Forum » Komputery / Gry

Który dostawca internetu?

  • 10 cze 2016

    zdjecie

    D12/U2. W końcu działa. Oby chłopakom udało się ogarnąć do końca efekt działań wirusa.

    3 3 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Hmm, jak mam odczytać komunikat toofiber?
    " kontakt telefoniczny będzie utrudniony do końca prac aktualizacyjnych".

    A więc, dostawca Internetu nie będzie odbierał telefonów ze skargami do zakończenie aktualizacji ? Brawo za pro klienckie podejście. A co jeśli ktoś chce się dodzwonić w innej sprawie niż awaria?

    Trzeba było napisać wprost: skarg nie przyjmujemy.

    Pełen profesjonalizm.

    6 4 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Gadacie głupoty o wirusie UBNT, sam pracuje w firmie ISP i mamy ok 9 tyś klientów (nie wszyscy na radiówce) i też mamy dużo urządzeń Ubiquiti... Szkielet sieci nie działał tylko przez ok 2 godziny (i to ledwie dwa nadajniki) a klientów załatwiliśmy w dwa dni, trzeci dzień to uruchomienie skryptu który zdalnie aktualizuje wszystkie urządzenia Ubiquiti i zmienia porty zarządzania i temat zamknięty. A to wszystko przez przemyślaną budowę sieci... A jak ktoś nie wie na czym to polega to się potem bawi któryś tydzień...

    8 4 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 12 cze 2016
    rudnickie napisał/a:

    Zrobić test 10Mb i napisać że to ma być 15 każdy może. Nie rozumiem ludzi nie czytających ze zrozumieniem, a potrzebujących tylko kogoś krytykować.
    Może przeczytajcie o wirusach na sprzęt ubnt i ile jest pracy, żeby odzyskać sprawność sieci w tak krótkim czasie. Nikt nie wspomnie że arkada, netmar i szydlak też leżą.

    Ale nie my.

    OLIMPLAN

    2 8 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 12 cze 2016
    Gienek56 napisał/a:

    Gadacie głupoty o wirusie UBNT, sam pracuje w firmie ISP i mamy ok 9 tyś klientów (nie wszyscy na radiówce) i też mamy dużo urządzeń Ubiquiti... Szkielet sieci nie działał tylko przez ok 2 godziny (i to ledwie dwa nadajniki) a klientów załatwiliśmy w dwa dni, trzeci dzień to uruchomienie skryptu który zdalnie aktualizuje wszystkie urządzenia Ubiquiti i zmienia porty zarządzania i temat zamknięty. A to wszystko przez przemyślaną budowę sieci... A jak ktoś nie wie na czym to polega to się potem bawi któryś tydzień...

    Prawdę prawi dać mu piwa.

    8 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 12 cze 2016
    OLIMPLAN napisał/a:

    Prawdę prawi dać mu piwa.

    To naprawdę w InetCentrum takie rzeczy aż dwa nadajniki i dwa dni na aktualizacje klientów. i trzy dni na skrypt. Oj Oj. Widać od razu, że to jednak nieruchawy moloch.

    2 7 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 12 cze 2016
    OLIMPLAN napisał/a:

    To naprawdę w InetCentrum takie rzeczy aż dwa nadajniki i dwa dni na aktualizacje klientów. i trzy dni na skrypt. Oj Oj. Widać od razu, że to jednak nieruchawy moloch.

    ale i tak szacun

    1 7 Cytuj
  • 12 cze 2016

    Nie pracuje w InetCentrum... Zupełnie w innym powiecie pracuje, a Inet przecież nie robi na Ubiquiti hahaha

    5 1 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 15 cze 2016

    No to sorki. Ale się chyba nie obraziłeś ? Inet coś tam ma na UB-kach. Tak się tylko chciałem pochwalić.
    Cóż my mamy prawie połowę sieci na sprzęcie UB ale tylko na końcówkach klienckich. To nie jest sprzęt nadający się do budowy struktury sieci zresztą nigdy nam specjalnie nie leżał. I cieszymy się , iż problemy z wirusikiem na UB-ki nas całkowicie nie dotyczył. Trochę szczęścia, trochę zapobiegliwości wcześniej i troszkę pracy zapobiegawczej po pozyskaniu informacji o tym problemie. I naprawdę nie było żadnego dygnięcia nawet.

    3 12 Cytuj
  • 21 lip 2016

    Myślę, że warto pomyśleć o światłowodach. Najszybszy internet teraz.

    1 Cytuj
  • 21 lip 2016

    Szkoda że nie mamy takiego internetu jak w UK, za 13 funtów 180 mb/s , stałego łącza.

    2 Cytuj
  • 22 lip 2016
    neoneo napisał/a:

    Myślę, że warto pomyśleć o światłowodach. Najszybszy internet teraz.

    Wszyscy rozgarnięci o tym myślą, niestety tylko garstka ma fizyczną możliwość podłączenia się do tego.

