak jest to jest, przyjdzie weekend lub piątek wieczór i download 150kb/sek. Wiem, że neos działa ok 10mb, więcej nie wyciągnie na tych kablach.
    Pozdr.

    2 1 Cytuj
  • Andrzej 2 kwi 2015

    Sieć radiową już mam, szukam alternatywy (najlepiej tańszej). Neo odpada przez ceny za utrzymanie łącza (stacjonarnego telefonu nie potrzebuję). Nie ściągam dużo, ale za to najczęściej jak już ściągam, to po kilka/kilkanaście GB. Dzieciaki czasami grają online, ale na lagi skarżą się rzadko. Przy downloadzie zazwyczaj mam gwarantowane 10Mbps, więc nie jest tutaj źle, ale też nie prowadzę statystyki, kiedy ściągam pliki (zazwyczaj są to wieczory + sobotnie popołudnia).

    1 2 Cytuj
  • 2 kwi 2015

    Wszystko tylko nie neostrada, umowa na 10mb/sek i trzyma sie tylko rano jak nie ma nikogo, wieczorem spada do 1mb/sek i nic sie na necie nie da zrobić czy oglądnąc

    7 3 Cytuj
  • Adam 2 kwi 2015

    Od 2003 roku korzystam z INET-u i jestem zadowolony szybkością i prawie żadną wręcz awaryjnością.Raz tylko się zdarzyło, że nie było netu kilka godzin,ale to NIE ICH wina bo kopara "załatwiła" im światłowód.Zadziałali szybko.
    Pozdrawiam Panów z INET- u i życzę dalszego rozwoju firmy.PANOWIE - TAK TRZYMAĆ!

    13 18 Cytuj
  • 4 maj 2015

    Polecam PCKOMNET.

    8 21 Cytuj
  • lukasz 13 cze 2015

    orientuje sie ktos czy jest jakis nr awaryjny do inet centrum?
    Niestety nr z wizytowki podpisany "alarmowy" nie odpowiada.

    2 1 Cytuj
  • 13 cze 2015

    lukasz86 nie wydaje Ci się że są jakieś granice jest prawie 22 i sobota jak nie odbierają telefonu to może oddzwonią do Ciebie jutro albo po weekendzie znam tych chłopaków mam od nich internet ładnych parę lat.Ale raczej rzadko korzystam z telefonu alarmowego.

    3 1 Cytuj
  • lukasz 13 cze 2015

    mam od nich internet i telefon, potrzebny do pracy. Internet nie dziala od okolo 19:30 i telefon alarmowy nie odpowiada. Nie opisali godzin dostepnosci pod telefonem alarmowym.
    Ale juz nieaktualne, internet powrocil niedawno.

    3 1 Cytuj
  • 13 cze 2015

    no to w takim razie tylko świadczy o firmie że o 23 w sobotę naprawiają awarie.

    4 Cytuj
  • lukasz 14 cze 2015

    no mozna powiedziec, ze jest ok.
    Ale wracajac do nr alarmowego, to moze dobrze by bylo napisac w jakich godzinach jest ktos pod nim dostepny.
    Mialem sytujacje, ze w trakcie swiat przestal dzialac internet. Ktos co prawda odebral telefon "alarmowy" ale odrazu rolaczyl. A ja przez cale swieta bylem bez internetu i co za tym idzie bez telefonu.
    Ktos powie, po co mi internet w swieta, da sie przezyc. No ale bez internetu, bez telefonu. W swieta dzwoni rodzina, uzywa sie skype itp.
    Oczywiscie po swietach przedstawilem problem w siedzibie firmy inet centrum, jednak uslyszlaem, ze to nie mozliwe... no tak wymyslilem sobie historyjke aby zrobic komus na zlosc.
    Dlatego tez pomyslalem, ze moze nr z wizytowki juz nieaktualny bo ostatnio byly jakies zmiany w nr kont bankowych itp.

    4 Cytuj
  • 14 cze 2015
    lukasz86 napisał/a:

    no mozna powiedziec, ze jest ok.
    Ale wracajac do nr alarmowego, to moze dobrze by bylo napisac w jakich godzinach jest ktos pod nim dostepny.
    Mialem sytujacje, ze w trakcie swiat przestal dzialac internet. Ktos co prawda odebral telefon "alarmowy" ale odrazu rolaczyl. A ja przez cale swieta bylem bez internetu i co za tym idzie bez telefonu.
    Ktos powie, po co mi internet w swieta, da sie przezyc. No ale bez internetu, bez telefonu. W swieta dzwoni rodzina, uzywa sie skype itp.
    Oczywiscie po swietach przedstawilem problem w siedzibie firmy inet centrum, jednak uslyszlaem, ze to nie mozliwe... no tak wymyslilem sobie historyjke aby zrobic komus na zlosc.
    Dlatego tez pomyslalem, ze moze nr z wizytowki juz nieaktualny bo ostatnio byly jakies zmiany w nr kont bankowych itp.

    To tylko świadczy o firmie. W tej branży telefony alarmowe i nienormowany czas pracy to standard. Nie można sobie wyłączyć lub nie odbierać telefonu bo jest sobota czy niedziela. Jeśli w umowie masz zapis o realizacji reklamacji i jest tam zobowiązanie do załatwiane sprawy w ciągu 12-24h to tak ma być. Zawsze dobrze jest mieć drugie źródło internetu ,żeby sobie poradzić na czas awarii.