    1 Cytuj
  • 24 lip 2016

    tak :) ale to się zmieni z kilka lat :)

    1 1 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 2 sie 2016

    Dlaczego za kilka lat. Jest już działający kawałek "światła "na 3-go Maja i Średniawskiego nasz. A "Inet" także buduje na "Piłsudskiego" , "Szpitalnej" i okolicznych ulicach. To nie kwestia lat tylko raczej kwestia przeskoczenia oporu głównie urzędniczego. To jest główny hamulcowy. TAURON czy ORANGE opóźniają z przyczyn zupełnie zrozumiałych natomiast Starostwo czy Burmistrz to z nawyku / przyzwyczajenia oraz tradycji mającej wiele dziesiątek lat.

    9 2 Cytuj
  • 26 sie 2016

    Co z tego jak III wojna idzie i zdmuchnie to wszystko

    2 1 Cytuj
  • wlodek 13 paź 2016

    Czy ktoś jeszcze ma internet z Arkady? Od 2 dni nie ma internetu, telefon wyłączony, zastanawiam się czy firma zbankrutowała.

    3 Cytuj
  • 13 paź 2016

    wlodek1960
    ten sam problem, probowałem wczoraj sie dodzwonic do goscia ktory jeździ i zakłada sieci w ich firmie, ale nie odbiera.
    Dzisiaj internet w Trzemeśni jest, ale prędkość to jakieś 100kb albo go nie ma.
    Zastanawiam się nad tym co by ich olać. Fakturę za ten miesiąc zapłace proporcjonalnie do dni w których był internet, a co.

    4 Cytuj
  • Moriss Moriss 13 paź 2016

    To samo z fasternetem ( slownet ) Robią sobie jaja z klienta. W poniedziałek idę z wypowiedzeniem umowy :)

    5 Cytuj
  • 2 lis 2016

    ja tam polecam UPC, nie mam z nimi żadnych problemów już od roku. Wcześniej miałem neostrade skuszony fajną cene i jednym słowem PORAŻKA.

    1 Cytuj
  • 2 lis 2016

    Korzysta ktoś może z Inet radiowego lącza w okolicy Trzemeśni, Łęk? chętnie usłyszę opinie na ich temat, tudzież, prędkość realną jaką można mieć po wykupieniu abonamentu na 10mb download.
    Z góry dzięki

    1 Cytuj
  • 19 lis 2016

    Od jakiegoś czasu zauważyłem pewną tendencje w firmie Inet Centrum, otóż co weekend zmniejszają prędkość internetu, u mnie jest to z podpisanych w umowie 25 mb/s do NIECAŁEGO 1 mb/s! Po pierwszym takim przypadku nie dzwoniłem bo w weekendy ciężko się do nich dodzwonić, ale to już trzecia taka sytuacja, a ja nie mam jak się z nimi skontaktować do końca weekendu. Nie polecam tego dostawcy!

    1 4 Cytuj
  • 19 lis 2016

    W mojej ocenie Inet działa pozytywnie. Z podpisanych radiowo max u mnie (10/2) jest 10/2 bez żadnych strat nawet w weekend. Ostatnio mieli co prawda dwie awarie (w tym jedna poza ich wpływem - dostawca sygnału) ale relatywnie szybko rozwiązane. Generalnie reagują. Na tle konkurencji wydają się rzetelną firmą. Zobaczymy jak światłowód ograną. Ponoć już w grudniu.

    A w Twoim temacie nie możesz mieć bez przyczyny takich spadków 25 do 1 i to tylko w weekend. Wiadomo sygnał jest dzielony ale taki spadek i tylko w weekend wygląda na włam na router. Po prostu prawdopodobnie ktoś Ci lewiznę ssa z Twojego transferu. W innym przypadku robisz zdjęcia pingów i prędkości, wysyłasz do Inetu i nie płacisz za usługę dostarczoną niezgodnie z deklarowaną umową, ale w ich przypadku zapewne zareagują dość szybko. Wg mnie to ich zaleta, na problem reagują prawie natychmiast.

    6 2 Cytuj
  • 19 lis 2016

    Oszukany0 : a może to jest problem z zakłóceniami sieci bezprzewodowej próbowałeś może na kablu się podłączyć.

    3 Cytuj
  • 19 lis 2016

    POLECAM PLUS LTE W RAMACH SMARTDOM!

    Śmiga 100 razy lepiej niż normalne WiFi.
    Za 39 złociszy w ramach Smarto dom.
    I bez limitu danych.

    Dla mnie rewela!

    7 Cytuj
  • Andrzej 20 lis 2016

    W Trzemeśni śmiga (póki co), jak stacja bazowa bedzie obciążona bardziej, nie będzie już takiej rewelacji. Poza tym, jak ktoś zużywa dużo danych, Plus przycina transfer do 32kbps - znam takie przypadki osobiście.

    2 Cytuj

Odpowiedz