    4 Cytuj
  • lukasz 14 cze 2015

    no niestety w tym temacie inet centrum strasznie kuleje. O ile w dzien powszedni w godzinach pracy biura, mozna sie dodzwonic i cos zalatwic, to w swieta i weekendy nie udalo mi sie nigdy.
    Zeby nie oczerniac az tak firmy, to awarie nie sa jakies czeste, ale jak juz sie przytrafi jakas no to telefony gluche.
    A tak to juz najczesciej bywa (przynajmniej u mnie), ze internet nawala w weekend albo w jakies swieta.
    Ciekawe co by bylo jakby sie ktos zdecydowac na telefon internet i tv z inet centrum. Przychodza swieta a tutaj internet nawala, telefon alarmowy istnieje, tak jak panstwo Polskie, tylko teoretycznie...
    Z tym alternatywnym dostepem nie jest tak prosto. Mieszkam na wsi i mobilne sieci maja tutaj problem.
    Mam naszczescie aero2 ktore procz tego, ze jest darmowe nie ma zbyt wiele zalet. Sciaganie lub wysylanie plikow jest prawie niemozliwe.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 15 cze 2015

    Jak masz aero2, to spokojnie możesz korzystać z internetu od plusa czy cyfrowego polsatu. Ja na wsi, to nawet LTE od nich mam (czyt. Solorza), więc nie jest tak źle. Nie wiem, jak wyglądają stawki prepaid, ale na pewno coś takiego musi istnieć i nie być mega drogie.

    1 3 Cytuj
  • Tom 17 cze 2015

    LTE( Lepszy Transfer Ewentualnie) i nawet nie mówię tutaj o miejscowościach powiatu myślenickiego ale pare dni temu korzystałem z LTE PLAY w okolicach poczty głównej w krakowie, siedząc z laptopem przy oknie w ścisłym centrum stolicy małopolski i pobierając wiadomości na skrzynke mailową transfer był w porywach do 200 kb/s,
    czy to ma być to LTE super technologia, dodam że pora w jakiej korzystałem to ok 12:00-15:00 . Może jest to wygoda że biorę go ze sobą i idę w świat ale z drugiej strony prędkość jest naprawde kiepska. Jeśli ktoś szuka internetu do domu to odradzam. Pozdr dla p. sOLORZA i spółki ;)

    6 2 Cytuj
  • lukasz 1 lip 2015

    a moze ktos jeszcze ma problemy z internetem od inet centrum?
    u mnie po dwoch tygodniach spokoju znowu awaria.

    3 3 Cytuj
  • 15 lip 2015

    Witam. Poszukuję radiowki w miejscowości Jasienica. Sąsiadka ma ineta 10 i mówi że są spadki do poniżej 5. Potrzebuje stabilnego lacza min 10 mb.

    5 1 Cytuj
  • 20 lip 2015

    jak u Was idzie internet z PCKOMnet?

    3 6 Cytuj
  • 20 lip 2015

    Śmiga :)

    4 9 Cytuj
  • 21 lip 2015

    potrzebuje namiary na firmę , która oferuje i ma zasięg na sprawnie działający internet w Stróży (nie neostrada i netia ) co polecaicie

    2 1 Cytuj
  • 23 lip 2015

    Czy na prawde nikt nic nie wie czy nie chce pomóc

    1 1 Cytuj
  • 17 sie 2015

    Witam, czy miał ktoś do czynienia z dostawcą tooFIBER?
    Jakie wrażenia?

    7 6 Cytuj
  • 17 sie 2015

    tooFIBER to jest dawny PCKOMNET bo połączyli się razem .

    4 3 Cytuj
  • 19 sie 2015

    Swoja droga ciekawe dlaczego zmienili nazwę na tooFIBER, czyżby nazwa PCKOMNET już źle się w Myślenicach kojarzyła? Podobna sytuacja jest z RADIONETem z Mogilan, niby zmienili nazwę na szumnie brzmiący fiberlink, tylko tutaj to raczej na 100% chodziło o źle kojarzącą się ludziom nazwę operatora RADIONET...
    Ot i już mamy 2 nowych operatorów na rynku tylko że ze starymi nawykami :)

    8 4 Cytuj
  • 29 sie 2015

    Jeśli chodzi o tooFiber to muszę same pozytywne rzeczy napisać.

    Wykupiłem u nich łącze 30Mbit bo miałem już dość neostrady . Instalacja (w Jasienicy) przebiegła szybko. Łącze jest bardzo stabilne, parametry dokładnie takie jak pisali na stronie. Komunikacja z nimi świetna.

    Umowę jaką dają jest na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Tak więc każdy kto się na nich zdecyduje to nic nie ryzykuje bo można zerwać umowę w każdej chwili bez kar. Wszyscy inni wiążą Cię na minimum 12 miesięcy.

    Jeśli chodzi o radiówkę to są w chwili obecnej najlepsi w Myślenicach. I nie jest to reklama a tylko ocena której dokonuję bazując na moim własnym przypadku.

    2 9 Cytuj

Odpowiedz